tetraplegik
15.08.18,10:33
tetraplegik
tetraplegik - Dnes 11:29 - permalink

Dobrý deň všetkým. Potreboval by som vedieť, ako si dať spätne vyplatiť maródku? Lekár ukončil DPN po dvoch mesiacoch. Po víkende( keďže sa priťažilo mal vystaviť tlaačivo vzor soc. poisťovne), ale UPSVaR má nejaký papierik ktorý vraj nahrádza maródku?! ( navádzanie na trestný čin). Tým ma pripravili o 44 tíždňov vyplácania nemocenského. Dostal som len hmotnú núdzu. Preto, že ma vyhodili z práce v skúšobnej dobe, kvôli operácii. Nevedomosť ma držala v tom, že to tak má byť. Po dvoch rokoch maródenia mi dali "minimálny" ID cca. 65€. Do správy pre ústr.Soc.poi. posudková lékárka "zabudla" (čím sa dopustila tr.činu), tri diagnózy dopísať. To je v konaní.Táto "doktorka" už svoj úrad nezastáva.Mám teda nejakú nádej dostať sa k svojim peniazom??
ivka70
15.08.18,09:05
Nie.
Ak bola PN v ochrannej dobe ukoncena, dalsia PN uz pri evidencii na UP nie je PN v ochrannej dobe a preto ani nemohla byt platena.
Muselo by dojst spatne k zruseniu ukoncenia PN a jej pokracovaniu, to si zjavne nenapadol vtedy, ked na to bol cas, po 2 rokoch je to uz premlcane.
Na vysku priznaneho ID to ale nema ziadny vplyv.
Mila123
15.08.18,09:16
minimálny ID neexistuje
Dáša_
15.08.18,09:20
len pre istotu - diagnózy sa nespočítavajú, berie sa len jedna, hlavná. Tie ostatné múžu v súčte pridajú maximálne 10%, čo je pri tejto výške ID minimálny rozdiel.
veronikasad
15.08.18,10:17
Ak si bol pocas PN už evidovany na Urade praca, ziadna nová PN ani na tlacive SP by nebola platena. Nemal si v tom case nemocenske poistenie ...
veronikasad
15.08.18,10:19
Preco si sa proti rozhodnutiu SP v stanovenej lehote neodvolal?
tetraplegik
15.08.18,19:31
Vďaka. Ani súdnou cestou? V tej dobe som nevedel to čo dnes.Samozrejme neznalosť zákona ...Na ID nedoplnila posudková Dr. tri diagnózy, to je 30% a to má zásadný vplyv.
tetraplegik
15.08.18,19:35
V podstate môže byť aj nulový. Ale tento je nižší ako hmotná núdza.
tetraplegik
15.08.18,19:38
To je pravda.Rozdiel je, terez 45% a ešte zabudnutých 30% je 75%. Čiastočný do 71%...
Dáša_
16.08.18,03:38
to sa veľmi mýliš, ak máš teraz 45, maximálne môžeš mať 55%. Opakujem, diagnózy sa nespočítavajú, zoberie sa iba jedna, najťažšia. Ak je to tých 45% bez toho, že by k nej pridávali za ostatné diagn=ozy, tak maximálne to môže byť iba 55, v žiadnom prípade nie 75. Nehovoriac o tom, že v tých 45% už môžeš mať to 10% navýšenie započítané
tetraplegik
17.08.18,06:57
Rozviazanie prac. pomeru bolo počas PN, v skúšobnej dobe. Zrazu vám doktorka zruší DPN a na ďalší prac. deň obnoví, na nesprávne tlačivo pre UPSVaR. Následkom toho vám začnú vyplácať hmot. núdzu. Koľko ľudí pozná § 17? Je to podvod zo strany doktorky.Podľa Z.z.576/04 § 12a má vystaviť DPN na tlačivo soc. poisť a nie na niečo čo mu podstrčí UPSVaR.
ivka70
17.08.18,07:15
DPN na tlačivo soc. poisťovne vystavuje lekar len pre zamestnancov, dobrovolne ci povinne poistene osoby a osoby v ochrannej lehote - ty si nebol v case vystavenie ani v jednej z tych skupin, bo lsi evidovany na UP, nemohla ti vystavit DPN na tlačivo soc. poisťovne , vystavila ti tlacivo UP, ktore sluzi ako pospravedlnenie od ucasti na aktivitach UP (podla uplne ineho zakona)
Katy a R
17.08.18,14:48
Nikto ťa o nič nepripravil.
Takmer každý vie, že ak napríklad chce niečo dostať od poisťovne pri úraze - nejaké plnenie - tak sa musí poistiť - treba úrazové poistenie (a splniť podmienky).
To isté platí aj pri chorobe - ak chceš zo SP dostať nemocenské - musíš mať nemocenské poistenie, resp byť v ochrannej lehote. A vždy treba splniť podmienky, ktoré sú stanovené.
Ak si nemal poistenie a ani si nebol v OL - tak čo by si chcel - a ešte spätne??

už niekde k minulým príspevkom som ti priložila užitočné linky - aby si si pozrel. Aspoň základné veci si naštuduj. :)
veronikasad
17.08.18,17:05
V case keď ti lekárka ukoncila PN si bol schopný práce a zdravotný stav sa zhoršil po víkende?
veronikasad
17.08.18,17:08
Tri diagnozy nie je navýšenie invalidity o 30%. Za všetky ďalšie diagnózy moze byť maximálne 10 %
tetraplegik
18.08.18,04:52
Toto nieje o mne ale o priateľke.Ona má len základné vzdelanie.Poistenie u zamestnávateľa netrvalo 90 dní.Predtým za ňu platil štát. Sama tvrdí .že si to už nepamätá a čo som vedel som napísal.Ten prechod s DPN pred uplynutím 52 týždňov je divný Máródka nemala byť zrušená..Práceneschopnosť po operácii trvalala 2 roky...potom čiastočný ID. Nebola doliečená a po operácii mala komplikácie.Má umelo vyvolanú menopauzu,c - chrbticu na operovanie a členok trojmo zlomený je sama. Má to ťažké.
veronikasad
18.08.18,04:58
Akych 90 dni zas do toho pleties? O dĺžke PN rozhoduje osetrujuci lekar...
tetraplegik
18.08.18,14:01
To (90 dní) je pre výpočet nem.dávok. Lekár áno, niekedy mu radí posudkový. Tak rozhodnúť? Chorého spraviť zdravým aby prišiel o nemocenské.V zápätí uznať tú istú diagnózu. Aj tak tomu nerozumie. Priateľka to ignoruje...Ukončíme to. Chcel som hlavne upozorniť na tú 17§. Koľko ľudí nevie, že sa môže brániť.