majzlfko
17.08.18,11:43
Zdravím, chcel by som poradiť s možno nie celkom bežnou vecou. Predstavme si, že si ako súkromná osoba kúpim nejaký tovar na splátky, teda na rodné čislo a nie na IČO, nakoľko môj príjem na SZČo nie je pravidelný a nie je to hlavný zdroj môjho príjem. Je možné potom tento tovar nejaký zázrakom zaúčtovať do výdavkov ako SZČO, pričom splátky by som potom zaučtovaval do účtovníctva ako výdavky? Ďakujem za akúkoľvek radu.
veronikasad
17.08.18,12:24
O aky tovar ide? Idebaozsj o yovar, ktorý budeš ďalej predavat?
majzlfko
17.08.18,13:29
Asi som sa vyjadril velmi vseobecne, myslim tym tovarom. V podstate sa jedna o kupu fotoaparatu, ktory by som potreboval mat momentalne, ale prostriedky nan momentalne nie su, s tym vsak, ze mam zazmluvnene veci, cze postupne ich urcite budem mat. Preto som uvazoval takto, ze kupit to na splatky, fotak bude hned a postupne si ho splatim...
veronikasad
17.08.18,17:17
Aka je obstarávacia cena fotoaparátu? Budeš ho používať aj na súkromné účely? V akej oblasti podnikas?
majzlfko
18.08.18,10:49
Cena je tak do 2000, popri riadnom zamestnani som aj SZCO ako fotograf/kameraman, ale len 2. sezonu, a vyuzitie bude prevazne na pracovne ucely, no samozrejme niekedy aj na sukromne veci, to je myslim celkom logicke :-)
veronikasad
18.08.18,11:12
Pokial je obstaravacia cena vyssia ako 1700€, nemôžeš si splatky davat do daňových výdavkov, pretoze je to dlhodoby majetok, ktory budes odpisovat. Nakup fotoaparátu zaevidujes na karte majetku a zaradis do pouzivania. Danovym vydavkom bude rocny danovy odpis, ale len v pomere, v akom ho používaš na podnikanie...
majzlfko
18.08.18,14:25
Cize ak by ta cena bola nizsia, povedzme polovica - kupil by sa len fotoaparat (telo) alebo len objektiv, nie cela sada, potom by to bolo mozne?