juliakordula
20.08.18,21:41
Dobry vecer, chcela by som sa poradit. Som zamestnana v skolstve a v juli zaciatkom prazdnin som podpisala dohodu o prac.cinnosti na 2 mesiace. Kde som mala odrobit len na zastup dovolenky jednej pani. Zmluvu som podpisala na 2.8 v hrubom. Odpracovala som v juli teda 10 dni a za tu som dostala vyplatnu pasku kde mi vyplati 40 eur . Dal mi 180 eur na ruku. S tymto som neratala bo sme sa vobec nedrzali pofpisanej dohody. Ked som sa ohradila tak na mna nasil manko a otvorenu prefajnu. Je tam kam.system ale nemam sa k nemu ako dostat. Poradte co mam v tomto pripade robit. Dakujem.
veronikasad
20.08.18,21:06
Kolko hodin tyzdenne si pracovala?
veronikasad
20.08.18,21:17
Na dohodu o pracovnej činnosti mozes odpracovat max.10 hod.tyzdenne a mala by si to mat uvedene v dohode. Ak si pracovala viac, porusila si Zakonnik prace rovnako ako zamestnavatel a islo o ciernu pracu.
Spätne neurobis nič, peniaze legalne neuvidís. Za manko ti moze strhnúť len ak mas podpisanu dohodu o hmotnej zodpovednodti, bola vykonana riadna inventura a podpises dohodu o zrazkach zo mzdy. Tebe vsak nevyplatil odmenu za ciernu pracu...
juliakordula
21.08.18,13:55
2 tyzdne v mesiaci 8 hodin denne