punar
22.08.18,13:39
Dobry den som na RD, TPP mi trva.
Naskytla sa mi nova praca kde chceju zapoctovy list z predch.zamestnania.
V starom zamestnani obsadili moje miesto na dobu neurcitu nie na zastupovanie inou osobou cize sanca na odstupne by tu bola ale ak dam vypoved alebo skoncim prac. pomer dohodou nic nedostanem.
Co robit?
kn-alka
22.08.18,11:48
Môžeš mať aj viac pracovných pomerov, pekne im povedz, že nemáš predch.zamestnanie, nakoľko ti TPP trvá.

V dnešnej dobe je prežitok žiadať zápočtový list, nakoľko sa odpracované roky nespočítavajú. Pýtajú ho len z dôvodu, že sa na ňom uvádzajú aj rôzne zrážky zo mzda - exekúcie.
veronikasad
22.08.18,11:58
Dokedy trva rodicovska dovolenka u sucasneho zamestnavatela?
punar
22.08.18,12:10
ziadaju to za ucelom zohladnenia zapocitanej praxe
punar
22.08.18,12:12
do 5/2019
kn-alka
22.08.18,12:19
môže byť, ale v zápočtovom liste sa predsa nepíše pozícia, v akej zamestnanec pracoval :)
punar
22.08.18,12:33
vraj to je jedno 2/3 mi uznajú z akejkoľvek praxe.
Len ide o to že ja by som nechcela zverejniť v starej práci že už pracujem kvoli tomu odstupnemu.
veronikasad
22.08.18,13:09
Mozes uzatvorit subezny pracovný pomer a u súčasného zamestnavatela aspon do skoncenia skúšobnej doby zostat na rodičovskej dovolenke. Ak by nova praca nevyšla, zostane ti trvat poistenie v nezamestnanosti a po skončení RD sa mozes zaevidovat na urade prace s nárokom na dávku v nezamestnanosti

Noveho zamestnavatela informuj, ze mas este iny pracovny pomer, kde si na RD.
punar
22.08.18,17:12
ide o to ze v tej druhej chcem zotrvat ide o ucitelstvo co je vyhodne pri detoch.Asi mi nic ine neostava len dat vypoved ci dohodu, aj tak by mi mozno to odstupne nevyplatili robili by preto vsetko.
ivka70
22.08.18,17:16
Vyziadaj si v SP vypis doby poisteni, mohlo by to stacit namiesto ZL kvoli uznaniu zapocitanych dob.
veronikasad
22.08.18,17:41
Ak vieš že zamestnávatel pre teba nemá prácu, mala si to riešiť s predstihom. Mesiac vopred oznámiť zamestnávatelovi písomne ukončenie rodičovskej dovolenky. Ak pre teba nemá prácu, dal by ti sám výpoveď alebo ukončil pracovný pomer dohodou - s nárokom na odstupné.

Keď sama požiadaš o ukončenie pracovného pomeru dohodou a zamestnávatel s tým bude súhlasiť, nárok na odstupné ti nevznikne. Ak s dohodou súhlasiť nebude, musíš podať výpoveď. Výpovedná doba začne plynúť až prvým kal.dňom nasl.kal.mesiaca.
Mila123
22.08.18,17:47
nebude stačiť, pretože tam je uvedené oba dôchodkové poistenie, nie je uvedené akú prácu vykonávala......
ivka70
23.08.18,02:00
Pise, ze jej uznaju 2/3 z akejkolvek praxe, takze by to stacit mohlo.
širi1
23.08.18,05:15
vo verejnej službe stačilo aj čestné vyhlásenie s prehľadom kde a koľko človek robil, napr. aj na dotazníku presne určit od-do + funkcia
punar
23.08.18,17:45
ok vdaka za radu a keby som teraz dala oznamenie o ukonceni RD, a o mesiac riesila vypoved vlastne on riesil. A v pripade ak na mna vymysli nejaku kulehu ohladom odchodneho tak je najjednoduchsie dat skoncenie dohodou nie?
Ved ja mozem mat aj druhy pracovny pomer sucasne aj ked mi ten trva nie?
veronikasad
23.08.18,18:21
ak si si istá, že ti po oznámení ukončenia rodičovskej dovolenky neponúkne prácu, tak ho pošli a počkaj na stanovisko zamestnávatela. Novú pracovnú zmluvu môžeš uzatvoriť aj keď predchádzajúci pracovný pomer nebude ešte ukončený.
punar
23.08.18,18:52
tak istá nie som určite právnici niečo vymyslia alebo sa budú snažiť to obísť. Nárok na rodičovskú mi ale ostane ako aj nové zamestnanie. A ak by mi ponúkol zmenu miesta výkonu lebo má aj inú pobočku tak môžem dať skončenie dohodou, alebo vypoved nie, mam aj 40dni dovolenky takze by som tu vypovednu dobu ustála.
veronikasad
23.08.18,19:17
ak ti ponúknu zmenu miesta výkonu práce - iné ako máš v povodnej pracovnej zmluve, nemusíš s tým súhlasiť. Vtedy ti zamestnávatel musí dať výpoveď s nárokom na odstupné. V rámci výpovednej doby môžeš ukončiť pracovný pomer dohodou.
Ak však budeš žiadať o skončenie pracovného pomeru dohodou ty, nárok na odstupné ti nevznikne.
punar
31.08.18,12:30
Takze som poslala list s oznamenim o nastupe do prace a uz sa mi aj ozvali vraj mozem nastupit ale s tym aby som cerpala dovolenku kedze sa mi jej nazbieralo pozehnane vyse 60dni. Takze ju budem cerpat do konca decembra. Navrhuju mi ze mi odstupne nedaju zevraj to sef urcite zamietne vyplatit ale chcu sa so mnou dohodnut na mimor.odmene ak dam sama vypoved. Ak by mi dal vypoved on islo by o 3nasobok priemer.mzdy, tak neviem co mam robit.Ci vziat mim.odmenu a dat vypoved alebo nie. Co mi poradite
veronikasad
31.08.18,14:16
Nastupujes do novej prace? K akemu datumu sa chce súčasný zamestnavatel dohodnúť na ukonceni pracovneho pomeru? Mimoriadna odmena bude vo vyske odstupného?
punar
02.09.18,11:13
Ano ja uz pracujem v novom zamestnani. On chce aby som dala vypoved po vycerpani dovolenky po tych 3 mesiacoch.Nie ta mimoriadna odmena by bola asi polovica odstupneho. Len ide o to ked som tam pracovala zamestnavatel takmer pri kazdom zamestnancovi porusoval zakon nevyplacal mzdy v termine, nedoplacal cestovne,... Inspektorat prace a sudy boli na dennom poriadku ako aj pokuty tie platil posledny den aj ak vobec. Preto sa bojim ze by som sa k svojemu odstupnemu nedostala. Ide o rakusku firmu tam su ine zakony a tym ze som na RD ma povazuje ako keby za prepustenu neriesi uz vobec ma vyplacat.
veronikasad
02.09.18,13:35
Tak cerpaj dovolenku a pockaj čo sa bude diat v decembri. Ak ti ponuknu odmenu namiesto odstupneho, tak dohodu podpis s tym, ze ti ju vyplatia formou zalohy pri podpise zmluvy. Lepsi vrabec v hrsti ako natahovat sa so zamestnavatelom po súdoch.
veronikasad
02.09.18,13:37
Nepodpisuj vyhlasenie k zdanovaniu prijmov u noveho zamestnavatela. Nemozes ho mat podpísané u oboch súčasne
punar
02.09.18,18:53
na zdanenie som upozornila takze mi to stopla v novom zamestnani. vraj si mam dat vypoved a za tie 2mesiace budem cerpat dovolenku a nasledne posledny mesiac mi doplatia zvysok dovolenky a odmenu. Mam to nejako podchytit aj pisomne vo vypovedi