alessi
23.08.18,16:52
Súd pri rozvode stanovil hodiny, kedy môžem mať dcéru. Rozvod prebehol keď som býval na jednej adrese, kde prišla sociálna pracovníčka. Po rozvode som sa presťahoval na druhú adresu. Matka mi bráni v styku, dokym jej neoznámim novú adresu. Výživné riadne a načas platím. Pritom teraz cez leto s dcérou chodím po výletoch, čiže sa nezdrzujem na ani jednej z adries. Môžem kontaktovať políciu? Súd mi nestanovil povinnosť podať informáciu, kde s ňou budem, orientačne aj napriek tomu informujem o meste kde budeme s dcérou, presne sa nedá aj tak, niekedy neplánujem dopredu. Odovzdávam ju načas, párkrát som síce meškal, ale telefonicky sme sa vopred dohodli(matka v čase odovzdania pracuje).
kukučka
23.08.18,15:11
Je v záujme dieťaťa, aby ste spolu slušne vychádzali, nato nepotrebujete predpisy a zákony. Asi som nechápavá, obávaš sa niečoho, že matke dieťaťa nemôžeš tú adresu poskytnúť? To podstatné si nenapísal, koľko má dieťa rokov? Je normálne, že si matka robí starosti, môže sa stať hocičo, trebárs len rozbije mobil. Čo v prípade meškania? Ty by si na jej mieste bol pokojný, kde a ako by si hľadal dieťa? Nevyrábaj zbytočne problémy tam, kde nie sú.
Doplnené:

Tušila som správne...Potom sa mi zase nechce veriť, že bola, či je taká len voči tebe, hoci títo ľudia sa vedia veľmi dobre pretvarovať. Mám obavu o výchovu tvojej dcéry, nežiadal si súd, aby ju zveril tebe? Rob ako myslíš, no dcéry sa nevzdávaj, to je to najhoršie, čo môžeš urobiť. Nakoniec môžeš požiadať pre svoju ex manželku o zákaz priblíženia.
Andy Kralik
23.08.18,15:12
Sice možno mimo...

ale do haja, prečo jej nepovieš adresu kde teraz bývaš?? Doriti to je tak sprostý dôvod vnášať do situácie problém... Rozviedol si sa.. ok.. vaša vec.. nie vždy všetko vyjde.. to čo by vás malo zaujímať sú deti.. a nie riešiť úplné blbosti.. a vymýšlať problémy ktoré neexistujú.... "Súd mi nestanovil povinnosť podať informáciu, kde s ňou budem"... akože o čo ti ide? Samozrejme že chce matka vedieť kde budete... a???? máš s tým problém????? bola by divná keby nechcela...

ako viem že toto nie je odpoveď ktorú chceš počuť, ale zamysli sa.. vyspi sa.. a konečne dospej.. a keď sa chceš mstiť, za čokoľvek, nerob to cez deti....
veronikasad
23.08.18,15:17
Kolko rokov ma dcera?
alessi
23.08.18,15:17
10 rokov. A ako ju bude hľadať, keď aj tak na tej adrese nebudem?
kukučka
23.08.18,15:19
O čo vlastne ti ide?
veronikasad
23.08.18,15:20
Aky mas s tym problem každé rano matke dat vedieť kde ides s dcerou na vylet?
alessi
23.08.18,15:21
Ale ide o to, že sa bojím že matka eventuálne s nejakým príbuznými príde mimo toho, čo budem s dcérou, a budú robiť bordel na adrese kde bývam. Samo o sebe s adresou problém nemám, ale 5 rokov som trpel hystericke záchvaty s bitkou kvôli malej, a ide o to, že matka bude robiť problémy, aby sa pomstila mne.
alessi
23.08.18,15:24
Lebo niekedy ráno sám neviem kam pôjdeme. Ako kam ideme na výlet(aspoň mesto) mi problém nerobí. Ide mi čisto o moju súkromnú adresu kde bývam, z dôvodov spomenutých nižšie.
Andy Kralik
23.08.18,15:26
zavoláš políciu...
alessi
23.08.18,15:27
Tebe by sa páčilo, keď ta nejaká žena fyzicky alebo psychicky tyra?
alessi
23.08.18,15:28
A keď budú robiť bordel v čase keď nebudem doma?
Andy Kralik
23.08.18,15:30
a ak budeš zažívať hysterické záchvaty.. požiadaš o zmenu starostlivosti o dieťa...
ale reálne. nech je tvoja bývalá čokoľvek.. má ľudské právo vedieť kam idete.
alessi
23.08.18,15:34
Kam idem s dcérou, jej problém povedať nemám. Mám problém len s mojou súkromnou adresou. Mesto kde bývam vie.
Andy Kralik
23.08.18,15:36
ok.. možno si to fakt neviem predstaviť.
ale to že ťa žena týrala/týra je jedna vec...
druhá vec je že má právo vedieť kam idete s vašou dcérou... je to stále jej matka.
alessi
23.08.18,15:38
Čiže nech má tyra naďalej, má na to právo, lebo je matka mojej dcéry :-/ no pekne
Andy Kralik
23.08.18,15:38
a že "budú robiť bordel v čase keď nebudem doma".. a čo ťa to trápi? však nie si doma....
ale ok.. skutočne si to neviem predstaviť....
Andy Kralik
23.08.18,15:42
ale to že ťa žena týra nemá nič spoločné s tým že má právo vedieť kde budete...
ak máš problém s týraním rieš ho.. psychológ - polícia...
ale nerieš to cez svoje deti...
alessi
23.08.18,15:44
Bránim len svoje súkromie. Nechcem mať zle susedské vzťahy len kvôli tomu, že je psychicky chorý. Takisto nemienim mať v živote už peklo, kvôli ktorému som od nej v živote odišiel. Som ochotný radšej sa zrieknuť stretavania sa s dcérou, ako jej prezradiť adresu kde bývam.
draik
23.08.18,15:45
Nie je povinnosť, aby otec dieťaťa informoval matku, kde sa každý deň dieťa nachádza.
alessi
23.08.18,15:46
Ja sa dcére vramci hodín s ňou riadne venujem, i riadne platím výživné.
draik
23.08.18,15:48
Ak Vám matka bráni v určenom styku, môžte súdu podať návrh na výkon rozhodnutia. Hodia sa svedkovia, zápisy a podobne. Povinnosť oznamovať adresu nemáte.
alessi
23.08.18,15:52
Andy, mám pocit že žena používa dcéru a "ľudské práva" proti mne ako pomstu za to že som od nej odišiel. Kebyže sa môžem spoľahnúť, že nebude robiť problémy, a že jej ide ozaj o "materské" dôvody, tak problém nie je.
korela
23.08.18,15:58
Súhlasím s alessi, ak išlo u neho skutočne o týranie, čo je možné, nevidím dôvod, aby vedela jeho ex adresu. Muži majú svoju organizáciu, ženy detto, a tie im poskytujú aj azylové bývanie. Takže keby nimi prešiel, mal by dôkaz pre svoje správanie.
Je zaujímavé, že dcérka svojej matke jeho adresu neprezradí, predpokladám, že ju pozná z pobytov.
alessi
23.08.18,16:01
Dcéra ju nepozná z pobytov.
Čo sa týka týrania, dôkazy som dal na rozvodovom súde v podobe lekárskych záznamov.
korela
23.08.18,16:06
Ak ti to súd uznal, tak sa ti nečudujem.
Andy Kralik
23.08.18,16:09
ok.. toto mení situáciu... ale je to niečo čomu nerozumiem...
alaya1
23.08.18,17:38
Ak sud zveril dieta matke aj ked videl lekarske spravy a neobaval sa sud o dieta, tak pozname len jednu stranu mi nce.
korela
23.08.18,21:03
Manželka týrala manžela, nie svoju dcéru.