rosaria
27.08.18,10:12
Chcela by som Vás požiadať o radu. Mám nastúpiť na MD. Zamestnávateľ ma požiadal, aby som popri MD pracovala z domu aspoň na pár hodín za mesiac. Ako zabrániť tomu, aby v prípade, že po skončení MD sa mi skončí pracovný pomer , počítala podpora z príjmu na dohodu? Prípadne môže mi takáto dohoda ešte niečo skomplikovať? Alebo je nejaká iná možnosť?
ivka70
27.08.18,08:26
Tomu nezabranis, ak budes mat prijem pocas MD, RD, bude sa podpora pocitat aj z neho.
Dohoda ti este skomplikuje dochodkove poistenie, ktore je pre zeny na materskej platene z priemernej mzdy, kedze ty budes ma DP z dohody, o toto poistenie prides.

Ina moznost? Nech ti to zaplati pred odchodom na MD a potom to zaplatene budes "odrabat" z domu. - neviem vsak ,ci je uplne ok.
Xanti
27.08.18,08:27
Ak môžeš pracuj na živnosť z domu, počas MD a RD. A neskomplikuje ti to prípadnú podporu.
rosaria
27.08.18,08:33
ďakujem za odpoveď. Ešte mám jednu otázku ak mi viete zodpovedať. Na MD mám ísť 1.1.2019, avšak v apríli dostávame ročné odmeny za predchádzajúci rok, plus ešte nejaké odmeny v júni. Mám na ne nárok a mali by mi ich vyplatiť. Môžu? Neovplyvní mi to materské? vďaka.
ivka70
27.08.18,08:42
Odmeny nie su narokovatelna cast mzdy, narok si musis preverit u zamestnavatela, pripadne prestudovat interny predpis k odmenam. Materske to neovplyvni, vyplatit sa da aj cez MD. https://www.hrvpraxi.sk/33/mozu-byt-polrocne-odmeny-vyplatene-pocas-materskej-dovolenky-uniqueiduchxzASYZNbk7HEyKo3AtN_AoNDrwsiL/
veronikasad
27.08.18,08:44
súhlasím, treba si však sledovať príjem, aby nevznikla počas RD povinná registrácia v SP...