TK1991
28.08.18,17:29
Zdravim, predstavte si situaciu ze si vezmem hypoteku na dom. Pocas celeho splacania je vlastne dom majetku banky az do doby kym to splatim.
Dalej si predstavte ze presli roky a polovicu hypoteky mam splatenu a zrazu sa doatanem do velkych financnych problemov. Prisiel som o pracu o vsetky uspory proste nemam dlhe mesiace na platenie hypoteky.
1. Po akej dobe mi banka zhabe dom?
2. Ako sa riesi situacia ked uz mam splatenu polovicku hypoteky? Vezmu mi dom a to co som uz splatil prepadne alebo ako sa riesi dana situacia?
Vopred dakujem za reakcie
buchač
28.08.18,15:36
Ja si teraz predstavujem hlavne to, ze v ktorom obore sa zamestnas.

Fiktivne otazky su na trt....balada o dvoch veciach.... na nic a na to druhe.
TK1991
28.08.18,15:50
Zapni telku alebo internet a zistis ze je uplne bezne ze sa ludia dostavaju do takychto problemov. Cize je to realna situacia ktora ma moze stretnut :)
vicktor
28.08.18,15:58
Pocas celeho splacania dom NIE JE vlastnictvom banky, ale tvojim.
Musis mat nasetrenu rezervu, aby v pripade vypadku prijmu si mohol dalej splacat. Banka najskor posiela upomienky a vyrubi penalizacny urok. Velmi teoreticky odhadujem, ze banka da dom na bubon asi po roku nesplacania. Predpokladajme, ze dom sa preda za viac nez je zostatok uveru, ten rozdiel dostanes ty. Ale v skutocnosti sa preda za menej nez by si ho dokazal predat sam, banka nebude hladat nejlepsiu cenu pre teba, ale dostatocnu pre seba.
bodliak
28.08.18,16:11
Čím viac splatíš, tým lepšie pre banku.
Oni si naúčtujú kadejaké sankcie a budú sa snažiť, aby si im ich predsa len zaplatil. No a ak to naozaj nepôjde, predajú tvoj dom. Čím menej dlhuješ, tým menej zaň budú chcieť a tým ľahšie nájdu kupca.
buchač
28.08.18,17:43
Ty si pre zmenu pozri informacie o produkte " POISTENIE HYPOTÉKY "...

Je uplne bezne, ze ludia o tejto skutocnosti vedia.
Ty si na tom ako ?
veronikasad
28.08.18,17:46
Zdá sa, že sa veľmi nudíš, veď horúčavy už pominuli ...
kopretinka
28.08.18,19:49
furt len teoretizuješ,najprv si nájdi robotu