Darkblack
07.09.18,15:50
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, či ak je uvalená exekúcia na menšinového vlastníka nehnuteľnosti (30%) môže exekútor siahnuť aj na ňu a nariadiť jej odpredaj bez súhlasu ostatných vlastníkov.

Logicky si myslím, že nie, ale v dnešnej dobe si už človek nemôže byť ničím istý.

Ešte mi napadla iná možnosť, ktorá by asi tiež nebola ideálna.
Je možné, aby exekútor nariadil odpredaj len príslušnej časti nehnuteľnosti (bytu) inej osobe, keď ostatní vlastníci nemajú záujem (peniaze) tento podiel odkúpiť?
Neviem síce, či by sa našiel niekto, kto by kupoval časť bytu, ale ako som už písal, v dnešnej dobe ...

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.
Tweety
07.09.18,14:21
Majetok ostatných je exekúciou nedotknuteľný. Predať je možné len so súhlasom ostatných.
Darkblack
07.09.18,14:28
Ďakujem za odpoveď.

Ešte mi napadla iná možnosť, ktorá by asi tiež nebola ideálna.
Je možné, aby exekútor nariadil odpredaj len príslušnej časti nehnuteľnosti (bytu), keď ostatní vlastníci nemajú záujem (peniaze) tento podiel odkúpiť?
Neviem síce, či by sa našiel niekto, kto by kupoval časť bytu, ale ako som už písal, v dnešnej dobe ...
Tweety
07.09.18,14:38
Určite by hľadal iné možnosti.
draik
07.09.18,18:56
Exekútor vypíše dražbu na exekúciou zaťažený podiel. Spoluvlastník, ak chce zabrániť dražbe, môže zložiť do jej konania cenu podielu a ten mu pripadne. Špekulantov je dosť.
Darkblack
07.09.18,19:59
Takže človek si pokojne žije vo svojom byte a zrazu sa mu tam nasťahuje len tak dajaký drogový díler?
(Možno preháňam, ale príde mi to dosť "blbé".)
draik
08.09.18,17:46
Zjavne to nie je jeho byt, ak má spoluvlastníka...