Tomislavvv
08.09.18,16:25
S manželkou by sme si radi kúpili záhradu. Našli sme ideálny pozemok 1200m2.

Vlastnia ho 3 súrodenci a jeden z nich predáva svoj podiel t.j. 400m2 čo by nám bohate stačilo.
Problém je že títo súrodenci sa moc nemajú v láske a jeden z nich (kt. predáva svoj podiel) sa nemôže tým pádom s nimi na ničom ohľadom toho pozemku dohodnúť lebo mu robia naprieky. (Súdnou cestou to nechce riešiť, je už starý a ževrj na to nemá nervy)

Ako v takomto prípade postupovať? Ak by som ten podiel kúpil čo by som si mohol dovoliť na ňom všetko robiť + ako a kto by rozhodol ktorá tretina bude koho? lebo zatiaľ to nie je rozdelené skrz to že tí jeho súrodenci nechceli spolupracovať keď im v minulosti navrhoval sadnúť si na to a rozdeliť medzi nich tie plochy, kto ktorú bude mať.
buchač
08.09.18,14:54
Ako postupovať ?

Ako budes postupovat, to je jedno.
Bez súčinnosti surodencov to nijako nepojde...a je jedno, ci to pojde po dobrom alebo po zlom.

Jedno je iste.
Ak su medzi súrodencami take fasa vzťahy, tak si sadni....trochu sa zamysli....a co asi z toho myslenia vzide.
Mne len jedine....vyondial by som sa pekne zvysoka na hentaky idealny pozemok, ked by mi za plotom pobehovali neidealni jedinci (citaj ujovia)...

...a v konecnom dosledku, na zaklade kupy, len vy ostanete za zlych...

P.S.
Na jednej strane pises o zahrade.
Na strane druhej zasa je rec o ornej pode.
Nie je to jedno, je v tom dost velky rozdiel.
...a jeden z najhlavnejsich je ten, ze orna poda sa nemoze (urcitej vymery) delit...proste zakon.
pavol54
08.09.18,16:38
Tak sa s nimi dohodni ty, ak to nebudú chcieť predať tebe, tak by si si v prípade kúpy podielu narobil poriadne problémy. Je to záhrada? aký je zápis v katastri?
ZahradnikAmater
08.09.18,19:38
Hlavne si uvedom, že nekupuješ 400 m2, ale kupuješ jednu tretinu z 1200 m2. Takže si nemôžeš vykolíkovať "svoju tretinu" a nasiať kukuricu ani vysadiť stromky. Neexistuje žiaden kút s tvojou časťou. Všetko je všetkých. V takejto záhrade ti pšenka nepokvete.
Oliwa
19.09.18,06:50
S takýmito spoluvlastníkmi to je všetko možné, len nie ideálny pozemok. Poobzeraj sa po inom.