Adamikova Monika
09.09.18,16:44
Dodry den, mam umyvacku Beko s 5 rocnou zarukou .od 26.3 2018 riesim servis a do dnesneho dna ju nemam funkcnu a stale sa caka na nejaky nah.diel je to skoro 6mes. Mam narok na predlzenie zar.doby o cas ktory mi umyvacka nesla ? Dakujem
misoft
10.09.18,19:51
Zákonná záruka je 2 ročná, počas reklamácie sa táto predĺžuje o dobu reklamačného konania. Ty máš však tzv. predĺženú záruku (nezávislá od zákonnej), ktorú poskytuje výrobca. Tu však záleži na výrobcovi, ktorý túto predĺženú záruku poskytuje, či ju predĺži o dobu nefunkčnosti od nahlásenia a uplatnenia tejto záruky. Väčšinou však túto dobu predĺžia (ale nie je to pravidlom, pretože toto je už nad rámec zákona).
dmc
11.09.18,06:58
Lehota na vybavenie reklamácie je teda 30 dní a nemôže sa predĺžiť, a to ani po dohode so zákazníkom. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.
zd:http://www.uspesne-podnikanie.sk/ako-sa-pocitaju-dni-na-reklamaciu
Andy Kralik
11.09.18,13:10
Pravidla "zo zakona" platia len pre zakonnu zarucnu dobu. Záručná doba nad zákonnú dobu 2 roky sa riadi pravidlami toho kto ju poskytol. Nemusí tam byť ani maximalna lehota na vybavenie reklamacie. Treba sa pozrieť do dokladov ktore zakaznik podpisal pri kupe.
dmc
11.09.18,15:26
ak by som umyvacku mal 6 mesiacov v oprave tak by som som nosil spinave riady predajcovi - ktory zabezpecoval opravu - aby mi ich umyval....
buchač
11.09.18,15:31
Kuwa...to aka suciastka musi byt, ze čakacia doba je šesť mesiacov ??????
Andy Kralik
11.09.18,16:30
Je to taká záruka-nezáruka...
buchač
11.09.18,16:33
Na auto, ktore je na objednavku, sa caka kratsiu dobu, ako sest mesiacov...a nie na nejaku zaprdenu umyvacku.
Žabinka
11.09.18,16:44
jurko, vieš z akej diaľky mohli tú súčiastku posielať? ;)
Elektronika Beko se vyrábí v továrnách v Turecku, Číně, Rumunsku, Jihoafrické republice a v Rusku.
buchač
11.09.18,16:54
Jasne, beriem aj zahranicnu eventualitu.

Lenze sa mi nejak velmi nechce verit, ze by suciastka tak dlho cestovala....ved DHL doruci z Ciny za 10 dni.
Zadrhel je skor niekde inde.

By bolo zaujimave vediet, o aku súčiastku sa jedna.
Adamikova Monika
11.09.18,18:17
Dakujem
misoft
12.09.18,10:13
Andy Kralik (Včera 18:30) Je to taká záruka-nezáruka...
----------------------------------------------------------------------------------
Niektorí to berú tak, že ti to zadarmiko opravia, nebudú účtovať normohodiny, ale za diel si zacáluješ.
A ako píšeš - je to záruka-nezáruka (ako ktorý výrobca) - ja som servisoval práčku Whirpool po 12-tich rokoch - po taliansky - satarmo. Lenže mal som klasickú záruku + priplatenú 4-ročnú + zaregistrovaná práčka u výrobcu = + ďalších 8 rokov (vydaný certifikát výrobcom, kde bolo napísané "bezplatne") - a oplatilo sa to :D.
Ale teraz, keby sa pokazila ====> smer zberný dvor.