ziv123
10.09.18,10:00
Môj syn je lekár v štátnej nemocnici v Žiline, zmenil si trvalý pobyt Z Prešova do Žiliny. Komu všetkému ma zmenu hlásiť? Myslím aj že ma pridelené číslo účtu z DU Prešov na nepeňažné plnenie čo majú aj lekári čo nie sú SZČO nemá DIČ, ale pracujú v štátnych nemocniciach ako zamestnanci. Aj DU Prešov alebo, DU Žilina to treba hlásiť?DU Žilina mu vydá nové číslo účtu ak by mal nepeňažné príjmy alebo mu ostane to staré ktoré mu pridelil DU Prešov.?
ivka70
10.09.18,08:27
My ked sme pobyt menili, dali nam cely zoznam priamo na miestnom urade, aby sme na nic nezabudli.

Info najdes napr. tu:
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_oznamovacie-povinnosti-pri-zme/
veronikasad
10.09.18,09:24
Zmenu adresy treba nahlasit na DU Zilina, ci dojde k zmene cisla uctu, informuj sa na infolinke finančnej spravy.
Treba tiez nahlasit do zdravotnej poistovne, bankam, mobilnym operatorom, osetrujucim lekárom. Samozrejme, zamestnávateľovi, ktorý nahlasi zmenu do sociálnej poistovne.
misoft
10.09.18,17:52
Oni väčšinou číslo účtu ponechajú, len sa zmení v ňom údaj o pobyte. Predsa len je jednoduchšie v databáze zmeniť pár písmenok, ako meniť celý účet a s tým pridružené údaje všade okolo toho.
veronikasad
10.09.18,19:23
Platí len v prípade, ak ide o druh dane platený s predčíslím OUD... Tam sa číslo účtu nemení.