lakernik
12.09.18,07:14
Dobry den chcel by som sa vas opytat ci prvopis o dedickom konani je platny aj po umrti dedica. Jedna sa ze svokor a jeho brat zdedili majetok na ktorom figurovali obidvaja ako dedici kazdy nadobudol urcti podiel z luky oraciny, pola.Aby to takto nemali tak sa dohodli ze sa navzajom povzdavaju a nadobudnu tieto nehnutelnosti v celku. Aj tak spravili cez notarku ktora im vyhotovila zmluvy a prvopis tohto osvecenia ulozila aj na okresny sud.No stalo sa medzi tym to ze svokor zomrel a majetok sa na katastri neprepisal, takze na kastastri stale figuruju obidvaja dedici.
Po smrti svokra zdedili majetok moja manzelka a jej sestra a samozrejme je tam aj svokrov brat, ktory sa vlastne majetku predtym vzdal ale teraz ked sa rozhodla manzelka a jej sestra predat jednu luku tak odmieta to podpisat a narokuje si na cast luky. Najlepsie je to na tom ze manzelka a aj jej sestra ked predaval svokrov brat mu to bez problemov podpisali. takze teraz chem zisti ci sa mozeme o ten prvopis opierat ako to zapisali predtym ze sa vzavaju v celosti a je to ulozene na okresnom sude. dakujem a budem rad ak mi niekto odpise ako to vlastne ma byt