Liptáčik
13.09.18,16:44
Pracovníčka je na materskej dovolenku cca 6 rokov. Pred nástupom na MD bola dovolenka vysporiadaná. Má nárok na dovolenku za obdobie materskej dovolenky?
veronikasad
13.09.18,15:17
Rozlišuj materskú a rodičovskú dovolenku
Liptáčik
13.09.18,15:57
V tomto mám medzeru (Jedná sa o 2 pôrody za sebou.
veronikasad
13.09.18,16:02
to je v poriadku. Aby si správne vypočítala nárok na dovolenku, musíš vedieť presné obdobie materskej a rodičovskej dovolenky.
Liptáčik
13.09.18,16:12
Práve som si pozrela rozdiely medzi materskou a rodičovskou dovolenkou (doteraz som to nepotrebovala). Takže - ak si to vysvetlím správne, potrebujem presné údaje o materskej dovolenke (prvá časť celkovej MD) a z toho vypočítam nárok na dovolenku. Počet dní dovolenky počítam z počtu dní prvej časti - materskej dovolenky. Rozmýšľam správne?
veronikasad
13.09.18,16:15
Nie celkom. Podla dlžky trvania materskej dovolenky v kal.roku, vznikne nárok na dovolenku za kalendárny rok, alebo dovolenka za odpracované dni. Ak vznikne nárok na dovolenku za kalendárny rok (MD vrátane sviatkov trvala aspoň 60 prac.dní) , uplatníš krátenie z titulu rodičovskej dovolenky.
Musíš si za každý kal.rok samostatne spočítať pracovné dni materskej a rodičovskej dovolenky, vrátane sviatkov.