Liptáčik
14.09.18,10:57
Pracovníčka nastúpila do pracovného pomeru 01 11 2012. Odpracovala 4 mesiace a nastúpila na rodičovskú a materskú dovolenku. Po tomto období pokračovala rodičovskou a materskou dovolenkou. Moje otázky znejú: 1. Má nárok na nevyčerpanú dovolenku? Ak áno, tak za obdobie dvoch rodičovských dovoleniek? V prípade, že by dostala výpoveď (jej pracovná pozícia už nie je vo firme potrebná), vzniká jej nárok na odstupné 3 mesiace? Viem, že som už podobnú otázku zadávala včera, ale teraz som si upresnila informácie, takže sa ospravedlňujem za duplicitu.
ivka70
14.09.18,09:01
Má nárok na nevyčerpanú dovolenku? Ak áno, tak za obdobie dvoch rodičovských dovoleniek?
Ano, ma, narok je potrebne prepocitat za kazdy rok zvlast, pre vznik naroku na dovolenku sa pocita ako odpracovany cas obdobie materskej dovolenky, nie rodicovskej dovolenky (zjavne si mylis tieto 2 pojmy, aj podla poradia ako si ich napisala)

Pri vypovedi kvoli zrusenej pozicii vzniká jej nárok na odstupné 3 mesiace?
PP trval viac ako 5 rokov, pri vypovedi z dovodu zrusenia prac.miesta ma narok na 3 mesacnu vypovednu dobu a 2 mesacne odstupne
Liptáčik
14.09.18,15:22
Ďakujem