KK39
24.09.18,00:22
Dobrý deň. Predal som piatok auto ktoré zobrali 450km oddomňa. Nedeľu večer mi volal kupujúci, že auto sa pikazilo, nie je pojazdné a užje aj rozobraté a že oprava bude stáť 1400eur. Keďže auto som predal za 2550 som navrhol, že mu dám späť peniaze ak mi auto donesie v nerozobratom vstave. On mi nato, že buď ja vybavým odvoz na vlastné náklady ale on pošle odťahovkou čo ja budem platiť. Taká služba by vyšla 900eur čo ja odmietám. Kto má znášať takéto náklady? Ja ako predávajaci som ochotný vrátiť peniaze alen keď auto bude stáť tam odkuaľ zobrali a v stave ako zobrali. Postupujem správne ako predácajúcu? Ďakujem
bodliak
24.09.18,02:21
Nemal rozoberať, mal reklamovať. Keby si si kúpil v piatok chladničku a v pondelok by nešla, rozoberal by si ju? Toto sú podvodníci, klasickí auto-oyebávacsi. Budú sa vyhrážať, atď. Neustúpiť. Ja by som mu nič nevracal, neverím, že je pokazené, neverím, že je rozobraté, chce ho len mať lacnejšie.
ivka70
24.09.18,06:02
mas od nich overene splnomocnenie na prepis?
Chobot
24.09.18,07:23
Nenechaj sa oblbnúť. Toto sú klasické podvody s autami. Títo "kupujúci" takto vyťahujú od predávajúcich peniaze. Autu nič nie je, je v takom stave, ako ho kúpili, len chcú od teba ešte niečo vyťažiť.

Niekedy sa im podarí dostať viac, niekedy menej. Auto nakoniec aj tak predajú alebo rozoberú na súčiastky.

Ty si predal auto v takom stave, ako ho videli a odskúšali. Nemáš prečo im ešte platiť nejaké opravy. Aj tak by žiadna oprava nebola.

Len pre srandu - nech ti pošlú fotku rozobratého auta (povedz, že aby si vedel ukázať odťahovke, v akom stave budú nakladať). Som presvedčený, že žiadnu fotku ti nepošlú.
vicktor
24.09.18,07:32
Este davno za sociku otec predal stare auto ciganovi. Za tyzden prisiel pytat peniaze, ze je problem s prevodovkou. Otec povedal, ze nech to da na sud. A bol pokoj.
lubko6394
24.09.18,08:46
Ak staré auto prešlo 450 km tak v okamihu predaja muselo byť v poriadku, jedine že by na ňom bolo čosi zakamuflované, ale to by musel kupujúci dokázať. Nič nevracaj. Z Tvojej strany je to v poriadku.
bodliak
24.09.18,08:46
Jo, tak fotka pre odťahovku je dobrý tip :-)
bodliak
24.09.18,08:47
Tak bez toho by som im auto a kľúče nedal ...
pio3k
24.09.18,09:26
Nech to dá na súd... NIČ MU NEDAJ
KK39
24.09.18,10:55
Bohuzial nemám, len kupno predajnu zmluvu a velky technicak.
ivka70
24.09.18,11:05
a ako chces to auto teda odpisat? dnes to uz bez splnomocnenia alebo osobnej pritomnosti kupujuceho nie je mozne
KK39
24.09.18,11:39
A čo ak mi odmieta dať splnomocnenie??? Mám na niečo právo alebo to ....?
ivka70
24.09.18,11:41
to si mal riesit predtym, nez si mu dal kluce a maly technicak ..... takto si len sam komplikujes situaciu ....
bodliak
24.09.18,11:41
Bez odhlásenia alebo bez splnomocnenia na odhlásenie na meno kupujúceho, mu auto proste nedáš. Dovtedy je na tvoje triko aj objektívna zodpovednosť. Ak išiel tých 450 km po dialnici bez známky, aj to zaplatíš ty. Môžeš sa síce oháňať kúpnou zmluvou, ale to je na dlhé lakte...
ivka70
24.09.18,11:43
Inak 900 eur by ta to nevyslo urcite, pozri napr. tu, max. 250 eur vychod-zapad : http://www.euodtah.sk/odtah/
lujza.j
24.09.18,12:02
odtahovka sa pýta asi ako sa bude autíčko "nakladať"...
bodliak
24.09.18,12:30
Niekde nestačí naviják, treba hydraulicku ruku. Nemysli hneď na prasačinky...
lujza.j
24.09.18,13:02
:eek:šak ja som to uplne seriozne myslela...minulý týden som riešila ....a otazky :rukou,lankom, za nožičky?lebo pan na asist.službe si myslel,že som automechanik...:(
bodliak
24.09.18,13:42
tak mi prepáč
Chobot
24.09.18,13:50
Ak si ešte auto neodhlásil na nového majiteľa, tak si si zavaril. On teraz môže jazdiť na aute a robiť priestupky. Auto bude evidované na teba a bude problém ho prepísať alebo odhlásiť z evidencie.
lujza.j
24.09.18,14:18
ale ved nič sa nedeje:)len už mam dake skusenosti s nakladaním autíčka:(
bodliak
24.09.18,14:57
"Bohuzial nemám, len kupno predajnu zmluvu a velky technicak."
A majú oni jeden exemplár tebou podpísanej kúpnej zmluvy ?
KK39
24.09.18,16:34
Maju aj oni zmluvu. Ale to je nezmisel aby oni prekážali splnit moju povinnosť.
bodliak
25.09.18,03:11
No čo, priznaj si, že ťa dobehli, si naletel. Ak sa rozhodli kúpiť, mali ti podpísať aj súhlas na odhlásenie na ich meno.
ivka70
25.09.18,04:33
Oni ti nebudu prekazat, ty to bez ich splnomocnenia neodhlasis. To splnomocnenie musi byt overene u notara. Bez neho pojdes k policajtom zbytocne.
Žabinka
25.09.18,04:53
pozri si https://www.noviny.sk/akotonespackat/161772-majitel-predal-auto-kupujuci-ho-nechce-prihlasit-na-svoje-meno
choď na DI so zmluvou, popíš aký máš problém, možno natrafíš na policajta ktorý sa dobre vyspal..
druhá možnosť, odhlásiť trvalo vozidlo z evidencie- neexistujúce vozidlo, robí to Okresný úrad, samozrejme za poplatok, dosť veľký, následne DI vozidlo vyradí.. najprv o tom oboznám kupujúceho, že ideš vozidlo trvalo vyradiť, snáď ho to preberie..ten poplatok za to stojí, vyhneš sa budúcim možným problémom..;)
ivka70
25.09.18,05:24
pritom by musel odovzdat znacky, ktore nema
Žabinka
25.09.18,05:30
Žabinka
25.09.18,05:32
Zákon č. 79/2015 Z. z.Zákon o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 68
Rozhodnutie o neexistencii vozidla
(1) Držiteľ vozidla, ktoré prestalo existovať pred jeho vyradením z evidencie vozidiel podľa osobitného predpisu, alebo držiteľ vozidla, ktorý nevie preukázať, ako naložil s vozidlom, ktoré podľa jeho tvrdenia už neexistuje, je oprávnený na účely takého vyradenia podať príslušnému orgánu štátnej správy odpadového hospodárstva žiadosť o vydanie rozhodnutia o neexistencii vozidla.
(2) Žiadateľ je povinný po podaní žiadosti podľa odseku 1 zaplatiť príspevok do Environmentálneho fondu.
(3) Príslušný orgán štátnej správy odpadového hospodárstva na základe žiadosti podľa odseku 1 a po zaplatení príspevku do Environmentálneho fondu vydá rozhodnutie o neexistencii vozidla, ak v konaní zásadným spôsobom nevznikla odôvodnená pochybnosť o neexistencii vozidla ani o pravdivosti žiadateľom uvádzaných údajov o dôvodoch neexistencie vozidla, v opačnom prípade konanie zastaví.
(4) Rozhodnutie o neexistencii vozidla obsahuje
a) identifikačné údaje žiadateľa,
b) identifikačné údaje o vozidle vrátane údaja o kategórii vozidla,
c) podané vysvetlenie o dôvode neexistencie vozidla,
d) údaj o tom, že v konaní nedošlo k spochybneniu žiadateľom uvádzaných údajov o dôvodoch neexistencie vozidla.
(5) Ak držiteľ nadobudne neexistujúce vozidlo dedením, odsek 2 sa na neho nevzťahuje.
ivka70
25.09.18,05:32
..... nemoze nahlasit neexistujuce vozidlo, ked vie, ze vozidlo existuje, evidentne by klamal pri vyplnovani tlaciv ...
Žabinka
25.09.18,05:35
a ako vie, že existuje? čo ak ho kupujúci rozpredal na súčiastky?
ivka70
25.09.18,05:38
musel by to preukazat, zatial to dovod na nahlasenie neexistujuceho auta nie je .....
Žabinka
25.09.18,05:38
inak tvorcovia našich sk zákonov sú geniálni.. napíšu zákon ako prepísať/odhlásiť vozidlo, ale nenapíšu postup keď sa to nedá zvládnuť podľa zákona.. viď napr. tento prípad..
Žabinka
25.09.18,05:40
nič nemusil preukázať.. práveže tento zákon slúži priamo na to, že to nevie preukázať.. odsek 1 o tom jasne píše..
ivka70
25.09.18,05:52
Neprejde ani tou ziadostou ...