rorie
25.09.18,09:45
Dobry den, rada by som sa spytala, je standardne podpisat rezervacnu zmluvu o kupe bytu bez toho, aby sa obidve strany (kupujuci aj predavajuci) dohodli na finalnej verzii kupnej zmluvy?

Z mojho pohladu to znamena ze kupujuci sa zavazuje kupit nehnutelnost a suhlasi s podpisom zmluvy, ktoru ale pripravuje predavajuci a tym padom moze byt pre kupujuceho nevyhodna..
Chobot
25.09.18,08:21
Keby existovala finálna verzia kúpnej zmluvy, tak by zmluvné strany nemuseli podpisovať rezervačnú zmluvu. Pred podpisom rezervačnej zmluvy si dohodnú podstatné veci transakcie (kúpnu cenu, spôsob a čas úhrady, dátum odovzdania nehnuteľnosti) a potom sa môžu doťahovať na znení samotnej kúpnej zmluvy.

V čom by podľa teba mala byť pre kupujúceho zmluva nevýhodná, keď na podstatných veciach ste sa dohodli?

Podľa mňa je to štandardný postup.
ZahradnikAmater
25.09.18,19:35
V rezervačnej zmluve sa zaväzuješ, že v stanovenom období nebudeš jednať s nikým iným. A dovtedy sa buď dohodnete na podmienkach a cene, alebo nedohodnete a môžeš jednať s iným záujemcom. V rezervačke sa predsa nezaväzuješ ku konkrétnej cene a konkrétnym podmienkam. A ak ťa tlačia, nepodpisuj takú zmluvu. Ja som ju dal päť ráz prerobiť, kým som bol spokojný.