VkO
25.09.18,13:09
Ahojte, mam taky problem na pozemku, ze zahradkari si este v 80-tych rokoch cez uz moj zdedeny pozemok natiahli vodovod resp. vodovodnu pripojku bez akehokolvek povolenia. Bol som sa informovat na vodarniach co sa s tym da spravit, no oznamili mi, ze sice oni dodavaju cez tu pripojku vodu zahradkarom, no ta rura im nepatri a majitel tejto rury je pre nich neznamy, no z tejto rury su ku jednotlivym pozemkom riadne vyvedene merace na pozemky kde normalne vodarne dodavaju vodu. V pripade poruchy mi povedali, ze oni len zastavia vodu ale opravu realizovat nebudu, ze to musi majitel rury. Na pozemku nie je ziadne vecne bremeno. V pripade poruchy musim umoznit opravu sukromnej osobe ktora nie je distributor vody? co ak neumoznim opravu, tym padom vodarne zrusia uplne dodavku vody pre nich lebo majitel potrubia nedokaze odstranit poruchu? Ja nechcem nikomu robit zle ani nic podobne, no na to mieste mam v plane stavat dom na byvanie a ta rura mi tam zavadza, mal som ochotu to riesit s vodarnami no tie prekladku realizovat nemozu a ako som pisal rura bola tahana bez povolenia. Moze si to vlastnik aj vydrzat vecne bremeno? Neviem vobeec ako to teraz riesit. Dakujm za kazdu rozumnu radu.
misoft
25.09.18,11:56
Nie je nikde evidovaná, nie je pre ňu zriadené VB, nie je v sieti vodovodných rozvodov. V prípade poruchy nepoznáš majiteľa... vodári odstavia, ty vykopeš a odstrániš, A basta. Ak sa k nej nikto nehlási, - nepatrí nikomu - nemáš potom žiadnu povinnosť niekomu umožňovať vstup na pozemok. Chceš stavať? Začni. Narazíš na rúru - vykopeš a basta. Na ostatných (ktorý na to zvysoka se*ú) sa môžeš v tom prípade i ty zvysoka vy*rať.
Na VB - keďže je to súkromná rúra - potrebuje súhlas vlastníka majiteľa pozemku. A keďže sú to záhradkári, tak ani tá rúra nebude verejnoprospešné zariadenie.
VkO
25.09.18,12:09
no aby som to upresnil, ked si dam mapu vodovodov na stranke mesta pri uzemnom planovani tak ta "rura" tam zobrazena je, taktiez vodarne tam tu ruru maju na mape zelenou farbou ciarkovanou ciarou, lenze im ta rura nepatri, nevedia ani kto je majitel, no vodu cez nu dodavaju normalne. Vodarne mi ani nevedeli povedat, ci ide o vodovod alebo iba o pripojku, takze teraz budem musiet spravit nejaky prieskumny vykop a zistit co to tam vlastne ide po pozemku.
misoft
25.09.18,12:31
Aha - takže vodárňami je evidovaná, ale bude to len ako prípojka. V tom prípade vyhodiť nemôžeš (žiaľ). Vodári by však mali mať u seba žiadosť o zriadenie vodovodnej prípojky. Takže cez vodárov to pozisťovať.
kukučka
25.09.18,21:20
V prvom rade daj vedieť záhradkárom, že chceš stavať dom a rúra ti prekáža. Ak chcú mať vodu, je v ich záujme dohodnúť sa s tebou a prípojku preložiť. Tvoji príbuzní zrejme o prípojke vedeli, neprekážala im? Nedali záhradkárom súhlas? Všetko sa dá, keď sa chce.
kukučka
25.09.18,21:21
Misoft ako vždy, žiadny záujem riešiť veci po dobrom?
misoft
26.09.18,04:38
kukuč - ako vždy - čítaš všetko? Posledný komentár? Aby (on upresnil, že vodári ju majú v pláne) cez nich zisťoval, KTO podal žiadosť?

Tento stav totiž plne vyhovuje ZÁHRADKÁROM! "Nikto" z nich to nevlastní, asi nebudem ďaleko od pravdy, že ani prípadné združenie záhradkárov to nevlastní, ak sa stane problém, nech to rieši majiteľ pozemku na svoje náklady, že nemôže slobodne nakladať so svojim pozemkom ich netrápi - oni majú vodu a BASTA.
To je práve tá chyba! Väčšina si zmyslela, že bude zneužívať iného - to je svinstvo!
Ak náhodou zistí toho, kto podal žiadosť na prípojku - zistí sa, že už neexistuje, zomrel, nemá tam záhradku. Čo potom - a teď - babo raď.
VkO
26.09.18,07:30
Ta pripojka bola spravena protipravne bez povolenia v 80-tych rokoch z pozicie stranickej knizky lebo ten pozemok nebol v tom case ohradeny, nabehli tam s bagrom a vsetci vedia kto ake prava mal v komunizme ak bol bezny robotnik a bol tam zaujem nejakeho komunistickeho clena a o tej rure nevedel nikto, az teraz sa na to prislo ked som zistoval kde umiestnim pripojku na vodu a kde bude stat dom.
VkO
26.09.18,07:35
Pre upresnenie aby ste boli v obraze, vodari u seba neeviduju ziadnu ziadost o pripojku, jednoducho ta pripojka bola spravena asi ako fuska a zapojena na vodu niekedy v 80-tych rokoch. Na to vedenie nikto nikdy nedal povolenie, kedze ten pozemok nebol ohradeny v tom case akura tam doslo k protipravne vytvorenej cesty buldozerom zahradkarmi kde vtedy moj dedo ako majitel pozemku dostal infarkt a az privolanou policiou a zajdenim za vtedajsim primatorom zahradkari prestali a predpokladam, ze v tom case bol aj polozeny ten vodovod a nikto o nom nevedel z rodiny a az teraz som to zistil pri planovani stavby a svojej pripojky na vodu. Dohoda so zahradkarmi nebude mozna, lebo uz s nimi prebieha sudny spor, lebo si cez inu moju cast pozemku spravili svojvolne prechod a ja som im to zahradil tak sa citia teraz dotknutí ze co si to dovolujem, pritom si len chranim svoje majetkove a ludske prava a oni teraz vytahuju same klamstva a nejake ustne dohody este s mojim dedom o uzivani a chcu si vydrzat vecne bremeno, vodarne nevedia co to je za vodovod cez ktory dodavaju vodu a ani nemaju ziadnu informaciu o vlastnikovi.Tí zahradkari by boli schopní si vymysliet este neviem ake ezopove bajky aj o tom vodovode, no v prvom rade aby sa prihlasili o vlastnictvo by mi mali predlozit nejaky papier o povoleni na zdriadenie toho vedenia a nejake doklad o vlastnictve, ale predpokladam, že na 99% nicim takym disponovat nebudu.
bodliak
26.09.18,08:38
Poznám podobný prípad. Cesta bola roky niekde cez stred pozemku, a chcel ho využiť inak. Navrhol, že cesta bude po okraji, oni sa vyjadrili, ktorá varianta im bude vyhovovať viac, jeho tie 3 metre nezabijú, nikoho nenaštval, nenervuje sa, majú kľud.
Ty vodu nechceš ? Si si istý, že od nich nikdy nič nebudeš potrebovať ?
VkO
26.09.18,09:20
ja mam asi 4 moznosti riesenia ako si vodu natiahnut na pozemok odkonzultovanu s vodarnami, ide len o to, ze mas pozemok a zistis, ze tam niekto co ani nikdy nebol majitel nehnutelnosti robi co chce a kde chce aj napriek tomu, ze vie o tom kto je majitel a robi neopravneny zasah do vlastnickych prav. Ja som mal ochotu s nimi komunikovat a aj som im povedal, ze nemam problem sa dohodnut na nejakej variante, ze som tomu otvoreny no do mesiaca od nich skoncil v schranke list s mimosudnym riesenim veci kde v podstate popisali same vymysly, ktore sa nezakladaju na pravde a bolo to len ucelovo takto napisane a toto mi nepride ako seriozny pristup na nejaku dohodu. Nikto normalny kto sa chce dohodnut nebude vyzyvat niekoho listom s tym, ze mu uvedie plny kopec vymyslov a podme sa dohodnut lebo inac sud. Ono je do na dlhsie pisanie, ale ten hlavny co ma v tom prsty je byvaly komunista, velky HZDSak a vzdy vsetko z politickej pozicie robil bez akychkolvek zakonych postupov.
bodliak
26.09.18,09:44
Takze ta ser.e jeden komunista, tak je to ... Zaradis sa do skupiny k nemu ? No ako chces.
sito
26.09.18,10:18
"Bol som sa informovat na vodarniach co sa s tym da spravit, no oznamili mi, ze sice oni dodavaju cez tu pripojku vodu zahradkarom, no ta rura im nepatri a majitel tejto rury je pre nich neznamy, no z tejto rury su ku jednotlivym pozemkom riadne vyvedene merace na pozemky kde normalne vodarne dodavaju vodu."

Vieš, je to niečo ako bytový dom. Predsa vodári vedia kde majú odberné miesto a s kým majú zmluvu o dodávke vody, tiež kde je umiestnené určené fakturačné meradlo a koľko peňazí si môžu pýtať za dodanú, odobratú vodu od neho, predsa komusi musia poslať faktúru za dodanú vodu, či nie?

Chatári môžu mať svoje podružné vodomery podľa ktorých si rozdelia spoločné náklady za vodu na jednotlivé záhradky, ich užívateľov, prípadne majiteľov.

"Ja nechcem nikomu robit zle ani nic podobne, no na to mieste mam v plane stavat dom na byvanie a ta rura mi tam zavadza, mal som ochotu to riesit s vodarnami no tie prekladku realizovat nemozu a ako som pisal rura bola tahana bez povolenia."

Vždy je možná dohoda. Ak vodári nevedia komu patrí prípojka, rúra nech odstavia dodávku vody. Ten kto vodu potrebuje pre svoju potrebu sa u dodávateľa prihlási, že mu nedodávajú vodu. Prihlási sa aj k rúre cez ktorú ju mu dodávateľ dodáva?

Ale, byrokracia, mňa, nás sa to netýka, teba, teba áno!