Misickaa4
11.10.18,10:27
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť, ako napísať do inzerátu - tak aby sa toho nemohol chytiť žiaden právnik/úrad - že v podstate prijímame len mužov?
je to fyzicky náročná a špinavá práca a máme skúsenosti , že ženy to nezvládajú.máte nejaké skúsenosti? nechcem tam napísať, že sa jedná o fyzicky náročnejšiu prácu, pretože zas nechcem odradiť ani niektorých mužov, ktorí by boli vhodní.

ďakujem za rady
ivka70
11.10.18,08:37
Ja by som tam dala len poznamku: ponukana praca je vhodnejsia pre muzov
... a zvysok vyselektovala na pohovoroch.
Chobot
11.10.18,10:01
Niektoré ženské majú viac sily, odvahy a chute do práce, ako niektoré "kvázichlapi".

Asi by som nedával žiadne kritérium do inzerátu a selektoval by som to až po pohovoroch. Nič ti nebráni oznámiť ženským kandidátkam, že neboli vybrané.
vicktor
11.10.18,11:13
A naco sa tam maju terigat?
Ja som bol asi na 50 pohovoroch, kde agenturna personalistka nevedela o co ide, ale na zaver mi povedala ze som prekvalifikovany.
Dav
11.10.18,15:02
Asi by som to formulovala tak, že sa vyžaduje 100% zdravotný stav, nakoľko ide o fyzicky náročnú prácu. A podľa charakteru práce ešte doložila,napr. že ide o prácu na pracovisku, nechránenom pred vonkajšími vplyvmi, alebo ide o manipuláciu s ťažkými predmetmi a podobne.
marleau
11.10.18,18:05
Ja som napísal inzerát, že prijmem len belochov, nefajčiarov, kresťanov, heterosexuálov a voličov mnou volenej strany.
Veď si uvedomte, ak príde 10 ľudí a vy potrebujete 5, tak si piatich vyberiete a piati čo, sú diskriminovaní, že ste si ich nevybrali? Ak sa mám rozhodnúť pre jedného z dvoch rovnakých, ako to mám urobiť aby som nediskriminoval? Seriem na diskrimináciu. Vy napíšte práca nevhodná pre ženy a tie sa o ňu nepotrhajú, možno ani muži.
Oliwa
12.10.18,06:37
Hlavne, že "miluj blížneho svojho" :D... A s tými kotlebovcami si to zabil...
Oliwa
12.10.18,08:04
Tak napíš, že prijmete pracovnú silu s vyšším % testosterónu s maximálnym fyzickým výkonom za minimálnu mzdu...
Alebo rovno, že hľadáte humanoida...
marleau
12.10.18,14:23
neger mi nikdy nebude blížny....
bodliak
12.10.18,18:04
Človek s takýmito názormi je vlastne chudák. Ľutujem ťa.
Oliwa
12.10.18,20:46
Ktovie, či by mal ten istý názor, keby sa nenarodil ako beloch...
kukučka
12.10.18,22:27
Chceš chlapov na robotu, alebo sa hrať so slovíčkami? Napíš tam pravdu, aká diskriminácia?
misoft
13.10.18,05:11
Tiež je niekedy dobré pridať i krátky popis pracovnej pozície - niektoré zamestnania sú pre ženy dokonca zakázané.
buchač
13.10.18,05:14
misoft (Dnes 08:11) niektoré zamestnania sú pre ženy dokonca zakázané.
====================
Asi tam už nejaké ženy robili....nakoľko a citujem :

.." je to fyzicky náročná a špinavá práca a máme skúsenosti , že ženy to nezvládajú."
misoft
13.10.18,05:16
Pokiaľ by sa do inzerátu pridal krátky popis práce a vyžadovalo by sa prijatie len mužov, nič by sa nepokazilo a neboli by prípadné námietky ohľadom diskriminácie. Existujú dokonca zamestnania, ktoré sú pre ženy vyslovene zakázané, taktiež sú s obmedzením podľa zákonníka práce.
Prečítaj si: http://www.epi.sk/zz/2004-272#prilohy
buchač
13.10.18,05:19
Asi tam už nejaké ženy robili....nakoľko a citujem :

.." je to fyzicky náročná a špinavá práca a máme skúsenosti , že ženy to nezvládajú."

Takže zákon je v tomto prípade na trt.
marleau
13.10.18,14:28
ktovie, prečo niekto nasilu mieša nezmeiašateľné
jslancik
13.10.18,16:37
"... práca je vhodná zvlášť pre ženy s dobrou kondičkou, ktoré nemajú problém celý deň hádzať lopatou a sekať krompáčom zablatené až po uši". Niečo v tom zmysle. Zvyšok selektuješ po obdržaní CV. Istá skupinka pôjde automaticky do koša. A nikto sa o tom nedozvie. Nikoho nemusí zaujímať, na základe čoho si vyberáš, koho zavolať na pohovor a koho nie.
korela
13.10.18,16:48
By si sa čudoval, že práve to čo si dal do úvodzoviek, platí nielen pre mužov s lopatou, ale výlučne ženy robia ešte oveľa ťažšiu fyzickú prácu ako je ručné kopanie. A neťahajú osmičky, ale podľa potreby, aj jedenástky a to bez prestávky.
Pre istotu IP ani nezačni spomínať.
jslancik
13.10.18,16:51
tak také ženy sa kľudne môžu uchádzať o dané miesto. ako píšem, je pre ne zvlášť vhodné.
korela
13.10.18,17:59
Nie, nie je. Aj keď musia nájsť v sebe silu rovnajúcu sa a ešte aj vyššiu ako u mužov, pretože sa počas práce nemôžu ani o tú lopatu oprieť.
Ty máš v sebe stále iba pohľad muža, ešte som od teba nečítala jeden príspevok s troškou empatie pri ženách.
Aj stavebná ing. veru kopala výkopy v Austrálii okolo 68, nedali jej na výber a nemala tam nikoho. Nakoniec ju "vykúpila" rodina v Európe. Ale netrvalo to krátko.
jslancik
14.10.18,09:04
nechápem, čo sa do mňa obúvaš... nemusia nájsť silu, nemusia robiť takú prácu. ak áno, tak je to asi v iných krajinách, kde je to asi štandard, ako aj detská práca a podobne. a tam sú asi vďačné aj za takú možnosť zarobiť si peniaze. na SK a v okolitých krajinách žiadna žena nie je nútená robiť robotu, ktorú robiť nevládze či nechce.
korela
14.10.18,10:55
áno, určite ..., všade si bol, všetko videl, druhý Nachtwey.
buchač
14.10.18,18:19
korela (Včera 20:59)
Aj stavebná ing. veru kopala výkopy v Austrálii okolo 68..
=================
Parádny argument.

Nie je rok 68.
Nie sme v Austrálii.
Aspoň vidno, že v Austrálii sa neposerkali z nejakej stavebnej ing...
..čo by robila na Slovensku ? Žeby v kancli sedela ?