kukuricka11
11.10.18,13:15
Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu ohľadom evidencie nákladov na dopravu SZČO do práce. Doprava je každý pracovný deň autobusom. K dispozícii mám doklady o stiahnutej platbe z elektricenky. Mám evidovať každú platbu, alebo stačí doklad o "dobití" elektricenky? Prípadne zratanie všetkých dokladov 1 x za mesiac?

Dakujem
misoft
11.10.18,14:14
Aká vzdialenosť? Inak - mnoho SZČO chodí do práce a náklady na dopravu nepožaduje. Predsa len - nie je to práca, nie je na mieste výkonu práce. A ako čítam - ide MHD. Pochybujem (opravia ma, ak sa mýlim), že má nejaký nárok na to, aby sa mu to preplácalo.
Dav
11.10.18,14:40
Ak nejde o pracovnú cestu podľa Zákona o cestovných náhradách 283/2002 Z.z., § 2, odst. 1, ale o výdavky na dopravu z miesta bydliska do miesta podnikania, tak nejde o daňový náklad.
Pre pracovnú cestu sa použije tlačivo Cestovný príkaz - vyúčtovanie nákladov na pracovnú cestu; toto je daňový náklad. Vtedy sa ako príloha priložia doklady o dobití električenky.
veronikasad
11.10.18,14:59
V akej oblasti podnika? Cesta do prace je cesta do sidla firmy alebo za klientami?
kukuricka11
11.10.18,18:44
Podnika v stavebnictve. Cesta do prace je do skladu firmy (cca 20 minut) a potom idu uz firemnymi autami na zakazku
misoft
11.10.18,18:52
Cesta do skladu firmy z domu? Tak toto nie je pracovná cesta, to druhé je už v rámci práce. Ani obyčajný robotník, keď ide do práce, cestovanie mu nepreplácajú.