miska31
15.10.18,10:23
Dobrý deň. Chceme kúpiť nehnuteľnosť (na hypotéku, čiže nehnuteľnosť sa bude zakladať v banke na čo potrebujeme znalecký), na ktorú už bol vypracovaný znalecký posudok. Zadávateľom bol ale iný človek, ako my, pôvodný záujemca o nehnuteľnosť. Dohodli sme sa teda, že tento znalecký od nich odkupime, aby sa nemusel robiť nový znalecký a že ho použijeme my v banke. Chcem sa opýtať, ako by sa dalo ošetriť (nejakou zmluvou alebo dohodou), že sme od nich znalecký odkupili a zaplatili im. Aby som do budúcna nemala problém v banke alebo inde, že som použila ich znalecký. ďakujem
ivka70
15.10.18,08:32
a preco nepoziadate znalca, ktory ho robil, o aktualnu verziu posudku? tiez vam vie dat dobru cenu, ked len pouzije vlastne udaje .....
miska31
15.10.18,08:38
pretože takto to bude rýchlejšie, nakoľko znalec bude momentálne 2 týždne preč.
ivka70
15.10.18,08:47
s rizikom sice, ale budis, tak sa spytajte v banke, ci to akceptuju ....
otazka je, ci to znalec nenapadne .... ved predavaju jeho dusevne vlastnictvo .... na to asi suhlas nemaju
dmc
15.10.18,08:55
niesom si isty ci vypracovanim znaleckeho posudku na konkretny objekt ma znalec narok na nejake dusevne vlastnictvo. Za vypracovanie znaleckeho posudku predsa povodny zadavatel zaplatil - znalec tam nedava nic svoje dusevne - pouziva tabulky a vypocty jasne a presne dane - to nieje ziadna umelecka a tvoriva cinnost.
...Mozno sa mylim - rad si to necham ozrejmit
Dáša_
15.10.18,09:02
Nehnuteľnosť kupujeta na dlho, niekedy aj na celý život. Z tohto pohľadu sú dva týždne fakt zanedbateľné
ivka70
15.10.18,09:03
ani ja nie, preto to to je otazka: ci niekto moze predavat dalej to, co kupil od znalca, mozno slovo dusevne vlastnictvo nie je to spravne ,ale kazdopadne znalec do toho musi dat svoj kus prace, nie je to len o tabulkach, nehovoriac o tom, ze na to ,aby mohol byt znalcom, musi tiez vynalozit dost usilia
misoft
15.10.18,10:33
Ja sa tiež čudujem, prečo predávajúci nedajú ten posudok ako prílohu ku KPZ, veď je to akýsi "certifikát" o hodnote nehnuteľnosti.... patrí k nehnuteľnosti, po predaji im ten posudok bude na h0vn0 (alebo si ho zarámujú?)
buchač
15.10.18,11:38
Kedy bol vypracovaný posudok ?