Replasťačka
17.10.18,13:22
OZ, ktoré má pridelené okrem IČO aj DIČ:
Predpokladám, že :
- musí mať ŽL ?
- sa registrovalo na DzP na základe ŽL, alebo sa dá registrovať na DÚ aj bez živnostenského oprávnenia ?
- už nemôže viesť jednoduché účtovníctvo, aj keď nemá žiadne príjmy, ktoré by boli zdaniteľným príjmom ?
- musí podať nulové daňové priznanie a ÚZ aj keď neboli žiadne zdaniteľné príjmy , keď OZ je právnická osoba, ktorá má pridelené DIČ ?
Viem, že pokiaľ by OZ nemalo zdan.príjmy, môže viesť JÚ a nemusí za určitých podmienok podať DP z príjmu PO.

Mám z toho guláš, pretože dostalo sa mi do rúk "akože" účtovníctvo ( je to celé bordel ) občianskeho združenia, ktoré je založené v roku 2009 na MV SR. Hospodárka tohto klubu , v poradí už druhá, tvrdí, že OZ nemusí viesť účtovníctvo vôbec ( ja tvrdím, že pokiaľ nemá príjmy podliehajúce zdaneniu, musí viesť, alebo stačí mať jednoduché účtovníctvo, podľa zák.o účtovníctve a na výzvu DÚ musí podať DP ). Moja priateľka je v revíznej komisii tohto OZ a chcela by to dať do poriadku. Povedala mi o DIČ, že zistila, že klub je registrovaný - má DIČ až na došlej faktúre, ale o ŽL a registrácii na daň z príjmu nič nevie.
Prosím, vie mi niekto odpovedať na otázky, ak máte čas. Ďakujem veľmi pekne.
Ako to celé čítam, je to chaotické, ale...
ivka70
17.10.18,11:25
skusila si preverit ICO na www.zrsr.sk?
Replasťačka
17.10.18,11:39
Áno, v ŽR nie je uvedené a DIČ som zistila na finstate
Mila123
17.10.18,16:35
aký zdaniteľný príjem má oz?
Replasťačka
24.10.18,09:06
žiadny