Mbabic75
18.10.18,15:45
ako zrusit jedneho z rodicov, aby nebol zakonnym zastupcom
misoft
19.10.18,11:47
Žeby súdne? Ovšem každý z rodičov má svoje povinnosti i práva voči svojmu dieťaťu.
zze/2005-36/31
veronikasad
19.10.18,12:50
Dovod?
misoft
20.10.18,05:05
Pravdepodobne: aby nemohol pindať a kecať, stretávať sa s nim, ale aby len platil a platil....
ivka70
20.10.18,05:14
Pokial rodic nie je sudom zbaveny rodicovskych prav, mozne to nie je.
Mbabic75
27.10.18,04:09
Ivka dakujem :) je niekde ulozene vzor na zrusenie zakonneho zastupcu? ex si riesi komplexy cez deti a nielen nase deti. chcem podat predbezne opatrenie
Mbabic75
27.10.18,04:38
Zabudol som dcéra je zverená mne do výchovy
ivka70
27.10.18,15:53
Citas s porozumenim?
Potreboval by si sudne rozhodnutie o zbaveni rod.prav. Sanca, ze tak sud rozhodne, ak neublizuje preukazatelne detom a nie je za to odsudena, sa limitne blizi k nule.
Chod sa poradit odd. starostlivosti o deti ("socialka")
Mbabic75
16.11.18,15:01
exmanzelka neprimerane zasahuje dcere do skolskeho ako aj sukromneho zivota . Ex si riesi svoje problemy cez dceru a jej kamaratku (kamaratkina mama mala pomer s terajsim priatelom mojej ex) co je velky problem Ex chce silou mocou nechat vyhodit kamarátku zo skoly a internatu kde dievcata spolu byvaju. Zacinaju sa tam prejavovat aj psychycke problemy mojej dcery
veronikasad
16.11.18,15:04
Kolko ma dcera rokov?
veronikasad
16.11.18,15:18
Pokial si dcera aj jej kamarátka riadne plnia skolske aj internatne povinnosti, nevidim dovod na vylucenie. Zrusenim rodičovských prav cesta nevedie...

Pravidelne sa zaujimaj o dcerin prospech a správanie v skole a na internate, prip.problemy ries s triednym ucitelom a vedenim skoly, prip. s oddelenim starostlivosti o rodinu Uradu prace.
anet
16.11.18,15:42
Zrušiť jedného z rodičov, aby nebol zákonným zástupcom sa ti nepodarí. To už nejako vydržte, kým dcéra nebude plnoletá. Ale keďže je na internáte, predpokladám že už má 14 rokov. Môžeš dosiahnuť to, že ak podáš o úpravu styku, aby sa dcéra stýkala s druhým rodičom na základe vlastného uváženia. Pozri napr. Krajský súd Košice Spisová značka: 8CoP/359/2016 bod.12 Na zdôraznenie správnosti napadnutého rozhodnutia dodáva, že konajúci súd pri rozhodovaní vo veciach starostlivosti súdu o maloletých vždy prihliadne na vôľu dieťaťa, ak dokáže chápať účel konania a zaujať k nemu stanovisko a vyhodnotí ju z hľadiska jeho veku, citovej a rozumovej vyspelosti. Konštatuje, že dieťa vo veku 14 rokov je natoľko rozumovo vyspelé, že s týmto vekom trestný zákon spája vznik trestnoprávnej zodpovednosti, preto možno dôvodne predpokladať, že miera jeho vyspelosti odôvodňuje v konaní o jeho zverenie do výchovy niektorému z rodičov v plnej miere prihliadnuť na jeho vôľu ....
Kamarátke to pomohlo, dcéra sa stýka s otcom na základe vlastného uváženia ... takže vôbec.
Hlavne ty musíš tvrdiť, že stretávaniu si nikdy nebránil ani nebudeš brániť. Viac by ti pomohlo ak by si si našiel podobné rozhodnutie v tvojom kraji, ktorým by si dôvodil. Nižšie súdy sa musia držať už ustálenej súdnej praxe.
misoft
16.11.18,16:58
Spomína internát.... takže to už bude niekde okolo -násť.....