diamonds83
19.10.18,09:21
Ahojte, prosím Vás, môže doručiť exekútor FO upovedomenie o začatí exekúcie, ktoré ide DVR do elektronickej schránky? Je toto v súlade so zákonom? Elektr. schránka je aktivovaná, ale nepoužívaná, čiže sa o tom nedozvie človek. Vďaka
ivka70
19.10.18,07:23
Nielenze moze ,ale musi.
Ak si clovek aktivoval elektronicku schranku ,aspon raz za cas by ju mal navstivit.
Tak ako navstevuje svoju fyzicku postovu schranku.
diamonds83
19.10.18,07:25
Ďakujem za odpoveď. Takže to, že povinnosť komunikovať majú len PO v tomto prípade neplatí?
ivka70
19.10.18,07:29
To plati naopak, tie musia smerom k statnym uradom komunikovat elektronicky, FO nemusi.

Ale statne urady maju povinnost komunikovat elektronicky s obcanom, ked ma aktivovanu schranku.
Tiez som na to prisla nahodou, ked ma upozornili z MU, ze info k dani z nehnutelnosti uz po platnosti mam v schranke - a cakala som na sek - ako kazdy rok.
diamonds83
19.10.18,07:31
A odkedy prosím má aj verejný činiteľ povinnosť komunikovať elektronicky? MYslela som si, že len PO musia. Vedeli by ste ma odkázať na nejaké ustanovenie? Ďakujem.
Jakubec
19.10.18,08:57
Ak si aktivujes elektronicku schranku na dorucovanie, musia Ti urady posielat veci do elektronickej schranky. Inymi slovami: keby Ti urad poslal spravu (rozhodnutie, vyzvu, vymer, ...) v papierovej forme do postovej schranky a Ty by si ju neprevzal, lebo by si o jej doruceni nevedel, nezacali by ti plynut lehoty, pokial by si mal aktivovanu elektronicku schranku na dorucovanie a urad by do elektronickej schranky nedorucoval.
ivka70
19.10.18,09:07
Neviem, napisali mi to v liste z toho MU, ked, tak pohladam, ale rozhodne to platilo uz v prvej polovici tohto roka.
ivka70
19.10.18,09:10
https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_usmernenie-k-zakladnym-povinno
Od 1. novembra 2016 platí povinnosť podľa § 17 ods. 1 zákona o e-Governmente – teda všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky.
diamonds83
19.10.18,09:48
ďakujem už tomu rozumiem
Jarka 1
19.10.18,10:04
Tomu, že sa človek o tom nedozvie, lebo nechodí do elekt. schránky sa môže predísť. Dá sa nastaviť upozornenie cez sms na mobil, ak niečo príde do schránky.

Len potom treba do tej schránky aj pozrieť. Nie ako klient, ktorého som sa pýtala či už nedostal zúčtovanie zdrav. poistenia. Jáááj, no niečo tam prišlo, tak to bude asi ono. Ja som to nepozrel, len sms mi prišla.
Žabinka
19.10.18,10:58
dajú sa nastaviť aj notifikácie do vlastnej emailovej pošty..
https://www.slovensko.sk/_img/CMS4/Navody/Nove_ES/pouzivatelska_prirucka_ES.pdf od strany 13..
Mária27
19.10.18,11:46
Ja mám obe - aj email aj sms.