jzvoncek
19.10.18,11:31
1) Maximálny pracovný čas za rok : a)pre občanov EÚ, b) občanov mimo EÚ s povolením na pobyt v SR c) občanov mimo EÚ, ktorý majú len pracovné povolenie a v SR sa môžu zdržiavať maximálne 90 dní v rámci 6 mesiacov podľa Schengenských pravidiel.

2) Maximálny počet nadčasov na jedného zamestnanca na rok ( do 130 hodiín?)

3) Maximálny pracovný čas na jedného zamestnanca za mesiac (do 170 hodín?)

4) Je práca v sobotu v popoludňajších hodinách nejako časovo limitovaná? Existuje pravidlo, že pri práci v sobotu popoludní prináleží zamestnancovi 48 hodín pracovného odpočinku od ukončenia práce v sobotu popoludní. V prípade, že by sa toto nedodržalo, a zamestnanec by pracoval, prináleží mu 1 deň dovolenky v rámci kalendárneho roka navyše?

5) Práca v nedeľu- v princípe je zakázaná?

( poprosím ku každej odpovedi uviesť aj príslušný právny základ, o ktorý sa opiera):
Ďakujem
avalik
19.10.18,13:10
Zákonník práce


PS: Etiketa porady: V otázke a popise uvádzam všetky relevantné detaily a informácie ktoré som si už o otázke naštudoval.
misoft
19.10.18,13:24
Nikto ti nemusí nič rozpisovať - stačí si vygúgliť zákon - Zákonník práce a tam čítať.
jzvoncek
19.10.18,13:28
Hej, ale tie veci ohladom prvej otazky neviem nikde v Zak. prace najst...
avalik
19.10.18,13:40
tak čítaj znova a pomaly, napr. § 5
veronikasad
19.10.18,13:43
Na aky ucel to potrebujes?
jzvoncek
19.10.18,19:09
do prace, pisem taku spravu a maximalnom pracovnom case , cital som aj para 5 , ale podla toho mi vychadza, ze so vsetkymi sa ma zaobchadzat rovnako (nielen v otazke pracovneho casu) bez ohladu ci Slovak, obcan EU, alebo mimo EU. Alebo sa mylim?
misoft
19.10.18,20:02
Pracuje na Slovensku? Pracuje! Aký zákon sa musí dodržiavať? Slovenský! Logika!!!
avalik
20.10.18,04:37
ak to robis pre zamestnavatela a nie si pravnik, ci nevies "citat" zakony, tak to konzultuj s firemnym pravnikom