Martina 1921
22.10.18,16:49
Dobrý deň mám taký problém v práci . Bola som na pn, ukončenú pnku som riadne odovzdala na mzdovom oddelení. Kedže mi nedošla dávka šla som sa opýtať na socialnu poisťovňu, že kde sa stala chyba. Tam mi bolo oznámené, že do dnešného dňa nebola ukončená, preto som nedostala dávku. 22 dní pnka leží neviem kde. Pýtam sa v práci oni to zvaľujú na centrálu na centrále o nej nevedia aby bola dodaná. Neviem čo mám robiť mám sto chutí ich zažalovať. PNku sme nemali vyplatené štyri kolegyne z práce. Aký potrestať dotyčnú osobu, ktorá to spôsobila?
misoft
22.10.18,14:52
IP - zamestnávateľ si nesplnil svoju povinnosť, taktiež upozorniť SP, že zamestnávateľ toto urobil viackrát - aj SP sa na to pozrie. Okrem nemocenskej sa podľa toho odvíja viacej vecí.
Martina 1921
22.10.18,14:56
čo mám robiť koho mam zažalovať niekto od stola neodovzdá pn ja nemám zaplatené účty prídu mi penále len pre nezodpovednosť osoby
Katy a R
22.10.18,15:16
Terazky neviem - otázka je len na potrestanie vinníka? ... tak to nahlás (sťažnosť) jej nadriadenej osobe v práci. A tiež tam uveď, že nielen tebe, ak máš dôkaz.
Ale mohla si si spraviť kópiu a potvrdiť prevzatie, ak máte takéto probélmy s doručovaním v práci.
No a k vyplateniu dávky - tak stáva sa, že sa doklady stratia. Ak sa náhodou nenájde vôbec??? - SP má hlásenie o ukončení DPN aj od lekára, ktorý ju vystavil a ukončil (sú 4 kópie) - takže sa tam treba dohodnúť, čo a ako ...
Ak sa náhodou jedná o koncomesačné potvrdenie o trvaní DPN (tzv Prechodku) - tak to je povinnosťou zamestnanca doručiť do SP
https://www.socpoist.sk/aktuality-trvanie-naroku-na-nemocenske-preukazete-tzv-listkom-na-peniaze/65232c
širi1
23.10.18,07:05
kolko dní presne ste boli PN? v prípade straty dokladov treba kontaktovať príslušnú pobočku SP na riešenie prípadu; ked sa to už stalo tak sa sústredte spoločne s učtovníčkou (možno má kopiu PN) na riešenie nie na žalobu