zuzana2711
24.10.18,12:56
Dobry den.. potrebovala by som poradit.. S mamzelom nedokazeme splu fungovat ako dvaja normalni ludia, mame vsak spolu dve male deti , no najlepsie bude ked sa aj napriek tomu rozvedieme. Potrebujem ale vediet, ako na tom budem po rozvode , ked hypoteku na dom mame obaja ja som spoludlznik rovnako ako on.. ALE! Dom bol skolaudovany 12 dni pred svadbou , je napisany vylucne na jeho meno.. Rozumiem tomu spravne, ze polovica dlhov patri mne a dom jemu?
Oliwa
24.10.18,12:40
Záleží, ako to máte uvedené v zmluve. Jeden je dlžník, druhý spoludlžník... Keď prestane splácať dlžník, začne banka vymáhať dlh od spoludlžníka. Nepíšeš, kto /ak/ kupoval pozemok a kto je jeho vlastník, či je to detto ako s domom. Ale bolo chybou nechať zapísať do LV iba jedného, ak ste sa na financovaní nehnuteľnosti podieľali obaja/spoločne/rovnakým dielom...
Mária27
24.10.18,12:40
Po rozvode máš nárok na polovicu sumy, ktorá sa zo spoločného vložila do jeho výlučného majetku.
Zrušenie spoludlžníctva treba vybaviť s bankou. Ak by neplatil a dlh by sa vymáhal od teba, môžeš zas ty vymáhať od neho.
zuzana2711
24.10.18,13:05
ja som citala prave zmluvu a pri oboch je napisane Dlznik ... a na LV je tiez len on , vsetko sa financovalo z hypoteky , my sme ziadne ine spolocne peniaze nedavali.. a pozemok on zdedil po starom otcovi.. ja z domu nepotrebujem nic, mne ide len o to, aby ked ja s detmi odidem do bytu, tak aby som este ja jemu nemusela davat polovicu z tej hypogek.. cize by mu ostal dom a este aj peniaze aby som mu nevyplacala..