Luckaaaa
25.10.18,12:36
Dozvedela som sa že mám 6 rokov zrušený trvalý pobyt čo mám robiť? Bývame v prenájme tu si nemôžme dať trvalý pobyt .
ivka70
25.10.18,10:41
TP sa da dat aj na byt v podnajme, aj vam da prenajimatel na to suhlas.

Ak neda a iny podnajom, kde by to mohol prenajimatel odsuhlasit, nenajdete, tak dalsie moznosti je kupit vlastny byt/dom ci dohodnut sa s nejakym znamym/rodinou, ci by nebol ochotny vas na TP "prichylit" .

Napr. v BA existuje takato "sluzba" platena - ked si das vyhladat, da sa prihlasit na TP a budu ta aj informovat o poste - za nejaky maly mesacny poplatok (nieco ako virtualne sidlo pre firmy, tak toto je virtualny TP)
ivka70
25.10.18,10:42
otazka je: naco to potrebujete. Aktualne vam uradna posta chodi na miestny urad, kde ste mali posledne bydlisko.
Zriadenim elektronickej schranky (OP s cipom a aktivaciou) by ste vacsinu takejto posty dostavali elektronicky.
Chobot
25.10.18,10:49
Potom máš trvalý pobyt v obci, kde si mala posledný trvalý pobyt. Bez ulice a čísla domu. Trvalým pobytom je teda názov obce.

Pozri § 5 zákona o hlásení pobytu občanov:

§ 5
Občan, ktorému bol trvalý pobyt zrušený podľa § 7 ods. 1 písm. d) až g) a ktorý sa nemôže prihlásiť na trvalý pobyt podľa § 3 alebo 4, sa môže prihlásiť na trvalý pobyt v ohlasovni v mieste, kde sa zdržiava. V takom prípade občan predkladá iba doklad podľa § 3 ods. 8 písm. a), ak ho nemá, doklad podľa § 3 ods. 8 písm. b) a ako miesto trvalého pobytu sa uvedie iba obec pobytu. Adresa sídla obecného úradu tejto obce je adresou takého občana na účely doručovania písomností od orgánov verejnej správy a iných štátnych orgánov a na účely zápisu do zoznamu voličov. Obec je povinná spôsobom v mieste obvyklým, najmä oznámením na úradnej tabuli, upozorniť prihláseného občana, že mu bola alebo že mu má byť doručená písomnosť.
Luckaaaa
25.10.18,11:25
No kúpiť nehnuteľnosť nepripadá do úvahy pretože som nezamestnaná mám 2 maloleté deti tie majú trvalý pobyt pri svokre to som si myslela aj o sebe . O zrušení trvalého pobytu som sa dozvedela tak že mi prišla pošta s inou adresou z poisťovne som tam volala a povedali že im.to obecný úrad nariadil za 6 rokov aby mi nič žiadne upozornenie neprišlo nechápem každý sa na každého vyhovára že nik.nic o ničom nevie je to chore
Luckaaaa
25.10.18,11:28
No na čo bez trvalého pobytu človek nič nevybaví...
Luckaaaa
25.10.18,11:40
No ale ja som o ničom 6 rokov nevedela každý sa na každého vyhovára že nevedia o ničom choré nik nič nepovie,neporadí ...
Jarka 1
25.10.18,12:18
Manžela nespomínaš. Mám tomu rozumieť tak, že žiješ už 6 rokov sama s deťmi v podnájme? Svokra je stále svokra, alebo už exsvokra?
ivka70
25.10.18,12:31
Zrusit ti trvaly pobyt mohol len vlastnik nehnutelnosti, kde si ho mala predtym ...tam sa obrat.
Informacia o tom bola na vyvesnej tabuli, kde ma povinnost urad o tom informovat. Inu povinnost nema.
Luckaaaa
25.10.18,12:46
Stále svokra manžel stojí na mojej strane dnes si bol.menit občiansky lebo mu vypršala platnosť on sa dozvedel že 3 roky má zrušený trvalý pobyt celé zle tiež nevedel o nicom dozvedel sa to dnes nádhera nik nič nedopraje teraz aspoň viem prečo sa nechcú ľudia sobášiť
Luckaaaa
25.10.18,12:50
Svokra sa tvári že o ničom nevie a bude sa usmievať ako by nič
ivka70
25.10.18,12:52
co ma spolocne to ,ze ludia sa chcu si nechcu sobasit, s tym, ze svokra zrusila TP synovi aj neveste? svokru si predsa neberies a kedze s nou nebyvas, nema voci tebe ziadne zavazky
asi vase vztahy s nou nie su v poriadku, ked o takom zavaznom kroku vas svokra ani neinformovala ....
inak, svokor nezije? syn (manzel tvoj) nema podiel v dome?
Katy a R
25.10.18,13:01
Svokra má na to právo - ak je majiteľkou nehnuteľnosti. a to, že si nevedela o tom ??? - to už sú vaše veci (a vzájomné vzťahy). treba čítať tabule v meste - resp webovú stránku mesta.
Luckaaaa
25.10.18,13:07
Svokor žije ale nič ho netrápi absolútne žiadna chrbtova kosť ani vlastne vnúčatá ich nepoznajú a to bývajú o ulicu ďalej sa môžu hanbiť a robia furt peklo nie aby boli radi že ich syn je šťastný a budú mu ničiť život ...
Chobot
25.10.18,13:17
A kde si mala predtým trvalý pobyt? U svokry? Komu patrí tá nehnuteľnosť, kde si mala trvalý pobyt? Svokre? Tak to mohla urobiť.

A kto ti to mal oznámiť? Jedine svokra ti mala povedať, že ti ruší trvalý pobyt. Ak to neurobila, vybav si to s ňou.

Ak sa tvári, že nič, tak klame. Ona musela iniciatívne ísť na miestny úrad a zrušiť ti TP, Obec to neurobí z vlastnej iniciatívy.
misoft
25.10.18,13:39
Nuž - karma ich raz dostihne! Nedaj Bože - pominú sa a ako sa ONI správali k svojim príbuzným, tak sa i oni budú správať k ich miestu posledného odpočinku! Napokon (sorry) po nich nič nezostane, ostanú zabudnutí....
Luckaaaa
25.10.18,14:19
Výstižné napísané
BXLmiami
26.10.18,05:03
Nuž rozčuľuješ sa,ale toto je výlučne vec Vašej rodiny.Za to aké sú tam vzťahy nemôže okolie,koho to má trápiť?
romaker
27.10.18,07:59
MOŽNO sa zrušením trvalého pobytu svokrovci zbavili rizika, že k nim nabehne exekútor a zhabe všetko na čo nebudú mať doklad o kúpe. Exekútora nezaujíma, že sú to Vaše dlhy a nie svokrovcov.
MOŽNO svokrovci teraz ušetria, lebo ak majú nahlásené o dve osoby viac, tak viac platia aj za smetné, viac aj za stočné /ak je tam len studňa/ .
Ak tam nebývate, a máte zlé vzťahy, tak prečo by Vám tam mala chodiť napr. pošta ?
Ak bývate v podnájme, tak aspoň prechodný pobyt by Vám majiteľ MOHOL vybaviť, ak nie , tak sa bojí, že keď prestanete platiť, tak Vás ťažko vyhodí, lebo máte malé deti. To je častý jav.
Musíte sa zmieriť so svokrovcami, alebo sa zmierte s faktom, že ste dvaja bezdomovci s dvomi deťmi.
misoft
27.10.18,08:40
Možno, možno....
V prípade exekúcie - trvalý pobyt nezakladá nárok na majetok!
Ak by "nabehol" - vlastník mohol dať vylúčiť svoje veci z exekúcie.
V prípade nahlásených osôb a poplatkov - je to rozdiel niekedy len pár €.

V tomto prípade budú asi príčinou ich vzťahy. A možno i pomsta svokry, ktorá sa nezmierila s niektorými faktami a aj s tým, že nemôže túto rodinu dirigovať, ako si zmyslí....