The_Peach
27.10.18,18:13
Zdravím vás. Pred pár rokmi som uzavrel zmluvu o budúcej kúpnej zmluve. Jednalo sa o kúpu bytu v bytovke, ktorá sa mala postaviť. Nedávno mi zo strany predávajúceho prišla emailom výpoveď a vrátil mi zálohu. Tvrdil, že som nereagoval na výzvy na zaplatenie ďalšej zálohy (po dokončení hrubej stavby), ktoré mi mal poslať emailom. Mne však žiaden email neprišiel (tvrdenie proti tvrdeniu) a dohodnúť sa už nechcel. V samotnej zmluve, ktorú sme spísali sa nepojednáva o výpovedi. Viete mi poradiť, či konal správne? Ďakujem.
misoft
27.10.18,16:23
Môj pohľad - buď rád, že ti to vrátili. Ako čítam - pred PÁR rokmi si uzavrel ..... bytovka (stavím sa) ešte NESTOJÍ a oni (vraj) pýtajú ďalšiu zálohu.
Ja mám dojem, že je to riadny odrb. Takto pracujú spoločnosti, ktoré len pýtajú peniaze a potom sa vyparia ako smrad.
The_Peach
27.10.18,16:31
No tuna práve bytovka (hrubá stavba) stojí, ale beriem aj tvoj pohľad. Mne ide teraz o to, ako je to z hľadiska práva.
buchač
27.10.18,17:55
V samotnej zmluve, ktorú sme spísali sa nepojednáva o výpovedi.
...
Mne ide teraz o to, ako je to z hľadiska práva. (http://www.porada.sk/t311930-vypoved-zo-zmluvy-o-kupe-bytu.html#)





To vravíš síce ty, no to neznamená, že to tam nie je.

Právo spomínaš ?

Nepodviedol, neukradol, nenenene...akurát tak maximálne nedodržal podmienky zmluvy.
Dáš ho prípadne na súd a čo z toho bude. Žeby nejaké bububu...o pekných pár rokov, keď už budú všetky byty mať svojich majiteľov.

----------------------

Mail - nemail...buď fakt rád, že máš love nazad...a určite sa nejednalo o pár drobných.



P.S.

Sa čudujem jednotlivcom, čo dávajú " developerovi " na roky rokúce vopred peniaze na financovanie jeho zárobku a zisku.
Mária27
27.10.18,18:12
Podľa § 50a občianskeho zákonníka
Ak do dohodnutej doby nedôjde k uzavretiu zmluvy, možno sa do jedného roka domáhať na súde, aby vyhlásenie vôle bolo nahradené súdnym rozhodnutím. Právo na náhradu škody tým nie je dotknuté.

Prečítaj si ho celý https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1964/40/20181001
The_Peach
13.11.18,15:46
Tak nie každý chce kúpiť nejaký vybývaný kamrlík po niekom a prerábať si to tam.
buchač
13.11.18,16:04
Síce neviem, ako to súvisí s mojim príspevkom, ale pozrime sa na to inak.

Zaujímavé, že tie vybývané kamrlíky sú drahé jak fras...napr. v Blave je niekto schopný pýtať a druhý zaplatiť aj 200 litrov.
---------------------
Apropo...ty si kde býval ?
Nie náhodou vo vybývanom kamrlíku ?
Už si ho predal...súrodenci utreli nos ?
vicktor
14.11.18,07:30
V poslednych rokoch traja znami kupili byty v novostavbach a vsetci prerabali / davali do poriadku. Jeden z nich (stavebny projektant) sa vyjadril ze strasna fuserina.

V zmluve nemas nic o vypovedi asi preto, ze ukoncenie je dane terminom ci lehotou - do roka a do dna uzavrieme zmluvu, ak nie, koncime.

Za par rokov ten dom uz mal byt skolaudovany.
The_Peach
15.11.18,14:50
Nie, ja som sa narodil a vyrastal v priestoroch, kde sa ako do novostavby nasťahovali rodičia :D. K tomu: Sa čudujem jednotlivcom, čo dávajú " developerovi " na roky rokúce vopred peniaze na financovanie jeho zárobku a zisku." to súviselo tak, že väčšinou sú tie byty už vykúpené, keď ich developer dokončí a skolauduje. Ku komentáru od victora - fušerina je častá avšak ja som ten byt plánoval kúpiť ako investíciu, nie na bývanie pre seba.
mareko
15.11.18,16:14
Presne to isté mi napadlo. O peniaze takýmto spôsobom už prišlo veeeeľmi veľa ľudí, takže vrátenie zálohy je skutočne to menšie zlo (teda takmer žiadne zlo) :)