spartakt
30.10.18,14:08
Dobry den... mam velmi zlu situaciu v praci, kde som podpisal od 1.9.2018 pracovnu zmluvu a nemam v nej dohodnutu skusobnu dobu... takze plati pre mna zrejme 1-mesacna vypovedna doba... mam vsak este jednu moznost a to odist na matersku do 11.1.2019 kedy dcerka dovrsi 3 roky... je tu niekto kto by mi poradil ako mam toto vyriesit? ze by som nastupil teraz na matersku a ci vypoved ked podam bude plynut aj pocas materskej? resp. ci ju musim najskor dat a potom ist na matersku alebo ci mozem odist na matersku okamzite a pocas nej dat vypoved? dalsia vec co ma trapi je to ze nikde neviem najst to ake su podmienky odchodu otca na matersku... aj ked skor by sa tu jednalo o prava, kedze zamestnavatel nakolko pracujem v skolstve sa bude urcite branit tym aby som odisiel takto okamzite a nebude ma chciet pustit? ma na to pravo? alebo ake mam pravo ja? ak sa rozhodnem od pondelka odist na matersku MUSI mi to umoznit alebo nemusi? prosim o nejake rady v tomto smere ak niekto by vedel poradit... DAKUJEM
veronikasad
30.10.18,13:20
Nástup na rodicovsku dovolenku otca (s poberanim materského) oznamuje zamestnanec zamestnavatelovi pisomne, mesiac vopred. Tymto okamzite ukoncenie pracovneho pomeru nevyriesis.
spartakt
30.10.18,13:52
a mam teda vobec nejake moznosti? ked mesiac vopred tak aspon to nieje ako s vypovednou dobou... lebo keby dam vypoved tak zacne plynut az 1.12.2018 (zajtra to uz nestiham, lebo niktonieje na pracovisku)
Tweety
30.10.18,14:18
Ak si chcel skončiť k 31.12., potom si mohol podať vypoveď kedykoľvek v novembri, ak ju doručíš až v decembri, PP skončí 31.1.2019.
spartakt
30.10.18,14:48
ja chcem okamzite... resp. cim skor... najlepsie dohodou co ale mozne nebude...
Tweety
30.10.18,14:51
Ak nie sú zakonné dôvody na okamžité skončenie, ani dohoda nie je možná, ostáva len vypoveď.