EkoMax
22.08.06,19:56
Mám veľký problém. Po tridsiadke sa mi na tvári objavili dosť veľké pigmentové škvrny na lícnych kostiach. V zime vyblednú, ale akonáhle vykukne slnko, vystúpia mi aj škvrny. Skúsila som už všetko možné, pečeňové testy mám v poriadku, antikoncepciu som vymenila, krémy čím sú drahšie, tým menej zaberajú. Má niekto overený a účinný recept ako sa ich zbaviť. Je to pre mňa dosť veľký hlavne psychický problém, lebo makeup všetko nezakryje. :mee:
Danila
22.08.06,18:18
Moja priateľka použila raz parfémovaný krém, pobudla na slnku, a odvtedy trpí tiež takýmto problémom. Chodí na Ústav lekárskej kozmetiky, používa rôzne bieliace krémy, trošku pomôžu, ale zatiaľ nevyskúšala ostatné doporučené procedúry. Je to veľmi vleklý problém, ale nezanedbaj to!!!!!
ormika
22.08.06,20:00
Mám veľký problém. Po tridsiadke sa mi na tvári objavili dosť veľké pigmentové škvrny na lícnych kostiach. V zime vyblednú, ale akonáhle vykukne slnko, vystúpia mi aj škvrny. Skúsila som už všetko možné, pečeňové testy mám v poriadku, antikoncepciu som vymenila, krémy čím sú drahšie, tým menej zaberajú. Má niekto overený a účinný recept ako sa ich zbaviť. Je to pre mňa dosť veľký hlavne psychický problém, lebo makeup všetko nezakryje. :mee:
Ak ti môžem poradiť, tak najlepšie odstránenie pigmentových škvŕn je laserom. Je to bezbolestné, ale účinné a zákrok trvá veľmi kratúčko. Musíš to síce absolvovať viackrát, lebo na prvý ti to nezmizne, ale naozaj sa to oplatí. V lete sa to nerobí, lebo je slniečko, ale v októbri kľudne môžeš začať a na jar už by si mohla mať po probléme. Teda podľa toho akú máš farbu pokožky a aké sú škvrny veľké a tmavé.
EkoMax
22.08.06,21:55
Ak ti môžem poradiť, tak najlepšie odstránenie pigmentových škvŕn je laserom. Je to bezbolestné, ale účinné a zákrok trvá veľmi kratúčko. Musíš to síce absolvovať viackrát, lebo na prvý ti to nezmizne, ale naozaj sa to oplatí. V lete sa to nerobí, lebo je slniečko, ale v októbri kľudne môžeš začať a na jar už by si mohla mať po probléme. Teda podľa toho akú máš farbu pokožky a aké sú škvrny veľké a tmavé.

Vieš mi poradiť , kde to robia, alebo mi poskytnúť nejaký tel. kontakt, prípadne adresu.
ormika
23.08.06,16:05
Vieš mi poradiť , kde to robia, alebo mi poskytnúť nejaký tel. kontakt, prípadne adresu.
A odkiaľ si? Určite to robia niekde v Bratislave, možno aj v Ústave lekárskej kozmetiky, alebo hľadaj niekde v súkromných centrách ktoré sa zaoberajú plastickou chirurgiou, cievnou chirurgiou, dermatológiou. Viem kde to robia v Trnave ak by ti to pomohlo.
Heni
23.08.06,16:17
ja by som skôr privítala kontakt na živého človeka, ktorý takéto niečo absolvoval a pomohlo mu to na dlhšie, ako na pár mesiacov...
EkoMax
23.08.06,17:02
A odkiaľ si? Určite to robia niekde v Bratislave, možno aj v Ústave lekárskej kozmetiky, alebo hľadaj niekde v súkromných centrách ktoré sa zaoberajú plastickou chirurgiou, cievnou chirurgiou, dermatológiou. Viem kde to robia v Trnave ak by ti to pomohlo.

Určite mi pomôže každý kontakt. Slovensko nie je až také veľké. Možno nájdem niečo v Banskej Bystrici, alebo Lučenci je myslím klinika plastickej chirurgie to mám blízko.
Rada by som sa obrátila na niekoho, kto už zákrok absolvoval a skúsil efekt doslova "na vlastnej koži"
marčelina
09.10.06,09:17
Ja mám taktiež takýto problém. Moje pikgmentové škvrny sa objavili po dovolenke v Grécku a následne na tom som prekonala spontánne prerušenie tehotenstva. Myslela som si, že to časom zmizne, že príčinou bolo tehotenstvo no nebolo. Škvrny mi ostali dodnes a presne ako pišeš v lete sú výraznejšie a v zime menej. Absolvovala som v dermatologickom centre fotorejuvenizáciu /ošetrenie pulzným svetlom/. Kďže to mám na veľkej ploche /presne lícne kosti/ tak jedno sedenie ma stálo 2 500,- Sk.Vraj na to aby to bolo účinné je potrebné absolvovať 5-7 sedení. Nie je to nič hrozné, troška nejpríjemné ale dá sa to vydržať. Absolvovala som 3 sedenia ale dáky úžasný úspech som z toho nezaznamenala. Myšlienku dokončím neskôr, lebo mám povinnosť. Zatiaľ dovi
marčelina
09.10.06,10:00
Pokračovanie. Tak som späť, povinnosť je splnená a tak môžem pokračovať. Teda po 3 sedeniach som to doslova vzdala. Nezdalo sa mi to až také účinné a pravdu povediac finančne náročné pre ženu v tom čase na materskej dovolenke. To,že budem musieť absolvovať 5-7 sedení som sa samozrejme dozvedela až pri 3 sedení . Myslím, že ani teraz, keď už pracujem, by som za to toľké peniaze nevyhodila, lebo ten výsledok nemusí byť nikdy 100%-ný. Treba sa jednoducho naučiť s tým žiť a sem tam si to prekriť. Apropo, ja som už tiež po triedsiatke. Prajem všetko dobre.
Vianocka
09.10.06,13:11
Rovnaky problem postihol aj mna a to pred troma rokmi a ako pisete, bol to pre mna doslova sok, ked som sa vratila z dovolenky z Chorvatska. Ked silna cerven z opalenej tvare pominula, ostali na nej skarede tmave pigmentove skvrny. Navsteva u kozneho lekara ma doslova vydesila, a to odhliadnuc od ceny, ktorou mi doslova vyrazil dych (kam sa na to my, uctovnicky, hrabeme - vid tema: "Posuskajte, kolko za to).
Ked som potom videla zakrok po laseri na pokozke u priatelkinho manzela (nie sice na tvari, ale na nohe), uz by ma asi tazko niekto na takyto zakrok nahovaral. Dva mesiace som sa nevedela spamatat, velmi ma vtedy psychicky podrzal moj manzel a synovia. Rozhodla som sa, ze to nejako vyriesim. Drahe kremy som pouzila na nohy a na tvar si odvtedy kupujem kalciovu mast v lekarni (Calcium pantothenicum - Slovakofarma) na odporucanie p. magistry. Vraj ho pouzivaju aj modelky. Kupila som si niekolko krasnych klobukov, ktore ma chrania pred slnkom a su super modnym doplnkom. Slniecku, ktore ma kedysi milovalo, sa vyhybam hlavne tvarou, na tele problemy nemam. Dokonca chodievame aj nadalej na dovolenku k moru, a vyslovene si ju uzivam. Vtedy pouzivam kryci krem s vysokym ochrannym faktorom kupeny v lekarni a sedavam pod slnecnikom. Plavat chodim iba na chvilu so siltovkou na hlave a stale sa snazim, aby som tvar nevystavovala slnecnym lucom.
Naucila som sa s tym proste zit, i ked spociatku som mala vselijake myslienky. Nemozem tvrdit, ze sa mi tvar celkom vycistila, ale jemnym krycim kremom a trochou farby na licka sa to dnes uz zakryt da. I ked som na mejkap zvyknuta nebola, nikdy predtym som problemy s pletou nemala.
Predpokladam, ze tento problem som nadobudla po pouzivani hormonalnej antikoncepcie "Diane", ktoru som uzivala okrem ineho aj kvoli zlepseniu kvality vlasov. Keby som vedela, ze na to doplati moja tvar, radsej by som sa bola zariadila inak. No co uz?
Prepacte, ze som sa tak rozpisala, ale naozaj som si vtedy vnutorne vytrpela poriadnu traumu. A veru, cudujem sa dnes vsetkym mladym dievcatam, ze tak hazarduju so svojou pokozkou aj v solarkach. Ktovie, s cim sa raz budu musiet vysporiadavat oni.
EkoMax
11.10.06,15:56
Baby, ďakujem za psych. podporu, vidím že nie som sama a je asi len na nás ako sa s tým vyrovnáme. Veď život je krásny bez ohľadu na malé nedostatky krásy.:) :) :)
Vianocka
12.10.06,11:01
EkoMax, vidím, že si k tomu zaujala správne a čo hlavne oceňujem, pozitívne stanovisko. Ostatné je len na tvojej výdrži, pokým sa pleť trochu sama neupraví. Potom je to už len na tebe, akými spôsobmi si budeš dávať na tvár pozor.

A ešte ma napadlo: proti tým nepríjemne svrbivým vyrážkam som začala používať čerstvo vytopenú bravčovú masť s repíkom, ktorú mi na tento účel pripravuje moja šikovná maminka. Skutočne sa mi tento rok neobjavila žiadna reakcia na slnečné lúče.
TatianaM
13.10.06,08:08
Ja som počula, že na vybielenie pigmentových škvŕn sa používa vývar z petržlenovej vňate. Ale neviem presne ako sa to používa, bolo to raz v Teleráne na Markíze, ale zastihla som len koniec. Vraj to má veľmi dobré účinnky. Nevie niekto o tom viac??
Jara
13.10.06,09:13
Ja som si to niekedy davala na tvar, mam materske znamienko medzi obočím a niekedy je svetle takmer ho nevidno a niekedy tmavo červené. Nasekala som si petržlenovu vňať a zaliala to vodou. Robila som si to tak do litrovej flaše a za hrsť petržlen. vňate, aby som to mala na týždeň. Držala som to v chladničke a každý večer si umyla tvár. Musím povedať, že ráno nestiham také srandy a tak som to robila len večer. Je ozaj pekná tvár po takej kúre, takže určite neuškodí a aj vybieli. Ak máš mastnú tvár daj si tam aj tošku citrónu. Lacné a neškodné, takže to skús radšej ako zásah laserom. Môj názor. Inak dnes sú veľmi kvalitné krycie krémy napr. z radu Nivea alebo Oriflame, tie tiež používam. Inak skúšala som aj Vichy ale bez nejakého viditeľného výsledku, okrem úbytku peňazí v peňaženke.
EkoMax
13.10.06,09:23
Vďaka za radu, vyskúšam. :)
misa
03.01.07,20:25
Pridám aj ja moju skúsenosť. Po dovolenke v Grécku a v kombinácii s používaním antikoncepcie som tiež bola prekvapená pigmentovými škvrnami ktoré mi ostali na tvári. Nelenila som teda a vyskúšala najmodernejšiu fotorejuvenizáciu, za ktorú som doslova vyhodila niečo cez 20 tis. Výsledok - v zime OK, ale v lete sa pigmentové škvrny objavili znova a aj na iných miestach a to napriek tomu že som používala OF100. Potom mi kožná odporučila krém Glyco-A, ktorý fakt pomohol, vysušil hornú vrstvu kože rýchlejšie ako normálne, čím sa zošúpala a škvrny tiež. Nevýhodou boli neustále zvyšky suchej kože ktoré sa nedali prekryť ani makeupom. V lete však boli tie škvrny zase späť. A navyše zázračný krém prestal účinkovať lebo si koža naň zvykla. Najnovšie používam krém dovezený z USA (V SR nie je dostať) PORCELANA, uvidíme ako zaúčinkuje, začala som len teraz + používam aloe vera, nechtík lekársky, teda skôr prírodné veci ako chémiu.
Takže boj s pigmentovými škvrnami som nevyhrala ale stále sa snažím. Už asi 4 roky....
kavenka
05.01.07,19:43
Mám ten istý problém. Najúčinnejšie je celoročne používať krycí krém (býva aj bezfarebný) BIODERMA PHOTODERM MAX, má faktor 100, kupuje sa v lekárni, stojí okolo 480 Sk, 40 ml. Iný denný krém ani nepotrebujete. Používam ho už 10 rokov na odporučenie lekára a je mi 45. Slnko svieti aj v zime. Zbaviť sa toho nedá. Ja som tiež skúšala.
macurik
08.02.07,22:55
Ak mate problemy s pigmentovymi skvrnami, skuste krem Porcelana. Ja som sa o nom docitala na internete. Zeny popisovali, ake super ucinky ma, tak som ho chcela aj ja vyskusat. No u nas sa nedal zohnat, len v USA. Mne ho vtedy poslala sestra z Ameriky. Flaky mi zmizli za 3-4 tyzdne na 95%. V lete som pouzivala vysoky ochranny faktor a na jesen som si znovu dala kuru. Ale to uz len zo zvyku, lebo viac sa mi flaky neobjavili, mozno len drobne sotva viditelne pehy. Ale moze sa pouzivat len 3 mesiace v kuse, no taka doba ani nie je potrebna. Dobra sprava je, ze uz sa da kupit aj u nas. Tak ak Vam to pomoze, tu je adresa, kde sa da objednat: Porcelana@zoznam.sk. Vsetkym Vam prajem rovnaku skusenost, ako som mala ja. Ved pozriet sa do zrkadla a znova vidiet peknu jemnu plet bez skvrn je uzasne.
EkoMax
09.02.07,07:47
Vďaka za novú nádej vyskúšam.
Antonia Jendrišáková
15.02.07,15:43
Ahoj, čítam o Tvojom probléme. Keď sme boli v puberte kamarátka mala pehy, no veľmi jej to vadilo. Zistila som, že citrónova šťava bieli, tak som jej to povedala. Potierala si ich tou šťavou a pehy sa jej skoro úplne (nie všetky) stratili. Skús to, nemôže uškodiť a možno pomôže. Želám Ti to.
misa
19.02.07,08:58
Ako som už písala vyššie, tiež som si dala poslať krém Porcalana z USA, používam ho 1,5 mesiaca a tiež potvrdzujem jeho pozitívne účinky, fľaky mi na 95% zmizli.... Neuveriteľné, po toľkých rokoch.
TatianaM
20.03.07,11:33
A čo stojí ten krém PORCELANA?
EkoMax
20.03.07,13:54
Vraj stojí cca. 750,- Sk. Tak mi odpísali na porcelana@zoznam.sk.
Heni
20.03.07,14:39
a mňa by zaujímalo aj to, koľko je ho v tégliku či tube...
koľko ml.
Hlinkovx
20.03.07,14:43
heni..podľa týchto je hmotnosť 85g
http://www.kseft.sk/obchod.php?adresar=porcelana
raya1
20.03.07,14:49
Ja to mám zas opačne - biele pigmentové škvrny a hlavne tam kde to najviac vadí ( tvár, ruky) Psychicky sa to veľmi zle znáša.
Ale poradiť si neviem, len nejaký makeup..
jess
20.03.07,15:17
Vraj stojí cca. 750,- Sk. Tak mi odpísali na porcelana@zoznam.sk.
Už ho máš ? Fakt je účinný ?
Heni
21.03.07,08:44
heni..podľa týchto je hmotnosť 85g
http://www.kseft.sk/obchod.php?adresar=porcelana
jeeeeej, dík, ma to nenapadlo takto hľadať... :)
jess
21.03.07,08:49
Heni, ak to fakt bude fungovať, tak na 3.superstretko prídeme ako fotomodelky :D:D:D
Heni
21.03.07,09:05
Heni, ak to fakt bude fungovať, tak na 3.superstretko prídeme ako fotomodelky :D:D:D
hm, ale čo ak nás nespoznajú? :eek:

ináč, tiež by som rada naživo videla človeka, ktorému to pomohlo...
Hlinkovx
21.03.07,09:10
hm, ale čo ak nás nespoznajú? :eek: ...
Heni..ta ty nevieš..že sa tam pri zvítaní predstavujeme a nie je to len tým..žeby sme sa tak veľmi zmenili...ale niektorí už majú aj sklerózu :D:D
Ináč Heni..ešte ťa furt nevidím medzi prihlásenými na nemkrahule

však sa dohodnite..a jedna z Vás to vyskúšajte a nech teda jedna príde ako fotomodelka :D:D
TatianaM
21.03.07,10:36
Vraj stojí cca. 750,- Sk. Tak mi odpísali na porcelana@zoznam.sk.

Ja som našla zaujímavý článok na internete o zložení tohto krému. Prikladám jeden z názorov:
Neexistuje jediny zaruceny a ucinny krem na odstraňovanie pig. skvrn. Zbytočne budeš zháňať krém Porcelana u nas. Zloženie tohto kremu 2% hydrochinonu, vit. A,C, Beta Caroten je podobne ako u desiatok inych pripravkov dostupnych na nasom trhu. Len pre zaujimavost chemicka latka hydrochinon je v koz. pripravkoch zakazana, moze byt pouzity len cisto hydrochinon na prirodnej baze. Aj z toho dovodu museli renomovane firmy stiahnut tieto pripravky z nasho trhu. Momentalne je u nas v lekarni dostupnych dost pripravkov s najucinnejsimi bieliacimi zložkami, ku ktorym patri kyselina kojova a prirodny hydrochinon. A len podotykam ze bielenie bez profesionalneho pristupu obmedzene len na domace aplikacie kremu nikdy neprinasaju taky efekt, ak nie su v spojeni s odbornym bielenim. Krem na doma predstavuje len doplnok k salonnym alebo dermatologickym osetreniam. Podľa mojho nazoru pustať sa do bielenia pleti bez bez posudenia rozsahu a hlbky pigmentacii odbornikom je zbytočne mrhanie sil a peňazi. Tak ako nie je vysoky tlak lieceny jednotnym liekom , ku kazdej pigmentacii a jej sposobu odstranenia treba pristupovať individualne. Osobne som vyskusala krem Porcelana - bezny krem na pigmentove skvrny. Takych a ucinnejsich mozes najst v lekarni u nas plne police / napr. Krem Uniton 4, Uniton SPF 20, kremy Syncare ........./, nemusis pracne zhanať az z USA.
Sara
Heni
21.03.07,16:15
Heni..ta ty nevieš..že sa tam pri zvítaní predstavujeme a nie je to len tým..žeby sme sa tak veľmi zmenili...ale niektorí už majú aj sklerózu :D:D

no, ja som tiež z tých, ktorí tú svoju sklerózu vláčia fšade so sebou :D
Gabriela Horváthová
21.03.07,19:53
Dobrý večer,
ak máte pigmentové škvrny treba ísť do solárka aspoň 10 x a potom po určitom čase zmiznú škvrny. To hovorím z vlastnej skúsenosti. Ja som mala na lícach úplne tmavohnedé škvrny. A teraz je to už v pohode.:rolleyes:
gigi
mmmattta
23.03.07,09:35
Pigmentové škvrny - sa laserom size zjemnia ale ked nebudes pouzivat dostatočnu obchranu a chranit si tvaricku pred slnieckom -tak ti laser este viac uskodi a vyhodia sa ti znova. Na pigmentove skvrny je vyborny
1. mikrodermalny peeling - ktory ti jemnucko zbrusuje kozu a druhym krokom ti ukludni plet, +alebo rozjasnujuca maska regeneracne sera-ochrana a vyborna vece je rozjasnujuce serum s tym mam vybornu skusenost
2. je NUTNE pouzivat ochr. faktor MIN: 25,
3. a MAKEUP aj v lete. Pretoze ti zvysuje ochranu pleti
4. vyhybat sa slniecku.
ak by si potreboala poradit a vyskusat dopredu vecicky, ozvi sa. Velmi rada ti pomozem
TatianaM
28.03.07,05:19
Pigmentové škvrny - sa laserom size zjemnia ale ked nebudes pouzivat dostatočnu obchranu a chranit si tvaricku pred slnieckom -tak ti laser este viac uskodi a vyhodia sa ti znova. Na pigmentove skvrny je vyborny
1. mikrodermalny peeling - ktory ti jemnucko zbrusuje kozu a druhym krokom ti ukludni plet, +alebo rozjasnujuca maska regeneracne sera-ochrana a vyborna vece je rozjasnujuce serum s tym mam vybornu skusenost
2. je NUTNE pouzivat ochr. faktor MIN: 25,
3. a MAKEUP aj v lete. Pretoze ti zvysuje ochranu pleti
4. vyhybat sa slniecku.
ak by si potreboala poradit a vyskusat dopredu vecicky, ozvi sa. Velmi rada ti pomozem

Máš k dispozícií nejaké vzorky? Rada by som to vyskúšala
jess
13.04.07,08:33
Dievčatá, tak už niekto používa ten krém Porcelana ???

Spokojnosť - nespokojnosť ???
mimusa
13.04.07,09:32
Ja viem zo skusenosti svojej sestry, ze kym budes uzivat antikoncepcne tabletky, tak sa treba vyhybat slnku, alebo kryt tvar kremom s vysokym UV filtrom, nakolko ma skvrny ma vplyv antikoncepcia.
britta
15.04.07,20:24
som na tom podobne ako Vianocka, v lete nevyleziem bez kremu so 60 UV fakt. /Vichy - drahy, ale dobry/a ak nejdem niekam k vode alebo tak, tak sa maskujem aj mejkapom /podla mojich skusenosti najlepsiu kryciu schopnost ma max faktor /ten nestieratelny/.
Uz dlhsie uvazujem o fotorejuv., preto ma zaujal prispevok od .... sorry zabudla som nick, ktora pise, ze to bolo skoro bez efektu. V jednom Šarme som citala, ze je dobre kombinovat fotorejuv. s dermabraziou, alebo dokonca len dermabraziu. Neviete niekto nieco o tom?
A suhlasim s tebou, ze najradsej by som sa zverila do ruk niekoho, koho by mi odporucala osoba, ktora uz tymi rukami presla, lebo vsetko sa da odflaknut. A ja nechcem byt obet, hlavne, ak ide o taketo veci.

Ake mate skusenosti baby, aj ostatne s tymto problemom. Fotorejuvenizacia alebo dermabrazia? :confused:
lea1111
02.07.07,09:58
Dievčatá, tak už niekto používa ten krém Porcelana ???

Spokojnosť - nespokojnosť ???
no naspiše dakto či je ten porce?
:mad:
lea1111
02.07.07,09:59
[quote=jess;446409]Dievčatá, tak už niekto používa ten krém Porcelana ???


a či je dobry ,je na trhu?
mmmattta
02.07.07,10:10
ak mate chut na vzorenky toho mikrodermaneho peelingu alebo si ho vyskusat tak sa mi ozvite na mailik martina.lamosova@gmail.com.
a dohodneme sa :). zatial ...
mmmattta
02.07.07,10:12
Máš k dispozícií nejaké vzorky? Rada by som to vyskúšala

tatianka, posli mi mail na moju email adresu a dohodneme sa kam to chces poslat papa. mata
renataj
27.09.07,10:57
[quote=jess;446409]Dievčatá, tak už niekto používa ten krém Porcelana ???


a či je dobry ,je na trhu?
Baby musím Vás asi sklamať.Já som si ešte vlani zaobstarala krém Porcelana ale účinok je nulový.Tiež mám už min.10rokov pig.škvrny z doby,keď som zostala tehotná.Dovtedy žiadne problémi s pokožkou,ani škvrny ani vyrážky.Od pôrodu len skúšam a skúšam.Ale asi je najúčinejšie sa v lete chrániť pred slnkom a používať krycie krémy.
To je môj názor.
EkoMax
27.09.07,20:42
ak mate chut na vzorenky toho mikrodermaneho peelingu alebo si ho vyskusat tak sa mi ozvite na mailik martina.lamosova@gmail.com.
a dohodneme sa :). zatial ...


Baby, ja som založila túto tému a som rada, že sa uchytila a aj z vlastnej skúsenosti musím Maťke poďakovať. Ten mikrodermálny peeling je dobrý, ale treba použiť obidva kroky a dodržať všetky pravidlá starostlivosti o pleť. Ja som sa tiež po tridsiatke začala trápiť so škvrnami hlavne na lícanych kostiach, ale Maťka mi skutočne pomohla. Kozmetiku ktorú ponúka skutočne pozná a aj keď je síce relatívne drahá, stojí za to. Pôsobí totiž hlbkovo. A tento efekt pocítite len po dôslenom používaní.
PS: Takže vrele doporučujem. Môj manžel bol s efektom tiež nadšený. A to je už pri chlapovi čo povedať. :)
TBMB
28.09.07,05:42
Ja mám ten istý problém, naštívila som preto kozmetičku. Dala mi gel, ktorý si cez leto natieram len večer a mimo leta keď nieje také slnko tak večer aj ráno. V apríli som to začala používať a cez leto sa mi to oveľa polešilo. Teraz som v práci a neviem si spomenúť na názov, večer ak nezabudnem ta napíšem názov. Gel stál 1100,- Sk ale mne pomohol. Mne sa tie pigmenty objavovali vždy tak od apríla do septembra. Keď bolo silne slnko. Snáď Ti to pomôže.
misa
12.12.07,21:56
Ja znova potvrdzujem moju velmi dobru skusenost s kremom Porcelana. Ale zistila som ze teraz je na trhu uz nejaky s nazvom "new", ktory som tiez vyskusala a z neho som sa vyhadzala. Ale ten povodny mi naozaj pomohol. Skuste sa spytat mojho manzela, skvrny mi zmizli na 90%. Okrem toho samozrejme kazdodenne pouzivam krem s vysokym UV faktorom, mne nestaci 20, ale pouzivam 50+ /vyssi uz nie je/.
jess
13.12.07,16:41
Ja znova potvrdzujem moju velmi dobru skusenost s kremom Porcelana. Ale zistila som ze teraz je na trhu uz nejaky s nazvom "new", ktory som tiez vyskusala a z neho som sa vyhadzala. Ale ten povodny mi naozaj pomohol. Skuste sa spytat mojho manzela, skvrny mi zmizli na 90%. Okrem toho samozrejme kazdodenne pouzivam krem s vysokym UV faktorom, mne nestaci 20, ale pouzivam 50+ /vyssi uz nie je/.

... a ja zase negujem tvoje skúsenosti.... Používala som teraz október/november krém Porcelana....totálna nula bodov !!!!.....ďalších 700 korún v ľufte ....

... predpokladám, že si blondínka so svetlou pleťou, lebo som niekde čítala, že nám tmavých s tmavou pleťou PORCELANA nepomôže....
misa
16.12.07,15:59
Nie som blondína so svetlou pleťou, mám hnedé vlasy. Ono asi na každého pôsobí niečo iné, čo jednému pomôže, druhému môže uškodiť...
marry2211
29.12.07,12:58
Predám denný a nočný krém PORCELANA (85 g- každý). Dovezené z USA.Vynikajúci prípravok proti pigmentovým škvrnám a diskoloráciam pleti. Použitelný do : 06/09.
Pôvodná cena: 1400,- Sk
Terajšia cena: 1000,- Sk
mail: marry2211@pobox.sk
mobil: 0905703332
marry2211
29.12.07,13:01
ahoj....ja používam krém PORCELANA.Dala som si ju doviesť z USA.Po 2 ks z každého.Ale je to dosť velké balenie, preto predávam sadu- denný a nočný. Je vážne účinný. Ak by bol záujem (pôvodne 1400,-...teraz 1000,-Sk)....
marry2211@pobox.sk
0905703332
elle008
06.01.08,18:28
Mila Marry, asi tu z predaja Porcelany chces mat dobry biznis.. Ja som si dala doviezt Porcelanu z USA a poviem Ti, ze za tu cenu, co tu bez chrbtovej kosti uvadzas, by som ich mala niekolko baleni!!! Ved to tam stoji par dolacikov, to zisti kazdy, kto si pozrie stranky s ich internetovymi obchodami. Mile damy, mam dva kremy navyse (denny aj nocny), ponukam ich za 500 Skk spolu. Ozvite sa mi na jasnenka8@azet.sk, som z BA.
katulik1207
13.01.08,14:07
ahojte mozem sa opytat ci pomohol ten krem porcelana aj takym co maju pehy od malicka ja som si ho kupila a niejako mi nepomaha
elle008
16.01.08,16:02
Ahojte, tak kremiky uz maju svoju novu majitelku.
atramka
16.01.08,22:19
ahojte, aj ja som dostala krémik Porcelana aj denný aj nočný, ale sú "NEW fres scent" - tak uvidím........ no a zároveň som dostala aj krém AMBI - tiež z USA, podľa zloženia je porovnateľný s denným Porcelana krémom . Babenky nemáte s ním skúsenosti????
jess
17.01.08,06:42
Mám ten nočný "NEW fres scent".....nula bodov.....používala som 2 mesiace .....
atramka
17.01.08,07:08
jess, no pravdupovediac aj tá vôňa...no coommend... a tvár je ako natretá lepidlom...... denný som zatiaľ neskúšala, dá sa na to naniesť iný krém..???
jess
17.01.08,07:27
... netuším, ale pochybujem, však to je dobrá vazelína !!!
To už by ti nevpilo žiadny ďalší krém.
janasv
24.01.08,15:19
Toto som našla na internete. :):---;)
Pasta na škvrny
Pasta je vhodná na bielenie pieh a stareckých škvŕn. Pripravíme si ju veľmi jednoducho.
Potrebujeme: surovú cibuľu, trochu octu.
Ako na to: Cibuľu nakrájame na jemné kúsky a vidličkou roztlačíme na jemnú kašu (môžeme zomlieť v mlynčeku). Počas miešania pridávame ocot, aby vznikol hustý krém. Nanášame večer jemnými poklepmi na postihnuté miesta.

EXTRA tip
Masť na kožné škvrny
Zomelieme 15 g horčičných semien na prášok. Pridáme 15 g citrónovej šťavy a 5 g mandľového oleja. Všetko dobre premiešame atouto masťou si potierame škvrny. Pomôže bieliť najmä starecké pigmentové škvrny.
svedia
11.08.08,22:04
Pozerám, že dávno sa tu nepísalo o pig. skvrnách či nemáte nejaký nový recept.. Mne objavili tento rok na konci mája a štve ma to....
mmmattta
27.08.08,08:11
este ma napadlo k tym pigmentovym skvrnkam, v zavislosti od toho v ktorej vrstve sa nachadzaju sa pouzije alebo mikrodermalna sada ked to je viacej na povrchu, rozjasnujuce serum ked su to skvrny hlbsie:).
poisonkatka
27.08.08,08:18
a nieco na pigmentove skvrny po akne nepoznate?
mmmattta
27.08.08,08:31
na skvrnky po akne super maska revitalizacna, alebo tiez sera:) ... ozvi sa mi a poradime:).
poisonkatka
27.08.08,08:43
na skvrnky po akne super maska revitalizacna, alebo tiez sera:) ... ozvi sa mi a poradime:).

poslala som ss
vodnár
27.08.08,08:55
Milá Vianočka! Diane si nevyčítaj, po 30ke je to u žien normálne. Prišla si na to sama. Treba používať vysoký faktor, ale nielen v lete, ale už na jar. Mne ostala jazva - pigmentová po korčuľovaní a natieram to 50+, poradila mi to bývalá kolegyňa, ktorá robí na kožnom a tiež po určitom veku začala mať problémy s pigmentovými škvrnami na tvári. Ona si pomohla, ja to ešte neviem posúdiť, lebo jazvu mám od jari.
BXLmiami
29.08.08,16:42
a nieco na pigmentove skvrny po akne nepoznate?Poznam.Chemicky peeling.
sonusik
09.10.08,09:31
Ahojte,aj ja mám tieto problémy.Teraz som po40-ke,ale začali asi pred 7-8 rokmi.Odštartuje to aj hormonálna liečba-zmena a nadmerné slnenie. Môžem poradiť od skorej jari,ale ja aj v zime používam hydratačný denný krém s ochranným faktorom 20. Ale hneď ráno,žiadne behanie po vonku že potom sa natriem a samozrejme viackrát denne. To jediné dosť pomôže.No ana to si dám jemný mliečkový make-up.Ten tak scelistvý a rozžiari odtieň pokožky,žiadne vrstvy -jemne. Ten krém používam od Avonu-Solutions Hydra radiance SPF 20. (cca180.-sk za tubu) Je to emulzný krém na tieto peripetie.Nelieči,neodstraňuje-ale predsa zabráni vzniku tým že ťa chráni pred slnkom a je to denný krém a nie opaľovací. Veľa šťastia a nevešať hlavu.Sme aj tak pekné babule. Ahojte a pekný deň.
Betina2
16.04.09,08:37
Ahojte, mám cez 30 rokov a tiež mám už niekoľko rokov problém s pigmentovými fľakmi na tvári, najmä na čele. Sú to až také veľké mapy. V lete je to vždy o niečo výraznejšie. Vznikli mi pravdepodobne po vysadení hormonálnej antikoncepcie a počas prvého tehotenstva. Vtedy boli menšie. Dúfala som, že po tehotenstve sa zmiernia, ale nestalo sa. Počas druhého tehotenstva sa to ešte zhoršilo, fľajy sa mi zväčšili, vystupujú až na sluchy. Všetci tvrdili, že poo pôrode sa to časom zlepší. Krém s ochranným faktorom 25 a viac používam už asi od 20.tky. Práve som sa vrátila z lekárne a odporučili mi prípravky White Objective od Biodermy. Sú pomerne drahé (krém 30 ml asi za 850 Sk). Vzorky nemali. Ale vraj sú účinné, po mesiaci by mal byť vidieť rozdiel. Tak uvidím, či ho kúpim. A samozrejme treba používať ochranné faktory počas celého roka (tento krém OF27).
Ale poradili mi tiež lacný recept. Treba vytlačiť šťavu z citróna a pomocou kozmetického odličovacieho tampóna si niekoľkokrát denne potierať touto šťavou postihnuté miesta. Vitamín C pleť rozjasní. Malo by to časom vybieliť. Vraj sa to bežne používa na vybielenie pieh. Tak uvidím, vyskúšam a dám vedieť tak o mesiac. Aj ten petržlenový vývar môže byť dobrý. Tiež sa chcem vyhnúť chémii a na kozmetické salóny neverím. Efekt z nich je len dočasný a na môj vkus pridrahý. A čo sa týka krémov, lepšie sú emulzie. Sú koncentrovanejšie a aj účinnejšie.
Betina2
16.04.09,08:47
Dobrý je vraj aj Iclen, ale v SR je ho pomenej.

http://www.lekarnaparizska.cz/iklen-serum-30ml-p-2041.html
Betina2
16.04.09,09:19
Len doplním, že je dosťať aj na Slovensku v cene okolo 50 Eur a viac, ale v Čechách sa určite cenovov oplatí viac. Na nete je o ňom toho dosť popísané. Sérum je dobré na odstránenie škvrn a krém ako prevencia a udržanie bez škvŕn. Vyrába to Merck.

http://www.wqw.cz/prcp/iklen-2522.html
Betina2
18.05.09,09:07
Ale poradili mi tiež lacný recept. Treba vytlačiť šťavu z citróna a pomocou kozmetického odličovacieho tampóna si niekoľkokrát denne potierať touto šťavou postihnuté miesta. Vitamín C pleť rozjasní. Malo by to časom vybieliť. Vraj sa to bežne používa na vybielenie pieh. Tak uvidím, vyskúšam a dám vedieť tak o mesiac. [/QUOTE]

Takže zhruba po mesiaci hlásim, že po každodennom rannom aj večernom natieraní citrónovou šťavou je efekt len mierny. Ale je to o veľmi málinko bledšie, možno ak to bude dlhodobejšie používanie, tak sa to ešte viac zosvetlí. Zatiaľ mám dojem, že je to skôr na pehy (tie fakt vybledli viditeľne) a povrchové fľaky, na tieto hĺbkové to moc neúčinkuje. Ale je aj fakt, že pleť sa prejasnila a vyzerá zdravšie. No treba každopádne po vsiaknutí šťavy do kože použiť apoň OF č. 25. Každý deň ráno, lebo podľa toho, čo som čítala, aj ovocné kyseliny spolu so slnkom môžu "vyrobiť" na citlivej pokožke fľaky.
Záver - som spokojná s citónom tak na 30-40%. Ale bolo to lacné.
Rozalka
18.05.09,18:25
Nech ťa to netrápi.
Mne kožná predala gél na vyblednutie (stál ma 500 SK) a výsledok taký, ako u teba.
Nakoniec som si povedala porekadlo mojej starej mamy:
Kto ťa má rád, tomu to nevadí, a kto uteká, to aj tak nevidí.
sluzby
18.05.09,18:50
mozem sa opytat co mysli Betina 2, OF č. 25. co to je ? vdaka mam tiez podobny problem.
jess
18.05.09,19:05
krém s ochranným faktorom č.25
Betina2
19.05.09,07:58
Nech ťa to netrápi.
Mne kožná predala gél na vyblednutie (stál ma 500 SK) a výsledok taký, ako u teba.
Nakoniec som si povedala porekadlo mojej starej mamy:
Kto ťa má rád, tomu to nevadí, a kto uteká, to aj tak nevidí.

Potom už zostáva len kompletná plastika tváre:cool:
Len aby som potom nebola ako kópia Michaela Jacksona, to by ma už zrejme moje deti nespoznali :D:D:D
Potom by ma oslovovali "teta" a to by bolo 1000x horšie ako tie fľaky....
Veď aj tak ich mám už pomerne dlho a pre môjho manžela mám určite iné prednosti (dúfam):)

Až tak veľmi sa tými fľakmi netrápim, nemám z toho depku a pod. ale ak sa niečím dajú vybieliť, tak by to potešilo. Ale predsa len mi vŕta v hlave ešte to spomínané Iklen sérum, 30 ml za cca 50 Eur. Možno ho dostanem k narodeninám (odo mňa samozrejme):rolleyes:
Betina2
19.05.09,08:05
mozem sa opytat co mysli Betina 2, OF č. 25. co to je ? vdaka mam tiez podobny problem.

No vidím, že je nás viac než dosť s rovnakým problémom. Keby som pred rokmi vedela, že po vysadení hormonálnej antikoncepcie mi takéto fľaky vyskočia na tvári, tak asi neužijem ani jednu tabletku. A to som si myslela, že je to to najlepšie, čo som mohla urobiť, kým som deti neplánovala. Je to svinstvo, lebo najprv sa pleť krásne rozjasní a vyčistí (dočasne počas užívania), vlasy a nehty spevnejú, ale potom príde takáto facka ...:mad::mad::mad: a to dúfam, že "len" takáto :eek:
MartinkoK
29.05.09,07:57
Len doplním, že je dosťať aj na Slovensku v cene okolo 50 Eur a viac, ale v Čechách sa určite cenovov oplatí viac. Na nete je o ňom toho dosť popísané. Sérum je dobré na odstránenie škvrn a krém ako prevencia a udržanie bez škvŕn. Vyrába to Merck.

http://www.wqw.cz/prcp/iklen-2522.html

a máš to aj vyskúšané?
Betina2
29.05.09,11:35
Zatiaľ nie. Stále váham, či tá cena za to stojí. A ani nemám od nikoho informácie, kto to používal. Len mám info z netu. O necelý mesiac idem k moru, tak uvidím po návrate....
Mária27
29.05.09,14:32
Mala som raz na sluchu hnedú škvrnu - ako tehotenskú alebo stareckú, veľkosti nechta. Kožná mi to natrela tekutým dusíkom, zahojilo sa a zmizlo. Po rokoch mám opäť náznak hnednutia.
Betina2
29.05.09,16:44
Veľkosť nehta je pre mňa zanedbateľná veľkosť.:o Ja mám celú mapu na čele a vľavo od oka na sluchu. Niečo ako má Gorbačov nad čelom.:mee::mee::mee:
Betina2
29.05.09,16:46
Ale nie je to našťastie až tak tmavé a môžem na rozdiel od Gorbačova nosiť aj zostrihnutú ofinu.:D:D:D
Nyfka
07.07.09,21:15
Rozhodne nemozem odporucit laser, ja som absolvovala konkretne laser MixTo a vysledok bol pekny len 2 mesiace, potom sa flaky navyhadzovali opat a mam ich aj tam kde predtym neboli, napriek kremu s UV 50 od Avene...
Nyfica
14.07.09,08:00
Na pigmentove skvrny NEODPORUCAM laser v ziadnom pripade - z vlastnej skusenosti. Absolvovala som ho pred 4 mesiacmi (laser MixTo), prve 2 mesiace boli vysledky krasne a potom napriek kremu s faktorom 50+ sa mi vyhodili svrny horsie a vacsie ako predtym. Vyhodila som za to kopu tisic a teraz mi neostava ine ako zufalo zhanat bieliace kremy a verit, ze niektory z nich mi skvrny aspon trochu zosvetli...
Betina2
14.10.09,08:54
Možno poteším mamičky! Prestala som kojiť koncom augusta a fľaky pomaličky blednú! Zrejme je to fakt hormónmi. Ale predpokladám, že aj tak trochu zostanú, aj keď svetlejšie. Uvidíme, čo bude na jar. Ochr.faktor 30+ používam naďalej.
Nezabudni
10.11.09,10:37
Chcem dať do pozornosti kozmetiku ELEA DERMALIGHT - proti pigmentovým škvrnám, kúpila som to v lekárni a mojej mamke to pomohlo :)
AnikoAd
16.04.10,12:11
Babenky, včera som začala používat krém WHITE CREAM, tak mi držte palce.
Bazilka
27.05.10,21:43
Kdesi na internete som čítala,že je dobre si to natierať a prosím nefujkať ! :)) svojím močom,teda odporúča sa urea liečba.Ja na to používam moč môjho 2 ročného syna a pomáha to.Nehovorím o zázraku,ale o lieku zadarmo.Aj keď môj problém nieje ani z ďaleka taký ako sa to tu opisuje...mám len menší fľak na čele v rohu pod ofinou. Mám kamarátku ktorá má tiež mapy na lícnych kostiach a nad koreňom nosa.No a to 3 roky dozadu chodila veselo do solária a cítila sa neohroziteľná....Teraz bola už druhý krát na fotojuvenizácii a po 4 sedeniach to znova vzdala lebo okrem toho ,že si odľahčila peňaženku sa iný efekt nedostavil..Taktiež podstúpila 2x chemický peeling u dermatovenerologičky a s krátkodobým efektom ...
Betina2
28.05.10,06:27
Chcem dať do pozornosti kozmetiku ELEA DERMALIGHT - proti pigmentovým škvrnám, kúpila som to v lekárni a mojej mamke to pomohlo :)

celý problém je v tom, že tieto krémy fungujú v prípade stareckých škvrn spôsobených prirodezeným starnutím kože a v súvislosti s UV žiarením zo slnka. A tie bývajú väčšinou vytvorené vo vrchnejších vrstvách kože....ak je však narušená funcia dolných buniekm kože a neustále sa tam vytvára melatonín (tuším tak sa to farbivo volá), ktoré sa postupne vyplavuje na povrch, tak si myslím, že krémy moc nepomôžu. Mne v lekárni tvrdili, že to mám z hormonálnej antikoncepcie a z dvoch tehotenstiev, že lekárnička to mala tiež, skúšla tieto špeciálne krémy z lekárne, ale že mi ich nedoporučuje, lebo efekt pri vynaložených nákladoch bol minimálny a až po dlhej dobe. Kožná lekárka mi zas doporučila ošetrenie laserom, len to ani nechcem vedieť cenu, lebo ja to mám prakticky cez celé čelo a spánky a trošku aj na lícnych kostiach, nie je to súvislé, ale to už potom si dať rovno celé tvár aby to bolo rovnomerné...len aby sa to zas nevrátilo, ked je to spôsobené zvnútra tela....niekde som čítala, že na vine môže byť aj funkcia pečenie, ale testy mám OK, resp. iných vnútorných orgánov....takže ja som to riešila zatial najlacnejšou variantou - zostrihaná šikmá ofina, trošku zmena farby vlasov (a neverili by ste, že opticky je to menej viditeľné), a krém s faktorom 50 pre deti. Ak potrebujem make.up tak flaky si natieram svetlejším než ostatné časti tváre, takže mám 2 ks v rôznych odtieňoch + korekčná tyčinka najsvetlejšia aká sa dá, a prepúdrovať...takto si to niektorí ludia ani nevšimnú, ale v lete sa mi fakt líčiť nechce. A ten moč,no je to aujímavý postreh...ja mám 20 mesačné dieťa, tak možno skúsim, ved sa môžem rovno plienkou natrieť .... aspoň aj zakríknutie zaženiem na sebe :D:D:D.
Betina2
28.05.10,06:31
Kdesi na internete som čítala,že je dobre si to natierať a prosím nefujkať ! :)) svojím močom,teda odporúča sa urea liečba.Ja na to používam moč môjho 2 ročného syna a pomáha to.Nehovorím o zázraku,ale o lieku zadarmo.Aj keď môj problém nieje ani z ďaleka taký ako sa to tu opisuje...mám len menší fľak na čele v rohu pod ofinou. Mám kamarátku ktorá má tiež mapy na lícnych kostiach a nad koreňom nosa.No a to 3 roky dozadu chodila veselo do solária a cítila sa neohroziteľná....Teraz bola už druhý krát na fotojuvenizácii a po 4 sedeniach to znova vzdala lebo okrem toho ,že si odľahčila peňaženku sa iný efekt nedostavil..Taktiež podstúpila 2x chemický peeling u dermatovenerologičky a s krátkodobým efektom ...

S ureou sú aj výborné krémy a mlieka, najmä tie, čo sa dajú aj na predpis od dermatologičky, napr. aj môj syn má predpísaný Excipial U lipolotio, je to s ureou, on je slabší atopik, len tak je tá urea syntetická. Inak pokožka je potom strašne fajná, jemnučká, hladučká, aj ja mám chuť to používať, len je to skôr na suchú kožu. No prírodný produkt je vždy lepší než syntetika.
Aankaa
10.06.10,15:55
Z vlastnej skúsenosti a po dlhoročnom boji s pigmentovými škvrnami odporúčam tento postup:
1. absolvovať kvalitný chemický peeling - buď u kozmetičky alebo u kožnej lekárky /tie robia so silnejšími kyselinami a preto tá tvár bude vyzerať aj horšie ako po kozmetike/
2. začať používať neparfumovanú kozmetiku. Úplne navždy.
3. a úplne navždy si zvyknúť používať vysoký ochranný faktor 50+ najlepšie tiež z kozmetiky bez parfumov alebo ešte daylong.

Je to dlhodobejší proces, ale ináč to už snáď ani nejde - ak samozrejme máte dosť peňazí na lasery, tak ten chem. peeling vynecháte, ale aj tak musíte navždy používať vysoký ochranný faktor.
Navediem Vás teda na www.zdravakrasa.sk - je tam dostatočný výber neparfumovanej kozmetiky pre všetky typy pleti, na čistenie aj krémy a masky, aj opaľovacie.... alebo z opaľovacích jedine daylong vysoký faktor.
Určite neodporúčam kupovať si detské krémy a olejčeky s vysokých faktorom /aj ja som si myslela, že detské musia byť ešte kvalitnejšie - prd, škvrny mi nabehli hneď po druhom výlete k vode/
Môj rituál: ráno umyjem tvár, preplieskam tonikom, dám slabulinkú vrstvu denného krému, po chvíľočke nanesiem vysoký faktor,/ podľa ročného obdobia, ale vlastne už len striedam 50+ s 30/ nechám vstrebať a natiahnem make-up. Pri mori to isté, len si občas tvár, ešte pretiahnem vrstvou faktoru - pre istotu. Aj cez make-up.
Dievčatá, po 4 rokoch bojov a vyhodených tisícoch korún, som happy.;) lebo tá kozmetika v podstate ani nie je drahá.
Proste - bez parfémov a fleky časom vyblednú a nebudú sa tvoriť nové.

Držím palce :)
Simona.B
28.07.10,15:30
Dobrý deň. Chcela by som sa vás spýtať viacero otázok ohľadom pigmentových škvrn a ich odstránení.
Mám ešte len 14 rokov a napriek tomu mi pigmentové škvrny na tvári veľmi prekážajú. Navštívila som kožnú lekárku, ktorá mi na to povedala jednu krásnu vetičku ,,Pigmentové škvrny sú ozdobou krásy". Nieže by som bola nejaká tvrdohlavá alebo niečo podobné ale pre mňa sú pigmentové škvrny naozaj utrpením. Každý deň používam MAKE-UP aby som existujúce pigmentové škvrny ako tak zakryla. Viem dobre, že make-up neuveriteľne škodí mojej mladej pleti.
Tieto pigmentové škvrny mám už asi pár rokov. Predtým mi akosi nevadili ale teraz som sa dostala do vekového štádia kedy mi začína záležať na mojom výzore a vzhľade. Veď to všetci dobre poznáte, obdobie nazývame - PUBERTA.
Rozprávala som sa s mojou mamou, ktorá mi na to povedala, že môžem vyskúšať bieliace prípravky značky "BIODERMA". Ďalej sme uvažovali aj nad depigmentačným laserom. Čo by bolo pre moju pleť a pre môj vek lepšie?
Vopred vám veľmi pekne ďakujem za rady.
Vladulienka
27.08.10,20:13
Po porode mi na licach a nose zostali priserne pigmentove skvrny. Nikomu som take hrozne flaky nevidela. Doktorka mi poradila odstranit ich pomocou pulzneho svetla, vraj maju vyborne vysledky. Po styroch sedeniach ziadna zmena. Doktorka mi povedala, ze ak mi toto nezabralo, pomoze mi jedine frakcny laser. Bolo to dost bolestive, niekolko dni velmi neprijemne a ked sa to cele zosupalo, takmer vsetky skvrny boli prec, iba na nose mi par bledych zostalo. Kedze som okrem skvrn mala aj vyrazky, ina kozna lekarka mi predpisala liek Roacutane. Uzasne krasne sa mi vycistila plet, no flaky boli spat, este vacsie a tmavsie, hroza. Vyskusala som som rozne bieliace kremy, no bez vysleku. Niekto mi poradil nechtikovu tinkturu a musim povedat, ze naozaj pomaha:). Flaky sa mi postupne rozpadavaju, ale chce to trpezlivost. Vyskusajte, stoji par Eur, nema vyznam vyhadzovat penize na drahe kremy.
linko1
28.08.10,07:57
pigmentové škvrny môžu znamenať nedostatočnú funkciu pečene, takže treba skúsiť najskôr preliečiť pečeň....
jess
06.09.10,09:53
Predam krem Porcelana na pigmentove flaky od firmy Schwarzkopf&Henkel, dovoz z USA, nocny, hmotnost 85 g, .

Hovädina na N-tuuuu...prepáčte za ten výraz, ale vôbec ten krém nefunguje. Mám vyskúšané.... už sme to rozoberali niekoľko príspevkov dozadu.
crevette
26.10.10,19:24
Mám veľký problém. Po tridsiadke sa mi na tvári objavili dosť veľké pigmentové škvrny na lícnych kostiach. V zime vyblednú, ale akonáhle vykukne slnko, vystúpia mi aj škvrny. Skúsila som už všetko možné, pečeňové testy mám v poriadku, antikoncepciu som vymenila, krémy čím sú drahšie, tým menej zaberajú. Má niekto overený a účinný recept ako sa ich zbaviť. Je to pre mňa dosť veľký hlavne psychický problém, lebo makeup všetko nezakryje. :mee:

Ak ti mozem poradit, krem od Louis Widmer Pigmanorm,pomaha. Uz ho pouzivam mesiac, a velka skvrna stara 3 roky, ktorej nepomohla ani Porcelana, pomaly ale isto mizne.
Je to krem na predpis od dermatologa, moze sa pouzivat len 2 mesiace, natiera sa na skvrny raz dennne, najlepsie vecer.
Koza zcervenie, a jemne sa olupe. Stoji asi tak 12 eur.
noon_175
09.11.10,09:56
Ja by som sa tiez rada spytala na ten mikrodermalny peeling a rozjasnovacie serum. Ake značky odporucate a kde sa daju zohnat? Dakujem
Betina2
09.11.10,12:38
Po porode mi na licach a nose zostali priserne pigmentove skvrny.
nema vyznam vyhadzovat penize na drahe kremy.

Ano, presne tak. :( Môj drobec prednedávnom oslávil 2 roky, kojenie som skončila cca pred pol rokom a cez leto som používala detské opalovacie krémy s OF 50, občas len 30, ale na dennej báze. Zrejme tie flaky súvisia aj s hormonálnymi hladinami (mne trvdila lekárnička, že to mám po vysadení HAK-ale tú som vysadila už pred 3 rokmi-vraj naprv telo malo HAK, potom zrazu absenciu a hned potom tehotenstvo a následne kojenie :) ), lebo takisto sa mi postupne začínajú strácať a miznúť, všimla som si to už v lete, a pritom by som čakala opak. Chce to trpezlivosť. Inak, tiež mi bolo doporučené ošetrenie laserom, ale myslím si, že financie viem nasmerovať aj lepším spôsobom - momentálne :(. A neskôr sa uvidí, ako ďalej.
A krémy na takéto flaky nezaberú-tie sú podla mňa na starecké škvrny a nie na hĺbkové. Zase len reklamný ťah obchodníkov, či nie?
Betina2
09.11.10,12:41
A prednedávnom som zase v nejakom časopise čítala, že zaberá potieranie kože odvarom z petržlenovej vňate alebo zriedenou citrónovou šťavou (tuším 1:4 ?) po očistení pleti ráno a večer.
Betina2
09.11.10,12:45
Ak ti mozem poradit, krem od Louis Widmer Pigmanorm,pomaha. Uz ho pouzivam mesiac, a velka skvrna stara 3 roky, ktorej nepomohla ani Porcelana, pomaly ale isto mizne.
Je to krem na predpis od dermatologa, moze sa pouzivat len 2 mesiace, natiera sa na skvrny raz dennne, najlepsie vecer.
Koza zcervenie, a jemne sa olupe. Stoji asi tak 12 eur.

A nie je ten krém náhodou nejaký kortikosteroid alebo s obsahom hormónov, ked len 2 mesiace sa môže nanášať a ešte je aj iba na lekársky predpis od dermatológa? A nakolko sa olúpe? Tak ako ked sa spáliš od slnka alebo menej či viac? A lúpe sa sústavne denne po maličkých kúskoch ako po pílingu, alebo to zlezie po väčších plochách naraz? Ak je dobrý, možno by som si aj ja vyžiadala predpis od tej mojej, čo mi navrhla podstatne drahšie riešenie - laser. :)
gypsynka
27.01.11,08:44
Na škvrny odporúčam vsypať plnú hrsť lipkavca pravého do 250 g rozohriatej bravčovej masti, nechať zvariť, premiešať a odstaviť. Prikryté nechať cez noc vychladnúť a na druhý deň zohriať, scediť cez čisté plátno a liečivú masť preliať do zatváracích nádobiek. Masť "gumuje" pečeňové fľaky, pehy a tzv. starecké škvrny.
kristies
26.05.11,14:59
Ahojte,
tiez sa mi objavili pigmentove škvrny na licach a cele. Som po 30ke a po tehotenstve, lenze mne sa objavili skvrny pred tehotenstvom. To som vtedy zacala pouzivat krycie kremy a pudre, dovtedy som mala fakt super plet, nepotebovala som velmi zakryvat. Ale potom ako som zacala s tymito krycimi kremami a pod sa mi tie skvrny objavili. Moja osobna skusenost je, ze mi tie skvrny vznikli ako reakcia slnka na parfumovane licenie a kremy. Predtym som mala fakt pohodu. Skvrny sa nachadzaju presne tam, kde som si tie krycie kremy a prafumovane kremy dala. Tiez mi to mizne v zime a v lete sa to zase objavi. Mam taky pocit, ze velku paseku narobili prave kremy od Vichy, tie uz v zivote nekupujem. Denny a nocny krem o nicom, iba co mi to zhorsilo plet, ktoru som mala dovtedy bezproblemovu a krycie kremy ani nehovorim... dovtedy som znackovu kozmetiku velmi nemusela, fakt som mala dobru plet, ale od kedy platim za znacky, len horsie a horsie. Inak neviem o com ta draha kozmetika aj tak je, ved v podstate ich vlastni jeden majitel, tak podla to zazraky nerobi. Ozvem sa este, bude pokracovanie, dieta ma vola...
clarissa
10.06.12,16:13
vyskušam aj ja kalciovu mast...ja mam škvrny na licach aj čele po porode....
Animama
04.10.12,08:24
ahojte všetci. Ja mám ten istý problém (mám 35rokov) - pigmentové škvrny na čele. Vznikli mi už pred rokmi keď som mala účes s ofinou a používala som lak na vlasy. Asi to nejako zreagovalo so slnkom. :( No a následné tehotenstvo tomu nepomohlo. Už je to roky. Tiež som skúšala krémy aj chemický peeling u kozmetičky. Päť seden ía podľa mňa žiadny viditeľný výsledok. A vážne som uvažovala o laserovom zákroku, keď som sa dopracovala k tomuto článku... prečítala som a povedala som si, že nič nedám za to, keď skúsim radu s citrónom. Nevedela som pomer a tak som si vždy večer a ráno chytila kúsok citrónu a pobrhlila som. Večer som normálne namazala a šla spať a ráno umyla, namazala po chvíľke umyla a dala ochranný krém... a čuduj sa svete. Mám pocit, že sa to zlepšilo a to celkom dosť. Odhadujem že je to tak o 50% a to som si to spravila zatiaľ len zo 5 krát... takže ešte raz ďakujem za lacný, ale hlavne konečne účinný spôsob. som z toho vytešená ako malé dieťa. Neviem, či to zaberie každému, asi skôr nie, lebo každá z nás môže mať dôvod vzniku iný, ale mne to pomohlo a budem pokračovať. Prajem všetkým veľa úspechov.
matulka2115
26.10.13,12:20
Dobrý deň chcem sa opýtať, že či sa dedičné pehy dajú nejako odstrániť. Skúšam zatiaľ škoricu a med, potom petržlenovú vňať. Asi cca dva týždne skúšam med a škorica a tú petržlenovú vňať len cca 3-4 dni. Počula som aj o tom citróne ale neviem, že či mi to pomôže a ďalšiu takú masku čo som našla bola smotana(sa mi zdá že kyslá neviem) +citrón a nanášať to ako masku. Ja mám pehy na tvári tie mám pravdepodobne po mame tá mi hovorila, že ona ich mala tiež na tvári ale, že jej zmizli nejak v 18 rokoch. Na tvári mi to ani nevadí každý mi hovorí, že sa mi to hodí ale mne strašne vadia na ramenách( sem tam mám také fľaky väčšie a menšie pehy) na rukách mám tiež pehy ale také malé niekedy vyzerajú ako znamienka a kamarátka si myslí že sú to znamienka ale nie sú. A chcem sa ich hlavne tam zbaviť a neviem či by ste mi nejako nepomohli. Čítala som o kréme Achromin aj by som si ho objednala keby mi na e-mail odpisovali ale zatiaľ žiadna odpoveď a máte s týmto krémom niekto skúsenosť lebo veľa ľudí ho chváli a neviem či sa dá kúpiť aj v lekárni a ak by sa dal tam hneď tam bežím ale budem sa musieť ísť opýtať naň, bolo by dobré keby sa dá kúpiť v lekárni. Lebo ma to už štve proste mám na to nervy. A ak mi budete vedieť nejako poradiť na tie pehy bude vám veľmi vďačná.
Vopred vám veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek radu :)
Animama
26.10.13,14:23
Ahoj Matulka,
Podľa mňa by si mala skúsiť ten citrón. Chyť plátok citróna a potri si ním postihnuté miesta. Nič za to nedáš a ja mám s tým úplne najlepšie výsledky. Ak to nezaberie, nebudú ťa musieť trápiť vyhodené peniaze za krém a ten si môžeš kúpiť aj neskôr. Ak to zaberie, budeš vytešená a ušetríš. Držím palce.
lujza.j
26.10.13,19:51
ja by som určite neplatila za žiadny krém....aj ked ťa to hnevá, že máš pehy tam kde ich mať nechceš....ale ver mi, že sú oveľa horšie estetické "vady".....a ludia s nimi žijú...neviem koľko máš rokov....možno si vo veku kedy si sa nato zamerala a máš z toho nervy;)...skús to neriešiť.....ak tak fakt iba niečom prírodným....a skoro každý sme si niečo zdedili:)....ale lepšie pehy ako niečo horšie.....
matulka2115
26.10.13,21:52
lujza.j
No veď uvidím poradila mi jedna animama že citrón uvidím aký to bude mať účinok. A áno som v takom štádiu ale aspoň keby nemám na pleciach na niektorých miestam väčšie fľaky môj oco má na ramenách pehy ale on ich má úplne malinké bodky a bledučké neviem či aj mne tak vyblednú alebo nie ale tak uvidím.... Aspoň keby sa mi zmiernili trošička...
lujza.j
27.10.13,07:24
lujza.j
No veď uvidím poradila mi jedna animama že citrón uvidím aký to bude mať účinok. A áno som v takom štádiu ale aspoň keby nemám na pleciach na niektorých miestam väčšie fľaky môj oco má na ramenách pehy ale on ich má úplne malinké bodky a bledučké neviem či aj mne tak vyblednú alebo nie ale tak uvidím.... Aspoň keby sa mi zmiernili trošička...
nechcem ťa chlácholiť...ale keby si mala celú ruku poďobanú -"šošovicovú" ako má moróvá?....:)...tá si to asi tiež po niekom podedila....alebo jedna moderátorka celý dekolt taký....
...ja som si pigmentové škvrny na ksichte nepodedila....proste jeden deň "prásk" a mala som ich na hube:D....nezbavím sa ich sa ich nikdy.....v zime sú bledšie ....dám "náter" a trochu to zmiernim....:)...skús sa zamerať na inú časť seba....mať vždy upravené ruky, nohy a tááák:)...nejeduj sa pre pehy....ani neodídu....:)
mychala
26.12.13,11:48
Chcela by som vedieť, či je dedičná náchylnosť tomu, ak má moja mama pigmentové škrvny - starecké škrvny už od tridsiatky, či aj ja musim mať v každom prípade tiež. Nevystavujem sa slnku, nevystavujem sa ničomu zlemu a nepouzivam vela kozmetiky. Moja mama chodila na slnko často a bez ochrany. Teraz mám tridsať o rok ja sama a už mám náznaky. Čo je to za spravodlivosť? A vraj že UV svetlo to robí: http://zaujimavosti.net/zdravie/chorobopis/starecke-skvrny-na-pokozke-zname-ako-aktinicka-pigmentacia/

Nemyslím si, pretože sa slnku vyhýbam a na dovolenky peniaze nemam. To, že som sa niekedy v záhrade spálila, či vo Vadaši na dovolenke možno tri krát spolu je myslim nič.