sokrateska
25.09.06,20:58
Milé poraďáčky, ale, samozrejme, aj poraďaci "žiláry". Tému o problémoch so žilami som nenašla a ako "novodobý moderný" človek mám chorôb neúrekom a chuť chodiť po doktoroch /ak som už vyslovene neni prinútená/ žiadnu, lebo - ako hovorí naša stará pani účtovníčka, len navštív lekára, nájde ti aj o čom nevieš a spraví z teba invalida...
Ale dosť srandičiek a zľahčovania. Už roky mám kŕčové žily - teda neliečené kŕčové žily. Mala ich mama, babička i jej mama a ako sa tak pozeram aj všetky ženy v našej rodine. A zdá sa, že ich bude mať aj dcéra a zaiste aj jej deti /ak raz nejaké budú/. Snažím sa pomáhať si ako kto poradi, alebo čo múdreho prečítam. Nosím bandážované nohy od kolien až k prstom /už hádam aj 10 rokov/ a to mi fakt veľmi pomáha. Užívam voľne dostupné lieky na žily /dobre sa mi osvedčil varixinal/ a občas pijem čaj na kŕčové žily. Nohy hore nevykladam /hoci to sa doporučuje najviac/, pretože nemám kedy, ale chodiť zatiaľ môžem. Čo mi však fakt začína robiť starosti sú tmavé fľaky na členkoch /tamofialové ba takmer čierne/ akoby začínajúce bércové vredy, ktoré v rodine tiež máme. Raz mi jedna zdravotná sestra povedala, že tmavnúca koža okolo týchto žíl je vlastne nedokrvená a pomaly "odumiera", preto aj tmavne. Až to príde do takého štádia, že z nedostatku výživy sa na nohách otvoria rany, ktoré sa potom len veľmi ťažko hoja. Dosť sa toho bojím, keď pozorujem, ako sa členky zhoršujú a tmavé fľaky rozrastajú. Neviete niekto, prosím, poradiť? Nemá niekto konkrétne s týmto skúsenosti? Snažím sa tie členky natierať rôznymi hojivými masťami, ale zdá sa, že bez viditeľnejšieho efektu. A prílišnú masáž na rozprúdenie krvi lekári úplne zakazujú, pretože sa vraj môžu odtrhnút kúsky zrazenej krvi - tromby a ucpať dôležité tepny, možno i srdce alebo pľúca. Jediný, komu sa občas požalujem /ale zostáva len pri tom požalovaní/, je môj obvodný lekár, ktorý ukončí našu debatu tým, že je potrebná operácia a to zase nechcem ja... Straší ma, že hoci sa najviac
bojím "svojej" rakoviny, zabijú ma asi neliečené kŕčové žily. Nemá niekto z vás inú LEPŠIU radu ako pomôcť nohám a žilám?
Predom všetkým ochotným moc a moc ďakujem! :o
zszitas
26.09.06,11:38
Vidim, ze nikto neprispieva, je to asi preto, lebo nie je to jednoducha zalezitost, mate asi vrodenu slabost vazivovej zlozky zil. Vas lekar asi ma pravdu, je vsak aj dlhodobejsie, pomalsie a mozno casom drahsie riesenie, ktore vsak neodstrani len dosledok, ale pomoze spevnit, regenerovat cievy. To je zdrava vyziva!, kazdodenna studena sprcha od chodidiel vyssie, turistika, bicyklovanie, vykladanie noh.... Aj 10 rokov otvoreny bercovy vred sa moze zahojit za par mesiacov kombinaciou vnutornej vyzivy (omega 3, ginko, vitaminy posobiace na elasticitu ciev...)a vonkajsim osetrovanim. Ak mi napisete svoj e-mail v SS, dam par doporuceni, na niekolko stran.
bendži
26.09.06,12:13
Vidim, ze nikto neprispieva, je to asi preto, lebo nie je to jednoducha zalezitost, mate asi vrodenu slabost vazivovej zlozky zil. Vas lekar asi ma pravdu, je vsak aj dlhodobejsie, pomalsie a mozno casom drahsie riesenie, ktore vsak neodstrani len dosledok, ale pomoze spevnit, regenerovat cievy. To je zdrava vyziva!, kazdodenna studena sprcha od chodidiel vyssie, turistika, bicyklovanie, vykladanie noh.... Aj 10 rokov otvoreny bercovy vred sa moze zahojit za par mesiacov kombinaciou vnutornej vyzivy (omega 3, ginko, vitaminy posobiace na elasticitu ciev...)a vonkajsim osetrovanim. Ak mi napisete svoj e-mail v SS, dam par doporuceni, na niekolko stran.

myslím že medzi poraďákmi sa nájde veľa takých, čo majú podobný problém, viac či menej rozvinutý.. nie je možné preto tie doporučenia prilepiť sem?
za všetkých vopred ďakujem
zszitas
26.09.06,12:51
Podstatu som napisal, konkretnosti mam popisane od jednej firmy, znelo by to tu, ako reklama. Tolko este poviem, ze aloe vera hra dolezitu ulohu v tomto pripade z vonku aj z vnutra - alantoin, bioflavonoidy maju priaznive ucinky na cievy(zlepsuje napatie cievnej steny, zabranuje tvorbe krvnych zrazenin, regeneruje cievy, posobi protizapalovo...) a pokozku (v pripade vredov, alebo hnednuti pokozky), plus hore uvedene(omega 3 +9 -cisti a spevnuje cievy...., antiox. vitaminy, ginko-zlepsuje periferny krvny obeh, kustovnica cinska-proti zapalom, spevnuje steny ciev, odstranuje lamavost kapilar...). Plus na povrchove varixy propolisovy krem, aloe zele, Aloe vera neznamena mydlo, alebo krem "s" aloe vera!
V kazdom pripade zmenit aj stravovacie navyky, menej cerveneho masa, viac surovej zeleniny, ovocia a dodrziavat pitny rezim!!!
Lucuš
26.09.06,16:30
[quote=sokrateska]Milé poraďáčky, ale, samozrejme, aj poraďaci "žiláry". Tému o problémoch so žilami som nenašla a ako "novodobý moderný" človek mám chorôb neúrekom a chuť chodiť po doktoroch /ak som už vyslovene neni prinútená/ žiadnu, lebo - ako hovorí naša stará pani účtovníčka, len navštív lekára, nájde ti aj o čom nevieš a spraví z teba invalida...

No ja ti poradím, možnože sa ti to bude zdať zvláštne, vykúšaj pijavice, počúvala som v telke jednu pani ktorej to začala dávať ešte jej babka, tak sa na ne naučila, že teraz ich dáva celej svojej rodine a aj deťom, pijavice sú na všetko na kŕčové žili, vysoký krvný tlak, rôzne bolesti, pijavica má 3 rady po 80 zubov, pri pití tvojej krvi vypúšťa do tvojho tela určitú látku ktorá pomáha a prečisťuje krv.
007
29.09.06,15:39
Krčové žily - varixy sú veľmi závažné ochorenie a ohrozuje svojho nositeľa pomerne vážne, preto s radou, ako na kŕčové žily ja každý opatrný. Moje doporučenie je presné a veľmi efektívne. Čo najskôr navštíviť špecializovaný ústav a dôkladne sa nechať na kŕčové žily vyšetriť. Keďže nepíšeš odkiaľ si, dovolím si uviesť všetky tri špecializované ústavy : Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave, Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb v Banskej Bystrici a Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb v Košiciach. Každý z týchto ústavov má ambulanciu, kde môžeš prísť a nechať sa vyšetriť. NEDOPORUČUJEM akékoľvek experimenty, pretože kŕčové žily - varixy sú skutočne závažné ochorenie. Jedine špičkoví odborníci sú schopní odborne posúdiť stav a stupeň ochorenia a navrhnúť adekvátnu liečbu. O kŕčových žilách sa dozvieš aj na www.kardioklub.sk (http://www.kardioklub.sk.). (http://www.kardioklub.sk.)
veľká pravda, mám za sebou embóliu i trombózu, a známy v Prahe je s vredom predkolenia už 6rokov na invalidnom,kde ani s použitím najnovších metód ho nedokážu dostať do stavu schopného prace(a to to začalo ako obyčajná zlomenina)
myslím tým navštíviť odborného lekára a nie nejaké ľudové liečiteľstvo, o kardioklube nič neviem,takže v tom som neutrálna
sokrateska
29.09.06,19:46
Ďakujem vám všetkým za rady a prispevky. Bála som sa práve toho, že odpovede budu také, ako aj sú - treba ist k odborníkovi. Moc som dúfala, že niekto poradi v štýle - skús jesť to a to, alebo potieraj týmto, alebo takto sa liečili naše babičky... Lenže viac-menej hovoríre - choď k lekárovi. Mám pocit,
že som pričasto u lekárov. Na jar som dala vybrať žlčník na radu onkológov, teraz mi dôrazne radia dať odstrániť maternicu. Mám niekoľkoročný /a doživotný/ problém s napúchaním ruky po odstránení lymfatických uzlín, často sa opakujúce zapaly priedušiek, angíny, posledný rok stále zápaly zubov a okostice, bolesti chrbtice.... bla, bla a daľšie. Určite to nie je pre iných zabavné ani prijemné čítanie a nepíšem to preto, aby som sa sťažovala a ostatní ma ľutovali, iba preto, že som chcela vysvetliť, ako dobre by mi padlo niečo si poriešiť a vyliečiť sama bez lekárov. Už toľko po zdravot.zariadeniach chodím, že i z toho som nemocná. A myslím, že som trpezlivý a nenáročný pacient, snažím sa byť zdvorilá i vďačná, ak mám pocit, že sa mi fakt snažia pomôcť. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že niekoho zaujíma čo i len o centimeter viac, než musí. Nikto nie je zvedavý,
ba nemá čas vás ani vypočuť, čo iné vás bolí a sužuje. A či sa vôbec ich
procedúry a nasadené lieky "nebiju". Zdá sa mi, že väčšine lekárov nezáleží, či liečivo zničí iný orgán, alebo proste kus zdravia, pokiaľ ti pomôže na problém, s ktorým si za lekárom prišiel /česť výnimkám, samozrejme!/. Necítievate ste to tiež takto? Určite to teraz preženiem, keď opíšem toto liečenie slovami - "je jedno že máš odtrhnutú hlavu, keď sme Ti krásne vyliečili ploché nohy či kožný exém. Niet ľudí - a hlavne odborníkov - čo by človeka liečili ako celok /hoci sa o tom stále píše a rozpráva/ a pritom tejto práci /či skôr poslanie/ aj ROZUMELI. Možno sa nevyjadrujem prave najzrozumiteľnejšie, hoci veľmi by som chcela vyjadriť, aká som sklamaná, rozčarovaná a hroooooooooózne unavená zo všetkého.
Na onkológiu chodim minimálne každého 1/4 roka, neraz tam čakám aj pol dňa, kým prídem na radu, ale ani nepípnem. Býva tam hrôza národa a tí lekári tam makajú ako diví. Neraz sa fakt ani na záchod nedostanú. Keď prídem konečne do ordinácie, vidím tak vyčerpaného a unaveného lekára,
že vyzerá oveľa horšie než ja - pacient a tak ani vlastne nemám moc odvahu sa sťažovať. Chorých ľudí je priveľa a akosi si už v ničom neviem poradiť vlastnými silami.
No, už som tu toho natárala oj-joj! Nič som síce neporiešila, ale aspoň mi trocha odľahlo. Jednako ďakujem každému, čo mi venoval pár riadkov a končím s tým že žijem rada, mám ľudí aj život rada a chcem sa dožiť 180 rokov /no, posledných 10 rokov som tú hranicu o stovku znížila, bo už to fakt nie je ono.../ !
Všetkým dobrým ľuďom želám dobrú noc a vééééééééééééééľa zdravíčka!
ivy
22.02.07,09:18
ahoj,volám sa Jana Lieskovská a
zaoberám sa liečbou a distribúciou pijavíc lekárskych.Som z Nitry.Pijavice sú výhodnejšie oproti operácii,pretože to nie je taký zásah do organizmus,práve naopak,má blahodarné účinky na celé telo.A je pravda,že o nejaký čas sa varixy vrátia,pretože operácia nevylieči zápal.Ak by mal niekto záujem,može sa ozvat na tel.č.0907765784.Poradenstvo je samozrejmostou.
P.S. pijavice neliečia iba kŕčové žily,ale aj mnohé iné ochorenia.
A cena je iba 210 sk,pričom pri odbere nad 10 ks 199 sk.Pijavice bežne zasielame poštou.
Viac na www.pijavicelekarske.sk (http://www.pijavicelekarske.sk/)
ilona
22.02.07,13:58
Nestihla som to všetko prečítať,ale nechápem prečo sa bojíš operácii.Ja som už operovaná na obe nohy,je to celkom ľahká operácia do konca teraz to už robia aj nejako laserom.Jednu som si dala pod narkozou a jednu len pri umrtvení,no nebolo to nič strašné.
smoulinka85
01.03.07,09:36
Treba zmeniť stravu, aby sa neupchavali cievy. Racionálna a vyvazena. Takisto netreba byť dlho v jednej polohe a prekladať si nohu cez nohu.
sanyla
14.10.07,11:55
Ilona - kde si bola prosím Ťa operovaná na kŕčové žily? Prepláca to poisťovňa ? Mňa čaká operácia možno o týždeň, ale lekár ma oboznámil aj sumou, ktorá mi nie je dosť jasná, zatial som sa stretla len s názormi, že operáciu prepláca poisťovňa. Tak som z toho mierne vedľa :confused: .
Ktorú formu analg. odporúčaš? Celkovú anestézu, alebo iba spinal.?
Kolko si prosím po operácii, kolko sa hoja rany? Je vidno jazvy po operácii?? Ďakujem Ti moc krát za odpoveď, pekný deň :)
Rozalka
14.10.07,12:10
Milé poraďáčky, ale, samozrejme, aj poraďaci "žiláry". Tému o problémoch so žilami som nenašla a ako "novodobý moderný" človek mám chorôb neúrekom a chuť chodiť po doktoroch /ak som už vyslovene neni prinútená/ žiadnu, lebo - ako hovorí naša stará pani účtovníčka, len navštív lekára, nájde ti aj o čom nevieš a spraví z teba invalida...
Ale dosť srandičiek a zľahčovania. Už roky mám kŕčové žily - teda neliečené kŕčové žily. Mala ich mama, babička i jej mama a ako sa tak pozeram aj všetky ženy v našej rodine. A zdá sa, že ich bude mať aj dcéra a zaiste aj jej deti /ak raz nejaké budú/. Snažím sa pomáhať si ako kto poradi, alebo čo múdreho prečítam. Nosím bandážované nohy od kolien až k prstom /už hádam aj 10 rokov/ a to mi fakt veľmi pomáha. Užívam voľne dostupné lieky na žily /dobre sa mi osvedčil varixinal/ a občas pijem čaj na kŕčové žily. Nohy hore nevykladam /hoci to sa doporučuje najviac/, pretože nemám kedy, ale chodiť zatiaľ môžem. Čo mi však fakt začína robiť starosti sú tmavé fľaky na členkoch /tamofialové ba takmer čierne/ akoby začínajúce bércové vredy, ktoré v rodine tiež máme. Raz mi jedna zdravotná sestra povedala, že tmavnúca koža okolo týchto žíl je vlastne nedokrvená a pomaly "odumiera", preto aj tmavne. Až to príde do takého štádia, že z nedostatku výživy sa na nohách otvoria rany, ktoré sa potom len veľmi ťažko hoja. Dosť sa toho bojím, keď pozorujem, ako sa členky zhoršujú a tmavé fľaky rozrastajú. Neviete niekto, prosím, poradiť? Nemá niekto konkrétne s týmto skúsenosti? Snažím sa tie členky natierať rôznymi hojivými masťami, ale zdá sa, že bez viditeľnejšieho efektu. A prílišnú masáž na rozprúdenie krvi lekári úplne zakazujú, pretože sa vraj môžu odtrhnút kúsky zrazenej krvi - tromby a ucpať dôležité tepny, možno i srdce alebo pľúca. Jediný, komu sa občas požalujem /ale zostáva len pri tom požalovaní/, je môj obvodný lekár, ktorý ukončí našu debatu tým, že je potrebná operácia a to zase nechcem ja... Straší ma, že hoci sa najviac
bojím "svojej" rakoviny, zabijú ma asi neliečené kŕčové žily. Nemá niekto z vás inú LEPŠIU radu ako pomôcť nohám a žilám?
Predom všetkým ochotným moc a moc ďakujem! :o
Neviem, či je ešte moja rada aktuálna, nepíšeš, ako si za rok postúpila. Podľa popisu (tmavofialové členky) máš nábeh na bercové vredy. Moja svokra má (mala) vredy predkolenia (=bercové vredy), už jej hrozila amputácia, keď sa dozvedela o jednej ambulancii (ak chceš, adresu pošlem do SS), túto navštevuje 2x do týždňa, začala vlani v novembri, jedna noha je zahojená úplne, druhá takmer, podľa doktora vraj na Mikuláša končia. Svokra je nadšená, predtým celé týždne od bolesti nespala, už nič nezaberalo, teraz si chodí aj na veľké nákupy sama.
Kontakt na doktora rada poskytnem cez SS
BXLmiami
15.10.07,10:14
Poisťovna prepláca plne obyčajnú operáciu v celkovej anestéze v štátnej nemocnici.Na súkromnom pracovisku môžete dostať doplatok medzi skutočnou cenou a realnou cenou.Ale poisťovna neprepláca modernú laserovú metodu,čo je vlastne modernejšia a menej bolestivá metodika,s podstatne kratším časom PN,tú si platí pacient v plnej miere sám/ak nebola zmena v poslednom období/.Zrejme závisí aj od poisťovne.Poisťovna tiež neprepláca tzv sklerodermiu a síce sklerotizačným roztokom riešené drobné povrchové metličky.
sanyla
15.10.07,11:48
Ďakujem BXLmiami :) A koľko prosím stojí klas. operácia kŕč. žíl na súkromnom pracovisku v celkovej anest.?
BXLmiami
15.10.07,12:47
:) Toto je dosť zaujímavá otázka na učtovnickom portáli.Každé pracovisko má vypočítané ceny svojimi ekonomami a závisí od zmluvy s poistovnou,pričom každé pracovisko má s každou poistovnou inú zmluvu.Takže na toto univerzálna odpoved nie je.
sanyla
15.10.07,17:24
A cca ?
BXLmiami
16.10.07,06:35
Netuším.Naše zmluvy sa menia a pol roka podľa toho ako sa v tej,ktore poistovni a na ministerstve zdravotníctva vyspia.Vlani operácia laserom v Ziari stála 13 000,-sk,ale odvtedy to môže byť 5x inak.Nie je to problematika s ktorou robím.
sanyla
16.10.07,10:54
Aj tak ďakujem veľmi pekne za odpovede :)
sokrateska
16.10.07,21:33
Neviem, či je ešte moja rada aktuálna, nepíšeš, ako si za rok postúpila. Podľa popisu (tmavofialové členky) máš nábeh na bercové vredy. Moja svokra má (mala) vredy predkolenia (=bercové vredy), už jej hrozila amputácia, keď sa dozvedela o jednej ambulancii (ak chceš, adresu pošlem do SS), túto navštevuje 2x do týždňa, začala vlani v novembri, jedna noha je zahojená úplne, druhá takmer, podľa doktora vraj na Mikuláša končia. Svokra je nadšená, predtým celé týždne od bolesti nespala, už nič nezaberalo, teraz si chodím aj na veľké nákupy sama.

Velmi pekne dakujem za ponukanu pomoc, rada ju vyuzijem, lebo to aj velmi potrebujem! Blizsie som napisala na sukromnu adresu, len som aj takto chcela podakovat za ochotu /hlavne po takom dlhsom case/. Si mila Rozalka, nech sa Ti dari :--- co najlepsie!
hefi
19.10.07,05:25
Ahojte žiliarky, chcem prispieť aj ja svojimi skusenosťami so žilami. Tiež mám hrozné žily, pred 10 rokmi mi operovali jednu nohu, po dvoch rokoch druhú nohu a pred piatimi rokmi obidve nohy naraz ešte raz. A teraz ich mám znovu a už sa mi robia aj hnedé fľaky na ľavom členku ako písla sokrateska. Ale uvažujem, že znovu navštívim cievnu ambulanciu a poradím sa či si to nemám dať zoperovať znovu, pretože ma začínajú nohy hrozne bolieť. Ja som za operáciu nikdy nič neplatila a pri poslednej mi dali iba spinálku a po 3 dňoch som bola z nemocnice doma. Dlhšie trvá liečba doma. Zmenila som aj stravovacie návyky, stravujem sa zdravšie a keďže mám sedavé zamestananie, našala som si aj prácu upratovačky aby som denne aspoň 2 hodiny bola v pohybe. No nepomáha nič. Asi je to záležitosť genetická a myslím že sa to zhoršuje aj vekom. Ale dosť ma načali tie pijavice, má daktorý poraďák s nimi osobné skúsenosti?
Jadu113
29.10.07,07:17
Mili poradaci! Moja mamicka ma uz dlhorocny problem s nohami. Ma nohy v okoli clenkov a nad clenkami este asi 15 cm fialovo-hnedej farby a aj dost velke bolesti. Lekar jej stale hovori, ze to ma cas. Mozete mi poradit a ak je to mozne, prosim Vas o adresu, kam by sa mohla mamicka obratit? Dakujem!
BXLmiami
29.10.07,09:22
Uvedený stav svedčí o zlom prekrvení v danej oblasti a z toho vyplývajú farebné zmeny kože a zrejme aj bolestivosť.Jedná sa pravdepodobne o dlhodobe zlé prekrvenie a vtedy prvá trpí koža,až následne ostatné štruktúry v danej oblasti.Mám málo informácií,ale väčšinou sa s tým dá robiť málo-dlhodobe užívať lieky na žily,bandážovať DK od prstov až po stehná,dôsledne premasťovať danú oblasť,pozor na úraz,pretože hrozia otvorené nohy-zle prekrvená oblasť sa ťažko hojí,prevencia urazov aj drobných je na mieste.Dalej je dôležité nestáť a nesedieť s nohami dole ale vždy ich vykladať hore,dôležitý je pohyb,hlavne veľa chodiť aj proti bolesti a zhodiť nadváhu.To boli veľmi všeobecné prikázania.
Viky333
30.10.08,17:55
Ahoj Rozalka,
dnes som sem (na Poradu) zavitala, aby som si nasla nieco na bercove vredy, nasla som text (z 14-10-07): svokra sa dozvedela o jednej ambulancii (ak chceš, adresu pošlem do SS) ... Aj ked ubehol rok, velmi by som sa chcela dozvediet, ci liecba v spominanej ambulancii je este uspešna? Ak ano, prosim, prosim adresu tej ambulancie. Velke diiik. Viky
ninuuuska
07.02.09,14:03
Aho Rozalka, velmi ma zaujala Tvoja informacia o bercovych vredoch. Chcela by som Ta pekne poprosit, ci by si aj mne nemohla poslat kontakt na tu ambulanciu, lebo mame podobny problem v rodine. Velmi pekne dakujem. ninuuuska
dankama
19.05.09,12:18
Milá Rozálka, prosím ťa o kontakt na lekára, ktorý vie vyliečiť berc.vred.Moju mamu trápi už štvrtý rok a tak by som jej chcela pomost.Prajem ti vela stastia.Moj mail:daniela.majerechova@pneubox.sk
Zitulda
19.05.09,12:42
Sú prejavom kŕčových žíl opuchy nôh po dlhšom sedení pri PC a niekedy (zisťujem, že keď mi je chladno na nohy) dostávam kŕče na nohách-vonkajšie lýtka a najhoršie sú akdostanem na obe nohy vútorných stehien. To sa ani posadiť, ani postaviťporiadne neviem, bolí to aýž mi nechtiac sĺzy teču a už nehovorím o kroku, ten urobiť nemôžem. Moja polovička sa s úžasom díva a neverí. Nuž čo každý šport si vyžiada svoju daň...a asi sa mi mstí, že aktívny pohyb som vymenila za pohyb v kuchyni, okolo vnúčat, bloku a pri počítači. Predtým som pri práci stála za tabuľou a teraz v dobe zázrakov si tak pekne hopkám, klikám, robkám a počúvam. Tie posledné vety len pre trochu smiechu nad tým čo nie je na smiech
stella125
14.08.09,10:24
Prevencia a doplnenie klasickej medicínskej liečby kŕčových žíl
http://www.hladajmespolu.estranky.cz/clanky/fyzicno/krcove-zily
evelein
29.11.13,15:15
v Nemeckej telke bola na tuto temu urobene dobra reportaz. Ide o novu metodu, ak chcete viac vediet pozrite si to na internete http://www.swr.de/betrifft/betrifft-bein-vene-krampfadern-gesund/-/id=98466/nid=98466/did=12198118/15ga6ac/index.html Priamo si mozete pozriet viacero pripadov roznych ludi, ktori si nechali odstranit krcove zily, trvalo to 20 minut a skoro bezbolestne, jednemu panovi tak vyliecil otvorenu ranu. Snad to niekomu pomoze ak vie o novej metode.
Gabi81
17.12.13,12:23
Dobrý deň Rozálka, chcela by som Vás poprosiť o adresu ambulancie ohľadom bercových vredov. Moja mama má rovnaký problém a už si nevieme rady, veľmi nám tým pomôžete. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. (mail: lienka7bodkova@centrum.sk)