Jana411
01.12.04,09:35
Ahojte, chcela by som sa opýtať, či vrátenie daňového bonusu Daňovým úradom je zdaniteľný alebo nezdaniteľný príjem.
Nike
01.12.04,08:43
O uplatnený daňvý bonus sa znižuje daň, takže o vrátený bonus sa zvyšuje daň.
ZuzanaA
01.12.04,08:54
Nike, to si trošku poplietla. Jana, ak tomu dobre rozumiem, vy vyplácate daň. bonus z vlastných prostriedkov a potom si ho žiadate od DU?
Takže účtuješ normálne pri zúčtovaní miezd
daň. bonus napr. 400 SK 342/331
daň. bonus z poukázaný z DU 400 SK 221/342
Jana411
01.12.04,09:03
Áno, DU nám vrátil daňový bonus , ktorý sme vyplatili z vlastných prostriedkov. Ale my účtujeme v JÚ, takže neviem či si to mám zaúčtovať ako zdaniteľný príjem alebo nezdaniteľný príjem.
vladan
01.12.04,09:06
Áno, DU nám vrátil daňový bonus , ktorý sme vyplatili z vlastných prostriedkov. Ale my účtujeme v JÚ, takže neviem či si to mám zaúčtovať ako zdaniteľný príjem alebo nezdaniteľný príjem.
Jani, preddavky na daň máš ako nezdaniteľný výdavok, lebo je to daň, takže vrátený daňový bonus bude nezdaniteľný príjem :-)
Freddy
01.12.04,09:58
Jani, preddavky na daň máš ako nezdaniteľný výdavok, lebo je to daň, takže vrátený daňový bonus bude nezdaniteľný príjem :-)
Ale to platí len v prípade preddavku dane z príjmov SZČO. Ale pokiaľ platíš daň zo závislej činnosti zamestnancov, je to výdavok znižujúci základ dane a tým pádom vrátený daňový bonus je zdaniteľný príjem. Alebo sa mýlim?
Nike
01.12.04,10:02
pardon, poplietla som to, pozerala som na to z pohľadu zamestnanca, ale dievčatá ti to pekne popísali.
Ja v JU daň zo závislej činnosti účtujem ako daň. výdavok a vratku by som účtovala ako poníženie výdavku. Vrátená daň podľa mňa nie je príjem.
eviketa
01.12.04,18:21
súhlasím s NIKE učtovala by som to ako výdavok s mínusom.