sojana
23.10.06,14:39
Poprosím o radu: Nie som expert pri práci s počítačom. Potrebujem z jednej internetovej stránky si stiahnuť Demo verziu kurzu nemčiny. Na disketu a ani na CD mi to nešlo /objektívne príčiny/. Je možné na toto použiť USB kľúč a ako sa s ním pracuje? Bolo by možné z internetu si stiahnuť aj testy na vodičák /nie je to demo verzia na stiahnutie/. Ďakujem za akúkoľvek radu!:)

P.S. Kto by vedel o nejakej demo verzii kurzu nemčiny, môže napísať. Ďakujem! Hore spomínanú demo som našla na www.teos.sk (http://www.teos.sk), o čom som sa dozvedela z Porady.
camelfly
23.10.06,12:53
ano, da sa to stiahnut aj na usb klucik, len sa pozri aku ma usb kluc kapacitu a aku ma sofver ktory chces stiahnut na klucik
to aby sa ti zmestil, mas rozne kluce len cim je vacsi kapacitne tym viac priestoru na zalohu mas
usb kluc je samoinstalacny cize k tomu nepotrebujes ziaden instalacny softver
jednoducho ho zasun do usb portu a v ikonke tento pocitac si najdi kde sa ti vyznacil a tam si to daj skopirovat
ekopo
23.10.06,13:01
Súbory ktoré sa sťahujú z internetu majú nejakú kapacitu, ktorá sa počítá rádovo v niekoľkých Megabytoch /Mb/ , disketa má 1,44 Mb, na CD sa napaluje, že najskôr treba stiahnuť príslušný program na HD /harddisc/ do PC. Keď niekto ponúka program na stiahnutie, je tam odkaz buď "stiahni", alebo "download" . Určite máš v PC označený disc napr. "C" alebo ho stiahni na "plochu". Na USB klúč je potrebné zadať "cestu" , kde sa má program uložiť.
camelfly
23.10.06,13:05
neviem ci sa niekde daju stiahnut testy na vodicak ale posielam ti linku kde sa
daju preskusat online
http://www.ohradka.sk/
Chobot
23.10.06,13:59
Poprosím o radu: Nie som expert pri práci s počítačom. Potrebujem z jednej internetovej stránky si stiahnuť Demo verziu kurzu nemčiny. Na disketu a ani na CD mi to nešlo /objektívne príčiny/. Je možné na toto použiť USB kľúč a ako sa s ním pracuje? Bolo by možné z internetu si stiahnuť aj testy na vodičák /nie je to demo verzia na stiahnutie/. Ďakujem za akúkoľvek radu!:)

P.S. Kto by vedel o nejakej demo verzii kurzu nemčiny, môže napísať. Ďakujem! Hore spomínanú demo som našla na www.teos.sk (http://www.teos.sk), o čom som sa dozvedela z Porady.

Pozeral som ten súbor, nie je veľký, má nejakých 19,4 MB, čo sa v pohode zmestí na akýkoľvek bežný typ USB kľúča (tie mávajú minimálnu kapacitu 128 MB, menšej kapacity na trhu už tuším ani nie sú) a je to spustiteľný súbor s koncovkou exe.

Doporučujem najprv ten súbor stiahnuť na harddisk (c:) a potom to prekopírovať na USB kľúč. Po zasunutí USB kľúča sa Ti automaticky nainštaluje (pod Windows XP a 2000), pri starších verziách (Win98) treba inštalovať drivery manuálne z priloženého CD ku kľúču.

V Správcovi súborov sa USB kľúč objaví ako veľkokapacitné vymeniteľné zariadenie, s ktorým sa dá pracovať tak ako s pevným diskom.

Nie všetko, čo je na internete sa dá stiahnuť. Nejaké testy, ktoré sú len v html formáte (internetová stránka) Ti stiahnuť nepôjdu. Tam treba hľadať iné metódy riešenia, napr. skopírovať text do wordovského dokumentu.
sojana
24.10.06,05:52
Chobot ďakujem za info. Takže USB kľúč som kúpila 512 MB. Dala som zaň 1390,- Sk. Neviem, či som nespravila aj hlúposť, či na mne obchodník nezarobil. Ale utešujem sa tým, že ho využijem v budúcnosti.

Tvoje rady sú Chobot na nezplatenie. Stiahlia som, čo som chcela. Dúfam, že v druhom PC to budem vedieť použiť. Ešte raz ďakujem!:) :) :)
sojana
25.10.06,06:18
Chobot ďakujem za info. Takže USB kľúč som kúpila 512 MB. Dala som zaň 1390,- Sk. Neviem, či som nespravila aj hlúposť, či na mne obchodník nezarobil. Ale utešujem sa tým, že ho využijem v budúcnosti.

Tvoje rady sú Chobot na nezaplatenie. Stiahla som, čo som chcela. Dúfam, že v druhom PC to budem vedieť použiť. Ešte raz ďakujem!:) :) :)


Prosím poraďte ešte raz, ako to všetko stiahnuté z netu rozbalím v druhom počítači. Mám všetky info v USB kľúči a v druhom PC to neviem pootvárať.
Chobot
26.10.06,10:35
Chobot ďakujem za info. Takže USB kľúč som kúpila 512 MB. Dala som zaň 1390,- Sk. Neviem, či som nespravila aj hlúposť, či na mne obchodník nezarobil. Ale utešujem sa tým, že ho využijem v budúcnosti.

Tvoje rady sú Chobot na nezplatenie. Stiahlia som, čo som chcela. Dúfam, že v druhom PC to budem vedieť použiť. Ešte raz ďakujem!:) :) :)

Noo, trošku drahý USB kľúč si si kúpila. 512 MB sú v cenových rozpätiach od 500 do cca 1000 SKK, ale z toho nebuď nešťastná. Ceny aj tak strašne rýchlo klesajú, ber to tak, že si si ho kúpila pred rokom, vtedy sa predávali za tách 1500 SKK. Hlavné je, aby sa Ti páčil.
Chobot
26.10.06,10:40
Prosím poraďte ešte raz, ako to všetko stiahnuté z netu rozbalím v druhom počítači. Mám všetky info v USB kľúči a v druhom PC to neviem pootvárať.

Zase budeš postupovať opačne, ako v prvom PC. Po zasunutí USB kľúča by sa Ti v položke "Tento počítač" malo objaviť nové zariadenie (označené ako D: alebo E: ). Ak nie, tak problém môže byť v tých Windowsoch, ak sú staršej verzie (98, 95).

Ak to tam budeš mať, tak s tým pracuješ ako s pevným diskom (C: ), teda rovno z kľúča môžeš otvárať súbory, nemusíš ich kopírovať na C:. Mala by si vidieť ten súbor. Ak to je ten súbor s koncovkou .exe, tak to môžeš rovno spustiť. Ak nepôjde spustiť, problém nebude v USB kľúči, ale niekde inde - čo takto neviem určiť, záleží od toho akú hlášku Ti v prípade chyby vypisuje.
IvetaH
21.11.06,05:26
Dobré ráno,
s USB kľúčom robím normálne na stolovom PC bez problémov. Ale nootbook nereaguje vôbec na USB kľúč. Pritom mám WIN XP, ten istý ako na stolovom PC. Len ho inštaloval niekto iný. Môže byť problém, že mi nesprávne lepšie povedané neúplne nainštalovali Win do malého PC? Už som skúšala aj pripojené CD s ovládačmi pre Win 98. Ale nič. Poradí mi niekto?
Ďakujem
Nandrolon
21.11.06,05:51
na win xp sa v 99,9 % pripadov nemusi instalovat driver na usb kluc. Na win 98 ho na 99,9 % vzdy musis doinstalovat, inac ti ten usb kluc pocitac nerozpozna... otazne je ci podporuje usb 1.1 co je verzia v starsich pocitacoch, v novsich je uz usb 2.0 takze problem moze byt tu...
IvetaH
21.11.06,07:01
Ten malý PC je starý 5 rokov. Je to dosť vzhľadom na vývoj, ale zas na druhej strane je to bežné na Slovensku.
A prosím Ťa, ako zistím tú podporu. A ako to prípadne "prepodporím"? Veď predsa si nebudem kupovať nové PC kvôli takej maličkosti.
ďakujem
Chobot
21.11.06,09:09
Ten malý PC je starý 5 rokov. Je to dosť vzhľadom na vývoj, ale zas na druhej strane je to bežné na Slovensku.
A prosím Ťa, ako zistím tú podporu. A ako to prípadne "prepodporím"? Veď predsa si nebudem kupovať nové PC kvôli takej maličkosti.
ďakujem

SKús sa pripojiť na stránku výrobcu toho USB kľúča. Ak tam nájdeš nejaké drivery, tak si ich stiahnu a nainštaluj. Malo by sa to rozbehnúť. AK nie, treba to ukázať fyzicky niekomu, kto sa vyzná v IT. Takto na diaľku je ťažké určiť, kde môže byť chyba - môže byť nefunkčná USB zástrčka, možno je len "disabled".

Len teraz neviem, kde TI to nefunguje - na notebooku alebo na tom starom PC?
flanker
29.11.06,13:49
No problem moze byt jednak v BIOS-e notebooku (mozno nejaka polozka suvisiaca s USB portami) a potom uz len nekompatibilita revizie USB portu. Ja som prisiel na jednu fintu ale chce to dost trpezlivosti.

1. Zapichni USB do notebooku a sleduj co sa deje na obrazovke popr. ci hrkoce pevny disk notebooku.
2. Ak sa zobrazi nejaka hlaska napr. pripojenie sa nezdarilo alebo zariadenie nefunguje je to horsie, stava sa totiz, ze nie vsetky USB flashky su kompatibilne s cim kolvek.
3. Pokial sa ale nic nezobrazi, tak skus ho sikovne vytiahnut a hned zapichnut naspat, musis to urobit velmi sikovne. Pri tom zapichnuti ale postupuj pomalsie. Mala by sa zobrazit nejaka ikonka vpravo dole o pripojenych zariadeniach a tam by mala tato USB flashka byt. Pokial nebude skusat skusat...

Ja som si takto rozbehol na notebooku Intel PII-223 32 MB Ram, Win 2000 moj USB 2.0 Flashdisk v pohode. Bohuzial je to vsetko nevyspitatelne ako vsetok HW. Inak pokial mas WIN XP tak ovladac k USB flaske nepotrebujes, zbytocne je ho instalovat, je stavany iba pre WIN98 a to az od 2nd edicie. A este jedna vec, niektori predavaci su schponi ti USB flashku pozicat na vyskusanie, popr. doniest notebook k nim a tam vyskusat kompatibilitu.