Bep
02.12.04,20:09
Ake výdavky si môžem uplatniť na dospelých synov ak ešte navštevuju školu beriem na nich rod.pridavky a uplatnim si aj uľavu na dani.
Môžem niečo vykazať vo forme mzdy alebo brigady?A čo manželka?
Ďakujem
accad
02.12.04,21:57
Kľudne urobiť DBPŠ na deti a na manželku DVP. Chalani donesú potvrdenie zo školy a podpíšu Vyhlásenie k dani, aby nemuseli platiť daň. Pozor len na hranicu 3000,- pre odvod do ZP za študenta. U manželky, ak je zamestnaná inde, tak z DVP daň 19% a 0,8% úrazové poistenie. Čiastka u nej nie je obmedzená.
Lenuška
03.12.04,06:47
môže byť dohoda na 3000/mesačne uzatvorená na celý rok, ked v mesiaci jún,júl

neodrobil student nič, teda nemal žiaden príjem. Do náplne práce stačí
napísať pomocné ekonomické práce a práce na PC?
accad
03.12.04,10:41
Pri DBPŠ to môže byť uzatvorené na celý rok, iba za uvedené mesiace nebude nič vyplatené a tým ani s tým spojené dalšie odvody. V zmluve mbude uvedené, že odmena za skutočne odpracovaný čas, prípadne odvedenú prácu.
bea
03.12.04,11:06
Ale v mesiacoch, keď študent nepracoval, treba do soc. poisťovne odovzdávať aj nulové výkazy. Tak som sa to dozvedela v sociálnej poisťovni, keď som začala so zamestnávaním dohodárov (DVP a DBPŠ) a tak to robím.
Lenuška
03.12.04,11:27
ano ano to som nulové odovzdala ďakujem
deha
03.12.04,11:34
Na DOBŠ môžu byť odmeňovaní aj študenti stredných škoôl?Niekde sa mi zdá som počula, že štatút študenta má len VŠ-kolák?
accad
03.12.04,11:41
Synovia sú stredoškoláci a brigádovali na základe DBPŠ.
Aj na internetovej stránke Študentského servisu sú podmienky - denné štúdium na SŠ alebo VŠ a vek od 16 rokov. Zamestnávajú študentov na DVP aj DBPŠ.