evelien
13.12.04,14:45
Čoraz viac sa mi páči na porade. Dnes som po prvýkrát kukla i na recepty. Super, pozriem niečo doma a určite pripojím.
Ale potrebujem radu - dostala som od maminky "striekaciu pištoľ na ozdobovanie tôrt" - neviem, či sa to tak volá, ale ja som si to pomenovala takto. Dajú sa s tým robiť i drobné koláčiky, ale nemám recept na cesto. Poradíte niekto? Všade sú len tie mlynčeková cestá a to je moc tuhé.
janaGT
13.12.04,13:53
skús obyčajné linecké cesto
Paula
13.12.04,14:03
Také pištoľové čudo mám už 20 rokov a ako bolo povedané, ide tam linecké cesto. Rovno na plech sa dá sádzať. Lenže neviem, či práve takú pištoľ máš (má to aj rôzne otvory na rôzne tvary)
evelien
13.12.04,14:04
Áno, má to rôzne tvary. Takže linecké - vďaka, vyskúšam. Chcem dať mame a poslať aj svokre.
Paula
13.12.04,14:10
Je s tým naozaj ľahká práca, na plech to dokáže "sádzať" aj 5-ročné dieťa (moja skúsenosť). Pridávam pikošku na záver: kedysi dávno sme to robili v noci a nemali sme práškový cukor, dali sme kryštálový-krupicu v nádeji, že sa rozplynie. Výsledkom úmorného vytláčania cesta bolo pečivo, ktoré dodnes nazývame "trilobyty" (alebo trilobity?) :)