Nandrolon
11.12.06,08:45
Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
rada
11.12.06,08:18
Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
Osobné skúsenosti s tým nemám, ale prikladám cit. zo zákona.
Nandrolon
11.12.06,08:38
díky, uvítam aj ďalšie info
bepo
11.12.06,12:04
Stačí potvrdenie od praktického lekára
Bionda
11.12.06,12:40
No Bepo, je dôležité, či chce len na držanie zbrane alebo nosenie. lebo to je dosť veľký rozdiel. Na nosenie ale i držbu zbraní a streliva by mali byť potrebné psychologické testy (aspoň čo si ja pamätám, tak to tak bolo podľa vyhlášky Min. zdravotníctva č.62/1994 zo dňa 10.3.1994 - ovšem ak sa to medzi časom nezmenilo).
A na základe toho by mal dostať taký posudok (jasné že pri tomto vyšetrení sa platí) na testy a , že je psychicky pôsobilý, z ktorým potom požiada o vydanie -Volá sa to Žiadosť o vydanie zbrojného preukazu na držbu alebo nosenie zbrane a streliva.
Je potrebné výpis z registra trestov, psycholog. posudok - môže byť aj potvrd. zamestnávateľa - ak je to pre neho. Kedysi bol postač. 750,-Sk kolok- teraz už veru neviem. Zrejme sa ešte robia aj skúšky spôsobilosti.
Toť asi všetko čo viem o tom ja.
Nandrolon
11.12.06,13:19
praveže som bol v domnení, že psychologický posudok je potrebný iba vtedy, keď ho bude žiadať praktický lekár, resp. ak on uzná za vhodné a pošle ťa na psychologické vyšetrenie...
Bionda
11.12.06,13:22
Inak aj na Žiadosti, ak sa nezmenila od 1994 je uvedená príloha, ktorú treba doložiť. Bude možno dobré zistiť, či sa zmenil zákon , ktorý to donedávna upravoval.
Nandrolon
11.12.06,13:22
a ako je to s dôvodami?? viem že kedysi to bolo veľmi prísne hodnotené. Keď uvediem iba z dôvodu osobnej ochrany a ochrany majetku, cenín, neodpálkujú ma hneď ??? aby som si naivne nemyslel že to bude stačiť, všetko povybavujem a nakoniec to oni zmietnu zo stola ???

bionda: však tá skúška spôsobilosti to je vlastne to preskúšanie pred tou komisiou, kde je aj ten lekár, prokurátor a policajti nie?
Bionda
11.12.06,13:26
Myslím, že ťa neodpálkujú, preto teraz viac dbajú na tie psycholog. vyjadrenia,ak si cholerik, :D tak ti to možno nedajú. Nuž tá komisia (asi tak ako si uviedol- neviem presne strýko by mi asi vedel povedať) potom rozhodne či môžeš držať zbraň, na nosenie sú prísnejší. Aj môj muž si to vybavoval.
Tá spôsobilosť je aj v tom, či máš možnosť zabezbečiť zbraň tak, aby sa ti k nej nedostali iní, zvlášť uložené strelivo a na inom mieste zbraň.
Nandrolon
11.12.06,13:42
a môžeš sa prosím ťa muža spýtať či sa tam náhodou nerobia aj nejaké praktické ukážky so zbraňou /na tých skúškach/ ??? ak áno, kde je možnosť si to odskúšať?
Bionda
11.12.06,13:57
spýtam sa, jeho strýko pracuje v Ústave na výkon väzby , ten mu pomáhal to vybaviť a aj odporučil typ zbrane. Zistím dám ti vedieť, ale určite je tam aj nejaké povinné strielanie na strelnici. Už zbraň si vyberieš Ty , musíš mať zbojný preukaz, ale vysvetlia ti všetko- predavači sú ozaj fundovaní- aspoň kam my chodíme.
bepo
11.12.06,18:28
Komisia neskúma psychologický test ani nie je uvedený na lekárskom potvrdení ak ho spravíš,je to vec lekára či si ho vyžiada.K dôvodom sa neviem vyjadriť,je to na posúdení komisie či ti uznajú dôvody a ešte sa robí preverenie pochôdzkárom v mieste bydliska.Pri skúške je prítomný lekár,prokurátor a policajt,je aj skúška z konštrukcie zbrane ale nie je to praktická skúška zo streľby,to nikoho nezaujíma.
Daska
11.12.06,22:52
Ja som si robila ZP skupiny A a E toho roku v maji, potrebovala som: Potvrdenie od lekara, ze som sposobila, zivnostensky list a ziadost, v ktorej som pisala dovod na co chcem aj A-cko, Po nejakej dobe som dostala pozvanku na skusky. Tie som zvladla a teraz som takmer cerstvou drzitelkou.

Mam aj potrebnu literaturu na pripravu na skusky, mozem poskytnut
Daska
11.12.06,22:55
a môžeš sa prosím ťa muža spýtať či sa tam náhodou nerobia aj nejaké praktické ukážky so zbraňou /na tých skúškach/ ??? ak áno, kde je možnosť si to odskúšať?

Policajti doniesli CZ 50 na skusku a tam som mala ukazat nejake veci ohladne konsktrukcie, v tej knihe co som spominala su pekne vsetky otazky vypracovane.

Je 5 okruhov a a dokopy dostanes tusim 7 alebo 8 otazok. Ak by si mal zaujem o tu knihu posli mi ss
Nandrolon
12.12.06,06:24
viem ze som uz podobnu knihu v takom zelenom obale videl, bolo tam vsetko, no uz neviem, ako sa volala... Nemas ju nahodou naskenovanu alebo tak??
Nandrolon
12.12.06,08:26
Pomohol by mi nazov tej knihy. Je dobre mat tuto literaturu doma...
Daska
17.12.06,16:05
Kniha sa vola: Strelne zbrane a strelivo - priprava na skusku odbornej sposobilosti. Napisal ju JUDr. j. Ingr a Mgr. J Majoros, a je cervena
pavel9
17.12.06,17:39
Treba lekarske potvrdenie od svojho lekara, ten moze poslat aj na PSCH vysetrenie, odpis registra trestov. Prakticke skusky zo zbranou sa navykonavaju. Nezabudnut na zdravotnicku pripravu, treba vediet aj poniektore § z trestneho zakona.
Ak ide o pouzivanie v praci, tak potvrdenie od zamestnavatela, ze to je potrebne k vykonu povolania. A tym padom je potrebne aj preukaz odbornej sposobilosti prace u SBS
pavel9
17.12.06,17:42
Pomohol by mi nazov tej knihy. Je dobre mat tuto literaturu doma...

Nazvy tych publikacii su rozne, nieco ako "Zbrane a strelivo, vzorove otazky, studijny material ku skuskam a komentar k predpisom"
Nandrolon
18.12.06,06:29
diky asi ich bude viacej, lebo by som bol schopny sa stavit ze mala taky zeleny obal, bolo v nej komplet vsetko... aj par. trest. zakona a otazky /neviem ci aj z odpovedami.../
diky vsetkym.
Daska
18.12.06,06:46
No ja tam mam komplet otazky aj s odpovedami, ak chces len otazky tak tie sa daju najst aj na nete
okikoo
02.03.07,14:11
Stačí potvrdenie od praktického lekára

NIE. PSYCHOVYSETRENIE JE NÚTNE.
okikoo
02.03.07,14:26
Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.

Viď. zakon 190/2003 O zbraní a strelive,Účinnosť od: 1.1.2004
vyhlašku 555/2003, Účinnosť od: 1.1.2004
http://www.minv.sk/ ako postupovať
http://misanicova.host.sk/ psychológické vyšetrenie
mpv
28.11.07,22:04
Kniha sa vola: Strelne zbrane a strelivo - priprava na skusku odbornej sposobilosti. Napisal ju JUDr. j. Ingr a Mgr. J Majoros, a je cervena

Ahoj Daska. Chcel by som si rozsirit zbrojny preukaz o A. Ta cervena je najnovsia? A staci len tato? Stale ju ponukas?
ragnos
30.03.08,08:28
Ja som si robila ZP skupiny A a E toho roku v maji, potrebovala som: Potvrdenie od lekara, ze som sposobila, zivnostensky list a ziadost, v ktorej som pisala dovod na co chcem aj A-cko, Po nejakej dobe som dostala pozvanku na skusky. Tie som zvladla a teraz som takmer cerstvou drzitelkou.

Mam aj potrebnu literaturu na pripravu na skusky, mozem poskytnut
Ahoj, prosím ťa aká literatúra je potrebná na vybavenie ZP?
Bionda
02.04.08,10:12
No môj muž už to má konečne úspešne za sebou a je držiteľom Zbrojného preukazu na držanie aj nosenie zbrane (?to A a B?, neviem)
Material komplet dostal s vypracovanými otázkami, akurát na zdravotnícke som mu ich vypracovala ja.
Ale potreboval aj psychologické vyšetrenie bez toho by mu to obvoďák nepotvrdil. Inak všetko OK, v pohode. Treba vychádzať zo zákona a všetky tie príklady čo keby sú potom ľahké.
Držím všetkým palce, mi sme materiál zatiaľ zapožičali, keď sa vráti, radi poskytneme.
Zita5
18.08.08,08:32
No môj muž už to má konečne úspešne za sebou a je držiteľom Zbrojného preukazu na držanie aj nosenie zbrane (?to A a B?, neviem)
Material komplet dostal s vypracovanými otázkami, akurát na zdravotnícke som mu ich vypracovala ja.
Ale potreboval aj psychologické vyšetrenie bez toho by mu to obvoďák nepotvrdil. Inak všetko OK, v pohode. Treba vychádzať zo zákona a všetky tie príklady čo keby sú potom ľahké.
Držím všetkým palce, mi sme materiál zatiaľ zapožičali, keď sa vráti, radi poskytneme.

Bionda, synátor si ide robiť teraz v septembri ZP - C,B ......ak by som mohla poprosiť materiál , bola by som vďačná .:);)
marat01
18.09.08,18:56
nemate niekto tie knihy zoskenovane?
Wes
21.09.08,10:15
Ak chcem si ist len tak zastrielat na strelnicu s vlastnou zbranou, potrebujem na jej kupenie a vydanie tiez zbrojny preukaz?
bepo
23.09.08,07:32
Ak by sa dali zbrane kupovať len tak že chcem si ísť niekam zastrielať tak tie preukazy by sa asi nevydávali,nie? Potrebuješ zbrojný preukaz, potom ti vydajú nákupné povolenie a po kúpe ti zbraň zaregistrujú a vydajú preukaz zbrane.
Johnny017
10.10.08,18:21
ahoj. Som student, mam 21 rokov a chcem sa spytat ze keby si chcem co si aj chcem vybavit ZP skupiny B alebo A bol by stym problem, ked som student? A ak by som si chcel potom kupit zbran potrebujem aj zbrojnu licenciu? Dakujem
Braku
05.11.08,20:57
Stači mat potrebny vek,lek.prehliadku a hlavne dovod je cislo jedna! Skupina B je celkom v pohode, ale Acko je dnes pre normalneho smrtelnika dost problem.Podnikatel to ma ovela priechodnejsie.(uz nestaci len os.ochrana a ochrana rodiny majetku)A ked to vsetko odklepnu povolenie na nakup zbrane uz vydaju bez problemov. Vela zdaru.
Syso
28.01.09,23:09
Ahojte. Som cerstvy clen porady. Chcem sa spytat na materialy na zbrojny preukaz. Moj otec vlastnil osobnu zbran. Mal ju strasne rad a vzdy hovoril ze bude raz moja. No teraz mi zomrel a zbrojak sme nestihly vybavit. O tu zbran nemozem projst! Skusal som sa informovat u znamich a vsetci sa zhodli ze sa to nejak zmenilo a nove pravidlna nepoznaju. Vie mi niekto poradit ako na to a taktiez nema niekto vypracovane otazky v PC forme? Nie je mi to jasne ani s touto vetou: ZP sa vida FO ak: f) preukázala odbornú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo vykonaním skúšky pred skúšobnou komisiou (§ 21),
O aku sposobilost ide a kde sa robi?
Velmi pekne Dakujem...
buchač
29.01.09,12:57
Stači mat potrebny vek,lek.prehliadku a hlavne dovod je cislo jedna! Skupina B je celkom v pohode, ale Acko je dnes pre normalneho smrtelnika dost problem.Podnikatel to ma ovela priechodnejsie.(uz nestaci len os.ochrana a ochrana rodiny majetku)A ked to vsetko odklepnu povolenie na nakup zbrane uz vydaju bez problemov. Vela zdaru.

V y d a n i e z b r o j n é h o p r e u k a z u
§ 16
Policajný útvar vydá zbrojný preukaz fyzickej osobe,
ktorá
a) písomne požiadala o jeho vydanie,
b) je plne spôsobilá na právne úkony,
c) dosiahla predpísaný vek (§ 18),
d) je bezúhonná a spoľahlivá (§ 19),
e) lekárskym posudkom preukázala zdravotnú spôsobilosť
držať alebo nosiť zbraň a strelivo (§ 20),
f) preukázala odbornú spôsobilosť držať alebo nosiť
zbraň a strelivo vykonaním skúšky pred skúšobnou
komisiou (§ 21),
g) má miesto pobytu na území Slovenskej republiky,
h) v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala
potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
§ 17
(1) V žiadosti o vydanie zbrojného preukazu žiadateľ
uvedie
a) osobné údaje (§ 9 ods. 2),
b) číslo dokladu totožnosti,12) cudzinec číslo cestovného
dokladu alebo dokladu nahrádzajúceho cestovný
doklad,
c) skupinu zbrojného preukazu, o vydanie ktorej žiada,
d) odôvodnenie žiadosti o vydanie zbrojného preukazu.
(2) K žiadosti o vydanie zbrojného preukazu žiadateľ
pripojí
a) dve fotografie s rozmermi 30 × 35 mm, ktoré zodpovedajú
súčasnej podobe žiadateľa, zobrazujúce žiadateľa
v čelnom pohľade s výškou tvárovej časti
hlavy od očí k brade najmenej 13 mm, v občianskom
odeve, bez okuliarov s tmavými sklami a bez
prikrývky hlavy, ak jej použitie nie je odôvodnené
náboženskými alebo zdravotnými dôvodmi; v tomto
prípade nesmie prikrývka hlavy zakryť tvárovú časť
spôsobom znemožňujúcim identifikáciu žiadateľa,
b) lekársky posudok o zdravotnej spôsobilosti držať
alebo nosiť zbraň a strelivo,
c) odpis z registra trestov,16)

a t ď .................http://www.minv.sk/
Viď. zakon 190/2003 O zbraní a strelive,ako spomenul okikoo

Je tam toho dosť ;)


1.Si robíš prču , či nie :---

A skúšky kde ostali ?


Juraj
yossarian
10.04.09,12:21
Stači mat potrebny vek,lek.prehliadku a hlavne dovod je cislo jedna! Skupina B je celkom v pohode, ale Acko je dnes pre normalneho smrtelnika dost problem.Podnikatel to ma ovela priechodnejsie.(uz nestaci len os.ochrana a ochrana rodiny majetku)A ked to vsetko odklepnu povolenie na nakup zbrane uz vydaju bez problemov. Vela zdaru.
Ja tomu nerozumiem. Preco normalny smrtelnik nemoze ziskat bez problemov A? Ved ked si chcem zadovazit zbran na ochranu, tak ju musim aj nosit. Naco mi bude doma v supliku. Ved to je podla mna na hlavu postavene.
buchač
10.04.09,13:20
Ja tomu nerozumiem. Preco normalny smrtelnik nemoze ziskat bez problemov A? Ved ked si chcem zadovazit zbran na ochranu, tak ju musim aj nosit. Naco mi bude doma v supliku. Ved to je podla mna na hlavu postavene.

1. Že nerozumieš , prepáč , ale preštuduj si zákony a predpisy . Tak ako v účtovníctve je , povedzme , DPH alfa a omega , tak aj zbrane majú svoje špecifiká , t.j. zakon 190/2003 O zbraní a strelive
A sú aj naväzujúce , ktoré je potrebné samozrejme dodržať .

2.A to kto povedal , že ju musíš nosiť ?

S touto otázkou a s týmto problémom sa obráť na odborné fóra .....Dozvieš sa oveľa viac a aj Ti pomôžu/ ...:cool:

3.:D:D:D , že v šuplíku ....ešte aj tam musí byť zabezpečená ;), ak vieš , čo to znamená .

P.S. : Len upozorňujem , že nejaký yossarianovia tam nejak nie sú v obľube .
Dúfam , že si čítal HLAVU XXII. , potom pochopíš P.S.-ku .
buchač
10.04.09,15:52
ahoj. Som student, mam 21 rokov a chcem sa spytat ze keby si chcem co si aj chcem vybavit ZP skupiny B alebo A bol by stym problem, ked som student? A ak by som si chcel potom kupit zbran potrebujem aj zbrojnu licenciu? Dakujem

Teraz som si uvedomil , čo vlastne sa tu píše ....veľký to rozdiel ..:cool:

Zbrojný preukaz

Zbrojný preukaz je verejná listina, ktorá fyzickú osobu oprávňuje držať alebo nosiť zbraň a strelivo v rozsahu ustanovenom pre jednotlivé skupiny zbrojného preukazu.

Zbrojný preukaz sa rozdeľuje podľa účelu používania zbrane alebo streliva a podľa rozsahu oprávnenia nosiť alebo držať zbraň do skupín:

A.nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
B.držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
C.držanie zbrane a streliva na výkon zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,
D.držanie zbrane a streliva na poľovné účely,
E.držanie zbrane a streliva na športové účely,
F.držanie zbrane a streliva na múzejné alebo zberateľské účely.a

Zbrojná licencia :

Zbrojná licencia je verejná listina, ktorá fyzickú osobu podnikateľa alebo právnickú osobu oprávňuje nadobudnúť do vlastníctva zbrane alebo strelivo a držať ich v rozsahu ustanovenom pre jednotlivé skupiny zbrojnej licencie.

Zbrojná licencia sa rozdeľuje podľa účelu používania zbraní alebo streliva na tieto skupiny:

A.vývoj a výroba zbraní alebo streliva,
B.opravy, úpravy, ničenie, znehodnotenie alebo výroba rezu zbraní a streliva,
C.nákup, predaj alebo preprava zbraní a streliva,
D.vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a streliva,
E.uskutočňovanie športovej, kultúrnej alebo záujmovej činnosti,
F.výkon zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,
G.prevádzkovanie múzejnej a zberateľskej činnosti.

http://www.minv.sk
Bionda
13.04.09,17:43
Ja sa teraz chystám na skúšky, všetky paragrafy sú OK , ale tie technické veci mi idú ťažšie. Nuž ja by som ešte dodala, vraj sa má zákon sprísniť, ale na A - nosenie-( nie len držbu) stačí uviesť a priložiť Výpis , že si živnostník a ak urobíš psychologické testy a dostaneš - už dva týždne platí nové tlačivo :D spôsobilosť, tak ku 16,5eur. kolku podáš žiadosť a určia ti termín skúšky.Ku skúške ešte 49,5eur. kolok a vedieť všetko čo od teba budú chcieť
:)
buchač
13.04.09,19:17
Ja sa teraz chystám na skúšky, všetky paragrafy sú OK , ale tie technické veci mi idú ťažšie. Nuž ja by som ešte dodala, vraj sa má zákon sprísniť, ale na A - nosenie-( nie len držbu) stačí uviesť a priložiť Výpis , že si živnostník a ak urobíš psychologické testy a dostaneš - už dva týždne platí nové tlačivo :D spôsobilosť, tak ku 16,5eur. kolku podáš žiadosť a určia ti termín skúšky.Ku skúške ešte 49,5eur. kolok a vedieť všetko čo od teba budú chcieť
:)


...ale tie technické veci mi idú ťažšie.

To znamená , konkrétnejšie ......?

Ak sa to týka skúšok z technického hľadiska , tak to by malo byť úplne v pohode.
Každý , kto si párkrat prečíta tie otázky v červenej knihe , to musí zvládnuť. Väčšinou sa jedná o bezpečnosť na strelnici , ovládanie zbrane / nabitie , vybitie , manipulácia / .
Praktickú časť reálne vôbec nie je možné uskutočniť , nakoľko nový uchádzač o ZP nie je ešte vlastníkom zbrane , tak je jasné , že sa môže / malo by sa / predpokladať , že tento ešte nemá skúsenosti zo zaobchádzaním so zbraňou .
Tieto skúsenosti predsa nadobudne postupným tréningom na strelnici ....
A už vôbec by sa uchádzač nemal stresovať , či na strelnici nastrieľa do terča alebo nie .

PODOTÝKAM a zdôrazňujem , že toto uvedené sa môže vymykať z reálu , nakoľko sa stáva , že v jednej lokalite sa k výkladu maličkostí môžu postaviť inak ako v druhej ....:cool:


Vyhláška 555/2003 Z.z.

(ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov )


ROZSAH SKÚŠKY

A. Zákon o strelných zbraniach a strelive a vykonávacie predpisy k nemu.

B. 1. Trestný zákon:
a) základy trestnej zodpovednosti,
b) nutná obrana,
c) krajná núdza,
d) trestné činy spáchané so zbraňou,
e) trestný čin nedovoleného ozbrojovania,
f) trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a
g) trestný čin opilstva.

2. Trestný poriadok:
a) vydanie a odňatie veci a
b) obmedzenie osobnej slobody.

3. Priestupkové právo:
a) priestupky na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami,
b) priestupky na úseku obrany štátu,
c) priestupky proti majetku,
d) priestupky na úseku poľnohospodárstva, poľovníctva a rybárstva neoprávnené úmyselné zasiahnutie do výkonu práva poľovníctva alebo výkonu rybárskeho práva.

4. Vybrané otázky správneho práva týkajúce sa oprávnení ozbrojených zborov, poriadkových útvarov, vojenskej polície vo vzťahu k právnickým osobám a fyzickým osobám, ktoré majú pri sebe, prechovávajú alebo prepravujú zbrane a strelivo.

C. Základy konštrukcie a činnosti strelných zbraní a streliva, teórie streľby, bezpečnej manipulácie so zbraňou a zásad bezpečnosti na strelnici.

D. Základy poskytovania prvej pomoci pri poraneniach spôsobených strelnými zbraňami; praktická ukážka poskytnutia prvej pomoci.

E. Ukážka praktického a bezpečného používania zbrane:

a) prehliadka zbrane, kontrola jej nabitia,
b) základné rozobratie a zloženie zbrane na účely čistenia,
c) ukážka bezpečného postupu prípravy na streľbu, priebehu streľby, prerušenia streľby na účely výmeny terča, prerušenia streľby pri poruche zbrane, ukončenia streľby.
Bionda
14.04.09,08:09
Ja sa učím z testov, tie technické veci som myslela ( napr. tie výrazy námerná, zámerná, zámerný uhol,rôzne konštrukcie nábojov- so stred. zápalom, ihlovým, okrajovým ... a vôbec veci ktoré neviem ako vypadajú :D expanzný prístroj, vývrty hlavní aké u ktorej zbrane:D...) no lepšie sa mi učia § ako rôzne uhly zdvihu , zámerné uhly a pod. :D:D ... ale jasne, že sa to naučím, čo nerozumiem tak nabiflím :D:D ale naučila som sa aj rozdiely medzi vetrovkou ( čo nie je kabát :D) plynovkou ( čo nevzniká po zjedení fazule ) a vzduchovkou ( čo som poznala ako jediné ) :D
Určite sa to dá zvládnuť :) to je fakt. Kto si dá tú prácu si to aspoň 2-3x prečítať , nemal by mať nejaké vážnejšie problémy poznať zákon. Len skúška je o znalostiach v celku. :)
buchač
14.04.09,09:17
Ja sa učím z testov, tie technické veci som myslela ( napr. tie výrazy námerná, zámerná, zámerný uhol,rôzne konštrukcie nábojov- so stred. zápalom, ihlovým, okrajovým ... a vôbec veci ktoré neviem ako vypadajú :D expanzný prístroj, vývrty hlavní aké u ktorej zbrane:D...) no lepšie sa mi učia § ako rôzne uhly zdvihu , zámerné uhly a pod. :D:D ... ale jasne, že sa to naučím, čo nerozumiem tak nabiflím :D:D ale naučila som sa aj rozdiely medzi vetrovkou ( čo nie je kabát :D) plynovkou ( čo nevzniká po zjedení fazule ) a vzduchovkou ( čo som poznala ako jediné ) :D
Určite sa to dá zvládnuť :) to je fakt. Kto si dá tú prácu si to aspoň 2-3x prečítať , nemal by mať nejaké vážnejšie problémy poznať zákon. Len skúška je o znalostiach v celku. :)

1.Nemá význam ...

2.Ak sa aj nabiflíš , jedna kontrolní otázka a si v pr...i

http://www.youtube.com/watch?v=fQklj6o4OqQ

atď :D:---:---:---:D:D:D
Bionda
14.04.09,09:56
:D ale učím sa z otázok, z ktorých niektorú dostanem:D tak to sa nabifliť dá :D
mudrlant
17.06.09,12:02
Treba si zalozit zivnost, napriklad nakup a predaj za 3 ojro. Ked ti daju zivnostensky list hned chod na okresnu stanicu, daju ti tlacivo, do zdovodnenia napis, ze si zivnostnik a chodis s trzbou do banky a bojis sa o svoj zivot a majetok (alebo vymysli nieco ine)a chces skupinu A,zo zakona ti to musia dat. Potom zajdi za svojim lekarom, vystavi ti potvrdenie za cca 30 ojro, kup si 16,50 ojro kolok, chod na fizlaren zo zivnostenskym listom (kopiou potvrdenou od notara), s lekarskym posudkom a s kolkom, tam ti povedia termin skusky a mas to a este kolok za 49,50 ojro. neskor si zrusis alebo pozastavis zivnost a kver ti ostava. ENJOY! (navod pre ludi co chcu mat zbran len tak)
buchač
17.06.09,12:16
Treba si zalozit zivnost, napriklad nakup a predaj za 3 ojro. Ked ti daju zivnostensky list hned chod na okresnu stanicu, daju ti tlacivo, do zdovodnenia napis, ze si zivnostnik a chodis s trzbou do banky a bojis sa o svoj zivot a majetok (alebo vymysli nieco ine)a chces skupinu A,zo zakona ti to musia dat. Potom zajdi za svojim lekarom, vystavi ti potvrdenie za cca 30 ojro, kup si 16,50 ojro kolok, chod na fizlaren zo zivnostenskym listom (kopiou potvrdenou od notara), s lekarskym posudkom a s kolkom, tam ti povedia termin skusky a mas to a este kolok za 49,50 ojro. neskor si zrusis alebo pozastavis zivnost a kver ti ostava. ENJOY! (navod pre ludi co chcu mat zbran len tak)

No nemá chybu ......, normálne , že neverím .........http://www.desktopsmiley.com/dl/20721013558/f/43527850.gif



Zákon v § 16 Vydanie zbrojného preukazu jednoznačne hovorí:
Policajný útvar vydá zbrojný preukaz fyzickej osobe, ktorá
...
h) v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo.


takže napríklad stačí živnostenský list, ale nestačí odôvodnenie, že každý večer musíš cestou domov prechádzať cez Luník IX, alebo podobnú dieru s vysokou kriminalitou. Zvýšená kriminalita v mieste bydliska nie je relevantným dôvodom.

Takže vydanie ZP môže príslušný policajný útvar v pohode písomne aj tak zamietnut, bez udania dovodu.....;)
Bionda
17.06.09,14:05
treba to ešte stihnúť, kým platí ešte starý zákon.... nakoľko sa to podľa nového sprísniť.
mudrlant, len treba si položiť ešte otázku na čo potrebuješ zbraň:) . Nová lepšia stojí okolo 20t, či je to oplácko.
buchač
17.06.09,18:16
treba to ešte stihnúť, kým platí ešte starý zákon.... nakoľko sa to podľa nového sprísniť.
mudrlant, len treba si položiť ešte otázku na čo potrebuješ zbraň:) . Nová lepšia stojí okolo 20t, či je to oplácko.

Andy , to sa pohybujeme v tej nižšej triede .....či ..? :---
Šak vieme , no nie ....;)
Bionda
18.06.09,06:54
Andy , to sa pohybujeme v tej nižšej triede .....či ..? :---
Šak vieme , no nie ....;)


:D veď jasné :D keď chce a je to pre neho oplácko, dá sa aj oveľa viac zainvestovať, nuž proti gustu žiaden dišputát. :cool:Ja aj s walteríkom budennn spokojnušká :)
mudrlant
18.06.09,14:01
to buchac - zo zakona ti ho musia dat ...ako dnes mne:)
Grandpower K100 - slovenska firma predava kompakt 9 mm za 15 000...de facto mi je fakt na dve veci, nakolko je s tym iba viac starosti ako osohu, ale kto by nechcel mat doma smith and wesson .357 alebo colt 1911 a1 ?
buchač
18.06.09,20:30
to buchac - zo zakona ti ho musia dat ...ako dnes mne:)
Grandpower K100 - slovenska firma predava kompakt 9 mm za 15 000...de facto mi je fakt na dve veci, nakolko je s tym iba viac starosti ako osohu, ale kto by nechcel mat doma smith and wesson .357 alebo colt 1911 a1 ?


1.Keď myslíš .....

2.Potom stačí aj napríklad toto , ak Ti je devina na dve veci
http://sk.wikipedia.org/wiki/Prak

3.Napríklad aj ja ....
Bionda
19.06.09,11:52
Grandpower K100 - slovenska firma predava kompakt 9 mm za 15 000...de facto mi je fakt na dve veci, nakolko je s tym iba viac starosti ako osohu, ale kto by nechcel mat doma smith and wesson .357 alebo colt 1911 a1 ?
Nerozumiem tomu, že si si kúpil K100 ( ja osobne by som ju nechcela, ale výber je na každom ) a že je ti na dve veci.....a viac na starosť, tak potom za akým účelom si si vybavoval ZP a kupoval zbraň?
buchač
19.06.09,12:32
to buchac - zo zakona ti ho musia dat ...ako dnes mne:)
Grandpower K100 - slovenska firma predava kompakt 9 mm za 15 000...de facto mi je fakt na dve veci, nakolko je s tym iba viac starosti ako osohu, ale kto by nechcel mat doma smith and wesson .357 alebo colt 1911 a1 ?

Ešte sa takto opýtam , keď Ti je K 100 na dve veci za 15 litrov , tak S & W 357 Magnum v minimálnej obstarávacej cene 30 litrov bude pre Tvoju potrebu asi len ako doplnok image ....
O cene včeličiek sa ani nebavím ...

Otázka :

Aký najkaliber si pustil , vzduchovky nepočítam ....:---:D
zyx66
24.06.09,06:31
Otazky.

1) Drzanie zbrane (skupina B) znamena ze zbran mozem mat iba doma v supliku alebo v skrini a chranit seba a svoj majetok mozem iba tam? teda nemozem s nou pobehovat po ulici? Resp. aky je rozdiel medzi sk. A a B?

2) Ak mam skupinu A/B, mozem kupit hocico?, teda aj lovecke zbrane (brokovnicu, gulovnicu) alebo len pistolky?

Diky moc.

zyx66
buchač
24.06.09,08:17
Otazky.

1) Drzanie zbrane (skupina B) znamena ze zbran mozem mat iba doma v supliku alebo v skrini a chranit seba a svoj majetok mozem iba tam?
NIE
Do ZP sa napíše / môže sa /miesto držania t.j.
- bydlisko
- chalupa, záhrada
- strelnica
teda nemozem s nou pobehovat po ulici?
NIE
Ak ideš z miesta bydliska povedzme na chalupu vzdialenú 100 km , máš ju pri sebe , ALE nenabitú ...
Resp. aky je rozdiel medzi sk. A a B?

1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu
je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5
ods. 1 písm. a), b) alebo c); držiteľ skupiny A zbrojného
preukazu je oprávnený aj na nosenie tejto
zbrane v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej
komore hlavne, v nábojovej komore valca
revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku
zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len
A „stav umožňujúci okamžité použitie“), ak osobitný
predpis neustanovuje inak,24)
b) nadobudnúť do vlastníctva, držať a nosiť strelivo
do zbrane, na ktorú má vydaný preukaz zbrane
(§ 37 ods. 2).

B„stav umožňujúci okamžité použitie“ - toto vylučuje , môžeš mať len na vymedzených miestach , viď vyššie

2) Ak mam skupinu A/B, mozem kupit hocico?, teda aj lovecke zbrane (brokovnicu, gulovnicu) alebo len pistolky?
NIE
D - držanie zbrane a streliva na športové účely
Diky moc.

zyx66

A - nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
B - držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
C - držanie zbrane a streliva na výkon zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,
D - držanie zbrane a streliva na poľovné účely,
E - držanie zbrane a streliva na športové účely,
F - držanie zbrane a streliva na múzejné alebo zberateľské účely.
MaRmAR
30.07.09,12:04
PRÍPRAVA ŽIADATEĽA - VYDANIE ZBROJNÉHO PREUKAZU NA SKÚŠKU ODBORNEJ SPÔSOBILOSTI
JUDr. Jozef Ingr, Mgr. Jozef Majoroš
ISBN 80-8057-686-6

Stiahnutie: (pridajte "we we we bodka" pred kazdy link) :)

rapidshare.com/files/261730093/Zbrojny_preukaz.pdfalebo

uloz.to/2202857/zbrojny-preukaz.pdfalebo

ul.to/4ioybsalebo

share-rapid.com/stahuj/259535/zbrojny-preukaz.pdfalebo

netload.in/datei3L1QGkJWuv/Zbrojny_preukaz.pdf.htm
buchač
30.07.09,12:18
DOPLNÍM POPLATKY podľa nového :

1. Žiadosť o vydanie zbrojného preukazu 16,50 € (500,- Sk),
2. Vykonanie skúšky alebo preskúšanie z odbornej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo
1. prvá skúška 49,50 € (1 500,- Sk),
2. opakovaná skúška 26,50 € (800,- Sk),
3. Žiadosť o rozšírenie zbrojného preukazu 16,50 € (500,- Sk),
4. Žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu 16,50 € (500,- Sk),
5. Žiadosť o vydanie európskeho zbrojného pasu 16,50 € (500,- Sk),
6. Žiadosť o predĺženie platnosti európskeho zbrojného pasu 16,50 € (500,- Sk),
7. Žiadosť o vydanie zbrojnej licencie 331,50 € (10 000,- Sk),
8. Žiadosť o vydanie povolenia na prevádzkovanie strelnice 663,50 € (20 000,- Sk).

#
Od poplatku podľa písmen a) až g) uvedenej položky sú oslobodení profesionálni vojaci ozbrojených síl Slovenskej republiky, príslušníci ozbrojených zborov Slovenskej republiky a príslušníci Slovenskej informačnej služby.
#
Od poplatku podľa uvedenej položky sú oslobodení žiaci a študenti stredných a odborných škôl a vysokých škôl s výučbou lesníctva a poľovníctva, poľovníci z povolania, lesníci a poľovníci z povolania, ktorí majú v pracovnej náplni aktívne vykonávanie poľovníctva, zamestnanci štátnej správy lesného hospodárstva a poľovníctva, zamestnanci Slovenského poľovníckeho zväzu, poľovnícki hospodári a osoby určené ako poľovnícka stráž po predložení potvrdenia školy alebo potvrdenia o výkone funkcie alebo povolania, členovia lesnej stráže, ak túto pracovnú činnosť vykonávajú v súvislosti s plnením pracovných povinností, a členovia lesnej stráže-dôchodcovia, ak túto pracovnú činnosť v posledných piatich rokoch vykonávali ako pracovnú povinnosť, ak ide o zbrane používané na poľovné účely.
#
Od poplatku podľa tejto položky sú oslobodení športoví strelci zaradení v strediskách vrcholového športu a reprezentanti Slovenskej republiky v športovej streľbe, ak ide o zbrane používané len na športové účely.
#
Od poplatku podľa tejto položky sú oslobodené osoby v bode 1 tohto oslobodenia, ak boli v služobnom pomere najmenej 20 rokov.

1. Žiadosť o vydanie nákupného povolenia na každú zbraň alebo jej hlavnú časť 16,50 € (500,- Sk),
2. Žiadosť o vydanie zbrojného sprievodného listu na každú zbraň, jej hlavnú časť alebo strelivo 16,50 € (500,- Sk),
3. Žiadosť o vydanie povolenia na znehodnotenie zbrane alebo na výrobu rezu zbrane 6,50 € (200,- Sk),
4. Žiadosť o vydanie povolenia na prepravu zbraní a streliva podnikateľom 33 € (1 000,- Sk),
5. Žiadosť o vydanie výnimky na zbraň kategórie A 99,50 € (3 000,- Sk).

Plus ostatné náležitosti
http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojneho-preukazu
Petrovic1
12.08.09,08:18
Zdravim pani, mam otazku. Drzitel zbrojneho preukazu sk. F zberatelstvo zbrani a streliva moze nadobudnut od ineho zberatela strelivo ktore je napriklad s ocelovym jadrom v projektile? napr. co pouzivala Ceskoslovenska armada? 7,62x39 ; 7,62x25 atd...
buchač
12.08.09,10:13
Zdravim pani, mam otazku. Drzitel zbrojneho preukazu sk. F zberatelstvo zbrani a streliva moze nadobudnut od ineho zberatela strelivo ktore je napriklad s ocelovym jadrom v projektile? napr. co pouzivala Ceskoslovenska armada? 7,62x39 ; 7,62x25 atd...

Načo hádžeš otázku sem , keď si sa pýtal na inom fóre , kde si dostal fundovanú odpoveď ........:rolleyes::rolleyes::cool:


Tu nepochodíš .....;):---:---:---:D:D:D:D:D
Petrovic1
12.08.09,11:34
Nechce sa mi verit ze take strelivo sa neda vlastnit v zbierke, ved to je historia Československa... ;-))
buchač
12.08.09,12:43
Nechce sa mi verit ze take strelivo sa neda vlastnit v zbierke, ved to je historia Československa... ;-))

Ešte raz , dostal si odpoveď ???

Tak Ti ju zopakujem ...


P R VÁ Č A S Ť
ZÁKLADNÉ USTANOVENIA
§ 1
Účel zákona
(1) Tento zákon ustanovuje druhy a kategórie strelných
zbraní (ďalej len „zbraň”) a streliva, podmienky
nadobúdania vlastníctva, držania, nosenia a používania
zbraní a streliva, práva a povinnosti držiteľov
zbraní a streliva, podmienky na vývoz, dovoz a prevoz
zbraní a streliva, podmienky zriaďovania a prevádzkovania
strelníc, podmienky vystavovania zbraní a streliva,
upravuje prevádzkovanie informačných systémov
na úseku zbraní a streliva, výkon dozoru nad dodržiavaním
tohto zákona a ustanovuje sankcie za porušenie
povinností podľa tohto zákona.
(2) Tento zákon sa nevzťahuje na
a) zbrane a strelivo, ktoré sú vo výzbroji ozbrojených
síl Slovenskej republiky,1) ozbrojených bezpečnostných
zborov, ozbrojených zborov, Slovenskej informačnej
služby, Národného bezpečnostného úradu
a ozbrojených síl alebo ozbrojených zborov iných
štátov počas ich pobytu na území Slovenskej republiky
alebo počas ich preletu nad územím Slovenskej
republiky,

Uvedené náboje
napr. co pouzivala Ceskoslovenska armada? 7,62x39 ; 7,62x25 atd...sú VOJENSKÉ .....

Dôvod si uviedol sám ....

s ocelovym jadrom v projektile
Mascigul
23.08.09,17:18
Zdravim

Ja som sa chcel opytat len jedinu vec.
Ako tazke su testy skúšky odbornej spôsobilosti?

Lebo prave citam knihu PRÍPRAVA ŽIADATEĽA
0 VYDANIE ZBROJNÉHO
PREUKAZU NA SKÚŠKU
ODBORNEJ
SPÔSOBILOSTI

a odpovede su dost odborne.

Dakujem
buchač
23.08.09,18:10
Zdravim

Ja som sa chcel opytat len jedinu vec.
Ako tazke su testy skúšky odbornej spôsobilosti?

Lebo prave citam knihu PRÍPRAVA ŽIADATEĽA
0 VYDANIE ZBROJNÉHO
PREUKAZU NA SKÚŠKU
ODBORNEJ
SPÔSOBILOSTI

a odpovede su dost odborne.

Dakujem

Prepáč , ale aj Tvoja otázka je ťažká .....;)
No dá sa povedať , že pre koho a ako ...

Inak tú knihu nesmieš čítať , ale ŠTUDOVAŤ , nakoľko sú tam občas náväznosti jedného zákona , vyhlášky na druhý alebo naopak ....

Pre záujemcu - potiažmo držiteľa ZP - to je ako pre katolíka biblia a pre moslima korán ...

Čo sa týka odpovedí , je to predsa samé právo , samý zákon , predsa nemôžeš čakať niečo ľahké ...;)
jeck2010
08.01.10,08:31
Ja ked som si robil zbrojak tak som musel palit plnu palku a trvalo mi to 2 mesiace lebo som platil okolo 6500 -, SK a tie psichotesty ja som povedal ze mi je ta zbran na strielanie do tercov. A ked chces na nieco ine tak mi povedali ze musim prist zas na rosirenie moznosti preukazu . Ale ked si kupis nejaku zbran tak to len ides na urad a das ziadost na preukaz a za 1 tizden mas zbran zapisanu na zbroj. preukaz
Bionda
08.01.10,13:49
aký týždeň???? :eek: veď preukaz zbrane vybavíš na počkanie- jasné že musíš doniesť kvér čo si si kúpil- za kolok ti vystavia preukazčok!!! (jasné že predtým musíš zase za kolok požiadať o nákupné povolenie :D)
buchač
08.01.10,15:35
Ja ked som si robil zbrojak tak som musel palit plnu palku a trvalo mi to 2 mesiace lebo som platil okolo 6500 -, SK a tie psichotesty ja som povedal ze mi je ta zbran na strielanie do tercov. A ked chces na nieco ine tak mi povedali ze musim prist zas na rosirenie moznosti preukazu . Ale ked si kupis nejaku zbran tak to len ides na urad a das ziadost na preukaz a za 1 tizden mas zbran zapisanu na zbroj. preukaz

Teda tak Ti poviem .....ja v tej komisii sedieť , tak veru trt dostaneš a nie ZP .

Veď to ,čo splietaš , nemá ani hlavu , ani pätu a ani logiku .
Čistý koniec , na ....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10125.gif

Vyjadrovanie nespomínam ....to už je teda ...ako keby si ešte ani občiansky preukaz nemal ....

Kriste , radšej končím ....šajtan ma ide zobrať .....http://www.mysmiley.net/imgs/smile/evilgrin/evilgrin0041.gif
Bionda
08.01.10,17:30
... ja osobne by som dokonca doporučovala, že tak ako v autoškole je jazda praktická, mala by byť nielen rozborka zbrane- v NR dokonca ani tá nie, ale aj streľba a bezpečná manipulácia na streľnici - praktická skúška!!!
Ako vidím, mala by byť skúška na ZP aj písomná! minimálne zameraná na 4ročník ZŠ a pravopis - v rámci psychotestov a spôsobilosti.....
Flinstone
08.01.10,19:16
... ja osobne by som dokonca doporučovala, že tak ako v autoškole je jazda praktická, mala by byť nielen rozborka zbrane- v NR dokonca ani tá nie, ale aj streľba a bezpečná manipulácia na streľnici - praktická skúška!!!
Ako vidím, mala by byť skúška na ZP aj písomná! minimálne zameraná na 4ročník ZŠ a pravopis - v rámci psychotestov a spôsobilosti.....
tak je... ak na auto sa robia vedomostné a praktické skúšky, tak hádam zbrane nebudú dávať po prečítaní nejakého románu... veď zbraňou sa dá oveľa vážnejšie ublížiť ako autom...
ale dá sa aj tak, že si človek prečíta "Vojna a mier" a kúpi si pištoľ u Dráčika:cool:
buchač
08.01.10,19:44
Ja ked som si robil zbrojak tak som musel palit
Nemal si zbroják , tak si mohol akurát tak drevo páliť ....
plnu palku a trvalo mi to 2 mesiace
Tolko dreva si mal ????
lebo som platil okolo 6500 -, SK a tie psichotesty ja som povedal
Asi zlý psychiater , psychológ ťa do parády dostal ....alebo si mu úplatok dal ...
ze mi je ta zbran na strielanie do tercov.
Každá zbraň je na strieľanie do terčov ....aj ....
A ked chces na nieco ine tak mi povedali ze musim prist zas na rosirenie moznosti preukazu . Ale ked si kupis nejaku zbran tak to len ides na urad
Tak to len na nejaký úrad nejdeš môj pekný .....
a das ziadost na preukaz
Postup je totiž opačný ....najprv ideš na ten úrad ...vraví sa mu aj oddelenie policajného zboru na úseku zbraní a streliva...
Toto vydá nákupné povolenie , ktoré má platnosť jeden mesiac....
a za 1 tizden mas zbran zapisanu na zbroj. preukaz
a do troch dní je povinný prihlásiť zbraň ....táto je zapísaná do evidencie okamžite a následne je vydaná aj evidenčná kartička zbrane ...



Aby som nebil len tak , bez príčiny ....odpovede v texte ...
Bionda
10.01.10,12:10
Juraj , povinnosť je do 7 dní ;) prihlásiť .;) , ale ako som písala - potom už zas s kolkom potom už na počkanie- oni odkontrolujú všetko čo si im popísal , napísal, popozerajú zbraň - vystavia preukaz zbrane.
A nákupko má 2 mesiace platnosť - mne tak hovoril aj ujko policista. Buď použiješ alebo musíš nepoužité priniesť späť.
pasuliatko
19.01.10,22:40
buchač
20.01.10,10:57
kaco11
20.01.10,13:27
idem sa utopit aby si ma niekto s tercom nepomylil,ajajaaaj pomooooc
buchač
20.01.10,13:47
idem sa utopit aby si ma niekto s tercom nepomylil,ajajaaaj pomooooc

http://img1.jurko.net/avatar_9201.gif
kaco11
20.01.10,15:04
emilio123
23.02.10,14:56
PRÍPRAVA ŽIADATEĽA - VYDANIE ZBROJNÉHO PREUKAZU NA SKÚŠKU ODBORNEJ SPÔSOBILOSTI
JUDr. Jozef Ingr, Mgr. Jozef Majoroš
ISBN 80-8057-686-6

Stiahnutie: (pridajte "we we we bodka" pred kazdy link) :)

rapidshare.com/files/261730093/Zbrojny_preukaz.pdfalebo

uloz.to/2202857/zbrojny-preukaz.pdfalebo

ul.to/4ioybsalebo

share-rapid.com/stahuj/259535/zbrojny-preukaz.pdfalebo

netload.in/datei3L1QGkJWuv/Zbrojny_preukaz.pdf.htm

Bolo by mozne tieto linky obnovit, prosim? Subor uz bol zo vsetkych odstraneny...
Vopred dakujem
Flinstone
23.02.10,20:12
Bolo by mozne tieto linky obnovit, prosim? Subor uz bol zo vsetkych odstraneny...
Vopred dakujem
pravdepodobne na rapidshare porušovali autorske prava...
buchač
23.02.10,21:50
Bolo by mozne tieto linky obnovit, prosim? Subor uz bol zo vsetkych odstraneny...
Vopred dakujem

Ale dá sa aj inak ...cez vyhľadávač nájdeš ..;):rolleyes:

Fóra o zbraniach sa takýmito vecami zaoberajú ....:cool:
emilio123
16.03.10,10:03
Autorske prava neboli vo veci, jednoducho tam lezali prilis dlho.

Skusim tie fora
Inkaso
08.05.10,17:48
Zdravim,

Zaujimalo by ma, ake zbrane moze clovek u nas drzat :-)

Len tak, pre zaujimavost som pozeral google a v USA predavaju normalne aj 'gulomety" ci co :D

Je u nas, na SR, nejaky limit?

taku M-16 asi drzat/mat nemozem, co ? :-)

A este jedna teoreticka otazka, v pripade prepadu, napr domu, co lepsie ochrani pred utocnikom? Taky glok (alebo pistole celkovo), alebo tie dlhe zbrane/uzi nejake... Ked tak nad tym rozmyslam, take dlhe zbrane mozu byt relativne neprakticke, a skor pouzitelne ak ma ide prepadnut nejaka armada zombikov..

Kazdopadne, taka AR-15 ci M-16 alebo podobne kusky, by boli ako stvorene pre take SHTF scenare :) (snad nikdy nepridu, amen)
buchač
08.05.10,18:23
Zdravim,

Zaujimalo by ma, ake zbrane moze clovek u nas drzat :-)

Len tak, pre zaujimavost som pozeral google a v USA predavaju normalne aj 'gulomety" ci co :D
ci co ????...takú zbraň nepoznám ...a ani Google taká niečo nepozná...;)

Je u nas, na SR, nejaky limit?
Hej , je ...50 km/h v obci , 90 km/h mimo obce a 110 km/h na diaľnici ...

taku M-16 asi drzat/mat nemozem, co ? :-)

A este jedna teoreticka otazka, v pripade prepadu, napr domu, co lepsie ochrani pred utocnikom? Taky glok (alebo pistole celkovo), alebo tie dlhe zbrane/uzi nejake... Ked tak nad tym rozmyslam, take dlhe zbrane mozu byt relativne neprakticke, a skor pouzitelne ak ma ide prepadnut nejaka armada zombikov..
Vráť sa do iného levelu , na nejaké virtuálne bojiská ...ak dospeješ , potom začni uvažovať o zbrani ako takej ...
Ozaj ...a nerozmýšľaj ...ono to niekedy bolí ...aj mňa ...:)
Kazdopadne, taka AR-15 ci M-16 alebo podobne kusky, by boli ako stvorene pre take SHTF scenare :) (snad nikdy nepridu, amen)
Že paranoja Ťa obchádza , paranoja obchádza ...???
http://www.youtube.com/watch?v=OkE82nvllzY


Prečítaj , študuj ...mudruj ...veľa sa dozvieš ...


Z Á K O N
z 23. apríla 2003
o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov

http://www.afg.sk/sub/afg.sk/images/pdf/zbranen.pdf
Inkaso
08.05.10,19:15
Ja som sa pytal vazne a dospel som uz davno :)
Necakal som ironicke odpovede, ale ten zombie nebol mysleny vazne samozrejme, ale mozes mi garantovane a na 100% vylucit akekolvek SHTF situacie?
samozrejme nemam naladu strielat, uz akychkolvek ludi hlava nehlava, ale pokial sa nejaky "manik", rouzmej: extremne vyhladovely a zufaly obcan hladajuc jedlo a zlato, lebo jeho eura sa premenili na znackovy toaletny papier, co nema co uz stratit vrhne na moju rodinu, pretoze ja mam jedlo a on nie, jednoznacne moju rodinu ochranim za akukolvek cenu, v tomto pripade aj za cenu pouzitia akejkolvek zbrane ;)

Ten limit - myslel som ci exustuje nejake obmedzenie na drzanie istych zbrani, tipujem ze nejaky raketomet mi nikto nepovoli a myslim ze ani tu spominanu M-16, ale chcel som sa len opytat.

tato SHTF, alá chaoticka situacia nastat moze :) je len malo pravdepodobna, avsak v pripade ze je nietko pripraveny, ma jednoznacne obrovske vyhody.

priklad:
nie je jedlo najdolezitejsie, lebo ak ma moj sused pistol, povie mi nieco ako Bud mi das jedlo, alebo si to zoberiem za pouzitia mojej pistole, avsak ak aj ja budem mat dostatocnu obrannu "vyzbroj" radsej pojde "o dum dal"

samozrejme, ze bude pre nas oboch a celkovo okolie lepsie, ak ho naucim pripravit sa na SHTF situacie, tj. nech ma dost jedla a platidla... atd atd ale to som uz odbocil, ale snazim sa vysvetlil podstatu mojej otazky, "zombie pc hry" uz davno nehram ;) ale realita niekedy nepusti :(
buchač
08.05.10,19:24
Ja som sa pytal vazne a dospel som uz davno :)
Sorry ...
Necakal som ironicke odpovede, ale ten zombie nebol mysleny vazne samozrejme, ale mozes mi garantovane a na 100% vylucit akekolvek SHTF situacie?
Nie ...aj mňa chytá niekedy paranoja ...
samozrejme nemam naladu strielat, uz akychkolvek ludi hlava nehlava, ale pokial sa nejaky "manik", rouzmej: extremne vyhladovely a zufaly obcan hladajuc jedlo a zlato, lebo jeho eura sa premenili na znackovy toaletny papier, co nema co uz stratit vrhne na moju rodinu, pretoze ja mam jedlo a on nie, jednoznacne moju rodinu ochranim za akukolvek cenu, v tomto pripade aj za cenu pouzitia akejkolvek zbrane ;)
Vidíš , múdro vravíš teraz , až mi je to divnô...
Ten limit - myslel som ci exustuje nejake obmedzenie na drzanie istych zbrani, tipujem ze nejaky raketomet mi nikto nepovoli a myslim ze ani tu spominanu M-16, ale chcel som sa len opytat.
Viď zbrojný zákon ...
tato SHTF, alá chaoticka situacia nastat moze :) je len malo pravdepodobna, avsak v pripade ze je nietko pripraveny, ma jednoznacne obrovske vyhody.
Ver , že nikdy ...NIKDY nebudeš na všetko pripravený ...a je jedno v akej súvislosti životných situácií sa to týka...
priklad:
nie je jedlo najdolezitejsie, lebo ak ma moj sused pistol, povie mi nieco ako Bud mi das jedlo, alebo si to zoberiem za pouzitia mojej pistole, avsak ak aj ja budem mat dostatocnu obrannu "vyzbroj" radsej pojde "o dum dal"
Nerieš radšej ...
samozrejme, ze bude pre nas oboch a celkovo okolie lepsie, ak ho naucim pripravit sa na SHTF situacie, tj. nech ma dost jedla a platidla... atd atd ale to som uz odbocil, ale snazim sa vysvetlil podstatu mojej otazky, "zombie pc hry" uz davno nehram ;) ale realita niekedy nepusti :(
Realita je sviňa ...ja niekedy bez železa ani nákup nejdem ...;)

Ozaj , prečítaj si ...http://www.porada.sk/blog.php?b=498
Inkaso
08.05.10,19:34
Pohoda, mier :) ja som to napisal tak ako keby som nieco pil, predtym, tak to blbo vyznelo :D

Ta basnicka je genialna, paci sa mi :)

' Ver , že nikdy ...NIKDY nebudeš na všetko pripravený ...a je jedno v akej súvislosti životných situácií sa to týka..."

Svata pravda... bez ohladu na to co clovek ma, v realnej skusenosti staci jednen nespravny pohyb a je po vsetkom, respektive clovek urobi totalne iny krok ako sa "ucil".. clovek nie je stroj :)
buchač
08.05.10,19:37
Pohoda, mier :) ja som to napisal tak ako keby som nieco pil, predtym, tak to blbo vyznelo :D

Ta basnicka je genialna, paci sa mi :)

' Ver , že nikdy ...NIKDY nebudeš na všetko pripravený ...a je jedno v akej súvislosti životných situácií sa to týka..."

Svata pravda... bez ohladu na to co clovek ma, v realnej skusenosti staci jednen nespravny pohyb a je po vsetkom, respektive clovek urobi totalne iny krok ako sa "ucil".. clovek nie je stroj :)

Poznám ....bolelo to ...kua ...;)
Inkaso
08.05.10,19:43
Nieco sa stalo ? ... resp. (nehoda) so zbranou ?
buchač
08.05.10,19:46
Nieco sa stalo ? ... resp. (nehoda) so zbranou ?

;):rolleyes::confused::cool::---:D:)
Inkaso
08.05.10,19:48
Noo, ja ze sa ti nieco skarede prihodilo uz, ked si napisal ze bolelo a poznas... :)
ale ak nie, tak super a dufam ze sa ani neprihodi :D
buchač
08.05.10,19:50
Noo, ja ze sa ti nieco skarede prihodilo uz, ked si napisal ze bolelo a poznam/s... :)
ale ak nie, tak super a dufam ze sa ani neprihodi :D
;)
Bionda
09.05.10,18:09
inkaso, pozri si zákon, M-16 môžeš, ale upravený tak ako zákon dovoľuje, ale dobrá pištoľ.....prečo nie ? SA spúšť - pekne rezko strieľa:D
Určite si pozri fóra , kde nájdeš véééľa odpovedí na tvoje otázky, dokonca aj riešenia na situáciu, ktorú si uvádzal ;) veľa názorov a pod.....
richi
11.05.10,21:38
Ja by som mal zaujem o tu knihu, neda sa mi poslat SS. mam malo prispevkov :-)
Bionda
12.05.10,05:56
richi - upresni čo od koho a akú knihu ;)
radosipka
07.06.11,16:36
Zdravím Vás,

dnes som si bol vyžiadať tlačivá potrebné k vystaveniu zbrojného preukazu. Mám záujem o skupinu A. Keď som sa pýtal čo všetko potrebujem dostal som informáciu že musím byť živnostník, pokiaľ ním niesom nemôžem žiadať a ani nedostanem preukaz skupiny A. Táto podmienka pokiaľ viem ale nieje nikde v zákone uvedená. Je to tak alebo je niekde zákonom stanovená aj táto podmienka? A ešte keď si teda podám žiadosť a získam živnostenský list tak už bude všetko razom v poriadku a môžem o zbrojný preukaz požiadať? To mi príde dosť divné. Prosím poraďte ako to je. Ďakujem.
Boris7299
27.08.11,19:55
Zdravím Vás,

dnes som si bol vyžiadať tlačivá potrebné k vystaveniu zbrojného preukazu. Mám záujem o skupinu A. Keď som sa pýtal čo všetko potrebujem dostal som informáciu že musím byť živnostník, pokiaľ ním niesom nemôžem žiadať a ani nedostanem preukaz skupiny A. Táto podmienka pokiaľ viem ale nieje nikde v zákone uvedená. Je to tak alebo je niekde zákonom stanovená aj táto podmienka? A ešte keď si teda podám žiadosť a získam živnostenský list tak už bude všetko razom v poriadku a môžem o zbrojný preukaz požiadať? To mi príde dosť divné. Prosím poraďte ako to je. Ďakujem.


Serus kde si zohnal podklady respektive ziadost na policii ? A potom sa to na policiu aj odovzdava myslim ziadost vypisana?
lujza.j
27.08.11,19:56
Serus kde si zohnal podklady respektive ziadost na policii ? A potom sa to na policiu aj odovzdava myslim ziadost vypisana?

http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojneho-preukazu
http://www.poplatky.emka.sk/policia.html
buchač
27.08.11,20:31
http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojneho-preukazu
http://www.poplatky.emka.sk/policia.html

...lujzi .....

...stránka MV nie je aktualizovaná , niečo na nej chýba...;):rolleyes:

...Tebou uvedená stránka o poplatkoch ...nie je na nej ani zmienka o ZP ...tu je originál ...;)

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-na-useku-strelnych-zbrani-a-streliva
buchač
27.08.11,20:44
Lepšie vyznie v texte ...


Zdravím Vás,

dnes som si bol vyžiadať tlačivá potrebné k vystaveniu zbrojného preukazu. Mám záujem o skupinu A. Keď som sa pýtal čo všetko potrebujem dostal som informáciu že musím byť živnostník, pokiaľ ním niesom nemôžem žiadať a ani nedostanem preukaz skupiny A.
Blbosť ...nemusíš ...v pohode môžeš požiadať
Táto podmienka pokiaľ viem ale nieje nikde v zákone uvedená. Je to tak alebo je niekde zákonom stanovená aj táto podmienka?
Tak jesto ...nie je ...Zákon č.190/2003 Z.z. O zbraniach a strelive vraví o tom § 16 a 17...

A ešte keď si teda podám žiadosť a získam živnostenský list tak už bude všetko razom v poriadku a môžem o zbrojný preukaz požiadať?
Môžeš ...no je to potom o iných poplatkoch , nehovoriac o iných " aspektoch " :--- štátnej moci ...
To mi príde dosť divné. Prosím poraďte ako to je. Ďakujem.
...divné ???...aj hej ...

Možno ešte aj horšie bude ...:rolleyes:
lujza.j
27.08.11,20:44
...lujzi .....

...stránka MV nie je aktualizovaná , niečo na nej chýba...;):rolleyes:

...Tebou uvedená stránka o poplatkoch ...nie je na nej ani zmienka o ZP ...tu je originál ...;)

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-na-useku-strelnych-zbrani-a-streliva

buchi;) v tej prvej stránke MV, je to čo si dal Ty, predpokladala som, že si to záujemca nájde....:) "správne poplatky"
buchač
27.08.11,20:55
buchi;) v tej prvej stránke MV, je to čo si dal Ty, predpokladala som, že si to záujemca nájde....:) "správne poplatky"

...oki , ibaže ja som tou aktualizáciou nemyslel poplatky , aby sme si rozumeli ...

Mne sa jedná len o to , že na onej stránke MV nie sú uvedené psychotesty ...
Ale už aj ...
http://www.epi.sk/440/Nova-vyhlaska-o-posudzovani-zdravotnej-a-psychickej-sposobilosti-na-drzanie-alebo-nosenie-strelnych-zbrani-a-streliva_33813.aspx

Doteraz bolo potrebné potvrdenie len od všeobecného lekára ...;)
lujza.j
27.08.11,21:04
...oki , ibaže ja som tou aktualizáciou nemyslel poplatky , aby sme si rozumeli ...

Mne sa jedná len o to , že na onej stránke MV nie sú uvedené psychotesty ...
Ale už aj ...
http://www.epi.sk/440/Nova-vyhlaska-o-posudzovani-zdravotnej-a-psychickej-sposobilosti-na-drzanie-alebo-nosenie-strelnych-zbrani-a-streliva_33813.aspx

Doteraz bolo potrebné potvrdenie len od všeobecného lekára ...;)

jáj, tak to som nekukala či to tam je, ale ved o tom sa už toľko popísalo a povedalo, že ked moje decko o tom vie, tak to musí vedieť už každý:D akurát teraz pár min, do zadu som sa jej pýtala, že či si ide robiť zbroják /chodí s biom strielať, dnes si to "užila" aj so sapikom ala "H"/ona nato, že teraz mi ho nedajú ved musím ísť na psycho:D:D tak asi tak....
buchač
27.08.11,21:11
jáj, tak to som nekukala či to tam je, ale ved o tom sa už toľko popísalo a povedalo, že ked moje decko o tom vie, tak to musí vedieť už každý:D akurát teraz pár min, do zadu som sa jej pýtala, že či si ide robiť zbroják /chodí s biom strielať, dnes si to "užila" aj so sapikom ala "H"/ona nato, že teraz mi ho nedajú ved musím ísť na psycho:D:D tak asi tak....
Podľa novej vyhlášky teraz len tí , čo majú poloautomatické dlhé zbrane ( a la´ sapík ) už v držbe ...
Pri novej žiadosti , respektíve pri opätovnom predlžení automaticky všetci ....



...kua , takže aj ja ???? :eek::confused::---:D........o tri roky ma to čaká ...:rolleyes:
lujza.j
27.08.11,21:14
Podľa novej vyhlášky teraz len tí , čo majú poloautomatické dlhé zbrane ( a la´ sapík ) už v držbe ...
Pri novej žiadosti , respektíve pri opätovnom predlžení automaticky všetci ....



...kua , takže aj ja ???? :eek::confused::---:D........o tri roky ma to čaká ...:rolleyes:

no údajne aj ja:eek: mám ho prepadnutý a chcem nový len tie psychotesty musím overiť či sa týkajú úplne všetkých?:D
avalik
27.08.11,21:17
Vyhláška 229/2011 Z.z. o postupe pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti na držanie alebo nosenie strelných zbraní a streliva a o náležitostiach lekárskeho posudku a psychologického posudku
- účinnosť od 1.8.2011
buchač
27.08.11,21:22
no údajne aj ja:eek: mám ho prepadnutý a chcem nový len tie psychotesty musím overiť či sa týkajú úplne všetkých?:D

...ak mne uveríš ........tak mi VER ...;)

...zároveň predpokladám , že veríš , že do vetra nevravím ...:cool:
buchač
27.08.11,21:25
Vyhláška 229/2011 Z.z. o postupe pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti na držanie alebo nosenie strelných zbraní a streliva a o náležitostiach lekárskeho posudku a psychologického posudku
- účinnosť od 1.8.2011

...a nechci čítať tie reakcie na odborných fórach ....:---:D:D:D
avalik
27.08.11,21:28
ani necitam :), zbrojak mam prepadnuty a momentalne nepocitujem potrebu si ho obnovit :)
radosipka
28.08.11,08:54
Ale veď psychotesty sú iba o ďalšom poplatku, a navyše som rád keď sa eliminuje aspoň zčasti potenciálna hrozba vydania zbrane nejakému :eek: ... ... Aj keď keď ju niekto chce tak si ju nakoniec zoženie.
radosipka
28.08.11,08:55
Serus kde si zohnal podklady respektive ziadost na policii ? A potom sa to na policiu aj odovzdava myslim ziadost vypisana?
Na oddelení zbraní a streliva na miestnom obvodnom oddelení PZ dostaneš všetko čo treba a tamtiež to potom aj všetko odovzdáš.
buchač
28.08.11,09:32
Mám oponovať ....???


Ale veď psychotesty sú iba o ďalšom poplatku, a navyše som rád keď sa eliminuje aspoň zčasti potenciálna hrozba vydania zbrane nejakému :eek: ... ... Aj keď keď ju niekto chce tak si ju nakoniec zoženie.
...to si ozaj myslíš , že je to iba o tom poplatku ????
...to si ozaj myslíš , že sa fakt eliminuje ten , podľa Teba " nejaký " ja nazvem dement ???
...to si ozaj myslíš , že si to len tak zoženie ...ten dement ...psychologický posudok ???
To si skôr splaší nejaký čierny kvér ...a vôbec tým nemyslím kriminálne prostredie .....


Na oddelení zbraní a streliva na miestnom obvodnom oddelení PZ dostaneš všetko čo treba a tamtiež to potom aj všetko odovzdáš.
...na PRÍSLUŠNOM oddelení , t.j. OKRESNOM a nie na obvodnom , dostaneš maximálne len prázdne tlačivá a slová ;)...a nie VŠETKO , ako si bol spomenul ...a nie na každom OBVODNOM oddelení ...:confused:
Koľko je príslušných okresov s takouto právomocou ( vydanie ZP ) a koľko je oddelení PZ na Slovensku ...???

....povedal by som v tejto súvislosti aj ..." pozor na slovíčka , terminológiu "...;):rolleyes:
radosipka
28.08.11,09:58
Áno, myslím si to ozaj, inak by som to asi nepísal. Tie psychotesty som robil, tak viem o čo tam ide a že to nieje pre bežného človeka problém.
Myslím si aj to že to istú časť dementov od toho buď odradí alebo vyradí.
A tým že si ju zoženie nejako inak som myslel na čierno zbraň a nie potvrdenie, tu som sa nevyjadril zrozumiteľne pardon. ( myslel som že skloňovanie nejako si ju zoženie sa pochopí ako zbraň a nie ako psychotesty ).

A na našom oddelení PZ Bratislava II je označenie oddelenia smerovateľom Zbrane a strelivo kde Ti tieto formuláre ochotne vydajú aj s patričným vysvetlením že čo s nimi ako kam odkiaľ a celkovo...Ospravedlňujem sa že som neuvažoval v širšom merítku a hodnotil som to cez seba, tým pádom to mohlo byť neprínosné.

A ako som sa dozvedel tak každé oddelenie má nejaké svoje podmienky pre vydanie žiadosti kategórie A. Nemusí to byť len podmienka byť živnostník, ale trebárs aj mať záznam o tom že ste už bol niekedy prepadnutý a podobne. Charakteristiky nad rámec stanovených zákonom určuje oddelenie, teda NIESÚ stanovené zákonom. Na kategóriu B žiadne okrem zákonných podmienok nekladú...
buchač
28.08.11,10:27
Áno, myslím si to ozaj, inak by som to asi nepísal. Tie psychotesty som robil, tak viem o čo tam ide a že to nieje pre bežného človeka problém.
Myslím si aj to že to istú časť dementov od toho buď odradí alebo vyradí.
A tým že si ju zoženie nejako inak som myslel na čierno zbraň a nie potvrdenie, tu som sa nevyjadril zrozumiteľne pardon. ( myslel som že skloňovanie nejako si ju zoženie sa pochopí ako zbraň a nie ako psychotesty ).

A na našom oddelení PZ Bratislava II je označenie oddelenia smerovateľom Zbrane a strelivo kde Ti tieto formuláre ochotne vydajú aj s patričným vysvetlením že čo s nimi ako kam odkiaľ a celkovo...Ospravedlňujem sa že som neuvažoval v širšom merítku a hodnotil som to cez seba, tým pádom to mohlo byť neprínosné.

A ako som sa dozvedel tak každé oddelenie má nejaké svoje podmienky pre vydanie žiadosti kategórie A. Nemusí to byť len podmienka byť živnostník, ale trebárs aj mať záznam o tom že ste už bol niekedy prepadnutý a podobne. Charakteristiky nad rámec stanovených zákonom určuje oddelenie, teda NIESÚ stanovené zákonom. Na kategóriu B žiadne okrem zákonných podmienok nekladú...
ŽIADNE oddelenie , žiaden jeho príslušný policajt nie je postavený nad zákon ...:confused::confused::confused:

Citujem jeden z príspevkov z " môjho fóra " ...


Pokiaľ sú na jednotlivých útvaroch PZ také zásadné rozdiely pri posudzovaní odôvodnenosti vydania ZP na sk. A, chcem upozorniť na širokú paletu možností obrany proti zamietavému rozhodnutiu.

Podstatné je ust. § 70 zák. č. 190/2003 Z.z., ktoré nemá vplyv len na povinnosť vydať negatívny verdikt formou rozhodnutia a možnosť podania odvolania, ale umožňuje využiť aj mimoriadne opravné prostriedky, v danom prípade predovšetkým podanie podnetu na preskúmanie rozhodnutia mimo odvolacieho konania. Vzhľadom na to, že sa spochybní odvolacie rozhodnutie, bude musieť zaujať nejaké stanovisko správny orgán nadriadený KR PZ, t.j. MV SR.

Ďalej je tu možnosť podať podnet na preskúmanie zákonnosti predmetného rozhodnutia miestne a vecne príslušnej prokuratúre podľa § 31 zák. č. 153/2001 Z.z., ktorou je okresná prokuratúra v prípade právoplatnosti rozhodnutia PZ na prvom stupni, resp. krajská prokuratúra, ak sa rozhodlo v odvolacom konaní.

Krajným riešením je postup podľa piatej časti OSP, teda podanie správnej žaloby, kde je potrebné predovšetkým zdôrazniť, že ide o výkon základných práv a slobôd (oprávnenie nakladať so svojím majetkom špecifickou formou - nosením pri sebe), čo zásadne zužuje voľnosť správnej úvahy a nemožno na túto situáciu plne aplikovať ustanovenie § 245 ods. 2 OSP.

Najkrajnejším riešením je podanie na ústavný súd, ktorý už v minulosti niektorým sťažovateľom vyhovel.

V každom prípade sa zrejme žiadateľ pri takejto obrane svojich práv nezaobíde bez právnej pomoci, aspoň pri koncipovaní písomných podaní, tu by (snáď) mohlo strelcom pomôcť LT, napríklad XYZ by bol dobrý adept na získanie zjednocujúcich stanovísk, resp. judikatúry - prachy dal a už nemá čo stratiť.

Pokiaľ viem , tak Blava je v tomto ohľade drbnutá ...šak majú poblízku Lipshita , známeho to bojovníka - odborníka proti zbraniam ...:---:D