nikita884
11.12.06,09:45
Nevie mi niekto prosim vas poradit, ze v akej cenovej kategorii sa pohybuje stavebny material v Polsku a ci sa to oplati kupit ohladom kvality??Ma stym niekto skusenosti??D A K U J E M....
Kolenčík
11.12.06,09:04
Neviem o aký stavebný materiál ide (cement, omietky, tvárnice, tehly, železo, strešné krytiny, obklady a pod.). Kúpiť sa oplatí, ale treba nájsť a poznať dobrého výrobcu.
nikita884
13.12.06,12:10
Jednalo by sa o vsetko, co sa tyka stavby domu...cement, tvarnice,tehly,okna,obklady...
comodo
28.12.06,19:49
Vela tovaru z PL je i v slovenskych stavebninach. Malty , dvere , rohove listy ,radiatory , folie ..., ak mas ako doviest usetris. Okna by som neriskoval , zalezi ci si dokazes kvalitu skontrolovat.
Kolenčík
29.12.06,12:44
Ak chceš kupovať tak len u overených predajcov, dobré sú tzv. BUDOWLIANKY - predajne stavebnín, musíš si vybrať kvalitu napr. BOULIX a to je komplet služba /lepidlo, sieťka, stierka a pod/. Comodo má pravdu, v naších predajniach stavebnín sú väčšinou materiály z PL s nahodeným rabatom, v PL ušetriš.
220870
07.01.07,19:15
V poľsku veľmi záleží na firme (Výrobcovi). Stretol som sa ws Poľským vápnom je vynikajúce slovenský hydrát mu nesiha ani po členky.Naopak tzv presné tvárnice privezené z PL obdoba SK porfix .Tu môžem všetkých potencionálnych kupcov vystrihať v žiadnom prípade to nekupujte je to absolútny bordel.Naopak tehlobloky privezené z PL od firmi Winerberger PL sú vynikajúce.Celkom nedávno som vydel po dlhom čase aj veľmi dodre spracované PL euro okná.V PL sa veľmi tažko orientuje a ak sa rozhodne niekto isť tam nakupovať na blint nech zo sebou vezme aj niekoho čo sa stavebným materiálom rozumi.
jasha
08.01.07,12:22
Do PL sa urcite oplati ist, ale ako uz bolo povedane vyssie treba vediet dobreho vyrobcu a hlavne kupovat v obchodoch, kde je aj zaruka. Oplatia sa aj cele kupelky (sanita, kachlicky,...). Aj vane RAVAK su tam o dost lacnejsie ako u nas a tiez ich dovazaju z CZ. A to nehovorim o dodacich terminoch. Tu som cakala na panel k vani 6 tyzdnov a stale to posuvali dalej a dalej ze nestihaju v cz vyrabat - nasla som si ju v pl na nete a vyrazila som a na druhy den mala doma a s cestou ma to vyslo tolko ako by som zaplatila tu. Este moj poznatok - dajte pozor na vysku dveri ak ich budete kupovat tam - v PL je ina norma ako STN (tam maju vysku 210 cm, ale na zakazku vyrobia aj podla nasej normy)
Prihodim len zopar linkov na web stranky obchodov (velkostou take nieco ako v SR Baumax) - na vacsine stranok su aj akciove katalogy s cenami.
http://www.nomi.pl/
http://www.obi.pl/pl/
http://www.castorama.pl/
http://www.praktiker.pl/
http://www.leroymerlin.pl/
atd...
treba hladat na nete (markety budowlane,....)
monka80
26.03.07,12:56
ahojte poradaci, mam ten isty problem ako nikita884, ale mna by zaujimalo ci nema niekto skusenosti zo stresnymi oknami z PL??myslim nazov firmy zo stresnymi oknami, radiatory, krbove vlozky a sanita.Su nejake dobre predajne aj pri hraniciach???dakujem za odpovede
Miro71
26.03.07,21:26
ahojte PORADACI, stavebný materiál sa oplatí v PL nakúpiť ako komplet na celý dom. Objednával som na celý dom tehlobloky, Bramac PL, krov, omietky, cement, armovaciu rohož a roxor, stopné nosníky a vložky Winerberger a iný materiál. Polské stavebniny mi to doviezli grátis. Boli toho 3 kamiony. Zaplatil som za materiál v korunách, ale mohol som to vyplatiť aj v eurách. Stálo ma to 289.000,- Sk, a POZOR- o 47% lacnejšie, ako u nás na slovensku A v prípade, že niečo budem potrebovať, stačí mail, alebo telefon a do 48 hodín mam material na stavbe. Ak bude toho určitý objem, dopravu mám grátis, poprípade si niečo na ňu priplatím- aj tak sa mi to oplatí. Záruka na materiál samozrejme je, však sme v spoločnej EU.
mandyla
28.03.07,07:06
Pre Miro71- mohol by si mi poslať adresu stavebnín v Poľsku kde si materiál nakupoval? Ďakujem vopred.
aduliak
28.03.07,10:44
ahojte, aj mne by si velmi pomohol s tou adresou:)
dakujem
Kolenčík
29.03.07,18:28
Ja chodím do BUDOWLANKY v Žiwci, dajú ti tam aj zľavy.
lubica100
30.03.07,12:32
Miro, prosim ta posli adresu na tie stavebniny v Polsku. Please
evita
11.04.07,21:09
ahojte PORADACI, stavebný materiál sa oplatí v PL nakúpiť ako komplet na celý dom. Objednával som na celý dom tehlobloky, Bramac PL, krov, omietky, cement, armovaciu rohož a roxor, stopné nosníky a vložky Winerberger a iný materiál. Polské stavebniny mi to doviezli grátis. Boli toho 3 kamiony. Zaplatil som za materiál v korunách, ale mohol som to vyplatiť aj v eurách. Stálo ma to 289.000,- Sk, a POZOR- o 47% lacnejšie, ako u nás na slovensku A v prípade, že niečo budem potrebovať, stačí mail, alebo telefon a do 48 hodín mam material na stavbe. Ak bude toho určitý objem, dopravu mám grátis, poprípade si niečo na ňu priplatím- aj tak sa mi to oplatí. Záruka na materiál samozrejme je, však sme v spoločnej EU.

Miro 71, prosím ťa, aj mne by si mohol poslať adresu firmy kde si to kupoval. Vopred ďakujem:)
andreaS
12.04.07,05:24
Miro poprosim aj ja kontakt na tie stavebniny

moc dakujem
jaja17
01.05.07,10:17
dostal niekto odpoved od Mira71?viete ktore stavebniny v polsku to su?
dost by mi to pomohlo.dakujem
jaja17
01.05.07,10:21
nikita884,dostala si adresu stavebnin v polsku,co opisoval miro71?mozes mi ju poslat,ak ju mas?dakujem
andreaS
01.05.07,10:54
ja som odpoved nedostala..

tiez by mi to bodlo...

MIRO71 bol by si ochotny poslat nam ten kontakt do sukromnych sprav, pripadne to "prilep" sem... pomozes tym viacerym
nikita884
10.06.07,19:05
este ani ja som nedostala odpoved od Mira..ale velmi by ma potesila...takze ked ju niekto dostane, prosim poslite....
Soňurka
11.06.07,08:20
Ja sa tiež pripájam, myslím, že by sme boli vďační viacerí ;) :)


Napr. teraz by som ja konkrétne potrebovala, ak by mal niekto cenník a adresu na lacné drevené dvere blízko hraníc.
Ešte v roku 2004 sme ich kupovali v Zubrzyci Górnej, cenník sme niekde stratili a na nete ho nemajú uvedený.
Díky :)
12spidy
15.06.07,08:14
dostal už niekto odpoved?

ak ano prosím Vás zverejnite ju Velmi nám to pomôže DAKJEM
mambi
17.06.07,11:09
ahojte PORADACI, stavebný materiál sa oplatí v PL nakúpiť ako komplet na celý dom. Objednával som na celý dom tehlobloky, Bramac PL, krov, omietky, cement, armovaciu rohož a roxor, stopné nosníky a vložky Winerberger a iný materiál. Polské stavebniny mi to doviezli grátis. Boli toho 3 kamiony. Zaplatil som za materiál v korunách, ale mohol som to vyplatiť aj v eurách. Stálo ma to 289.000,- Sk, a POZOR- o 47% lacnejšie, ako u nás na slovensku A v prípade, že niečo budem potrebovať, stačí mail, alebo telefon a do 48 hodín mam material na stavbe. Ak bude toho určitý objem, dopravu mám grátis, poprípade si niečo na ňu priplatím- aj tak sa mi to oplatí. Záruka na materiál samozrejme je, však sme v spoločnej EU.

Miro, prečo nezverejníš adresu, prípadne kontakt? Boli by sme ti viacerí vďační....
AndrejG
18.06.07,18:47
V Polsku nic nekupovat, vsetko maju nekvalitne.
franco24
20.07.07,11:25
nic proti Mirovi no na zaciatku kopec reci a teraz ... :cool:
Martin Žigo
28.02.08,17:59
Ak mozes poslat adresy na tie firmy do Polska na stavebny material. Zatial dakujem!!!!!
Peter Briatka
29.02.08,08:00
Co sa kvality a jeho parametrov týka... ak bola na ne preukázaná zhoda pre všetky členské krajiny a sú označené značkou CE... je ich kvalita a všetky vlastnosti v súvisloti CPD a príslušnými normami zaručená.
mambi
16.02.09,12:05
Ahojte, viete mi dať tip, kde v Krakowe sú nejaké dobré predajne stavebnín? Chceli by sme ísť pozrieť nejaké obklady, dlažby, príp. vane, sprchové kúty, atd.
ďakujem
muz.zmarsu
28.03.09,19:19
Ahoj.
Mozno mal Miro na mysli tuto firmu:
Polska firma nabizi veškere stavebniny
Při větši objednavce transport gratis.
Např zateplovaci systemy:

Polystyren na fasady EPS 70 od 720 kč/m3
Polystyren na podlahu EPS 100 od 950 kč/m3
Lepidlo na polystyren KABE/KRAISEL od 130 kč za 25kg.
Lepidlo na sitku KABE/KRAISEL od 155 kč za 25kg.
Sitka Ake/PSB za 19 kč/m2
Roh delka 3 m za 35 kč
Startovaci lišta 10cm 3 m za 140 kč/mb
Akrylova omitka KABE/KRAISEL od 750 kč/25 kg - bily (zaruka 5 let)
A vice materialu v skvelych cenach.
Celá ČR / Ostravadohodou CZKJméno:Rem Max
Email:suchy1979zavinaco2bodkapl
Telefon:723205546ID inzerátu:80441

Nemam ju overenu, ak ma s nimi niekto skusenosti, tak nech sa prosim ozve. Len sa mi ozvali, ze by to doviezli aj na S.

muz.zmarsu
mirpol
14.04.09,13:34
Ahojte.

Môžete mi niekto prosím poradiť, kam mám ísť v Poľsku na nákupy? :confused: Potrebujem nakúpiť komplet veci na rekonštrukciu kúpeľne (sprcháč, obkladačky, skrinky, stavebný materiál,...). Len neviem kam v Poľsku zamieriť, mám na mysli nejaké mesto alebo firmu, kde sa dá kúpiť pekne všetko pokope a hlavne lacnejšie než u nás. Ďakujem vopred. :)
balunka
15.04.09,10:23
obchod Castorama v Bialsko-Biala,pobočka aj v Nowy Targ,a keď si dáš na net ,dá ti aj ostatné pobočky,ktorú máš najbližšie,kúpiš tam všetko na stavbu,dobrá cena,dobrý výber
susantravel
20.04.09,09:37
zdravím,vie mi niekto poradiť predajcu dreva na krov,v okolí Noweho Targu?
airin.nice
20.05.09,11:41
dobry den, vie niekto poradit v ktorych stavebninach v blizkosti Noweho Targu predavaju kvalitny material za dobru cenu ?/ide o obkladovu dlazbu, obkladove tehlove tvarnice, popripade prirodny kamen-bridlica a podobne/dakujem, Katka.
airin.nice
21.05.09,10:00
dobry den, vie niekto poradit v ktorych stavebninach v blizkosti Noweho Targu predavaju kvalitny material za dobru cenu ?/ide o obkladovu dlazbu, obkladove tehlove tvarnice, popripade prirodny kamen-bridlica a podobne/dakujem, Katka.
mendo933
21.05.09,11:10
napr. mercury market na vypadovke na saflary, je tam toho dost treba si pobehat
airin.nice
21.05.09,11:12
hmmm.....dakujem....-saflary-to je nejake mesto?
tina16
29.05.09,19:31
Ahojte poradaci preluskavam sa starsimi prispevkami o stavebnych materialoch kupenych v Polsku a natrafila som na miro 71 ktory kupoval v nejakych stavebninach material na cely dom.Mate niekto danu adresu? Velmi by mi pomohla. A tiez sa chcem spytat na kvalitu, ci mate niekto skusenosti s polskymi stavebninami? Dakujem:):):)
lilylilka
02.06.09,21:26
:rolleyes: tak ako to vyzerá s tým materiálom z Polska? ja by som mala tiež záujem ,budeme robiť sterchu tak by som potrebovala drevo na krov a aj plech,ktorý som počula ,že je v Polsku o polovicu lacnejší.
Nie je tu niekto ,kto by sa podelil o skúsenosti , prípadne nám poradil ,kde nakupovať?:o
j.kandra
06.06.09,12:03
MIRO 71 prosim ta posli mi e-mail a telefon na tie stevebniny v polsku
pomozes mi tym.Dik
DanielaSL
06.06.09,12:31
Neviem či ste si všimli, ale ten Miro 71 od ktorého čakáte odpoveď tu už od roku 2007 nebol.
DanielaSL
06.06.09,12:38
Inak my sme kupovali veľa vecí na stavbu v Poľsku..napríklad schody nám robil poliak...sú krásne, kvalitne urobené. Krb nám tiež robili poliaci...sme veľmi spokojní...ale treba si dať pozor aká firma. Obkladačky sme nakupovali v obchode Bo Mar 2.
http://www.bomar2.pl/ Veľmi pekný a cenove prijateľný koberec vlnený sme kúpili v Merkury Markt, taktiež sme tam kúpovali nejaké svietidlá. Čo by som nekupovala v Poľsku je nábytok...najmä sedačky, pohovky.
AnikoAd
06.06.09,13:39
Ahojte, mna by tiež zaujímal ten stavebný materiál, ale aj vchodové dvere, či už drevenné, alebo plastové. Dakujem
lejka
07.06.09,13:51
Aj ja poprosím o nejaký kontakt, potrebujeme krov, strešnú krytinu a plastové vchodové dvere. Ďakujem.
AnikoAd
07.06.09,17:25
asi nám nevie nikto poradit....
daraba
09.06.09,09:30
Ahoj, my sme boli v Poľsku pred troma týždňami objednať plech (ktorý ináč sa predáva na Slovensku za 8,40EUR a vyššie za m2 ten istý) a v Poľsku to vyšlo na 5EUR a Poliak nám to aj zadarmo doviezol. takže na záhradnom domčeku pri 50m2 sme ušetrili so všetkým cca 200EUR za to isté čo ponúka "slovenský podnikateľ" ktorému to tiež poliak dovezie zadarmo a on si tam nahodí bez mihnutia oka nejakých 3,3 EUR na m2 + ráta Vám aj cestu aj keď je to len 5 km ( no ako to robí ten Poliak keď sa mu to oplatí doviezť aj 200 km a aj má o 3,3 menej na m2 nepochopím!!!!!!!!!)
Dopľňam boli sme v Gorliciach (t.j. 95 km Prešov - Gorlice) vo firme BLACHOTRAPEZ. mrknite na stránku a vyžiadajte si mailom od poliaka cenník.
ing.kuban
10.06.09,08:30
Pre všetkých, čo chcú nakupovať stavebný materiál v Poľsku: Stačí prejsť cez Trstenú do Poľska a popri ceste mate vela pútačov a smeroviek ku rôznym stavebninám, lampám, nábytku, podláh, dlažieb, kuchýň, kúpeliek, krbov a pod. Stačí isť smerom na Novy Targ a do Nového Targu. Nesúhlasím s názorom, že v Poľsku je len nekvalitný materiál... Mnoho vecí sme kúpili v Poľsku kvalitnejších ako na Slovensku. Len treba si dať pozor a keď sa neviznáte, zoberte niekoho "odbornejšieho" so sebou. Veľa vecí sa dá nakúpiť až o 30 až 60 % lacnejšie pri porovnateľnej kvalite.

Ja osobne odporúčam Castoramu a Mercury market v Nowom Targu.
velvet
10.06.09,19:35
Ja osobne odporúčam Castoramu a Mercury market v Nowom Targu.

Dnes som tam bola, a v sobotu tam idem s veľkým autom na nákup :D.
Stretla som sa tam s niekoľkými majiteľmi stavebnín ktorých poznám tu na Slovensku osobne. Nakupovali tam za lacný peniaz a tu draho predajú. Takže na Slovensku máme kvalitnejší materiál??? :rolleyes:
AnikoAd
12.06.09,19:04
Dakujem velmi pekne všetkým za rady.Potešili ma. Ahojte
imrodl
22.06.09,17:23
MIRO71 aj ja by som prosil adresu stavebnín v polsku, príp. aspon mesto kde si nakupoval. dakujem.
DanielaSL
22.06.09,17:31
MIRO71 aj ja by som prosil adresu stavebnín v polsku, príp. aspon mesto kde si nakupoval. dakujem.

Pozri príspevok 37 ....
lilylilka
27.06.09,21:24
Ahoj, my sme boli v Poľsku pred troma týždňami objednať plech (ktorý ináč sa predáva na Slovensku za 8,40EUR a vyššie za m2 ten istý) a v Poľsku to vyšlo na 5EUR a Poliak nám to aj zadarmo doviezol. takže na záhradnom domčeku pri 50m2 sme ušetrili so všetkým cca 200EUR za to isté čo ponúka "slovenský podnikateľ" ktorému to tiež poliak dovezie zadarmo a on si tam nahodí bez mihnutia oka nejakých 3,3 EUR na m2 + ráta Vám aj cestu aj keď je to len 5 km ( no ako to robí ten Poliak keď sa mu to oplatí doviezť aj 200 km a aj má o 3,3 menej na m2 nepochopím!!!!!!!!!)
Dopľňam boli sme v Gorliciach (t.j. 95 km Prešov - Gorlice) vo firme BLACHOTRAPEZ. mrknite na stránku a vyžiadajte si mailom od poliaka cenník.
veľmi ďakujem za odpoveď ;)a radu.:):D
velvet
28.06.09,13:11
Bola som na dlažbu a obklad v Mercury Market v Poľsku. Nakúpila som k veľkej spokojnosti takmer do celého domu, viac sa mi do auta nevošlo :D.
Lenže zvedavosť nepustí, a tak som sa vybrala do Mercury Market Banská Bystrica. Odpísala som si ceny dlažby a obkladu /presne tých čo som nakúpila v PL/, a vynásobila počtom m2 ktoré som z tej-ktorej dlažby kúpila. Ušetrila som viac ako 400,-- €. Po odrátaní cesty do PL a späť dvomi autami, plus odmena pre šofera za nakladanie, plus obed pre všetkých, mi zostalo cca 250,-- €.
No neoplatí sa tam?
A potom že kupujte na Slovensku... :rolleyes:
lienka_medulienka
28.06.09,21:19
Boli sme na nákupe v čiernom dunajci a fakt sa oplatí je to omnoho lacnejšie a oplatí sa všetko ak chcete možem vám poskytnúť aj ceny niektorých materialov
Toma111
23.07.09,10:26
Ja by som potreboval poradiť, kde v Poľsku nakúpiť záclony, garníže a svietidlá??? Sme síce až z Nitry, je to dosť ďaleko, ale spojíme to s nejakým dvoj-troj dňovým výletom.
bupi
23.07.09,14:39
Zaclony, svietidla aj garnize ma vsetko Mercury markt.Aj vela ineho,ma to velky sortiment, sanita, stavebny material...
romichale
24.07.09,09:28
Zdravím. Miro71 zaujmalo by ma, kde v PL si nakupoval. Uvažujem o nákupe dlažby a obkladov. Dík.
dolfort
24.07.09,23:03
Zdravím. Miro71 zaujmalo by ma, kde v PL si nakupoval. Uvažujem o nákupe dlažby a obkladov. Dík.

Miro71 tu nebol dva roky, dal tu len ten jediný príspevok a viac sa neukázal. Inak vitaj na porade.
Katarina73
25.07.09,21:34
Dolfort? Ado? Sorry ze ta odmaskuvam ak si to ty... Potrebujem sa s tebou ako so stavebnikom poradit! KR z NR
dolfort
25.07.09,21:52
Dolfort? Ado? Sorry ze ta odmaskuvam ak si to ty... Potrebujem sa s tebou ako so stavebnikom poradit! KR z NR

Čau Katka, tu radí každý každému, takže spoko sa pýtaj!
SiggSauer
27.07.09,08:32
Zdravím Vás, ja by som sa chcel spýtať na obkladový dekoratívny kameň z Poľska. Má niekto nejaké skúsenosti, kde nakupoval, cena za m2, ... ??
mambi
27.07.09,09:07
Zdravím. Miro71 zaujmalo by ma, kde v PL si nakupoval. Uvažujem o nákupe dlažby a obkladov. Dík.

ahoj,
my sme dlažbu do celého domu kúpili v PL v obchode RCMB,- v Nowom Targu. Je to niečo ako u nás baumax. Je tam všetko.
Dlažbu sme kúpili vysoko leštenú 50x50 v akcii za 210,- Sk/m2. Pre porovnanie u nás 500 - 1500 Sk/m2. A je to 1. trieda.
lapejko
27.07.09,21:46
Ja som včera hľadal protišmykové preglejky na korbu valníka, v googli som si preložil do poľštiny hľadaný výraz a sklejki antipošlizgove za polovičnú cenu som zviditeľnil, potom už len upresniť Vám vyhovujúcu lokalitu. Veľa šťastia.
pivko
28.07.09,06:13
Aktuálna cena tehla Wienerberger Porotherm Profi 30 , 4.60 Zlt -stavebniny Bukowina Tatranska. min. o 50 cent menej ako u nás.
focus3ccd
13.08.09,10:35
Zdravím Vás, ja by som sa chcel spýtať na obkladový dekoratívny kameň z Poľska. Má niekto nejaké skúsenosti, kde nakupoval, cena za m2, ... ??

Ja som nasiel nieco taketo. http://www.leroymerlin.pl/produkty/kamien-elewacyjny,1103124419.html
Leroy je napriklad v Bielsko-Biala.
Tam chodim ja.
Tiez ho tam planujem kupit, u nas je neskutocne drahy....
evita
14.08.09,06:29
Zdravím Vás, ja by som sa chcel spýtať na obkladový dekoratívny kameň z Poľska. Má niekto nejaké skúsenosti, kde nakupoval, cena za m2, ... ??
Ja som pred mesiacom kupovala obkladový kameň /80 m2/ Andezit 2 u nás v SR a to v Nižnej za 10,62 EUR, pretože som pochodila niekoľko predajní v Poľsku a to čo som chcela bolo všade drahšie. U jedného poliaka som našla podobný obkladový kameň ako Andezit 2 a po všetkých zľavách by vyšiel na 18,32 EUR. Potrebovala som to aj doviezť a zložiť vo dvore a od poliaka by ma vyšla doprava drahšie a dvaja poliaci nemali ani ako zložiť palety z auta, čiže to by som si musela zabezpečiť sama. V Nižnej mali auto s destou, z ktorého mi palety pekne vyložili vo dvore. Pozri link: http://www.prirodnekamene.sk/index.html
cipa31
23.08.09,17:00
ahojte potreboval by som poradit.chcel by som kupit vonkajsie dvere,ale neviem ci sa oplati ist do polska a ak tak kam.mam na mysli kvalitu a cenu ak mi moze niekto poskytnut nejake stranky a aby to bolo niekde okolo noveho targu.dakujem cipa
christie1
30.08.09,21:03
My sme boli na nákupoch v PL 2x a to na trase Milovka Cisiec a Ziviec.
V Milovke sme objednali linku, rohovú, 2x4 metre, s barovým pultom, ale bez spotrebičov 1.400 e, platba v eurách. Plus chodbovú zostavu BRW a vstavanú skriňu na mieru do spálne 400 e, dovoz a montáž grátis.
V cisieci sadrokartón a stavebný matroš ako vata a pod.
A v Zivieci obklady, dlažby, sanitu. Keď som to zbežne zrátala tak obklady, dlažby (cca 35m2), rohová vaňa, skrinka s umývadlom + vysoká + zrkadlová + batérie + kúpelňové doplnky do 1.800 e
V zivieci interiérové dvere 11 ks vrátane 2 krídlových a posuvných + zárubne + 3 strešné okná velux spolu cca 2.500 e a dovoz gratis.
Kto by chcel vedieť podrobnosti mám odložené paragony môžem presne spočítať.
Obklady - keramika konskie - kamila
Dlazby - opoczno - linus verde
skrinky - cersanit frida
vaňa - excelent chrystal
dvere - portadoors - farba orech - tri sklené okienka v strede
str. okná - velux aj s tieniacim systémom
A pôjdeme tam aj na garniže, svietidlá, koberce...
balunka
31.08.09,08:00
My sme boli na nákupoch v PL 2x a to na trase Milovka Cisiec a Ziviec.
V Milovke sme objednali linku, rohovú, 2x4 metre, s barovým pultom, ale bez spotrebičov 1.400 e, platba v eurách. Plus chodbovú zostavu BRW a vstavanú skriňu na mieru do spálne 400 e, dovoz a montáž grátis.
V cisieci sadrokartón a stavebný matroš ako vata a pod.
A v Zivieci obklady, dlažby, sanitu. Keď som to zbežne zrátala tak obklady, dlažby (cca 35m2), rohová vaňa, skrinka s umývadlom + vysoká + zrkadlová + batérie + kúpelňové doplnky do 1.800 e
V zivieci interiérové dvere 11 ks vrátane 2 krídlových a posuvných + zárubne + 3 strešné okná velux spolu cca 2.500 e a dovoz gratis.
Kto by chcel vedieť podrobnosti mám odložené paragony môžem presne spočítať.
Obklady - keramika konskie - kamila
Dlazby - opoczno - linus verde
skrinky - cersanit frida
vaňa - excelent chrystal
dvere - portadoors - farba orech - tri sklené okienka v strede
str. okná - velux aj s tieniacim systémom
A pôjdeme tam aj na garniže, svietidlá, koberce...
kde presne v Milowke si objednávala nábytok?potrebujem vstavanú skriňu,aké máš rozmery tej skrine?
joebuggy
02.09.09,16:42
Ja som pred mesiacom kupovala obkladový kameň /80 m2/ Andezit 2 u nás v SR a to v Nižnej za 10,62 EUR, pretože som pochodila niekoľko predajní v Poľsku a to čo som chcela bolo všade drahšie. U jedného poliaka som našla podobný obkladový kameň ako Andezit 2 a po všetkých zľavách by vyšiel na 18,32 EUR. Potrebovala som to aj doviezť a zložiť vo dvore a od poliaka by ma vyšla doprava drahšie a dvaja poliaci nemali ani ako zložiť palety z auta, čiže to by som si musela zabezpečiť sama. V Nižnej mali auto s destou, z ktorého mi palety pekne vyložili vo dvore. Pozri link:

Nedalo mi to tak som zacal googlit. Zatial som nic nezistil ale natrafil som zaujimavu vec.

Okrem w w w . prirodnekamene . s k/ som nasiel aj firmu w w w . kamen-magma . s k/ prezeral som si galerie obidvoch "firmiciek" a zrazu som zbadal foto ktore sa nachadza u obidvoch. Zacal som detailnejsie skumat a tych fotiek bolo viac.

Otazka znie: kto znich sa chvali cudzim perim? Alebo obaja?

Hoci je Polsko rovnata krajina a kamenolomov je mozno v SR a CR viac, Poliaci su prespekulovany a urcite maju kamen lacnejsie. Vsak aj mramor tam vyjde lepsie ako v SR.

Chce to ist do hlbky PL, respektive do bokov v PL mimo tie hlavne trasi. Netreba sa uniest "Hura systemom" - tu je super, tu kupujem. Podla mna niektore stavebniny v PL blizko hranic a na dobrych trasach maju viac kupujucich zo SR nez z PL. Uz som sa stretol s nazorom beznich ludi v PL (nie obchodnikov) ktori niesu nadceni ze chodime k nim kupovat. Dovod: dopit od nas udrzuje, dokonca zvyšuje ich cenovu ponuku. Ked u nas isli ceni v case zaciatku krizi dole i nich stali alebo isli pomali dole. Ale uz som cca mimotemy takze koncim.
focus3ccd
18.09.09,06:39
Ano drazeju, je top vidnu, a to kvoli nam....
Ale stale sa oplati.
sweetyaska@azet.sk
19.09.09,14:16
Dobrý den,možem vas poprosit o adresu tých stavebnin v Polsku.dakujem
sweetyaska@azet.sk
24.09.09,17:37
Dobrý večer mohli by ste mi prrosim prezradit adresu tých stavebnin?Dakujem.Chystamesa do Polska na nakup stavebneho naterialu,len nevieme si vybrat kam.Ešte raz dakujem
dolfort
25.09.09,12:34
Bol niekto u Skalniaka v Spytkowiciach?
http://www.skalniak.eu/skalniak/index.html
Danah12
01.10.09,05:56
Ahojte,
mňa by len zaujímalo, neviem či to tu už náhodou nebolo spomenuté, že ak chcem nakupovať niečo v Merkury Markete alebo Castorame, či potrebujem zloté alebo mi vezmú aj Eurá :-).
Ďakujem.
ecompka
01.10.09,07:07
Zoberu ti aj eura a dokonca v lepsom kurze. Skusenost spred mesiaca.
focus3ccd
01.10.09,07:10
Ahojte,
mňa by len zaujímalo, neviem či to tu už náhodou nebolo spomenuté, že ak chcem nakupovať niečo v Merkury Markete alebo Castorame, či potrebujem zloté alebo mi vezmú aj Eurá :-).
Ďakujem.
Uplne najlepsie je platit kreditnou kartou, kde sa prepocitava devizovy kurz stred a mam taky pocit, ze ked pouzivam VISU, tak si spolocnost VISA berie len jedno percento z ceny podla aktualneho kurzu v den nakupu.
ing.kuban
01.10.09,10:19
Zoberu ti aj eura a dokonca v lepsom kurze. Skusenost spred mesiaca.

S tým by som nesúhlasil. Lepší kurz dostanete v zmenarni v Polsku. Moja skusenost Castorama 1:3,99, Mercury Market 1:4,00, Zmenaren v Alme V Nowom Targu 1:4,04, a menil som vacsiu sumu dostal som kurz 1:4,09.
ecompka
01.10.09,10:26
No myslela som kurz oproti vymene na Slovensku. Ja som zmenarne v Polsku neobchadzala.Platit sa moze v Eur ale vydavaju v polskych zlotych tak treba mat rozne eura.
pivko
04.10.09,17:35
Kupoval niekto v Targu krytinu Kanadsky šindel? ak áno kde a za koľko?
julko184
04.10.09,17:52
Prosím Vás m á niekto bližší kontakt ( napr.: tel. číslo, net adresa) na tie Poľské firmy, ja by som potreboval tvárnice a materiál na obvodové murivo. Prosím Vás.
lapejko
04.10.09,20:12
ahojte, v každom prípade ale doporučujem poznať kvalitu a cenu sortimentu u nás, inak sa popálite-Geberit a benzín ma vyšiel v Poľsku o 20% viac!
amoo
04.10.09,20:52
Kedze je tu mix otazok a odpovedi...
Ja zase nahanam PL stolara potrebujem rustikal. kuchynsku linku na mieru
pozna niekto seriozneho poliaka co by to prisiel do Po pomerat a vyrobit?
a je to naozaj lacnejsie a stoji to za to? ahoj.
Danah12
05.10.09,09:06
Inak som si kukal len tak pre zaujimavost letak pre mercury market v Polsku a na Slovensku a moc velke cenove rozdiely som v nom nevidela.
Nieco mi vyslo lacnejsie aj na Slovensku?
Naozaj sa to tam tak oplati ako tu pisete?
Danah12
06.10.09,08:23
Nikto mi nevie povedat ci su velke cenove rozdiely medzi Mercury Marketom na Slovensku a v Polsku?
jojkoz
06.10.09,10:06
Nikto mi nevie povedat ci su velke cenove rozdiely medzi Mercury Marketom na Slovensku a v Polsku?

Pozri radsej CASTERAMA - v polskom tesine aj v bielsku-biala.
Danah12
06.10.09,12:29
na ich stranke sa mi ale nepodarilo dostat k nejakemu cenniku tak to vobec neviem porovnat. :-(
andreaS
06.10.09,15:15
mna osobne castorama vobec neuputala... pride mi to ako baumax...

viac sa mi paci leroy merlin, ti aj mavaju akciove letaky :)
amoo
07.10.09,19:28
Chystam sa do PL na skusy, na nabytok konkretne solo rohovu sedacku, viete poradit- mate skusenosti kam z Presova je nieco najablizsie resp. olati sa?
velvet
07.10.09,19:39
Nikto mi nevie povedat ci su velke cenove rozdiely medzi Mercury Marketom na Slovensku a v Polsku?

Kupovali sme dlažbu v MM Poľsko a potom sme boli pozrieť v Bystrici na ceny, a keď som zrátala cenu dlažby plus cesta dvomi autami plus stravné v reštaurácii pre 5 ľudí, a potom som zrátala len cenu dlažby na Slovensku, ušetrili sme takmer 1000,-- €. To bola dlažba a obklad do takmer celého poschodového domu.
Teraz neviem ako to vyjde. Nevidela som leták.
Mne sa páči aj Castorama, na jar tam ideme pre kovanú bránu :---.
pivko
08.10.09,04:45
Chystam sa do PL na skusy, na nabytok konkretne solo rohovu sedacku, viete poradit- mate skusenosti kam z Presova je nieco najablizsie resp. olati sa?
Ja som kupoval tu:http://www.deltameble.pl/
perfektny výber dá sa dohodnúť cena a dovoz do 100km zdarma.
Ja som to mal 98 Km:D:D:D
Silvia S
09.10.09,21:08
Inak my sme kupovali veľa vecí na stavbu v Poľsku..napríklad schody nám robil poliak...sú krásne, kvalitne urobené. Krb nám tiež robili poliaci...sme veľmi spokojní...ale treba si dať pozor aká firma. Obkladačky sme nakupovali v obchode Bo Mar 2.
http://www.bomar2.pl/ Veľmi pekný a cenove prijateľný koberec vlnený sme kúpili v Merkury Markt, taktiež sme tam kúpovali nejaké svietidlá. Čo by som nekupovala v Poľsku je nábytok...najmä sedačky, pohovky.
Ahoj Danielka, zaujalo ma Vase odporucenie ohladne bomaru2, len neviem tam najst nejake ceny. Prijatelne su podla Vas lacnejsie ako u nas alebo rovnake? Dakujem pekne.
nelazz
12.10.09,20:42
mi sme kupovali ytong v polsku firma hadex usetrily sme asi 40% tj 4000 euro dopravu sme platili 50 e za kamion opatil sa aj komin shiedel o polovicu lacnejsi . tvarnice su super maximalne presne bez zavad .
Mgabris
14.12.09,19:10
Ahoj môžeš mi poslať link poľskej firmy presne tak uvažujem aj ja
moonthy
20.12.09,12:16
ahojte mohli by ste mi prosim vas poslat adresu nejakej overenej firmy z polska kde sa da kupit stavebny material za dobru cenu???? dakujem
bupi
29.12.09,21:17
Ja sa chcem opytat ze ked sa kupuje stavebny material vo vacsom, napriklad ked ste kupovali tie tehly z Polska, alebo z Madarska,ci sa neplati clo?
111aida
30.12.09,05:49
urcite sa oplati kupit stavebný materiál v polsku..siroky vyber značiek roznych výrobcov za super ceny
pivko
30.12.09,07:26
Ja sa chcem opytat ze ked sa kupuje stavebny material vo vacsom, napriklad ked ste kupovali tie tehly z Polska, alebo z Madarska,ci sa neplati clo?
Clo sa neplatí žiadne ak kupuješ tovar zo štátu EU.
220870
30.12.09,12:01
V Polsku nekupujte tovar ktorému nerozumiete a nedokážete odhadnúť jeho chyby ,alebo odhadnúť výrobné vady.Treba nakupovať s odborníkom čo sa tým materiálom rozumie.
http://staznosti.blog.sme.sk/c/135245/Pri-vymene-plastovych-okien-sa-mozete-lahko-popalit.html
yoyo74
01.01.10,12:51
Ma niekto link alebo kontaktne udaje na nejake madarske slusne stavebniny (vacsie) alebo pripadne aspon cennik z polskej castorama stavebnin ?
Pripadne ci sa oplati priamo v castorame nakupovat vo vacsom ...
dakujem
lejka
02.01.10,14:44
Sme zo Žiliny a na jar chceme dať vymeniť strešnú krytinu na starej chalupe/ cca 180 m2 krytiny/. Mám záujem o krytinu Blachpotrapez - Perla. Prosím Vás,či niekto nemá link na firmu z Poľska, ktorá by to namontovala, prípadne o Vaše skúsenosti s nákupom materiálu na strechu z Poľska. Vopred ďakujeme.
lapejko
03.01.10,22:15
ahojte mohli by ste mi prosim vas poslat adresu nejakej overenej firmy z polska kde sa da kupit stavebny material za dobru cenu???? dakujem
www.budomat.pl
Martin Žofaj
29.01.10,08:48
Aj ked t kúpiš u nás, je to dovezené s poľska ,lebo sa to oplatí,ja mam celú stavbu dovezenú s poľska.ale mám skúsenosť že sa dá s nimi dobre hýbať s cenou dolu.ale nie v supermarkete ako napríklad Merkurymarket a podobne.
Jeliman...
13.02.10,11:25
Zdravim ta "Miro".Napis mi prosim ta adresu tych stavebnin v Polsku,kde si nakupoval.Dikes,Jeliman.
Dura
13.02.10,11:43
my sme kupovali v krakove dlažby, sanitu. neviem už ako sa volá ten obchod, ale je to na hlavnej ceste po pravej strane pri nákupnom centre, neda sa to minut je to obrovske, super vyber, vsetko na sklade ceny a kvalita vynikajuce
pivko
13.02.10,15:56
my sme kupovali v krakove dlažby, sanitu. neviem už ako sa volá ten obchod, ale je to na hlavnej ceste po pravej strane pri nákupnom centre, neda sa to minut je to obrovske, super vyber, vsetko na sklade ceny a kvalita vynikajuce
Je to nakupne centrum ZAKOPIANKA.
Jeliman...
15.02.10,12:42
Vdaka "PORADACI",ale take veci ako obklady a dlazby,to je este daleka buducnost.. :-) Teraz by som skor potreboval komin,zateplenie strechy-mineralnu vlnu,okna,polystyren na fasadu,kleber a pod.Dakujem.
jkacica
25.02.10,14:10
dobry den.chcel by som ist nakupit material na rd co najviac aby som usetril do polska .napiste mi prosim vas kto a kde hlavne bol nakupovat.chcem tam ist buduci tyzden.prosim odpiste konkretne.dakujem
SARAH9
05.03.10,09:36
my sme boli v polsku minuly tyzden s tym ze ideme nakupovat na dokoncenie stavby...vchodove dvere, obklady, dlazby, interierove dvere, sanitu....boli sme v castorame a merkury markete v nowom targu. chcem varovat vsetkych co by tam chceli ist "lacno" nakupit: ceny su rovnake ako na slovensku pri niektorych tovaroch dokonca drahsie!!!polsko sa oplati akurat tak ist na trh, ten sa este da...boli sme velmi sklamani
ing.kuban
05.03.10,11:11
Ja som tam bol takto pred rokom a bol som maximalne spokojny. Možno je to spôsobené kurzom. Pred rokom vymiňali v Castorame 1:4,6, teraz keď som bol tak 1:3,75, čo je cca 29% pokles. :_(
pivko
05.03.10,11:37
my sme boli v polsku minuly tyzden s tym ze ideme nakupovat na dokoncenie stavby...vchodove dvere, obklady, dlazby, interierove dvere, sanitu....boli sme v castorame a merkury markete v nowom targu. chcem varovat vsetkych co by tam chceli ist "lacno" nakupit: ceny su rovnake ako na slovensku pri niektorych tovaroch dokonca drahsie!!!polsko sa oplati akurat tak ist na trh, ten sa este da...boli sme velmi sklamani
Absolutne nesúhlasím , jednoznačne aj pri dnešnom kurze 3,90 je každy obklad ,dlažba a komplet sanita v Gastorame lacnejší ako na Slovensku a tak isto si porovnaj ceny Merkury Marketu u nás a v Polsku tak tam 85% tovaru vychádza lacnejšie. A trh je o ničom ,handry otrasná kvalita a čo sa tyka potravín tak tam nakupuju len tí čo nepoznaju ALMU a Le Clerc kde je všetko lacnejšie.
Na trh sa chodím len najesť do gospody u Jaška:D/ rezeň na celý tanier kopa zemiakov +sestav surowek za 11 Zlt;)/
kyblik
05.03.10,13:22
V Poľsku sa dá stále dobre a lacno nakúpiť. Chodím iba do Jablonky ale ceny sú neporovnateľné. Možno je to tým, že nechodím do supermarketov, skôr k súkromníkom. A pri súkromníkovi sa dá aj s cenou hýbať...;)
amoo
05.03.10,14:06
Na ktore trhoviska? v ktore dni? sa treba vybrat a co tam maju? z Prešova - Košic.
SARAH9
05.03.10,17:13
no videla som to na vlastne oci takze ma tu nikto nebude presviedcat, neviem to z pocutia ale z vlastnej skusenosti!
pivko
05.03.10,18:00
no videla som to na vlastne oci takze ma tu nikto nebude presviedcat, neviem to z pocutia ale z vlastnej skusenosti!
Nedávno som kupoval apartmán v Tatrách /holobyt/ a system bol a je taký že firma ktorá ich dokončuje Vám da možnosť si ísť do Targu vybrať obklad,dlažbu, sanitu, plávajúce podlahy atd atd.... Ja už mam apartmán dokončený od apríla ,ale všetci susedia to riešia tak že si idú vybrať materiál do Targu nakoľko je tam lacnejší a lepši výber. A teraz som stále minimálne 3 víkendy v mesiaci v Tatrách a stále si odskočím do milovaného Zakopaného a Targu. Začal som stavať dom tak že sa stále zaujímam o ceny obkladov , vaní, sprch.kútov atd atd a možem zodpovedne povedať že je tam oveľa lepší výber ako u nás a ceny oveľa nižšie. Obklad však nebudem kupovať v Gastorame alebo Merkury ,lebo je na obklad v Targu aj jeden neskutočný obchod , kde su obklady také že spadneš na zadok a za super cenu/blízko hypermarketu Le Clerc/
Gyures001
07.03.10,09:18
Caute ,

mozete mi niekdo povedat ,resp. porovnat ceny.
Nasiel som jednu dobru stranku na polske obklady http://kupelne24.sk/ Maju tam podla mna dobre ceny. Co som pozeral na Sovensku tak omnoho lacnejsi.

Mozete mi potvrdit ci su v Polsku tieti obklady lacnejsie ??? Som z Nitry takze aj doprava nieco stoji. Zo stranky nam to donesu zadarmo ked objedname nad 1000 €.

Dakujem pekne za odpovede
pivko
07.03.10,09:36
Caute ,

mozete mi niekdo povedat ,resp. porovnat ceny.
Nasiel som jednu dobru stranku na polske obklady http://kupelne24.sk/ Maju tam podla mna dobre ceny. Co som pozeral na Sovensku tak omnoho lacnejsi.

Mozete mi potvrdit ci su v Polsku tieti obklady lacnejsie ??? Som z Nitry takze aj doprava nieco stoji. Zo stranky nam to donesu zadarmo ked objedname nad 1000 €.

Dakujem pekne za odpovede
Tak čo sa týka Poľských výrobcov Paradyz,Tubadzin,Opoczno budú v polsku určite lacnejšie;)
Ja osobne mám obklad a dlažbu Tubadzin.
Gyures001
07.03.10,10:07
Thx,
kde by som mohol najst cennik alebo poslu aj cenovu ponuku ?

Co som pozeral stranku napr Mercury a nie su tam ceny.

dakujem
pivko
07.03.10,11:19
Thx,
kde by som mohol najst cennik alebo poslu aj cenovu ponuku ?

Co som pozeral stranku napr Mercury a nie su tam ceny.

dakujem
Ja mám toto,alev zelenkavej farbe, Tubadzin ALBERO novinka r.2008 a v Polsku bolo o 40%lecnejšie ako u nás:mee:
http://www.sweethome24.pl/PLYTKI-CERAMICZNE-TUBADZIN-LAZIENKOWE-ALBER0-s-pol-1214553920_3__40.html

Skús niečo pozrieť tu,sú to ale internetové obchody tak že v kamennom budú ceny asi vyššie:mee:
http://www.sweethome24.pl/?gclid=CJ-QmJDBpqACFRko3wodh1jAZg
http://plytki24.pl/
http://www.tubadzin.pl/
http://www.paradyz.com.pl/
http://www.eplytki.pl/
;););)
maria482
07.03.10,14:16
Nedávno som kupoval apartmán v Tatrách /holobyt/ a system bol a je taký že firma ktorá ich dokončuje Vám da možnosť si ísť do Targu vybrať obklad,dlažbu, sanitu, plávajúce podlahy atd atd.... Ja už mam apartmán dokončený od apríla ,ale všetci susedia to riešia tak že si idú vybrať materiál do Targu nakoľko je tam lacnejší a lepši výber. A teraz som stále minimálne 3 víkendy v mesiaci v Tatrách a stále si odskočím do milovaného Zakopaného a Targu. Začal som stavať dom tak že sa stále zaujímam o ceny obkladov , vaní, sprch.kútov atd atd a možem zodpovedne povedať že je tam oveľa lepší výber ako u nás a ceny oveľa nižšie. Obklad však nebudem kupovať v Gastorame alebo Merkury ,lebo je na obklad v Targu aj jeden neskutočný obchod , kde su obklady také že spadneš na zadok a za super cenu/blízko hypermarketu Le Clerc/
A ako sa vola ten obchod s obkladom? Nie je náhodou niekde blizko noveho kostola v Targu? Aspom taký sme dostali tip na obchod s obkladom a sanitou ale ešte sme tam neboli? A nevie niekto poradit dobry obchod na interieove dvere? Dakujem.
pivko
07.03.10,17:18
A ako sa vola ten obchod s obkladom? Nie je náhodou niekde blizko noveho kostola v Targu? Aspom taký sme dostali tip na obchod s obkladom a sanitou ale ešte sme tam neboli? A nevie niekto poradit dobry obchod na interieove dvere? Dakujem.
Presne ten ,je to blizko Le Clercu smer Jablonka od centra a na ľavej strane , je tam na poschodí aj nábytok Black Red White.;)
Gyures001
09.03.10,20:46
hi all,

neviete meno toho obchodu co tu spominate. Chcel by som vypytat cenovu ponuku na dlazbu , ci sa mi to oplati cestovat tam z NR.

dakujem
mendo933
10.03.10,06:25
Oplatit sa oplati ak chces aj na SK polsky obklad, inak by tam nechdodilo cele zapadne slovensko od pastiky po TN, NR. Zalezi ci chces kupovat tu polsku hlinu alebo gres prip. velkoplosne kvalitne obklady. Tie su odost lacnejsie ako v Mercury na SK. Na hline vela neusetris
maria482
10.03.10,21:26
hi all,

neviete meno toho obchodu co tu spominate. Chcel by som vypytat cenovu ponuku na dlazbu , ci sa mi to oplati cestovat tam z NR.

dakujem
ideme tam buduci tyzden tak potom napisem
Gadan
11.03.10,11:04
Zdravím všetkým poraďákov.
Chystám sa kupovať komplet materiál na zateplenie podkrovia v novostavbe (vata, sadrokartón,..), takisto na zateplenie fasády (vata,..), k tomu dlažbu, obklady, sanitu,...
Poraďte mi, kde je možné tento tovar nakúpiť za dobré ceny v Poľsku. Oplatí sa to ešte? Niektorí sa presviedčajú, že ceny u nich sa už vyrovnali tým našim.
Ďakujem za tipy a skúsenosti.
mendo933
11.03.10,17:52
treba si dat spravit najprv u nas cenov. ponuky cez dopyt a pod., lebo tie ceny v PL uz niesu to co boli nie vsetko sa oplati
lejka
17.03.10,19:53
Sme zo Žiliny a na jar chceme dať vymeniť strešnú krytinu na starej chalupe/ cca 180 m2 krytiny/. Mám záujem o krytinu Blachpotrapez - Perla. Prosím Vás,či niekto nemá link na firmu z Poľska, ktorá by to namontovala, prípadne o Vaše skúsenosti s nákupom materiálu na strechu z Poľska. Vopred ďakujeme.
nivl1
23.03.10,11:55
zdravim poradakov ako je to dnes s cenami v PL ze vraj sa to velmi neoplati pre kurz eura ,minuly stvrtok som kupoval podlahovy polistyren eps100 z noveho sacsu 12 balikov a usetril som nieakych 30eur minus cas a benzin na 100km. Viete poradit ako je to s cementom kupit na slovensku alebo polsko.dik za radu
Maňuša
23.03.10,17:02
Vo štvrtok ideme do Nowego Targu. Nevie mi niekto poradiť dobrý obchod na kvádre, prípade cenník ? Ďakujem.
220870
23.03.10,17:33
Maňuša ...POZOR na Polské kvádre(šedé) je to doslova smetiskový bordel!!!
pivko
23.03.10,17:38
A ako sa vola ten obchod s obkladom? Nie je náhodou niekde blizko noveho kostola v Targu? Aspom taký sme dostali tip na obchod s obkladom a sanitou ale ešte sme tam neboli? A nevie niekto poradit dobry obchod na interieove dvere? Dakujem.
Ten obchod sa volá BoMar 2 -salony lazienek a je na Skladowej ulici , 100m za LeClercom;););)
http://www.bomar2.pl/
nivl1
25.03.10,10:58
zdravim poradakov ako je to dnes s cenami v PL ze vraj sa to velmi neoplati pre kurz eura ,minuly stvrtok som kupoval podlahovy polistyren eps100 z noveho sacsu 12 balikov a usetril som nieakych 30eur minus cas a benzin na 100km. Viete poradit ako je to s cementom kupit na slovensku alebo polsko.dik za radu
Maňuša
26.03.10,14:38
Ja som bola včera v Nowom Targu v Castorame a Markety Mercury menili 3,77... Aj tak sa vyplatilo kúpiť stietku na stenu 2kg za 2 €, umývadlo aj so skrinkou do kupelne 30@a ppd. Plánujeme sa tam vrátiť, ale aj keď je taký nízky kurz aj tak sa to vyplatí / vovodvodné batrédie a pod ) .odporúčam
Maňuša
29.03.10,18:34
Ja som bola včera v Nowom Targu v Castorame a Markety Mercury menili 3,77... Aj tak sa vyplatilo kúpiť stietku na stenu 2kg za 2 €, umývadlo aj so skrinkou do kupelne 30@a ppd. Plánujeme sa tam vrátiť, ale aj keď je taký nízky kurz aj tak sa to vyplatí / vovodvodné batrédie a pod ) .odporúčam
asi som prepracovaná, opravujem: stierku ( omietku ) 25 kg za 2 €, už sme ju aj použili a manžel povedal, že je dobrá...
stefigraf
09.06.10,09:39
mala by som zaujem o posuvné dvere, mozeme sa kontaktovať?
stefigraf
09.06.10,09:41
chcem kontakt na chriestie 1, dakujem
barlov
03.07.10,20:39
mala by som zaujem o posuvné dvere, mozeme sa kontaktovať?
ahoj máš kontakt na posuvne dvere? dakujem
Robo D.
11.08.10,13:41
my sme nakupovali v sieti Leroy Merlin... ale bolo to už dávnejšie
pivko
21.09.10,04:11
Do pozornosti stavebníkom: Nakoľko ma v najbližšej dobe čakajú 2 kúpeľne tak som začal vyberať obklad. Doteraz pri rekonštrukciách /3 byty:eek:/som stále nakupoval v Polsku. Tovar som si vybral v Merkury doma a nakúpil v Polsku. Neviem čo sa stalo okrem toho že zlotufka výrazne posilnila 3,9/EUR:mee: ale rozdiel v cene Merkury SK - Merkury PL je už minimálny. Volal som včera Merkury Krosno a aj po sľúbení 5% zľavy by ma obklad ktorý stoji u nás cca 20EUR/m2 vyšiel 19,70 EUR v PL.A dokonca obklad ktorý mam vybratý v Castorame v Targu má Hornbach lacnejšie. Tak že zlaté časy skončili:mee:
220870
21.09.10,04:37
Všimol som si aj ja.Cez krízu ceny obkladov na Slovensku padli dole zhruba o 20%.
marleau
21.09.10,06:27
Kupovať V POĽSKU a kupovať POĽSKÉ je rozdiel.Dajte pozor,či je to výrobca alebo obchodník,či predáva poľské alebo zahraničné výrobky.
andrea.styndlova
23.09.10,11:10
mi sme kupovali ytong v polsku firma hadex usetrily sme asi 40% tj 4000 euro dopravu sme platili 50 e za kamion opatil sa aj komin shiedel o polovicu lacnejsi . tvarnice su super maximalne presne bez zavad .


ahoj, kde ste to kupovali?
maju aj nejaku web adresu s cennikom?
dik
12spidy
23.09.10,11:41
Ahojte v Slovenskom Merkury som našiel obklad a dlažbu Baldocer(Color, Area) v celkom dobrých cenách cca 12€/m2 + 7% zľava na odber väčšieho množstva. Stavebníci čo Vy na to cena verzus kvalita?
pivko
23.09.10,17:15
Ahojte v Slovenskom Merkury som našiel obklad a dlažbu Baldocer(Color, Area) v celkom dobrých cenách cca 12€/m2 + 7% zľava na odber väčšieho množstva. Stavebníci čo Vy na to cena verzus kvalita?
Španielske tak že kvalita by mala byť O.K. a cena? skús googlovať presne podľa názvu obkladu.
220870
23.09.10,17:55
Keď sú Španielske a predávané v Merkury tak dám ruku do ohňa za to ,že to bude výmet z výroby.Ak nie ste náročný zákazník tak kúpte, ale ak vás trápia neronomerné špáry krivo položené dlaždice tak to radšej oblúkom obídte.
pivko
24.09.10,04:42
Keď sú Španielske a predávané v Merkury tak dám ruku do ohňa za to ,že to bude výmet z výroby.Ak nie ste náročný zákazník tak kúpte, ale ak vás trápia neronomerné špáry krivo položené dlaždice tak to radšej oblúkom obídte.
Nemusí to tak byť;)Poliaci obchodujú s oveľa nižším rabatom ako my , Poliakovi stačí zarobiť aj 2-3% kdežto Slovákom a mne sa zdá niekedy málo aj 10%:eek:
Flinstone
24.09.10,07:04
10%??? to si z lacného kraja... niektorí obchodníci majú rabat na aj cez 100%
pivko
07.10.10,17:19
Pred hodinkou som prišiel z Targu. Na zakupy zabudnite:mad:kurz ráno 3,92 nad 500Eur ináč 3,90 , poobede poskočilo na 3,94. Ale hlavne obklady a dlažby sa už vobec neoplatí a /v podstate všetok stav. materiál po zjednanej zľave sa už dá u nás kúpiť lacnejšie./:mad: Príklad Merkury Košice obklad SELECTA BEIGE /dajte do googla/ je v Targu drahší m2 o 1 EUR ,ale to by nebolo všetko;) Hornbach ho má lacnejšie o 2 EUR ako Košický Merkury a to nepíšem že aký obrovský rozdiel listely a dekory. Tak že bude sa nakupovať 500m od stavby;)
VZDY
15.01.11,23:40
pre Nikita884 - z poľska nevoziť : EPS dosky na zateplenie/ich parametre sú posunuté, podľa názvu to isté u nás ma iné tepelnoizolačné vlastnosti, okná len po dôkladnom preverení referencii, chýbajúca oceľová výstuž, iné k skla a podobne už pár ľudí nepotešili.
VZDY
15.01.11,23:44
pre 12spidy - Z Mercury obklady sme mali, kvalita je ok, akurát pozor, ak si chybu nevšimnete pri prevzatí ako reklamáciu neuznajú. Polámané odlúpnuté a pod. Pri odbere Vám dajú podpísať, že tovar je ok. Ak nie je z úsmevom Vás pošlú .... Preto kontrolujte hneď, aj keď budú pozerať škaredo.
Composite
04.04.11,15:21
v PL nakupujem výrobky SIKA o 50% lacnejšie ako u nás.
Tiež vatu, esp,... s lepšími prestupom tepla ako tu a to o 25% lacnejšie.

Nakupujem presne tie isté značky čo poznajú ľudia aj u nás, len s omnoho lepšími cenami a ústretovejšími predajcami.

Pri väčšej zákazke, či dlhodobejšej spolupráci, nie je problém tovar vydať aj v deň, ked majú zatvorené (len treba, aby vám to pripravili, ked majú otvorené).

A okná beriem z výroby lepšie ako slovenské či české. Majiteľ je nemec, všetko kešuje (ani pero, ani stroje,... nič nemá na úver), pracovníci sú poliaci, všetko robia CNC stroje.
dolfort
04.04.11,15:53
v PL nakupujem výrobky SIKA o 50% lacnejšie ako u nás.
Tiež vatu, esp,... s lepšími prestupom tepla ako tu a to o 25% lacnejšie.

Nakupujem presne tie isté značky čo poznajú ľudia aj u nás, len s omnoho lepšími cenami a ústretovejšími predajcami.

Pri väčšej zákazke, či dlhodobejšej spolupráci, nie je problém tovar vydať aj v deň, ked majú zatvorené (len treba, aby vám to pripravili, ked majú otvorené).

A okná beriem z výroby lepšie ako slovenské či české. Majiteľ je nemec, všetko kešuje (ani pero, ani stroje,... nič nemá na úver), pracovníci sú poliaci, všetko robia CNC stroje.

šmar kontakty, pokiaľ to nemáš super tajné - firmy, mená, adresy, telefóny, maily, weby.
Uvidíme sa na rampe, tam kde vykladajú tovar ;-)
220870
10.04.11,10:30
Dnes mi prišiel mail.Ale to neznamená, že to odporúčam.www.mikron-nowytarg.com


Polska

F.H.U. MIKRON
ul.Luźmierska 1
34-400 Nowy Targ
tel.+48 695 589 787
tel/fax. 0048 18 266 51 71

NIP 735-237-80-37



Maloobchod vel'koochod
Predaj stavebného materiálu.
Mieąanie vąetkych odtieňov fareb do interiéru,exteriéru,náterov a
omietok na počkanie.. 15 mn!!
Mieszalnia bez granic tysiecy tonw.. KABE FARBEN...BAUMIT...
MITECH BAUKLEBER..WEBER TERRANOVA..
15 rokov skúsenosti v stavebnictve..

Fasádne farebne omietky KABE FARBEN 25kg= 26 EURO




Fasadne farebne omietky silikatowe 25kg= 36 EURO


Farba farebna fasádna 10l 31 EURO



Lepidlá MITECH BAUKLEBER spodnie KS 25kg = 2,8 EURO
Lepidlá MITECH BAUKLEBER wierchne KO 25kg = 4,11 EURO



Marmolit 25kg = 31 EURO Dowoz.. Dowoz.. Dowoz..







Kontaktuje nás a radi vám vypracujeme cenovú ponuku..
mobil. +48 695 589 787
lejka
30.05.11,08:58
Mám záujem o plastové okná a zatepľovací polystyrén. Prosím Ťa, môžeš mi zaslať kontakt na poľského predajcu, prípadne priamo do výroby plastových okien. Môj mail: lubahor@gmail.com
katep
29.07.11,13:40
pozdravujem :) potrebovali by sme zistiť či sa oplatí v Poľsku kúpiť kvadry Ytong :) ďakujeme
britva
31.07.11,10:52
Ytong si objednaj priamo od vyrobcu a ak beries na cely dom dovezu ti to az na dvor.
DrPepper
31.07.11,11:26
ahojte PORADACI, stavebný materiál sa oplatí v PL nakúpiť ako komplet na celý dom. Objednával som na celý dom tehlobloky, Bramac PL, krov, omietky, cement, armovaciu rohož a roxor, stopné nosníky a vložky Winerberger a iný materiál. Polské stavebniny mi to doviezli grátis. Boli toho 3 kamiony. Zaplatil som za materiál v korunách, ale mohol som to vyplatiť aj v eurách. Stálo ma to 289.000,- Sk, a POZOR- o 47% lacnejšie, ako u nás na slovensku A v prípade, že niečo budem potrebovať, stačí mail, alebo telefon a do 48 hodín mam material na stavbe. Ak bude toho určitý objem, dopravu mám grátis, poprípade si niečo na ňu priplatím- aj tak sa mi to oplatí. Záruka na materiál samozrejme je, však sme v spoločnej EU.
mozes poslat meno a sidlo firmy kde si to kupoval dakujem
dôchodkyňa
26.08.11,15:01
Neviete mi niekto poradiť,??? Chcem kúpiť fasadnú farbu silikonovú alebo silikátovú , kde sa to dá v Poľsku kúpiť, aká je kvalita a cena.Som z Vranova,kde by som to mala najbližšie.???
Ďakujem
skratak
19.11.11,07:47
dobry den na jar by som chcel zacat stavat a potreboval by som nejake kontakty na stavebniny v madarsku alebo polsku
skratak
19.11.11,07:50
pinto@mcnet.sk
skratak
19.11.11,07:52
dobry den mate kontakt na tie stavebniny v polsku
marleau
19.11.11,15:11
Len nakupujte v Poľsku,potom zakladajte aj duplicitné témy s priloženými obrázkami,kde vám vlhne stena,rosí sa okno,černie fasáda,vibruje vodovodná batéria,nepasuje laminát a iné poľské "kvality".
lapejko
19.11.11,22:00
poľská vata /mata Ursa smrdí a hodne sa z nej práši ale napr. silikónovú fasádnu omietku od Baumit kupujem z PL za 45,00 €, ale za jedno vedro dokúpené u nás som zaplatil 72,00.
skratak
20.11.11,07:44
A co material s madarska
skratak
20.11.11,07:52
mate adresu na tu polsku firmu HADEX
day
20.11.11,08:43
http://hadex.com.pl//kontakt.html

viac sa dozvies cez google
220870
20.11.11,09:09
Baumit silikon kupujem za 45-47 € na Slovensku.
lapejko
20.11.11,11:13
A co material s madarska
Zákazník z juhu nám dotiahol všetok materiál z Maďarska podľa našich požiadaviek-Rigips, Baumit, Murexin aj plávajúce podlahy s Diega...
olemark
22.11.11,14:06
A okná beriem z výroby lepšie ako slovenské či české. Majiteľ je nemec, všetko kešuje (ani pero, ani stroje,... nič nemá na úver), pracovníci sú poliaci, všetko robia CNC stroje.


Zdravim, mohol by som vediet nazov, adresu, alebo nejaky kontakt na tu firmu? Chcel by som si dat vypracovat ponuku na okna do novostavby. (predpokladam ze su to plastove okna) Vdaka
marleau
22.11.11,15:58
Značím si,kto sa dožaduje materiálu z Poľska.Kto prvý z Vás založí tému,kde prosíka o pomoc (alebo pindá na ekonomiku SR),ten vyhrá odo mňa exkurziu.Neprezradím zatiaľ kam.Veľa lacných nákupov Vám prajem!
lapejko
22.11.11,20:32
Značím si,kto sa dožaduje materiálu z Poľska.Kto prvý z Vás založí tému,kde prosíka o pomoc (alebo pindá na ekonomiku SR),ten vyhrá odo mňa exkurziu.Neprezradím zatiaľ kam.Veľa lacných nákupov Vám prajem!


Značím si,kto sa dožaduje materiálu z Poľska.Kto prvý z Vás založí tému,kde prosíka o pomoc (alebo pindá na ekonomiku SR),ten vyhrá odo mňa exkurziu.Neprezradím zatiaľ kam.Veľa lacných nákupov Vám prajem!


chápem,že sa rozčuľuješ ale ja na to aby som vôbec mal prácu a mohol tu žiť a podporovať slovenskú ekonomiku musím znížiť náklady zákazky inak ju nedostanem a je mi jedno v akom jazyku je etiketa na značkovom tovare...
Okrem toho taký Rigips pred 15-mi rokmi chcel otvoriť na východe výrobu sdk, nebol záujem a neprešlo to, posunul sa do PL. a teraz kupujeme Rigips dosky v Merkury za dobrú cenu a v stavebninách Norgips, lafargips a podobné mäkké blbosti za vyššiu cenu, nehovorím o pracích práškoch, značkovej kozmetike atď. všetky výrobné závody sú v PL a Maďarsku. Odtiaľ napr. zákazník doviezol EPS pôvodom z Mi lacnejšie ako od výrobcu, ktorý bol od stavby o 40 km bližšie... Perlička-švagriná zo Švajčiarska doviezla dcére punčošky vyrobené v SK o tretinu lacnejšie ako u nás...Kto potom topí našu ekonomiku dotovaným vývozom a podobnými volovinami?
day
22.11.11,20:43
Perlička-švagriná zo Švajčiarska doviezla dcére punčošky vyrobené v SK o tretinu lacnejšie ako u nás...Kto potom topí našu ekonomiku dotovaným vývozom a podobnými volovinami?

my kupujeme auta do firmy vsetky mimo SK, stale mi to je nevysvetlitelne

solbet je material ako nas ytong, cena o min 30% nizsia, atd
samozrejme aj v PL sa da kupit kvalita, ako aj u nas nekvalita a opacne
olemark
23.11.11,07:10
Perlička-švagriná zo Švajčiarska doviezla dcére punčošky vyrobené v SK o tretinu lacnejšie ako u nás...Kto potom topí našu ekonomiku dotovaným vývozom a podobnými volovinami?

Hehe aj ja pridam "perlicku" kupil som televizor Smsung 42palcovy v UK a ked som ho doma rozbaloval na krabici som nasiel nalepku MADE IN SLOVAKIA. Hned som pozrel ceny na nete a na Slovensku bol drahsi o 25% :D.
mikella
26.03.12,22:06
nemusite ist ani do polska v sk merkury markete su neporovnatelne nižšie ceny napr za roletu na strešné okno fakro to je teda naozaj zaražajuci rozdiel priam neuveritelny teraz som si ju tam objednavala ktromky
stromky chodim do polska do bielsko biala neporovnatelne nižšie ceny myslím okrasné teraz ide muž tak som ho poslala na ovocne ale tiez sa mi zda neuveritelne nizka cena cez net skalniak eu tak som zvedava ako obide:confused:boli ste uz niekto u skalniaka napiste kde ovocne stromky a hlavne kvalitne
laky1
13.06.12,12:59
oplatí sa nakupovať ešte stav. material z PL???
pivko
13.06.12,13:07
oplatí
Indeed
13.06.12,13:52
oplatí sa nakupovať ešte stav. material z PL???

Skor by som DOPORUČIL ist na nakupy do marketov v HU ,

teraz /ku dnešnému dńu/ je kurz okolo 297 HUF za 1 €

čo su veĺmi dobré nakupy,hlavne ak maďari daju nejaké akcie v OBI, Epitöanyagu

dokonca aj baumax.hu je lacnejší oproti baumax.sk asi o 20 %

jazykovej bariery sa nebojte , naložíte tovar a zaplatite kartou

tak je najlepšie , alebo ako oni hovoria : naďom jó!
Indeed
13.06.12,16:41
nemusite ist ani do polska v sk merkury markete su neporovnatelne nižšie ceny napr za roletu na strešné okno fakro to je teda naozaj zaražajuci rozdiel priam neuveritelny teraz som si ju tam objednavala ktromky
stromky chodim do polska do bielsko biala neporovnatelne nižšie ceny myslím okrasné teraz ide muž tak som ho poslala na ovocne ale tiez sa mi zda neuveritelne nizka cena cez net skalniak eu tak som zvedava ako obide:confused:boli ste uz niekto u skalniaka napiste kde ovocne stromky a hlavne kvalitne

Ja som zaregistroval rozdiely medzi merkury-marketmi na Slovensku a to v šírke a bohatosti sortimentu,

a to nehovorím o oveľa, ale oveľa lepších cenách za tie isté tovary v poľskom MM oproti slovenským MM.
pivko
13.06.12,16:55
Ja som zaregistroval rozdiely medzi merkury-marketmi na Slovensku a to v šírke a bohatosti sortimentu,

a to nehovorím o oveľa, ale oveľa lepších cenách za tie isté tovary v poľskom MM oproti slovenským MM.
Kúpelňové skrinky tie drahšie niekedy aj o 40%
Indeed
14.06.12,11:03
nanajvýš AKTUÁLNE ,
prosím PRISPIEVAJTE svojimi názormi a skúsenosťami , čio sa OPLATÍ nakúpiť v zahraničí.

ĎAKUJEM.
pivko
14.06.12,11:20
nanajvýš AKTUÁLNE ,
prosím PRISPIEVAJTE svojimi názormi a skúsenosťami , čio sa OPLATÍ nakúpiť v zahraničí.

ĎAKUJEM.
wszystko;)
Indeed
14.06.12,11:35
..naprawde TAK, oczywiszczie !
sabikeuk
15.06.12,11:23
wszystko;)

Kde nakupujete v PL ?
Indeed
15.06.12,11:57
Kde nakupujete v PL ?

Ja osobne , Krosno, Rzeszow,

sem tam Nowy Targ /mám to ďaleko/
pivko
15.06.12,12:18
Ani do Targu nemusíš chodiť, nakupiš aj v Bukowine Tatranskej v Modome , dobre sa tam zjednava cena bez paragonu.
sabikeuk
15.06.12,12:39
Zhanam material na hrubu stavbu, som od Presova, poradte nejaku firmu v Polsku, kde viem kupit vsetko, dakujem
Indeed
15.06.12,13:01
aj do bukowiny mam ďaleko, najbližšie mám do krosna.
Indeed
15.06.12,13:04
všetko nekúpiš na jednom mieste ale

možeš využiť nejaké akcie v marketoch ako napr.castorama.pl možno merkury-market.pl
bude ešte lacnejší...
Mirkaska
18.06.12,11:28
dajú sa kúpiť aj fotovoltaické panely v PL za nejakú lepšiu cenu? máte s tým niekto skúsenosti?

a zámková dlažba na chodník, terasu? kupovali ste niekto v PL? aké sú ceny? resp. kde sa dá dobre kúpiť?

dakujem
miczek123
11.12.15,18:30
[COLOR=#676A6C][FONT=open sans]Betón Blok Systém je kompletná sada betónowych elementov s určenými parametrmi, tvoriaca jednoliatu a súdržnú koncepciu realizácie stavebných investícií slobodným ukladaním elementov jeden na druhý. Vyrábané systemové betónové bloky umožňujú ukladanie: stien výrobno-skladoých hál, oporných múrov, boxov a ohrád kompostárne, skladov sypkého materiálu, stavbu solídneho oplotenia a ochrán chrániacich citlivé elementy iných konštrukcií aj realizáciu mnohých iných stavebných projektov.
erikozo
10.04.17,13:35
cavte . Ozivim trochu temu. Boli ste teraz niekto v pl na staebny material? ak ano napiste kde a naco popripade porovnanie cien. Zaujima ma stavebny material na muri lepidla obklady dlazby sadrokarton polystyren DAKUJEM
piste sem alebo na mail alan330999@gmail.com
este raz dakujem
skritfan
30.05.19,16:49
Ahojte, ma prosim vas niekto skusenosti v "blizkej dobe" s nakupom stavebneho materialu v Polsku? Oplati sa to stale? Kde sa oplati nakupit? Mam zaujem o nakup materialu pre stavbu celeho domu. Dakujem. skritfan@gmail.com
tom77tp
28.01.20,09:55
V Poľsku si môžete kúpiť pekný fasádny kameň z prírodného pieskovca. Kameň môže byť inštalovaný na fasády vnútri aj mimo domu.

https://images90.fotosik.pl/292/005d7a4566f11b60.jpg


kamień elewacyjny (http://www.piaskowce.com)