pozit
16.12.04,12:01
Mám takýto problém, prosím, ak viete, skúste poradiť:
- dávame v predajni s výp. technikou ako darček každému zákazníkovi za nákup nad 1.000,-- Sk pozornosť v podobe sladkosti. Sladkosti som normálne prijala na sklad a predávajúci mi každý vydaný kus zapíšu do výdajky. Ako takéto niečo zaúčtovať, je to vlastne dar zákazníkovi?!

Ďakujem.
Pozit
Marta L
16.12.04,11:21
Podľa mňa je to náklad, ktorý súvisí so zabezpečením príjmu - podporujem tým predaj.
rene
16.12.04,18:34
Ako ste to zaúčtovali na vstupe, teda pri príjme ? Ak ako tovar a uplatnili ste si DPH, nemôžete to len tak dávať zadarmo, musí to byť napr.aspoň 1.-Sk a z nej odviesť DPH.
Ja by som sa skôr prikláňala k reprezentačnému.
pozit
17.12.04,09:23
Ďakujem Marta L a rene.
Je to záležitosť tohto mesiaca ako vianočná akcia. Ešte len rozmýšľam, čo s tým urobím, ako to zaúčtujem, ale bodla by nejaká finta, aby sme mohli uplatniť aj DPH aj to dať do nákladov. Čo na to ostatní poraďáci, nikoho z vás nič nenapadá, nedávali ste už zákazníkom nejakú "pozornosť" za nákup? Skúste, prosím, poradiť.
rene
18.12.04,09:08
Kúpite to ako tovar, DPH uplatníte na vstupe. Pri výdajke ho dáte do nákladov na 504 a urobíte si internú smernicu, že v rámci vianočnej akcie to dávate ako bonus za 1,- Sk, z ktorej DPH odvediete a je to O.K. / my sme to tak urobili, kontrola nebola proti/.
pozit
20.12.04,15:12
rene,
ďakujem veľmi pekne za radu, len ešte jedna malličkosť: môžem to dať všetko spolu ako bonus za 1,-- Sk alebo každý kus za 1,-- Sk?

Vopred ďakujem.
Zdraví pozit
rene
20.12.04,18:34
Ak je to na viacerých výdajkách, tak po kusoch.
pozit
21.12.04,06:15
rene,
ďakujem.
Prajem pekný deň.
Pozit
rene
22.12.04,12:31
Rado sa stalo, pekný deň aj Vám a ešte krajšie Vianoce a ešte krajší Nový rok !