nina100
05.01.07,15:22
Dobrý podvečer,
chcela by som sa opýtať na Váš názor - s.r.o odkúpila 29.12.2006 úžitkové vozidlo od FO-podnikateľa. Má faktúru, faktúra je uhradená, nie je zaplatená daň z motorových vozidiel. Má nárok na odpočet DPH v mesiaci 12/2006? Vozidlo bude zaradené do majetku firmy, no nebude sa odpisovať, vzhľadom k tomu, že nie je zaplatená daň z motorových vozidiel.
ďakujem pekne
Milan Benka
05.01.07,14:27
Dobrý podvečer,
chcela by som sa opýtať na Váš názor - s.r.o odkúpila 29.12.2006 úžitkové vozidlo od FO-podnikateľa. Má faktúru, faktúra je uhradená, nie je zaplatená daň z motorových vozidiel. Má nárok na odpočet DPH v mesiaci 12/2006? Vozidlo bude zaradené do majetku firmy, no nebude sa odpisovať, vzhľadom k tomu, že nie je zaplatená daň z motorových vozidiel.
ďakujem pekne

Nárok na odpočet - áno (ak je dodávateľ platiteľom)
Dz MV - platíš odo dňa prepísania MV na polícii.
Odpisovať môžeš odo dňa zaradenia MV do majetku spoločnosti.
Zoltán Kovács
05.01.07,14:28
Dobrý podvečer,
chcela by som sa opýtať na Váš názor - s.r.o odkúpila 29.12.2006 úžitkové vozidlo od FO-podnikateľa. Má faktúru, faktúra je uhradená, nie je zaplatená daň z motorových vozidiel. Má nárok na odpočet DPH v mesiaci 12/2006? Vozidlo bude zaradené do majetku firmy, no nebude sa odpisovať, vzhľadom k tomu, že nie je zaplatená daň z motorových vozidiel.
ďakujem pekne

Ak máte faktúru, ktorá splňa podmienky daňového dokladu tak samozrejme, že áno. Zaplatenie dane z motorových vozidiel nie je podmienkou na odpisovanie motorového vozidla zaradeného do majetku.