kankai
06.01.07,10:23
Ako riešite ak Vam chyba prijmovy doklad?Mate fa,je zaplatena,ale dotyčný podnikatel Vam neda PD.Da sa to dat do učtovnictva a uznaju sa vylohy spojene s fakturou???Dakujem.
karpis
06.01.07,09:33
Musíš trvať na tom, že Ti dodávateĺ má dať príjmový doklad alebo doklad z RP. DU Ti neuzná náklady, ak nemáš doklad o zaplatení
Zita5
06.01.07,09:39
Treba si dávať podpisovať aj VPD , že dodávateľ prijal od Vás peniaze ako úhradu faktúry . Inak ,ak nie je žiadny doklad o zaplatení , teda nie je sa čím preukázať , tak by som ani neúčtovala v peňažnom denníku , lebo takáto fa nie je podkladom pre účtovanie výdavku OVZD .
kankai
06.01.07,09:42
Dakujem za odpoved.Ja si to tiez myslim,len doklady sa ku mne dostavaju vseliakymi cestami a ja ich len spracovavam.Je to ako hrach hadzat na stenu ,ked stale opakujem ,ze potrebujem PD popripade VD...atd.Takze neexistuje ziadna moznost ako to dat do nakladov :((.
Zita5
06.01.07,09:45
Existuje , preukázať sa právoplatným dokladom o zaplatení došlej faktúry . Inak to nie je možné uznať za preukazateľný výdavok na dosahovanie príjmov .

Ak by podnikateľ napr. stratil takýto PPD , je ešte možnosť požiadať dodávateľa a príjemcu platby o opis PPD resp. dokladu o zaplatení .
kankai
06.01.07,09:47
Dakujem Vam vsetkym.Skusim zohnat opisy PPD.
kankai
06.01.07,09:53
Este jedna otazka k danej teme.Mam tu aj potvrdenia o príjme peňazi-akesi prehlasenia neoverovane notarom ,že pan xy prevzal taku čiastku penazi ako uhradu fa.Predpokladam ,že taketo potvrdenie nemože nahradiť PPD alebo to mozem pouziť ako PPD???
anka p.
19.03.07,14:01
ja by som sa chcela opýtať. FO si platil odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne v hotovosti. Niektoré potvrdenia stratil. Poslala som ho do poistovní ale tam mu dali iba sumárny výpis o úhradách za celý rok. Môžem tento výpis považovať za doklad o úhrade?
ZuzanaP
21.03.07,06:23
Toto zaujíma aj mňa..... Môže teda.:confused:

Myslím, že môže, veď na výpise je aj dátum a je to akýsi sumárny doklad.
vikinka
21.03.07,06:28
ja by som sa chcela opýtať. FO si platil odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne v hotovosti. Niektoré potvrdenia stratil. Poslala som ho do poistovní ale tam mu dali iba sumárny výpis o úhradách za celý rok. Môžem tento výpis považovať za doklad o úhrade?
Ja si myslím,že áno,má doklad o zaplatených odvodoch do soc.poist.,to že to má na súhrnom doklade nič nemení na tom,že si to nemože uplatniť v nákladoch,je to preukázateľný výdavok.
renča1
21.03.07,07:19
ja by som sa chcela opýtať. FO si platil odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne v hotovosti. Niektoré potvrdenia stratil. Poslala som ho do poistovní ale tam mu dali iba sumárny výpis o úhradách za celý rok. Môžem tento výpis považovať za doklad o úhrade?

Ja som mala tento istý prípad a na základe súhr.výpisu som účtovala do výdav.ovplyv.základ dane. Je to riadne preukázateľný daňový doklad.
renča1
21.03.07,07:23
Este jedna otazka k danej teme.Mam tu aj potvrdenia o príjme peňazi-akesi prehlasenia neoverovane notarom ,že pan xy prevzal taku čiastku penazi ako uhradu fa.Predpokladam ,že taketo potvrdenie nemože nahradiť PPD alebo to mozem pouziť ako PPD???

Neviem ako presne vyzerá potvrdenie, ale ak sa rozhodneš to nezahrňovať do VOZD, tak fa eviduj ako neuhradenú do ukončenia samost.zárobkovej činnosti. Pri ukončení podnikania si tieto neuhradené závazky zahrnieš do základu dane a tým ponížiš základ dane v daňovom priznaní...