BMGinvest
07.01.07,00:36
Neviem ci som tuto temu zaradil dobre dufam ze ano,
Kam sa ma obratit uzivatel internetu ak poskytoval internet slubil 1mb/s internet a internet ide stale 20-200kb/s? (v podstate maju rovnaky problem skoro vsetci zakaznici tej siete)
Poskytovatel internetu nezdvyha telefony tym ktory sa stazuju a ak sa niekto stazuje na ich internetovej stranke tak mu zavola a povie mu nech mu nepise na jeho stranky (aj ked tam je miesto nato urcene).
Ak mam zmluvu s takymto poskytovatelom este na 1.5 roka da sa to nejak zrusit??? ma sancu normalny uzivatel ktory nema za sebou pravnika nieco s tym urobit???
Lebo myslim ze by nepomohlo napisat na obchodnu inspekciu...:(

dakujem za rady
Zita5
06.01.07,23:40
Neviem ci som tuto temu zaradil dobre dufam ze ano,
Kam sa ma obratit uzivatel internetu ak poskytoval internet slubil 1mb/s internet a internet ide stale 20-200kb/s? (v podstate maju rovnaky problem skoro vsetci zakaznici tej siete)
Poskytovatel internetu nezdvyha telefony tym ktory sa stazuju a ak sa niekto stazuje na ich internetovej stranke tak mu zavola a povie mu nech mu nepise na jeho stranky (aj ked tam je miesto nato urcene).
Ak mam zmluvu s takymto poskytovatelom este na 1.5 roka da sa to nejak zrusit??? ma sancu normalny uzivatel ktory nema za sebou pravnika nieco s tym urobit???
Lebo myslim ze by nepomohlo napisat na obchodnu inspekciu...:(

dakujem za rady


Odporučila by som písomne napísať reklamáciu o nekvalitnej službe poskytovateľovi internetu.Podať doporučene ,aby ste mali doklad o zaslaní písomnosti .V prípade že sa poskytovateľ na Váš list nevyjadrí , zopakovať zaslanie ako reklamáciu II. doporučene . Ak nebude reagovať ani na tú , potom voliť obchodnú inšpekciu a zároveň oznámenie na živnostenský úrad .

Čo sa týka zrušenia zmluvy s poskytovateľom služby , tak to záleží od zostavenia a uzatvorenia predmetnej zmluvy , neviem o čom pojednáva .Ale určite by tam mali byť možnosti rozviazania resp. odstúpenia od danej zmluvy a za akých podmienok .
BMGinvest
06.01.07,23:44
Odporučila by som písomne napísať reklamáciu o nekvalitnej službe poskytovateľovi internetu.Podať doporučene ,aby ste mali doklad o zaslaní písomnosti .V prípade že sa poskytovateľ na Váš list nevyjadrí , zopakovať zaslanie ako reklamáciu II. doporučene . Ak nebude reagovať ani na tú , potom voliť obchodnú inšpekciu a zároveň oznámenie na živnostenský úrad .

Ako funguje reklamacia u internetu??
A na tu reklamaciu by mohli povedat ze chyba je umna lebo mam asi zavirovany pocitac a tym by to bolo prenich vybavene..
takze neviem ci by som si moc pomohol:(
na zivnostensky urod??? tj sro tak potom kam??

dik
Zita5
06.01.07,23:49
Ako funguje reklamacia u internetu??
A na tu reklamaciu by mohli povedat ze chyba je umna lebo mam asi zavirovany pocitac a tym by to bolo prenich vybavene..
takze neviem ci by som si moc pomohol:(
na zivnostensky urod??? tj sro tak potom kam??

dik

Ja som tiež mala problémy s internetom , niekoľkokrát som to reklamovala v Telecome , stále chodili premeriavali ,nespočetne veľa krát , ale už teraz je to v poriadku .Takže som si vedomá toho , že aj vo Vašom prípade by možno k podobnému odstraňovaniu prišlo , ale ako ? ...no treba poskytovateľa nejakou formou donútiť ...a to jedine hore uvedeným spôsobom . Aj s.r.o. sa môže nahlásiť na živnostenský úrad , prečo nie ?
BMGinvest
06.01.07,23:54
Ja som tiež mala problémy s internetom , niekoľkokrát som to reklamovala v Telecome , stále chodili premeriavali ,nespočetne veľa krát , ale už teraz je to v poriadku .Takže som si vedomá toho , že aj vo Vašom prípade by možno k podobnému odstraňovaniu prišlo , ale ako ? ...no treba poskytovateľa nejakou formou donútiť ...a to jedine hore uvedeným spôsobom . Aj s.r.o. sa môže nahlásiť na živnostenský úrad , prečo nie ?

Lenze u tohto poskytovatela ziadne premeriavanie nehrozi :D Od nich sa da cakat len totalna neochota...
Aha ja som si myslel ze na zivnostensky urad sa mozu nahlasovat len zivnostnici:D:D
Zita5
06.01.07,23:59
Lenze u tohto poskytovatela ziadne premeriavanie nehrozi :D Od nich sa da cakat len totalna neochota...
Aha ja som si myslel ze na zivnostensky urad sa mozu nahlasovat len zivnostnici:D:D

Firma poskytuje za finančnú protihodnotu určitú službu .Táto služba má byť kvalitná , ak nie je tak treba niekde hľadať chybu . Ak firma berie peniaze za niečo , čo je nekvalitné , tak treba sa dohodnúť a odstúpiť od zmluvy, ale musia byť na to dôvody .A ak nevystupuje voči svojim klientom seriózne , tak to treba postúpiť vyššie .A ak by bolo sťažovateľov viac , tak by kľudne mohli prísť aj o licenciu .A na ich stránku treba písať a písať , nech sa hanbia , že aké služby predávajú .
BMGinvest
07.01.07,00:03
Firma poskytuje za finančnú protihodnotu určitú službu .Táto služba má byť kvalitná , ak nie je tak treba niekde hľadať chybu . Ak firma berie peniaze za niečo , čo je nekvalitné , tak treba sa dohodnúť a odstúpiť od zmluvy, ale musia byť na to dôvody .A ak nevystupuje voči svojim klientom seriózne , tak to treba postúpiť vyššie .A ak by bolo sťažovateľov viac , tak by kľudne mohli prísť aj o licenciu .A na ich stránku treba písať a písať , nech sa hanbia , že aké služby predávajú .

A tie dovody na odstupenie zo zmluvy im mozem ako dokazat ked by ma vzdy odbili ze to moze byt problem umna?
Makob
07.01.07,10:31
Niekoľko poznámok:
- Dôvodom nižšej rýchlosti môže byť agregácia. Pri agregácii napr. 1:20 môžete túto rýchlosť zdielať s ďalšími 19 užívateľmi. Treba pozrieť do zmluvy.
- Pozor na kb/s a kB/s. kB/s je cca 8x menej ako kb/s.
- Niektoré servery môžu mať nižšiu rýchlosť - dobré je si rýchlosť pripojenia skontrolovať na k tomu určených stránkach, napr. speedmeter.sk.
ekopo
07.01.07,10:41
Niekoľko poznámok:
- Dôvodom nižšej rýchlosti môže byť agregácia. Pri agregácii napr. 1:20 môžete túto rýchlosť zdielať s ďalšími 19 užívateľmi. Treba pozrieť do zmluvy.
- Pozor na kb/s a kB/s. kB/s je cca 8x menej ako kb/s.
- Niektoré servery môžu mať nižšiu rýchlosť - dobré je si rýchlosť pripojenia skontrolovať na k tomu určených stránkach, napr. speedmeter.sk.
Nie môže byť, ale je.
Charon
08.01.07,09:37
Problém je v tom, že žiadna firma zmluvne negarantuje rýchlosť internetu. Teda nie je čo reklamovať. Je to však, podľa mňa, klamlivá reklama. Spoločnosť Vás nachytala na rýchlosť, ktorú nevie dosiahnuť. Napísal som môjmu prevádzkovateľovi, že prečo nespravia reklamu, že poskytujú rýchlosť 100MB/s, nachytajú ľudí, a potom mať dostatok vyhovoriek, prečo sa to nedá dosiahnuť. Podľa mňa sa jedná o klamlivú reklamu - na základe ktorej lákajú na uzatvorenie zmluvy zákazníkov. Pričom do reklamy uvádzajú laboratórnej podmienky.:D
Soňula
08.01.07,10:04
Pripájam sa k tejto téme, lebo aj ja cítím "podvedená". Mám predplatenú službu, ešte 1,5 roka na "rýchly internet". Najprv šiel bezproblémovo, potom po super reklame na túto službu v období spred vianoc, mi to začalo vypadávať, nedá sa s internetom pracovať, no hrôza. Telefonovala som, reklamovala, odpoved: sieť je vo vašej lokalite preťažená, rošíriť sieť je dlhodobá záležitosť.... Tak tomu niak nechápem. Načo brali nových zákazníkov, vtedy nevedeli , čo to bude robiť, alebo nechceli vedieť. Už majú "istých" zakazníkov na 2 roky, asi sa im to oplatí. Som nahnevaná a zároveň sklamaná. Alebo je to len dočasné?
Charon
08.01.07,11:23
Toto je môj prípad ... rýchly internet ... posledný čas sa stáva, že sa ani pripojiť nedá... ale odpoveď je ... sieť je vo vašej lokalite preťažená ... Je mi z takého prístupu k zákazníkom nanič ... Bolo by vhodné, ja sa o to tiež pokúsim, zistiť, či sa jedná o podvodnú reklamu. Jedná sa totiž o reklamu, ktorá nalákala na produkt zákazníkov a reklamované paramtre nie sú dosiahniteľné. Rekama mala vyzerať ... Rýchly internet ... najrýchlejší na Slovensku, ale ak ste v oblasti, v ktorej sieť je preťažená, tak pripojenie bude rýchle ako dialup. Potom bude čestná reklama.
BMGinvest
08.01.07,15:59
Niekoľko poznámok:
- Dôvodom nižšej rýchlosti môže byť agregácia. Pri agregácii napr. 1:20 môžete túto rýchlosť zdielať s ďalšími 19 užívateľmi. Treba pozrieť do zmluvy.
- Pozor na kb/s a kB/s. kB/s je cca 8x menej ako kb/s.
- Niektoré servery môžu mať nižšiu rýchlosť - dobré je si rýchlosť pripojenia skontrolovať na k tomu určených stránkach, napr. speedmeter.sk.

rychlost pripojenia som si meral na dsl.sk a speedmeter.sk .napr dnes som mal 60kbs mam aj screen:(
S tou agregaciou neviem ako to je ale aj keby bola agregacia 1:20 tak by som nemal mat 60kb ked si platim za 1mbs...
A dost nekorektne z ich strany je aj to ze je jedno ci si unich niekto plati za 1mb 2mb alebo 256kb /s lebo vsetkym to ide uplne rovnako...kamos ma 256kbs a ide mu to este trochu rychlejsie(ja mam 1mb/s)
katarina.j
09.01.07,20:15
Neviem ľudia,ale mne ide rýchly net v bratislavskej Petržalke v pohode.ŠLAPE AKO HODINKY-TAKžE NEVIEM číM TO JE,žE JEDNéMU TO IDE A DRUHéMU NIE...
Hlinkovx
10.01.07,07:33
no je to preťaženosťou v určitých oblastiach..má to spojitosť s tou agregáciou...a s tým, čo kto na tom nete robí :D
jednoducho veľa ľudí, keď si dáva zavádzať net... myslí iba na rýchlosť a cenu..na ostatné príde až časom...ak v tom nemá ako také skúsenosti

mne šlapal internet aj ako dial up a aj ako dsl bez problémov...
pravdaže rozdiel je v rýchlosti...
ale bývam na "starom" sídlisku, kde internet má možno 10 rodín...zvyšok sú dôchodcovia, ktorí net nemajú..
veľké sídliská, kde bývajú mladšie ročníky majú problémy s pripojením pomerne často..
Madam Kurie
10.01.07,19:02
Na Slovensku je boom ohľadne internetu. Linky jednoducho nestačia. Preto tie agregácie ( 1:20 a pod.) Najprv si musia zarobiť na "širšie" drôty až potom budú ručiť za rýchlosti na ktoré lákajú ľudí. Ideálne sú optické linky , avšak u nás si mnohí poskytovatelia "povedia" , že im stačí zisk aký im prinesú agregácie a nebudujú viac. Je to problém . A je to reťazová reakcia od serveru až k poslednému účastníkovi.
učtovníčka
10.01.07,23:37
Aj ja som mala po spustení rádiovej siete v našej oblasti problém z rýchlosťou,
ale poskytovateľ dodržal zmluvné podmienky a na niekoľkonásobné nahlasovanie cez net o rýchlosti u mňa od 26 do 250 kb/s a pritom malo byť cez 700 reagovali tak seriozne, že mi oznámili telefonicky že by to malo byť už v poriadku, lebo sa im značne rozšíril počet účastníkov a museli doplniť nejaké zariadenia ešte mi aj dobropisovali platbu 700 Sk za ten mesiac. Poteší keď je dnes niekto zodpovedný a ušetrí Vám korunky.
DON
11.01.07,11:43
Ja si myslim ze pravo v tomto pipade nehra ziadnu rolu!!! Bud ste na siet napojeny viaceri alebo mate prilis dlhe spojenie! Ak ste viaceri je to zle a mali by ste to riesit!! Ale naozaj vam neporadim ako! Este by som sa rad spytal som sa rad spytal ci mate doma antenu alebo ste pripojeny cez nejaky modem???
BMGinvest
11.01.07,14:10
Ja si myslim ze pravo v tomto pipade nehra ziadnu rolu!!! Bud ste na siet napojeny viaceri alebo mate prilis dlhe spojenie! Ak ste viaceri je to zle a mali by ste to riesit!! Ale naozaj vam neporadim ako! Este by som sa rad spytal som sa rad spytal ci mate doma antenu alebo ste pripojeny cez nejaky modem???

Ja som pripojeny cez modem a mame tu uz zavedenu aj optiku ale aj tak to ide ako v lete na sankach....
Madam Kurie
11.01.07,15:12
...a čo tak kontrola spyware?. Ak všetko ide pomaly , môže byť problém práve preto .
Posielam odkaz , kde sa o tom dočítaš podrobne. Možno je to ono ...

http://www.kios.sk/index.php?id=160
Charon
11.01.07,17:05
Madam Kurie - tu sa nejedná o spyware... tak enormné zníženie rýchlosti spyware nemôže spôsobiť, lebo by bol proti sám sebe. Ak mám negarantovanú rýchlosť 2MB/s tak spyware menôže ukrojiť 1,9 MB/s a viac. Je to problém s agregáciou, ktorá je v mnohých prípadoch nekontrolovateľná...
Maňuša
18.01.07,14:46
Poraďte mi prosím,čo mám urobiť,keď nemôžem cez internet poslať súbor,stále mi nahadzuje Nie je možné nájsť hostiteľa POP3,overte či ste správne zadali názov servera.Konto:POP3,server POP3,protokol POP3,PORT:110,Zabezpečenie SSL : NIE.Už dlhšiu dobu sa mi nedarí skontaktovať s niekym,kto by ma usmernil.Emailovu poštu posielam cez @ zoznam.sk.Veľmi,veľmi pekne ďakujem.
LubosP
18.01.07,14:53
Madam Kurie - tu sa nejedná o spyware... tak enormné zníženie rýchlosti spyware nemôže spôsobiť, lebo by bol proti sám sebe. Ak mám negarantovanú rýchlosť 2MB/s tak spyware menôže ukrojiť 1,9 MB/s a viac. Je to problém s agregáciou, ktorá je v mnohých prípadoch nekontrolovateľná...

ale moze, problem je ten ze merania rychlosti na dsl.sk a pod. su meranim len toho konkretneho spojenia so serverom dsl.sk
Cize ak spyware posiela sam seba a zaberie z 1 mb/s linky 90% tak dsl.sk ukaze 100 kb/s (cisla su zaokruhlene pre lepsiu prehladnost)
cize spyware nejde proti sebe, svoje potreby si naplni
suma sumarum: ten vysledok merania nemusi znamenat ze internet ide pomaly, ale aj ze vacsia cast linky je zahltena virusom, spywarom...
LubosP
18.01.07,14:56
Poraďte mi prosím,čo mám urobiť,keď nemôžem cez internet poslať súbor,stále mi nahadzuje Nie je možné nájsť hostiteľa POP3,overte či ste správne zadali názov servera.Konto:POP3,server POP3,protokol POP3,PORT:110,Zabezpečenie SSL : NIE.Už dlhšiu dobu sa mi nedarí skontaktovať s niekym,kto by ma usmernil.Emailovu poštu posielam cez @ zoznam.sk.Veľmi,veľmi pekne ďakujem.

a aky POP3 mas zadany vo svojom emailovom klientovi?
mala by si mat pop.zoznam.sk
Charon
27.01.07,14:23
ale moze, problem je ten ze merania rychlosti na dsl.sk a pod. su meranim len toho konkretneho spojenia so serverom dsl.sk
Cize ak spyware posiela sam seba a zaberie z 1 mb/s linky 90% tak dsl.sk ukaze 100 kb/s (cisla su zaokruhlene pre lepsiu prehladnost)
cize spyware nejde proti sebe, svoje potreby si naplni
suma sumarum: ten vysledok merania nemusi znamenat ze internet ide pomaly, ale aj ze vacsia cast linky je zahltena virusom, spywarom...

Počítač mám na 99.99% čistý. Mám kvalitný firewall a vidím, čo sa pripája na internet. Na to slúžia aj iné programy, ktoré sledujú ktorý program, aplikácia sa na net pripája. Teda nemáš pravdu. Aspoň nie v mojom prípade. Kto by chcel poradiť ako odsledovať čo a ako sa pripája a nadväzuje kontakt z interntetom a konkrétne s akou adresou, môže sa ozvať, poradím. Ale to nepatrí sem.

Problém je v tom, že spoločnosť T-mobile predala viac zariadení - modemov - ako je schopná sieť obslúžiť. To je akoby pekár prijal viac objednávok ako zvládne jeho pec. To nie je problém môj, ale pekára.

Ak spyware zaberie väčšinu šírky pásma, tak na seba upozorní. On sa zo zásady správa ako cudzopasník - nemôže zabiť hostiteľa...
empty
28.01.07,18:42
ja to silim na DSL ku uz 2 roky najprv bola cena 1000 mesacne traz je 1300 ale pravda je aj to ze som si kupoval 512 a same sa to zdvihlo na 1024 a stale mam rychlost cez 1000bits takze v pohode, este to nejaky mesiac potiahnem a mozno sa dockam na orange.

konecne budu optokable a rychlosti sa budu merat z 10kach Mbitoch a cena bude ako DSL :)) akoda ze len na pevnu. ked to bude orangeu moc dlho trvat tak zrusim dslko a dam flarion do notebooku, na pracu mi staci aj ked padne 2048 rychlost pisana na papieri na 200 hlevne nech je normalny ping a to staci, era stahovania filmov, programov a hudby na 10ky Gigabajtov mesacne u mna skoncila.
Axel Wers
02.02.07,23:31
Ja mám flat pripojenie od Slovanetu, 1 mbit, agregácia 1:45 a najmä cez víkendy je tá rýchlosť katastrofálna, padá to aj po 20 kbit (polovičná rýchlosť dial-up) čo už je porušenie zmluvných podmienok. Rýchlosť sa zhoršila najmä v posledných mesiacoch, začiatkom jesene 2006 to bolo ešte OK.
V máji mi končí 2-ročná viazanosť, dovtedy to vydržím a obzriem sa po inom providerovi.
220870
03.02.07,07:27
Jedna drobnosť .Ako sa volá tá Firma ? adresa, Miesto pokytovania služby.
220870
03.02.07,07:45
Prosím Vás môžete písať aj názvy spoločností ktoré Vám poskytujú internet.Ja mám Wircom cca 1,5 roka bol som spokojný do decembra, potom zrejme Ježiško doniesol veľa pripojení do veľa domácností a problém je na svete.Ak som chcel odoslať 8 kb mail musel som si privstať aspoň o 5 00 ráno.V v priebehu dňa s a to ani nepripojilo na server. Ale po mojej telef. urgencii zareagovali okamžite a problém odstránili okamžite. A to je známka slušnej spoločnosti, ktorá si zákazníka váži a nie že nedvíha telefón.Je to mikrovlnka.
Heni
03.02.07,07:54
ja by som chcela k tej agregácii...
ak máte napr. agregáciu 1 : 20, znamená to, že zdieľate netovu linku s ďalšími 19-timi užívateľmi... lenže, neviete, či každý z tých 19-tich vašich spoluzdieľačov má len 1 PC... niektorí majú i po dva... možno tri... (skúsenosť od nás z činžiaku hovorí, že aj štyri :cool: ), to znamená, že potom v 20-tkovej agregácii nie je 20 "ťahačov" z netu, ale oveľa-oveľa viac...
LubosP
03.02.07,21:35
ja by som chcela k tej agregácii...
ak máte napr. agregáciu 1 : 20, znamená to, že zdieľate netovu linku s ďalšími 19-timi užívateľmi... lenže, neviete, či každý z tých 19-tich vašich spoluzdieľačov má len 1 PC... niektorí majú i po dva... možno tri... (skúsenosť od nás z činžiaku hovorí, že aj štyri :cool: ), to znamená, že potom v 20-tkovej agregácii nie je 20 "ťahačov" z netu, ale oveľa-oveľa viac...

toto nie je tak celkom pravda, agregacia sa totiz nastavuje na IP cisla a nie na domacnosti, cize ak kazdy z tychto PC v jednej domacnosti ma svoje IP cislo, tak kazdy z nich sa pocita do tej dvadsiatky, je jedno ci su v jednej izbe ale 100 km od seba
ak domacnost dostala len 1 IP cislo a doma si uz net rozvetvila napr. cez router, tiez to nezvysuje pocet "zdielacov" - do toho poctu sa rata len ta jedna IP a vsetky PC za nou zdielaju uz len tu jej rychlost a nie aj tych zvysnych 19
mickeynator
06.02.07,11:36
Neviem ci som tuto temu zaradil dobre dufam ze ano,
Kam sa ma obratit uzivatel internetu ak poskytoval internet slubil 1mb/s internet a internet ide stale 20-200kb/s? (v podstate maju rovnaky problem skoro vsetci zakaznici tej siete)
Poskytovatel internetu nezdvyha telefony tym ktory sa stazuju a ak sa niekto stazuje na ich internetovej stranke tak mu zavola a povie mu nech mu nepise na jeho stranky (aj ked tam je miesto nato urcene).
Ak mam zmluvu s takymto poskytovatelom este na 1.5 roka da sa to nejak zrusit??? ma sancu normalny uzivatel ktory nema za sebou pravnika nieco s tym urobit???
Lebo myslim ze by nepomohlo napisat na obchodnu inspekciu...:(

dakujem za rady

ak neuspejes priamo u poskytovatela a ani po staznostiach a reklamaciach nic, obrat sa na telekomunikacny urad, to je najvyssia instancia, co sa tyka poskytovania internetu, ich nariadenia musia brat do uvahy a dodrziavat
Orim
09.02.07,01:37
Nám sa to tiež v poslednej dobe spomalilo.
sunborn
09.02.07,15:07
Ak uvadzas ze mas 1 Mbit pripojenie na internet tvoja najvyssia teoreticka rychlost je 125 kB/s (1000/8). Takuto rychlost by si dosahoval keby si mal pripojenie voci providerovi len ty cize agregaciu 1:1. Uplne bezne vsak byva agregacia od 1:4 a vyssie v zavislosti od providera a sluzby ktoru poskytuje. Len tym sposobom, ze provider rozdeli linku pre viacerych uzivatelov je schopny dosiahnut "rozumnu" cenu pre beznych uzivatelov. Na druhej strane vysoka agregacia sposobuje pokles rychlosti jednotlivych uzivatelov. Cize ak mas agregaciu 1:4 vypocet teoretickej rychlosti by mal byt 1000/8/4 = 31,25 kB/s - to by mala byt kvazi najnizsia garantovana rychlost, ktoru by si dostal z linky ak tam budete sucasne pripojeni 4 uzivatelia (cize ty a ti ktori s tebou zdielaju linku voci providerovi). V skutocnosti to tak vsak nie je lebo je len malo casti dna kedy by vsetci zdielani uzivatelia tahali z netu na plne pecky (i ked aj taki majstri sa daju najst). Cize si zisti aku mas agragegaciu pripojenia a potom zistis v akom rozsahu ti moze rychlost pripojenia kolisat. Ak sa ti nepaci momentalna rychlost a chcel by si ju mat garantovanu tak mozes poziadat aby ti provider garantoval rychlost pripojenia on ti urobi agregaciu 1:1 a zaplatis za to niekolkonasobne viac ako platis doteraz.
Aj hodnota ktoru si uviedol 200 kb/s je nepravdepodobna napriklad pri dlhodobom downloade. Stava sa, ze ked zacnes tahat subor tak rychlost je vyssia a moze dosiahnut aj hodnotu, ktoru si uviedol. Ta vsak rychlo klesa a po stiahnuti cca 1 MB dat sa stabilizuje.
Na to aby si mohol reklamovat rychlost pripojenia u providera by ti rychlost musela lietat pod teoreticky najnizsiu hodnotu (vid vypocet hore) alebo by si musel mat garantovanu (drahu) rychlost. Ak sa ti hodnoty pohybuju v ramci medzi teorie tak ti tvoju reklamaciu provider pravdepodobne zmetie zo stola. Riesenim je prejst do agregovanej skupiny 1: X, kde X je co najmensie cislo. Napr. Ja mam agregaciu 1:4 a 1megova linka mi ide v pohode od 100-120 kB/s pretoze ostatni uzivatelia ktori so mnou zdielaju agregacnu skupinu sa spravaju normalne a tak su z toho vysledky skoro ako pri agregacii 1:1
mailer23
26.03.07,23:02
Predpokladam, ze sa bavim o "rychlom internete" od spolocnosti T-mobile. Ako tak citam nick zadavatela temy,tak ma napada, ze ide o nieco podobne ako BMG Invest. Sam mam pomaly internet od T-mobile,niekedy vobec nejde pol dna a podobne. Vsetci sme sa dali nachytat na klamlivu reklamu a kazdy mame v zmluve podpisanu agregaciu,takze vsetko je v poriadku,nikto vam ziadnu reklamaciu neuzna a vse je naprosto OK. Odporucam dsl a T-mobile pouzivat iba vtedy ak uz ziadna ina moznost neexistuje. Este by som chcel odporucit kazdemu, aby varoval kazdeho pred praktikami v reklamach od T-mobile. Neverte nicomu co si od nich precitate a neverte nicomu co vam povedia.Vzdy za vsetkym hladajte cigansku robotu,skumajte o co im ide a ako vas chcu oklamat,vacsinou to najdete v drobnom v odtienoch bielej napisane niekde dole,nikto vas o tom nebude informovat,co je mimoriadne humanne a ferove voci spotrebitelovi. Suma sumarum na slovensku nie sme v amerike,nemaju konkurenciu a mozu si robit, co chcu a nikto ich neobmedzi.
sobul74
27.03.07,11:57
pre laicke objasnenie problemu :
Predstavte si nakupne stredisko otvorene nonstop. Pridete tam o 3 rano a nakupujete, ste tam pomaly sam, beha sa vam medzi regalmi bez problemov. No ale skuste prist poobede + ak je vyhlasena nejaka super akcia a vy sa prebijate k tovaru .Toto iste sa deje v internete a hlavne ak mate agregovane pripojenia, pretoze cena, aku platite plne zodpoveda rychlosti a kvalite. Potom je tu este povedzme vec, s ktorou nikto nerata a to je nadimenzovanie siete. Ak mate taketo problemy, bombardujte poskytovatela a davajte o jeho nedokonalosti vediet inym. Vela zdaru a vysoku rychlost Vam zelam!!!
Axel Wers
06.04.07,20:48
Ja mám flat pripojenie od Slovanetu, 1 mbit, agregácia 1:45 a najmä cez víkendy je tá rýchlosť katastrofálna, padá to aj po 20 kbit (polovičná rýchlosť dial-up) čo už je porušenie zmluvných podmienok. Rýchlosť sa zhoršila najmä v posledných mesiacoch, začiatkom jesene 2006 to bolo ešte OK.
V máji mi končí 2-ročná viazanosť, dovtedy to vydržím a obzriem sa po inom providerovi.
Slovanet urobil zmeny, zrušil agregáciu a zaviedol FUP (http://www.dsl.sk/article.php?article=3650&title=)

Rýchlosť mi ide stabilne okolo 1450 kbit. Zatiaľ som veľmi spokojný.
scorp
07.04.07,16:29
Slovanet urobil zmeny, zrušil agregáciu a zaviedol FUP (http://www.dsl.sk/article.php?article=3650&title=)

Rýchlosť mi ide stabilne okolo 1450 kbit. Zatiaľ som veľmi spokojný.
Vyborna informacia. Mimochodom bol som na prilusnej stranke a nenormalne ma zarazila diskusia. To my na porade sme nad nimi o niekolko urovni. Vybijaju sa v slovnych spojeniach a unika im podstata.
Axel Wers
08.04.07,09:54
scorp to asi preto lebo v tej diskusii je vekový priemer výrazne nižší ako tu.

Zbežne som si pozrel diskusiu na DSL.sk ani sa im nedivím ako reagujú. Väčšinou ide o sťahovačov, ktorý za mesiac preniesli desiatky gigabytov dát.
Kvôli nim internet cez víkendy chodil pomaly.
Teraz je to v pohode:

Rýchlosť Vašeho pripojenia je 1492.3 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 186.5 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

Ešte pred 2 týždňami by som mal okolo 60 Kbps.
Orim
08.04.07,11:06
Kto si chcete merať rýchlosť pripojenia môže to urobiť cez Net Activity Diagram. Len sa to nainštaluje a bude vám to merať rýchlosť pripojenia a množstvo dát.

Je to tu (http://www.metaproducts.com/mp/Net_Activity_Diagram.htm)
LubosP
12.04.07,16:30
Slovanet urobil zmeny, zrušil agregáciu a zaviedol FUP (http://www.dsl.sk/article.php?article=3650&title=)

Rýchlosť mi ide stabilne okolo 1450 kbit. Zatiaľ som veľmi spokojný.

no urcite nezrusil agregaciu mozno ju len zmensil, 1mbit/s linka garantovana cize neagregovana stoji 3000 - 6000 korun v zavislosti na lokalite, takze za par stovak urcite agregacia bude
Axel Wers
20.04.07,21:35
no urcite nezrusil agregaciu mozno ju len zmensil, 1mbit/s linka garantovana cize neagregovana stoji 3000 - 6000 korun v zavislosti na lokalite, takze za par stovak urcite agregacia bude
môžeš nejako potvrdiť tieto tvoje domnienky z iného zdroja alebo píšeš iba to čo si myslíš? Nehovorím nie, ale v tomto prípade by Slovanet bol pekne stratový. Okrem toho Slovanet zaviedol FUP pre to, lebo poniektorí užívatelia vyrábali nehorázne transfery, za ktoré Slovanet musel TComu platiť nemalé peniaze.


Axel, neviem koľko si platiš net , ale žijeme v dobe dát a nie v Bangladéži!!! mám 1GB kartu v mobile a na nete nesmiem presiahnúť 10 GB ??? To sme preboha kde? Ja som podpisovala neobmedzený net a povedala som čo od toho očakávam...! nepodpisovala som žiadne FUP! v tej dobe nebolo zavedené...Sme na Slovensku kde je 5 mil. obyv. - to keby nás bolo 20 mil. tak budeme o nete snívať ešte 30rokov?
10 GB môžeš presiahnúť, nikto ti to nezakazuje, ale ak ich presiahneš tak rýchlosť sa ti zníži.
A čo sa ti nepáči na FUP? Bol by pre teba výhodnejší dátový program?
Pri dátovom programe nemáš predplatených 10 GB, je to o polovicu menej a po prekročení limitu musíš zaplatiť to čo si presurfovala naviac. Pri prekročení FUP ti nehrozí že by si platila viac. Okrem toho, ten kto to vie, ten dokáže na transferi ušetriť značné množstvo dát.
FUP zavidla svojho času aj Nextra, mala na to rovnaký dôvod ako Slovanet.
Čo sa týka toho Bangladéša - aj tomu verím že sme na ich úrovni. Ale problém nie je v Slovanete, ani v Nextre, ale v T-Come.


To si píš že zrušil agregaciu!!! Môj NEOBMEDZENY !!! net za 1322,-sk/mes. ide do 2kb /sek. merali to aj v pobočke Slovanetu!
Si si istá že to bolo dané agregáciou? Mám pocit že tu ide skôr o iný technický problém.
Ivana Š
20.04.07,22:54
Axel, neviem koľko si platiš net , ale žijeme v dobe dát a nie v Bangladéži!!! mám 1GB kartu v mobile a na nete nesmiem presiahnúť 10 GB ??? To sme preboha kde? Ja som podpisovala neobmedzený net a povedala som čo od toho očakávam...! nepodpisovala som žiadne FUP! v tej dobe nebolo zavedené...Sme na Slovensku kde je 5 mil. obyv. - to keby nás bolo 20 mil. tak budeme o nete snívať ešte 30rokov?

mimotemy

http://img.funny.sk/pix/1278.jpg
LubosP
21.04.07,19:42
môžeš nejako potvrdiť tieto tvoje domnienky z iného zdroja alebo píšeš iba to čo si myslíš? Nehovorím nie, ale v tomto prípade by Slovanet bol pekne stratový. Okrem toho Slovanet zaviedol FUP pre to, lebo poniektorí užívatelia vyrábali nehorázne transfery, za ktoré Slovanet musel TComu platiť nemalé peniaze.

to nie su domienky ale fakty, pretoze ja sam som lokalnym poskytovatelom internetu a nakupujem garantovany, skutocne neagregovany internet za tazke tisice
a ked som do toho isiel oslovil som aj Slovanet a mozem ti povedat ze ucite cena za neagregovany 1mbit/s nie je okolo 1000 korun
a mimochodom uz samotne pouzivanie FUP znamena ze je agregovany, pretoze ak by cela linka bola len tvoja a ty by si svojim stahovanim nikoho neobmedzoval, naco by ti zavadzali FUP
Axel Wers
22.04.07,09:18
Ale ja som nemala podpísany žiadny datovy program a počas viazanosti , podotýkam už ďalšej na dva roky to zo dna na deň sekli. Ja som tri roky nemala nič viazané /NEOBMEDZENÝ...bez FUP/a teraz mám platiť za NIČ ? však mi ponukli ďalší program na dva týždne, aby som mohla vobec pracovať...samozrejme ho musím cvakať... ja nechcem žiadny datový program!!! ja chcem to, čo som mala tri roky a za čo som im dala skoro 60 tisíc!!!

A čo si vlastne mala 3 roky? Aký program?



Ale ja po prekročení mám rýchlosť 1,2kb/sek. to znamená že mám nepoužiteľný net ...totálne a nenávratne OBMEDZENÝ za 1322,-sk/mes. :mad:
Ako som už hovoril, skôr sa mi zdá že tu pôjde o nejakú hardvérovú chybu. Takáto rýchlosť je už šialene malá.

Napíš mi aký máš produkt a akú máš aktuálnu rýchlosť pripojenia + lokalita.



to nie su domienky ale fakty, pretoze ja sam som lokalnym poskytovatelom internetu a nakupujem garantovany, skutocne neagregovany internet za tazke tisice

Keby som aj ja bol poskytovateľom lokálneho internetu a nakupoval som garantovaný internet tak aj ja by som platil ťažké tisíce. Ale ja som len obyčajný koncový zákazník, tak preto platím to čo platím.



a mimochodom uz samotne pouzivanie FUP znamena ze je agregovany, pretoze ak by cela linka bola len tvoja a ty by si svojim stahovanim nikoho neobmedzoval, naco by ti zavadzali FUP
Z jednoduchého dôvodu - Slovanet za prenesný transfer musí platiť T-Comu ťažké peniaze. Ako mi nedávno jeden chlapík, čo pracuje v Slovanete, hovoril že v prípade klientov, ktorí za mesiac robia transfery niekoľko desiatok GiB, ide o veľké finančné straty.
Slovanet preto dosť výrazne uplatňoval agregáciu, v mojom prípade rýchlosti cez víkend dosahovali okolo 50-60 kbit/s a to patrím medzi klentov ktorí mesačne vyrobia 5-6 GiB na tranferi.
V Slovanete dobre vedia že takéto rýchlosti vyvolávali veľkú nespokojnosť medzi klientami (len ja som im poslal asi 5 nepríjemných mailov), tak preto zmenili stratégiu a zaviedli FUP. Takto majú istotu že nikto im neurobí nehorázny tranfer a nebudú T-Comu doplácať.
Pokým sa nezmení politika poskytovania internetu najmä zo strany T-Comu tak neočakávam v tomto smere zmenu.

Ešte doplním: Čo sa týka tej linky či je skutočne agregovaná alebo nie: pokým mi ide pripojenie aspoň na 90% rýchlosti akú očakávam, tak ma skutočne nemusí zaujímať či je linka agregovaná alebo nie. 1450 kbit/s je skutočne iná rýchlosť ako tá ktorú som mával pred zavedením FUP (50-60 kbit/s cez víkendy, do 400 kbit/s cez týždeň).
LubosP
22.04.07,13:19
Axel Wers - suhlasim s tebou, pre koncoveho zakaznika je jedno ci to ide o par kilobitov pomalsie, dolezite je aby bol subjektivne spokojny
katarina.j
23.04.07,19:03
Fúúúúúúúúúúúúha slavica, nejako si sa zdravo nahnevala, vidím, že vieš zatočiť aj s chlapmi teraz, tak to teraz tvoj manžel musí byť opatrný a chodiť doma po špičkach, chichi
Hádam vieš, že toto ti píšem na odľahčenie situácie, aby si sa neurazila.
Ale inak, máš pravdu- ja som začínala s netom od t-mobile, mala som ten základ 2GB a zo začiatku to bola pohoda, na informácie z netu mi to stačilo, ale keď som sa naučila s netom robiť a sťahovať a pod. tak už mám problém a už doplácam aj GB navyše! To je tak-" s jedlom rastie chuť"
katarina.j
23.04.07,19:44
Ale však máš pravdu,brániť sa treba vedieť,ja som minule robila cirkus v Tescu, ale nechcem s tým začínať- to je už iná kapitola a UPC detto.
bepo
24.04.07,07:45
Tak je to aj s tým internetom ... pre 10GB sa tu robí cirkus namiesto toho, aby skvalitnili pripojenie a prenosy dát- dali investície do obmedzovačov, však čo slovač blbá nech len platí, stačí len pozerať ešte 20 rokov čo sa deje vo svete... Však je to choré, ceny rastú a kvalita sa s väčším počtom zákazníkov spravidla na Slovensku znižuje... Ešte že máme 21.storočie :rolleyes:
Ja používam len na maily Data Start od t-mobilu čo mi bohate stačí a mám tam za 99Sk 10MB, raz som to prekročil a za 2,5MB navyše /2,5 MB nie GB/ som zaplatil 98,9 Sk čiže skoro toľko ako za 10 MB takže len tebe sa zdá že pre 10GB sa robí cirkus. A v roku 2000 som za dial-upový internet platil 1100Sk mesačne a mal som rýchlosť 10-15 KB/s a platil som telefónne impulzy navyše, teraz mám dátovo neobmedzený pri rýchlosti 230 KB/s a platím tesne pod 1000Sk takže ja som spokojný s 21 storočím. ;) Treba si vybrať ten program a toho poskytovateľa ktorý má najlepšie podmienky pre konkrétnu situáciu.
Axel Wers
24.04.07,18:14
Pre Axel: "A čo si vlastne mala 3 roky? Aký program?"

Mám stále to iste už tretí rok - je to GoDSL Total /2 roky/a potom to premenovali na officeDSL Standard, ktorý bol neobmedzený a žiadna hviezdička s FUP tam nieje!!

Ty si fakt myslíš, že stiahnuť cez net 10 GB je dnes neférové, strašné??
Nepredstaviteľné? Preboha, čo sa tak podceňuješ, aby si prisluhoval Slovanetu? Však vydrž aj tebe to "prisolia".... Mám napojených predsa viac PC a ty to máš na jednom, tak predsa 10 GB je smiešne v dnešnej dobe dát.... ja mam OFFICE produkt, nie HOME ! a platím 2x viac!
pozri si prílohy:

Podľa toho druhého obrázku je tvoja prenosová rýchlosť do 2 kB a nie 2 kb ako si mylne uvádzala na predchadzajúcej strane. kB a kb je markantný rozdiel.

Ďalšia vec: Slovanetu nemám potrebu prisluhovať, ešte pred pol rokom boli obdobia keď som robil transfer 6 GB denne, neskôr zažil som agregáciu jak remeň tak viem o tom svoje.

Pre viac PC by som odporúčal iný program, ten čo máš teraz je vhodný pre 1 PC.
Soňula
26.10.07,06:53
Už so sa v tejto téme dostatočne vyjadrila, čo si myslím o "rýchlom internete". Pravidelne každý mesiac som sa sťažovala, atď. Došlo to až k tomu, že internet bol taký "rýchly", že po zapojení nedokázal načítať ani domovskú stránku. Pri opätovnom sťažovaní mi do dvoch dní za 1,-Sk doručili anténu. No môžem povedať, že ma prekvapili, internet ide o 100% lepšie. Preto by som chcela upozorniť aj ostatných, ktorý majú túto službu a im dostatočne nefunguje, aby skúsili zavolať a využiť túto možnosť.