moniq81
08.01.07,08:59
Čaute,

prosím Vás poraďte mi. Firma poskytuje zákazníkom počas roka určitý rabat, ak však nesplnia všetky podmienky jeho poskytnutia /napr. objem alebo platobná disciplína/ robím sa im na konci roka dofakturácia. Môžem z hľadiska DPH napísať na faktúru dofaktúrácia cien tovarov 5 % z ročného obratu. Je to O.K.??? Je to oprava základu dane-teda sa to musí aj v DP vykázať v tomto riadku alebo nie???

Ďakujem.
Tweety
08.01.07,08:23
Čaute,

prosím Vás poraďte mi. Firma poskytuje zákazníkom počas roka určitý rabat, ak však nesplnia všetky podmienky jeho poskytnutia /napr. objem alebo platobná disciplína/ robím sa im na konci roka dofakturácia. Môžem z hľadiska DPH napísať na faktúru dofaktúrácia cien tovarov 5 % z ročného obratu. Je to O.K.??? Je to oprava základu dane-teda sa to musí aj v DP vykázať v tomto riadku alebo nie???

Ďakujem. Ak ide o opravu základu dane( pôvodne fa cien), dofakturovanie bude s dph.
daniek
08.01.07,08:31
takéto niečo by ste mali mať zmluvne ošetrené pričom v zmluve by malo byť uvedené ako to na konci roka dofaktúrujete. Podľa mňa však nejde o opravu zd ale o dofaktúrovanie pre nesplnenie dohodnutých podmienok čo vám je známe až na konci obdobia.