Juraj_Ekon
18.01.07,12:36
Pozdravujem vás mili poraďáci. Na stránkach „Porady“ začínam po 1.x dneska. A hneď aj prosbou z oblasti DPH. V žiadnej príručke som nenašiel v metodike účtovania DPH odporučenie účtovania na analytických účtoch 343. Určite máte mnohí vypracovanú svoju analytiku a tiež aj overenú používaním v praxi. Ak sa vás tým nedotknem, pošlite mi prosím vás svoju analytiku 343_ky s popisom. Vopred Vám veľmi ďakujem.
horka
18.01.07,11:49
Kedze je jednotna sadzba DPH mam AU DPH vstup tuzemsko, DPH vystup tuzemsko, to iste EU. Potom mam dve varianty zalezi od poziadavky klienta na evidenciu jedna je ze mam uz iba jeden AU vztah voci statu,kde mesacne alebo stvrtrocne preuctovavam DPH podla danoveho priznania. Vsetky AU mam tym padom nulove a na tomto ucte vidim kolko mi stat dlhuje alebo kolko mam platit. Druhy pripad je ze vztah voci statu mam rozcleneny aj podla stvrtrokov a mesiacov, cize vidim ktore mesiace mam vyrovnane, kde som nespravne uhradila.... kde mi nevratili NO.
Dufam ze pomoze.
kalkulka
18.01.07,12:10
Skús pozrieť postupy účtovania, §4 zákona o účtovníctve, ale niekedy nemusí byť vytvorený analytický účet, ale stačí analytická evidencia DPH, z ktorej sa dá všetko podrobne vyčítať.
ekopo
18.01.07,12:20
Kedze je jednotna sadzba DPH
Už 18 dní nie je jednotná sadzba.
Tweety
18.01.07,12:32
Už 18 dní nie je jednotná sadzba.Veru, veru, niektorí už môžu použiť aj nižšiu daň.(10%)
Juraj_Ekon
18.01.07,14:05
Ešte raz vám všetkým ďakujem za promptnú a presnú odpoveď, kolegovia zlatí :(horka,ekopo,Tweety a kalkulka). Prajem vám pokojnú (ale hlavne adekvátne ocenenú) prácu pri závierkových prácach.