PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : DPH z fa EU



zhv
21.01.07, 18:58
Mám fa z Čiech za tovar ,prepočítanu v SKK.Český dodavatel tam neupl.DPh,lebo dodanie tovaru je v SR. Má táto fa vplyv na DPH u nás? Kedy používame samozdanenie a ako sa to uvádza v DPH?

zhv
21.01.07, 19:15
prosím ,vysvetlí mi to niekto,ďakujem

Paula
21.01.07, 19:25
pozri tu:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=367543&postcount=3

helenatenkacova
21.01.07, 19:29
[quote=helenatenkacova]Ak nám dodá tovar dod z ČR na územie SR, táto dph sa da do samozdanenia.
Z celkovej sumy vyrataj 19% dph a v daňovom priznani bude v r. 9 základ
r. 10 dan a v r. 15 dan. To iste platí aj pre iných dodav. EÚ. ktorí sú evidovaní
ako platcami dph.

zhv
21.01.07, 19:43
Ciže tam bude vlastne ta DPH aj na vstupe r.15 aj na výstupe r.10. Potom to nie je výhodne takto nakupovaŤ TOVAR .

Paula
21.01.07, 19:56
Výsledok je síce nula, ale nakúpil si bez DPH, tú ti dodávateľ k dodávke neprirátal, faktúruje ti iba základ dane.

Milan Benka
21.01.07, 20:23
Ak nám dodá tovar dod z ČR na územie SR, táto dph sa da do samozdanenia.
Z celkovej sumy vyrataj 19% dph a v daňovom priznani bude v r. 9 základ
r. 10 dan a v r. 15 dan. To iste platí aj pre iných dodav. EÚ. ktorí sú evidovaní
ako platcami dph.

Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu sa objaví v r.16.

zhv
21.01.07, 20:32
Co je spráne r 15 alebo 16

orazel
21.01.07, 20:37
Ciže tam bude vlastne ta DPH aj na vstupe r.15 aj na výstupe r.10. Potom to nie je výhodne takto nakupovaŤ TOVAR .

DPH musíš odviesť tak či tak... len kupuješ bez DPH a ked predávaš bud v tovare, alebo v službách, tak v konečnom dôsledku zaplatíš tú DPH vtedy, lebo nemáš čo odpočítať.....

Milan Benka
21.01.07, 20:39
Co je spráne r 15 alebo 16

Nárok na odpočet pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu (§11) vzniká na základe §49/2c, a ak mám faktúru od dodávateľa (§51/1c,) uplatním si odpočet v r. 16 daňového priznania DPH ( pozri text pri danom riadku v DP)

zhv
22.01.07, 08:04
Nárok na odpočet pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu (§11) vzniká na základe §49/2c, a ak mám faktúru od dodávateľa (§51/1c,) uplatním si odpočet v r. 16 daňového priznania DPH ( pozri text pri danom riadku v DP)

Ciže DPH si uplatním a dám to len do riadku 16.Aleboaj do riadkov 9,10.

zhv
22.01.07, 08:48
Uplatním si len odpočet - r.16 ,alebo aj výstup DPH r.9,10

Magduš
22.01.07, 08:55
Ciže DPH si uplatním a dám to len do riadku 16.Aleboaj do riadkov 9,10.
Ahoj, tiež si lámem hlavu nad tým istým problémom ako Ty. Mam Fa z Ciech vystavenú v SKK az v CZK, bez DPH, po zaevidovaní Fa, zadaní typu DPH 49 a po vypočte DPH priznania mam sumu DPH v riadku 16, a v zdanitelnych obchodoch prisluchajucu ciastku v riadku 04, ako nadobudnutie tovaru v tuzemsku podľa § 11 a 11a zak. A teraz sa riadok 16 a 14= r22 čo je odpočítanie dane tým pádom mám nižšiu vlastnú danovú povinnosť, alebo nie.

zhv
22.01.07, 09:03
Neviem si stým poradiť alebo to asi nechápem

daniek
22.01.07, 09:23
Ahoj, tiež si lámem hlavu nad tým istým problémom ako Ty. Mam Fa z Ciech vystavenú v SKK az v CZK, bez DPH, po zaevidovaní Fa, zadaní typu DPH 49 a po vypočte DPH priznania mam sumu DPH v riadku 16, a v zdanitelnych obchodoch prisluchajucu ciastku v riadku 04, ako nadobudnutie tovaru v tuzemsku podľa § 11 a 11a zak. A teraz sa riadok 16 a 14= r22 čo je odpočítanie dane tým pádom mám nižšiu vlastnú danovú povinnosť, alebo nie.

na r. 04 máš základ dane z došlej faktúry na r.02 ti dopočíta dph ktorú si povinná odviesť t.j. daňovú povinnosť
no a na r. 16 máš tú istú daň čo na r. 02 u ktorej máš nárok na odpočítanie
t.j. výsledný vzťah daňová povinnosť - odpočítanie dane = 0 a to je samozdanenie.

zhv
22.01.07, 09:45
Už to chapem ,v.r.01 sa tiež pripočíta základ DPH z českej fa .
ďakujem

Anonymka
22.01.07, 09:47
Ja mám otázku:

Zamestnanec bol na PC v Nemecku a platil kartou za ubytovanie. Predložil faktúru, na ktorej nie je uvedené ani naše, ani ich IČ DPH. Čo s tou faktúrou a čo s daňovou povinnosťou? Sme povinný tú službu zdaniť? Ak áno, ktorý riadok DP použiť? Ďakujem za skorú odpoveď.

ALBO
22.01.07, 09:49
Ja mám otázku:

Zamestnanec bol na PC v Nemecku a platil kartou za ubytovanie. Predložil faktúru, na ktorej nie je uvedené ani naše, ani ich IČ DPH. Čo s tou faktúrou a čo s daňovou povinnosťou? Sme povinný tú službu zdaniť? Ak áno, ktorý riadok DP použiť? Ďakujem za skorú odpoveď.

Daňová povinnosť je v nemecku, mali vam vystaviť doklad s DPH ak su platitelia. Date to cele do nakladov a nezdaňujete vy nič.

Anonymka
22.01.07, 10:00
Daňová povinnosť je v nemecku, mali vam vystaviť doklad s DPH ak su platitelia. Date to cele do nakladov a nezdaňujete vy nič.

Je tam suma rozpísaná : základ dane + DPH 16% a spolu. Takže hovoríš, že neuvádzam v DP vôbec ... to je podobné, ako keď taknujem v zahraničí? :confused:

daniek
22.01.07, 10:10
[quote=Anonymka]Je tam suma rozpísaná : základ dane + DPH 16% a spolu. Takže hovoríš, že neuvádzam v DP vôbec ... to je podobné, ako keď taknujem v zahraničí? :confused:[/quote
keď to máš s dph neuvádzaš to v DP ale požiadala by som nemeckého dodávateľa služieb aby na doklade doplnil ič dph svoje aj vaše

Magduš
22.01.07, 10:33
na r. 04 máš základ dane z došlej faktúry na r.02 ti dopočíta dph ktorú si povinná odviesť t.j. daňovú povinnosť
no a na r. 16 máš tú istú daň čo na r. 02 u ktorej máš nárok na odpočítanie
t.j. výsledný vzťah daňová povinnosť - odpočítanie dane = 0 a to je samozdanenie.

ďakujem už je to jasné, :)
a škoda tej 0- asi pre všetkých by bolo výhodnejší iný výsledok:)

ALBO
22.01.07, 12:36
[quote=Anonymka]Je tam suma rozpísaná : základ dane + DPH 16% a spolu. Takže hovoríš, že neuvádzam v DP vôbec ... to je podobné, ako keď taknujem v zahraničí? :confused:[/quote
keď to máš s dph neuvádzaš to v DP ale požiadala by som nemeckého dodávateľa služieb aby na doklade doplnil ič dph svoje aj vaše

Načo?........

daniek
22.01.07, 12:48
[quote=daniek]

Načo?........

aby som mala faktúru v poriadku so všetkými náležitosťami ktoré má obsahovať.

Milan Benka
22.01.07, 12:52
aby som mala faktúru v poriadku so všetkými náležitosťami ktoré má obsahovať.

Kde máš riešené ( v kt. zákone) náležitosti faktúry vystavenej zahraničným podnikateľom? On ju vystavil v zmysle ich predpisov.

ALBO
22.01.07, 14:09
aby som mala faktúru v poriadku so všetkými náležitosťami ktoré má obsahovať.

Náležitosti ako dič potrebujete na to aby ste si mohli uplatniť daň.

ALBO
22.01.07, 14:56
Prečo je v príspevku 25 pôvodca ALBO a v Benkovom príspevku 24 daniek. Ja som ten príspevok nepísala.

Milan Benka
22.01.07, 18:12
Prečo je v príspevku 25 pôvodca ALBO a v Benkovom príspevku 24 daniek. Ja som ten príspevok nepísala.

Vstup cez opravy do prísp. 25

Na začiatku uvidíš napísané:

[quote=daniek][quote=ALBO] .......lalalalalalala......[\quote]

podškrtnuté vymaž a malo by to byť OK.

ALBO
23.01.07, 07:22
Vstup cez opravy do prísp. 25

Na začiatku uvidíš napísané:

[quote=daniek][quote=ALBO] .......lalalalalalala......[\quote]

podškrtnuté vymaž a malo by to byť OK.

Ok, opravene , dik

ALBO
23.01.07, 07:25
no a teraz v 28 to urobilo čo? cez cituj, bytam mal byť len tvoj príspevok Benka, nie?

elenka
23.01.07, 07:47
Ja sa chcem spýtať, či sa takéto nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu nahlasuje DU ?
Ďakujem

daniek
23.01.07, 08:27
Ja sa chcem spýtať, či sa takéto nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu nahlasuje DU ?
Ďakujem
nenahlasuje sa iba pri dodaní tovaru do iného členského štátu sa podáva súhrnný výkaz.

Milan Benka
23.01.07, 10:04
no a teraz v 28 to urobilo čo? cez cituj, bytam mal byť len tvoj príspevok Benka, nie?


Mal som tam veľa krát "quote" tak program nevedel presne určiť citáciu.