brikina
22.01.07,09:45
Ahojte vsetci poradcovia.

moj problem je nasledovny:
Externý prepravca vezie moj tovar k mojmu odberatelovi a nazad ide prazdny. Za kazdy kilometer platim povedzme 20,-Sk. Cestou spät sa vychýli zo svojej cesty aby od mojho dodavatela zobral material. Potom sa vrati na svoju trasu a ide dalej (spät domov). No a teraz neviem, kolko kilometrov mam ratat prepravne, teda na 518AE a kolko kilometrov na 111 - nakolko mi tento naklad zvysuje obstaravaciu cenu toho odobrateho materialu. Neviem od ktoreho momentu to mam ratat a kolko kilometrov brat do uvahy pri jednotlivych situaciach.
brikina
22.01.07,10:54
prosím, nikto sa nestretol este s takouto situaciou?
renča1
22.01.07,12:25
V prvom rade by ti mal dať vedieť vodič a vyznačiť trasu , počet kilometrov kedy, kde bol. Na základe jeho podkladu budeš účtovať na príslušné účty.
brikina
22.01.07,12:58
V prvom rade by ti mal dať vedieť vodič a vyznačiť trasu , počet kilometrov kedy, kde bol. Na základe jeho podkladu budeš účtovať na príslušné účty.

Ano to mi da, ale mam brat len kilometre, ktore zodpovedaju vykloneniu sa od povodnej trasy? alebo mam brat kilometre od okamihu, ked odoberie material po okamih, kým pride domov. Toto neviem rozdelit....
renča1
22.01.07,13:27
Tovar k tvojmu odberateľovi a nazad počítaj až po dobu vyklonenia. Od miesta vyklonenia počítaj zvlášť kilometre až po dobu vrátenia sa na trasu (späť domov). Cestu späť domov s materiálom by som delila na polovičku a účtovala na každý zvlášť účet, pretože cesta späť sa týka aj tovaru a aj materiálu.
brikina
23.01.07,05:16
Tovar k tvojmu odberateľovi a nazad počítaj až po dobu vyklonenia. Od miesta vyklonenia počítaj zvlášť kilometre až po dobu vrátenia sa na trasu (späť domov). Cestu späť domov s materiálom by som delila na polovičku a účtovala na každý zvlášť účet, pretože cesta späť sa týka aj tovaru a aj materiálu.

A keby som si to tak zjednodusila a na 111 dala len kilometre odkedy odoberem material az domov? co poviete uctovnici, ako by sa na to divala kontrola???
brikina
23.01.07,15:21
skusi sa este niekto k tejto teme vyjadrit. rada by som pocula vase nazory. Alternativ je vela, no neviem sa rozhodnut, ktore je to najspravnejsie. Co navrhovala Renca, je fajn, ale tak komplikovane:( Aj ten prepravca ma posle tam, ked budem chciet, aby mi tie cesty a kilometre tak podrobne pisal...
renča1
23.01.07,15:26
Ja som sa to snažila čo najpresnejšie rozdeliť a nie čo najkomplikovanejšie. Najlepšie by bolo keby si napísala presne čo ti doprava napísal na stazke.
brikina
24.01.07,05:07
Ja som sa to snažila čo najpresnejšie rozdeliť a nie čo najkomplikovanejšie. Najlepšie by bolo keby si napísala presne čo ti doprava napísal na stazke.

Renca ja som to nemyslela v zlom, v ziadnom pripade. Externy dopravca mi to napise ako budem ja chciet, ked mu raz poviem ze takto, tak to bude takto... len to chcem zjednodusit aj pre nich aj pre nas. Co si myslis o tom mojom navrhu, ktory som pisala vcera (asi tri prispevky dozadu....)