macina
22.01.07,10:28
Viete mi niekto poradiť, či hotely musia mať registarčnú pokladňu? Ďakujem.
macina
vikinka
22.01.07,09:40
Podmienky pre používanie ERP sa týkajú subjektov,ktoré poskytujú služby vymenované vo vyhláške, činnosť hotelov nie je taxatívne vymenovaná vo vyhláške,ale ostatné služby kód 93.05.10 pomenúva,že v prípade ak má daň.subjekt pochybnosti bude rozhodujúce zatriedenie,ktoré vykoná Štatistický úrad SR.
skaspa
22.01.07,09:47
Viete mi niekto poradiť, či hotely musia mať registarčnú pokladňu? Ďakujem.
macina
podľa vyhlášky 55/1994 § 1 ods. 1: Daňový subjekt 1), ktorého predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb (ďalej len "subjekt"), používa od 1. januára 1995 na účely evidencie tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou 2) (ďalej len "pokladnica"), a to vo všetkých svojich predajných miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti.

v § 2:
Subjekt používa pokladnicu len pri týchto službách:
50.20.1 Údržba a opravy osobných motorových vozidiel
50.20.31 Umývanie motorových vozidiel a iné podobné služby
55.30.11 Služby spojené s podávaním jedál v reštauráciách s obsluhou
55.30.13 Služby spojené s podávaním jedál v samoobslužných zariadeniach
55.30.14 Ostatné služby spojené s podávaním jedál
55.40.10 Služby spojené s podávaním nápojov
55.52.11 Služby spojené s dodávkou hotových jedál pre súkromné domácnosti
55.52.13 Služby spojené s dodávkou hotových jedál pre iné spoločnosti a zariadenia
63.21.24 Parkovacie služby
71.10.1 Služby spojené s leasingom a prenájmom osobných automobilov a ľahkých dodávkových vozidiel do 3, 5 t, bez obsluhy Nepatrí sem prenájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci.
71.40 Prenájom tovaru osobnej spotreby a potrieb pre domácnosť a služby s tým spojené s výnimkou zdravotníckych a parazdravotníckych pomôcok a potrieb, požičiavania kníh a časopisov Nepatrí sem prenájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci.
74.81.22 Ostatné portrétne fotografické služby
74.81.23 Reklamné a súvisiace fotografické služby
74.81.24 Fotografické služby poskytované pri rôznych spoločenských a iných udalostiach
74.81.31 Vyhotovovanie fotografií
74.81.32 Vyvolávanie kinematografických filmov okrem filmov z produkcie filmových a televíznych ateliérov
74.81.33 Reštaurovanie, kopírovanie a retušovanie fotografií
74.81.34 Ostatné fotografické služby
92.33.10 Činnosti lunaparkov a zábavných parkov
92.61.10 Prevádzka športových ihrísk a štadiónov (iba kryté a nekryté kúpaliská)
92.62.13 Iné činnosti spojené so športom (iba služby fitnesscentier, stredísk aerobiku, body buildingu)
93.01.11 Zber a rozvoz bielizne
93.01.13 Iné pranie a čistenie textílií a kožušín (nie poskytovanie pracích a čistiacich služieb u zákazníka)
93.01.14 Chemické čistenie
93.01.15 Žehlenie
93.01.16 Farbenie a tónovanie textílií
93.02.21 Služby kadernícke pre ženy a dievčatá
93.02.22 Služby kadernícke a holičské pre mužov a chlapcov
93.02.23 Služby kozmetické, manikúra a pedikúra
93.04.10 Služby prispievajúce k telesnej pohode
93.05.10 Ostatné služby (iba strihanie psov).

Predpokladám, že ako hotel budete predávať aj tovar a poskytovať služby spojené s podávaním jedál v reštauráciách s obsluhou (minimálne tieto mi prichádzajú do úvahy, ale možno ešte parkovacie služby...), tak v tomto prípade ste povinný tržby z predaja tovaru, resp. posktytovaných služieb, ktoré sú uvedené vyššie (ak ich budete poskytovať) evidovať registračnou pokladnicou.
prevod
24.05.10,16:47
Zdravím ,

potreboval by som poradiť. Niekde som sa dočítal ,že registračná pokladňa nie je potrebná pri predaji tovaru na dobierku, neviete niekto či je toto ešte aktuálne ?
Prípadne ma odkázať na príslušný zákon / vyhlášku.

Hľadal som vo vyhláške 55/1994 ,ale tam su definované len služby.
Jedná sa o FO - neplatca DPH , predaj náhradných dielov pre automobily na dobierku.

Ďakujem za akúkoľvek info.
Danielle369
24.05.10,17:11
ERP nemusíte mať pri predaji:
•cenín, cestovných lístkov mestskej hromadnej dopravy, telefónnych kariet, dennej tlače a periodickej tlače,
•mincí z drahých kovov, pamätných bankoviek, a ďalších bankoviek a mincí, ktoré neslúžia ako zákonné platidlo,
•poštových cenín na filatelistických burzách,
•tovaru prostredníctvom predajných automatov,
•tovaru na dobierku,
•doplnkového tovaru súvisiaceho s poskytovaním poštových služieb,
•tovaru súvisiaceho s poskytovaním doplnkových služieb vo vozidlách železničnej dopravy a autobusovej dopravy, v leteckej doprave a vodnej doprave,
•tovaru vyrobeného občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím,
•živých zvierat okrem akvarijných rybičiek, exotického vtáctva, exotických zvierat, hadov, škrečkov, morčiat a iných hlodavcov,
•tovaru predávaného vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a sieť elektrickej energie,
•tovaru vyrobeného v rámci praktického vyučovania žiakov.
Pri poskytovaní služieb
V službách je situácia opačná. V zásade pri nich pokladnicu používať nemusíte, zákon však stanovuje zoznam služieb, pri ktorých je ERP povinná. Aby to však nebolo také jednoduché, ani pri službách z tohoto zoznamu nemusíte mať pokladnicu vždy. Existujú štyri výnimky, kedy ste od ERP „oslobodení“ pri poskytovaní akýchkoľvek služieb. Ide o služby poskytované:

http://www.msponline.sk/content/registra%C4%8Dn%C3%A1-poklad%C5%88a-predaj-cez-internet
polis1
24.05.10,18:06
Dobrý deň

chcem spýtať mám klienta ktorý dodáva a montuje plastové okná a platia mu v hotovosti musí mat registračnú pokladnicu? aj účtovníci musia mat za platenie za účtovné služby registračnú pokladnicu?od 1,1.2011 musia byt nové ERP s fiškalnou tlačiarnou?

dakujem
Danielle369
24.05.10,18:42
prevod
25.05.10,09:47
Dan > Dakujem za odpoved aj za odkazy. Presne toto som potreboval.