victoria
23.01.07,13:51
Myslíte, že je možné aby sro, ktorej jediným spoločníkom a konateľom je osoba, ktorá je zároveň aj umelcom a má príjmy ako fyzická osoba podľa § 6 prenajímala motorové vozidlo, ktoré má na leasing a fakturovala tento prenájom ?
Zoltán Kovács
23.01.07,12:53
Myslíte, že je možné aby sro, ktorej jediným spoločníkom a konateľom je osoba, ktorá je zároveň aj umelcom a má príjmy ako fyzická osoba podľa § 6 prenajímala motorové vozidlo, ktoré má na leasing a fakturovala tento prenájom ?

Myslím si, že k tomu potrebuješ súhlas majiteľa auta, čiže súhlas leasingovej spoločnosti.
victoria
23.01.07,12:59
Aha, dakujem.
janajanikova
23.01.07,13:08
ja som presne s týmto istým prípadom pracovala a zmluvu som postavila na slove " občasné " používanie auta, veď nikde nie je povedané, že auto na leasing nemôže šoférovať nikto iný, len platca leasingu. Neviem, či to právne obstojí, ale nekomplikujme si život s tým, čo sa dá jednoducho vyriešiť. Alebo nie?
Paula
23.01.07,13:24
ja som presne s týmto istým prípadom pracovala a zmluvu som postavila na slove " občasné " používanie auta, veď nikde nie je povedané, že auto na leasing nemôže šoférovať nikto iný, len platca leasingu. Neviem, či to právne obstojí, ale nekomplikujme si život s tým, čo sa dá jednoducho vyriešiť. Alebo nie?

Prenajaté je prenajaté.....keby si prenajímala napr. byt, resp. firemný priestor , tiež by Tvoj nájomca musel mať odo teba súhlas na "ďalší" prenájom Tvojho majetku...alebo nie?:)
Lucka F.
19.10.07,08:08
Ahoj,...

potrebujem veľmi súrne poradiť. Prenajímame hnuteľné veci fyzickej osobe. Mám účtovať prenájom s DPH??? Ak nie ..... paaani, hrozi mi koeficient????
Johanka
19.10.07,08:11
Prenájom hnuteľných vecí nie je od DPH oslobodený ....
Lucka F.
19.10.07,08:15
Dakujem velmi pekne Johanka....len ma vydesilo, ze v Hekulese...pri nahadzovani DPH si pytalo IC DPH...uff...

dakujem...a kraaasny den...a vikend...:))
Johanka
19.10.07,10:45
Dakujem velmi pekne Johanka....len ma vydesilo, ze v Hekulese...pri nahadzovani DPH si pytalo IC DPH...uff...

dakujem...a kraaasny den...a vikend...:))
Podčiarknutému vôbec nerozumiem ;) .