anmary
26.01.07,09:21
Môjmu synovi po výtere z nosa zistili prítomnosť haemophylis influenze. Viete mi niekto vysvetliť čo to znamená? Môj internetový vyhľadávač zlyhal na plnej čiare a ja by som sa rada dozvedela niečo viac. Stretli ste sa s tým už niekto. Vopred vďaka za každú odpoveď.:confused:
Evaman
26.01.07,11:11
Haemophilus para/influenzae bacil vírusu, vyskytuje sa v dýchacích cestách. U rôznych ľudí môže sa prejavovať rôznou intezitou sprevádzaných príznakov. Spôsobuje ťažkosti pričom to môže byť len mierny kašel až po "silný zápal pľúc a priedušiek". Je to veľmi nepríjemný "bacil" , je potrebné ho preliečiť medikamentózne väčšinou sa podávajú antibiotiká. V niektorých prípadoch je prítpmnosť sprievodným javom pri ochorení meningitídy. Po preliečení v niektorých prípadoch "ostáva" ešte nejakú dobu v tele pacienta.

Z osobnej praxe:mala som možnosť "vyskúšať si tohto pekného bacila" . Vírus bol sprevádzaný silným zápalom pľúc a priedušiek.Mala som úplne zahlienené priedušky a nepomáholi mi žiadne lieky. Vybrala som 3 druhy antibiotík počas asi 5-6 týždňov ličby. Vzhľadom k tomu , že tie priedušky boli veľmi zahlienené, neustále som sa dusila . Nepomáhalo nič, žiadne lieky na riedenie hlienov ani žiadne sirupy ani nič. Nakoniec som siahla po osvedčenej metóde. Použiť zábaly na hrudník s husacou masťou a vreckovkou namočenou v alpe.Pekne na noc ponatierať a zabaliť igelitom a bavlnenou prikrývkou.Toto mi naozaj pomohlo. No vírus bol v mojom tele identifikovaný ešte mesiac po "vyliečení" keď mi robili všeliaké možné testy a rozbory.Takže je dosť možné , že sa nedá úplne vyliečiť a kdesi tam stále čaká na vhodnú príležitosť.

Ale zadaj do vyhľadávača cez google len slovo Haemophilus , vyhľadá ti veľa stránok. Ono je ich síce viac druhov ale v podstate sú to príbuzné vírusy.
Držím palce na skoré vyliečenie.
Keby si mala nejaké otázky rada ti poradím.
anmary
26.01.07,12:06
Veľmi veľká vďaka. Som aspoň o trocha viac v obraze. Aj keď odpoveď je "hrôzostršná". U môjho syna nie je priebeh v takom rozsahu, ale spôsobuje nám veľmi časté ochorenia horných ciest dýchacích a zápaly priedušiek. Vyhľadávač v Google mi síce ponúkol asi 10 stránok - bohužiaľ moja angličtina je v tomto smere /lekárskych termínov/ nedokonalá. V pondelok ideme po liečbe na kontrolné výtery, takže keď prídu výsledky ozvem sa s prípadnými otázkami. Ešte raz vďaka.
Evaman
26.01.07,12:18
anmary, keď dáš rozšírené možnosti cez google , môžeš nastaviť aj jazyk, tak tam vyber slovenský , vyhľadá ti len stránky v slovenčine a aj niektoré české a do 1. riadku napíš vyhľadávané slovo ale daj pozor lebo ty si uviedla nesprávny názov v téme.
Nie je to haemophil i s ale haemophil u s.

http://www.google.sk/search?as_q=haemophilus&hl=sk&num=10&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&as_epq=&as_oq=&as_eq=&lr=lang_sk&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=

Prajem synovy skoré uzdravenie
Marti.ka
26.01.07,12:25
Môjmu synovi po výtere z nosa zistili prítomnosť haemophylis influenze. Viete mi niekto vysvetliť čo to znamená? Môj internetový vyhľadávač zlyhal na plnej čiare a ja by som sa rada dozvedela niečo viac. Stretli ste sa s tým už niekto. Vopred vďaka za každú odpoveď.:confused:
Moja dcéra s tým mala tiež problém. Asi tohto bacilka chytila v nemocnici.
Tiež ho mala v nose. Nemala nejaké veľké problémy, len stále nádcha a kašeľ. Nemohli sme sa ho dosť dlho zbaviť. A pritom sú deti proti nemu očkované. Dokonca sa zvažovalo preočkovanie. Vybrala troje antibiotík a ešte stále ho tam mala, aj keď už nie v takom množstve. Doliečila som ju SINUPRETOM.