dracica
31.01.07,18:22
Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
vikinka
31.01.07,17:57
Ja osobne to riešim pravidelnou masážou krčnej chrbtice a cvičením ,velmi to pomáha,masáž mávam každý tretí týždeň a cvičiť sa snažím aspoň dva krát do týždňa.
dracica
31.01.07,18:02
Ja osobne to riešim pravidelnou masážou krčnej chrbtice a cvičením ,velmi to pomáha,masáž mávam každý tretí týždeň a cvičiť sa snažím aspoň dva krát do týždňa.

Na tú masáž sa chystám a koľko to asi stojí približne ???
vikinka
31.01.07,18:14
Vieš čo, mne chodí dokonca domov masérka a platím 120,-SK za pol.hodinu.
Josse
31.01.07,18:42
mimotemy
Vieš čo, mne chodí dokonca domov masérka a platím 120,-SK za pol.hodinu.

Ahoj Meggy !
vikinka
31.01.07,18:49
mimotemy

Ahoj Meggy !
Chyba, nie som Meggy!:D
MajkaR
31.01.07,19:48
chce to pravidelné masáže a cvičenie.ozvi sa mi na mail Majkar@zoznam.sk, poradím ti ako na to.
chlap
31.01.07,22:06
Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...

Takže po 10 rokoch sedavého zamestnania a obrovských problémov s pravou rokou konštatujem, že je to naozaj daň za sedavé zamestnanie a nedostatok športu a cvičenia.

Pred nedávnom mi úplne "odišla" pravá ruka. Skúsil som najskôr neurológa - infúzie čiastočne pomohli ale problém neodstránili. Potom som začal chodiť ku špičkovému masérovi (320,- Sk za 45 min.) - žiaľ nemôžem dať tip, lebo je dosť vyťažený a nerád by som prišiel o svoje termíny ;) .
A tento masér mi poradil nasledovné:

- denne 15-20 min. strečingové cvičenie zamerané na chrbtové svalstvo. Ako vzor pre cviky použiť knihu Strečing od F.Šebeja - tu sa dá kúpiť: http://www.dunaj.sk/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE01202589

Faktom je, že toto mi naozaj pomohlo a preto to naozaj odporúčam Vašim zničeným chrbticiam :) .
Nika
01.02.07,06:54
Cviky, ktoré si môžete precvičiť aj v kancelárii
Evaman
01.02.07,08:10
No ja tiež stále hľadám maséra, kt. by mi vyhovoval. Včera som bola na masáži lávovými kameňmi, je to iný druh masáže ako "klasický" a je pri tom príjemne teplo, keďže kamene sú vlastne horúce. Boli tam prky havajskej a čínskej masáže a je to taká príjemná uvoľnujúca masáž. Celá procedúrka trvá asi 1 hodinu a cena je 450,- Sk.
dracica
01.02.07,08:39
v lete bicyklujem ale to tiež nie je dobré na chrbticu, ja som počula že pomáha plávanie
dracica
01.02.07,08:48
Cviky, ktoré si môžete precvičiť aj v kancelárii

ďakujem vytlačím si to a zavesím na nástenku..

to je síce pekné, že tam popisuju ako máš správne sedieť vzpriamene , monitor vo výške očí...ale účtovníčka má napravo klávesnicu naľavo šanón a musí sa neustále otáčať...ďalej by som spomenula písanie, štyri hodiny strávi účtovníčka vypisovaním rôznych tlačív, výdavkových pokl. dokl.
alenad
01.02.07,09:22
Podľa rady neurologičky sa treba v prvom rade zamyslieť ako spíme. Rozhodne nesmieš na bruchu, nakoľko je vtedy krčná chrbtica neprirodzene vytočená. Ďalej je nutné používať vankúš, aby nebola krčná chrbtica zalomená, vždy by mala mala byť v rovnej línii s celou chrbticou. Mne sa osvedčil ortopedický vankúš a musela som sa naučiť spávať na boku a na chrbte. Ráno je nutné pomalé rozvičenie aby povolila stuhlosť a masáže sú tiež super. Občas meniť aj umiestnenie monitora-raz napravo,naľavo. Napokon do nemoty cvičiť.
jess
02.02.07,11:36
v lete bicyklujem ale to tiež nie je dobré na chrbticu, ja som počula že pomáha plávanie

... plávanie, ale len kraul alebo na chrbte, v žiadnom prípade prsia, to podľa rehabilitačnej sestry najviac zaťažuje krčnú chrbticu
Tweety
02.02.07,12:04
Napokon do nemoty cvičiť.
Na to cičenie je super fitlopta.:)
SilviaS
02.02.07,12:08
Dobrý den!!
Aj ja mám problémy z krčnou chrbticou a niekedy až taký stav mám že sa mi točí neskutočne hlava ako keby som vypila liter vína!
Nemáte skúsenosti aj vy s točením hlavy????
Mám doma aj ortopedický vankúš aj golier na krk.
tiny77
02.02.07,12:26
asi mi šibe. prečitala som "problém s krčmou a chrbticou" :D
pekny vikend fseckym.
DanielaSL
02.02.07,12:29
Dobrý den!!
Aj ja mám problémy z krčnou chrbticou a niekedy až taký stav mám že sa mi točí neskutočne hlava ako keby som vypila liter vína!
Nemáte skúsenosti aj vy s točením hlavy????
Mám doma aj ortopedický vankúš aj golier na krk.

A navštevuješ neurológa? Je možné , že ti tlačí stavec na nerv. Ja mám problémy od mlada...ani som ešte nestihla mať sedavé zamestnanie. Na CT aj magnetickej rezonancii sa ukázala nejaká zrejme vrodená nie moc dobrá diagnóza. Ale aby to nebolo horšie, tak chodím na masáž každý týždeň, treba cvičiť aspoň 2 x denne a dať pozor , aby sa tieto miesta nepodchladili. Treba sa zamerať na špeciálne cviky na krčnú chrbticu, nie hociktoré cvičenie. Taktiež treba absolvovať z času na čas procedúry na rehabilitácii. A aspoň raz za dva roky je dobré aj liečenie.
Tweety
02.02.07,12:31
Dobrý den!!
Aj ja mám problémy z krčnou chrbticou a niekedy až taký stav mám že sa mi točí neskutočne hlava ako keby som vypila liter vína!
Nemáte skúsenosti aj vy s točením hlavy????
Mám doma aj ortopedický vankúš aj golier na krk. Na krčnú chrbticu je dobré dať si parafínový zábal.
Nika
02.02.07,12:58
asi mi šibe. prečitala som "problém s krčmou a chrbticou" :D
pekny vikend fseckym.

no bodaj by sa potom nekrútila hlava............:D
zvon
02.02.07,13:46
Súhlasím s príspevkami, kde sa odporúčajú masáže, ale dodávam, že treba sa postarať aj o prísun potrebných minerálov do organizmu a najmä vápnika v ideálnej podobe.
Každému záujemcovi poradím perfektný čínsky produkt...píšte na adresu - zvon@zoznam.sk --- odpoviem vám rád !
ata111
02.02.07,14:22
asi mi šibe. prečitala som "problém s krčmou a chrbticou" :D
pekny vikend fseckym.
Pozor - pozor, do konca marca je treba ešte vytrimať, a nie málo.:--- :) ;)
tiny77
02.02.07,18:34
Pozor - pozor, do konca marca je treba ešte vytrimať, a nie málo.:--- :) ;)

mozno je to podmienene :D prestanme s krcmou a ulavi sa i chrbtici :D ktovie.

i ja suhlasim so satkami - nenechat prechladnut krk, cvicit, nikdy nie tak, aby bolelo. ak boli - okamzite prestat. :o
este i plavanie je fajn. a vysedavanie pred pc a tvorenie si "stareckeho hrbu" - tiez nie je bohvieco. z toho sa tiez potom pekne kruti.
cavte, padam do bazena :D
DanielaSL
02.02.07,21:00
Pre ľudí, ktorí majú chorú chrbticu plávanie v studenej resp. v tak teplej vode, ako je bežne v bazénoch neodporúčam. Mám osobnú skúsenosť, že mi to viac uškodilo ako pomohlo. Odporúčam skôr plávanie v termálnej vode, čo zase nie je bežne k dispozícii.
Mackovka
05.02.07,14:57
mala som s krčnou chrbticou problémy a na liečení ma rehabilitačná sestra prekvapila otázkou, že "čo mám na pravej strane pracovného stola", lebo vraj mám z toho "zhumpľovanú" krčnú chrbticu. Bol to počítač, do ktorého hľadím takmer celý deň. Po návrate z liečenia som ho presunula do stredu stola a zvýšila som polohu stoličky. Odvtedy mám pár rokov s krčnou chrbticou pokoj, aj keď necvičím.
lubica_02
05.02.07,21:23
Všetkych nás bolí krčná chrbtica.Nesedíme moc dlho pri PC a na akej stoličke!!???
cocker.ba
07.02.07,21:25
Ja si pri tom (v pripade potreby aj inym) aplikujem vakuovu masaz.Stara, dobra metoda...
jess
07.02.07,21:38
Ja si pri tom (v pripade potreby aj inym) aplikujem vakuovu masaz.Stara, dobra metoda...
A ako sa to robí ?
cocker.ba
08.02.07,09:15
A ako sa to robí ?

Specialne male pohariky urcene prave na tento ucel, ktore maju hruby okraj.Vypali sa vzduch a poharik sa prisaje na cca 20 min. na bolestive miesto.Ucinkuje uz prva aplikacia (nucinkuje na krize...)-uvolnuje stuhnute svalstvo a odstranuje bolest.Potom cca 2 dni vyzeram ako lienka :-)
Okrem toho by som (samozrejme okrem pohybu) radil, ak ma niekto sancu zavesit sa sikmo dole hlavou, napr. pod uhlom 40 st., nech to urobi.Chrbtica sa roztiahne a je velka sanca, ze blo povoli.Ja na to vyuzivam specialnu lavicu.
DanielaSL
09.02.07,08:12
A ako sa to robí ?

To je vec, ktorú môže robiť len skúsený odborník....viem, že ešte aj poniektorí maséri, čo ten kurz absolvovali sa toho boja, ale ináč na uvoľnenie chrbtice je to skutočne dobré, pokiaľ to robí odborník a správne.
cocker.ba
09.02.07,14:26
To je vec, ktorú môže robiť len skúsený odborník....viem, že ešte aj poniektorí maséri, čo ten kurz absolvovali sa toho boja, ale ináč na uvoľnenie chrbtice je to skutočne dobré, pokiaľ to robí odborník a správne.

Viac ako 10 rokov praxe a zodpovedajuce vzdelanie, staci?
wayan
09.02.07,18:13
Ahojte Poradaci...chcem sa len opytat...mam 29 rokov,som byvaly aktivny sportovec....od min.roka mam dost divne zavraty,akoby mi plavala podlaha..resp.akoby som prave prisla z vyletu lodou.prezreli ma na neurologii,robili aj MR hlavy,krcnej chrbtice...mam nejaku protruziu stavcov a mam ju aj krivu,vraj by to ale nemalo sposobovat az take zavraty,tak mi nasadili antidepresiva...no zavraty pretrvavaju a k tomu ma dost pobolieveju trapezy,niekedy az stipu,rano mam vzdy opuchnute oci...poradte,ci mate aj vy podobne stavy popr.ci by to podla vas suviselo s krcnou chrbticou.Velka vdaka za kazdu radu
cocker.ba
12.02.07,12:35
Ahojte Poradaci...chcem sa len opytat...mam 29 rokov,som byvaly aktivny sportovec....od min.roka mam dost divne zavraty,akoby mi plavala podlaha..resp.akoby som prave prisla z vyletu lodou.prezreli ma na neurologii,robili aj MR hlavy,krcnej chrbtice...mam nejaku protruziu stavcov a mam ju aj krivu,vraj by to ale nemalo sposobovat az take zavraty,tak mi nasadili antidepresiva...no zavraty pretrvavaju a k tomu ma dost pobolieveju trapezy,niekedy az stipu,rano mam vzdy opuchnute oci...poradte,ci mate aj vy podobne stavy popr.ci by to podla vas suviselo s krcnou chrbticou.Velka vdaka za kazdu radu

Ak mas nalez na krcnej chrbtici, tak o pricine ani nepochybuj.Ak sa ti dostane krcne svalstvo do spazmu (z toho bolest trapezov), tak ti obmedzi aj prekrvenie mozgu.Cely svet sa okolo teba kruzi a tebe je najlepsie len ked lezis-proste mas zavrate.Ked ma nahodou sekne v krcnej chrbtici, mam podobny stav.
Tu je kazda rada draha...Zlepsenie stavu asi bude problem (ide o rtg nalez), udrziavanie by sa dalo najst.Cvicenia krcnej chrbtice(hlavne na posilnenie krcneho svalstva, ktore vlastne vytvori korzet okolo krcnej chrbtice), masaze (aj vakuova :-) ),aplikacia tepla, plavanie, pripadne niekde si najst moznost lahnut si mierne sikmo na chrbat dole hlavou.Vtedy sa chrbtica roztiahne a blokada by mala povolit.Na lieky by som sa nespoliehal (len v pripade neznesitelnych bolesti hlavy) a antidepresiva nevidim ziaden zmysel brat. NAsi lekari casto predpisuju lieky na bolesti.Treba vsak odstranovat pricinu, nie liecit priznaky.
Mozno by bola dobra konzultacia este u ineho lekara.
DanielaSL
12.02.07,16:35
Ahojte Poradaci...chcem sa len opytat...mam 29 rokov,som byvaly aktivny sportovec....od min.roka mam dost divne zavraty,akoby mi plavala podlaha..resp.akoby som prave prisla z vyletu lodou.prezreli ma na neurologii,robili aj MR hlavy,krcnej chrbtice...mam nejaku protruziu stavcov a mam ju aj krivu,vraj by to ale nemalo sposobovat az take zavraty,tak mi nasadili antidepresiva...no zavraty pretrvavaju a k tomu ma dost pobolieveju trapezy,niekedy az stipu,rano mam vzdy opuchnute oci...poradte,ci mate aj vy podobne stavy popr.ci by to podla vas suviselo s krcnou chrbticou.Velka vdaka za kazdu radu

Tú protrúziu stavcov mám aj ja...a ak si prečítaš moje príspevky a príspevok , ktorý nasleduje hneď za tvojou otázkou, tak presne toto treba robiť. Udržiavať sa ....
kukučka
14.02.07,00:54
Ja si pri tom (v pripade potreby aj inym) aplikujem vakuovu masaz.Stara, dobra metoda...


my poznáme prikladanie baniek ;) :)

máš pravdu, že stará dobrá metóda, len jej ktosi zmodernizoval názov :eek:
cocker.ba
14.02.07,09:01
my poznáme prikladanie baniek ;) :)

máš pravdu, že stará dobrá metóda, len jej ktosi zmodernizoval názov :eek:

Niekto to uz nazyva aj lymfodrenaznou masazou ...
Pre mna je to stale vakuova masaz.
SilviaS
14.02.07,09:15
Ked sa už bavíme o krčnej chrbtici aj ja mám s tým veľký problém dali mi
golier na krk a aj vankúš na spanie napísal mi to ortopéd!!
Ale viem, že aj akupunktúra pomáha na krčnú chrbticu!!
Moja mama tam chodila aj ja ale ja kvôli iným problémom!!!
Pekný den :)
tonkat
14.02.07,09:17
Niekto to uz nazyva aj lymfodrenaznou masazou ...
Pre mna je to stale vakuova masaz.
Nie je táto metoda nebezpečná pri odvápnených kostiach? A niekde v okolí Žiliny ju nerobia, potrebovala by som pre mamu, tiež má veľké bolesti a aj hmatateľný opuch v oblasti krkčnej chrbtice. CT neodhalilo nič závažné, len nejaké zúžené kanáliky.
taťko
21.02.07,12:45
Vždy pomôže dobrá masáž s mastičkou alebo olejčekom na uvoľnenie svalstva. Pommôže aj ak si poriadne rozhýbete kĺby na prstoch na rukách a na nohách. Havne kĺby palcov sú prepojené s krčnou chrbtocou. Mne táto akupresúrová samomasáž pomáha. Pá
Anduca
22.02.07,14:32
Ja som si myslela, že lymfodrenáž pomáha len pri celulitíde. Používajú ju aj na chrbticu? Hm... Dobré vedieť...
puff
21.08.07,11:17
Najlepšia je klasická masáž s prvkami reflexnej aj lymfodrenáže ,taký mix masáží...A samozrejme spojená s kvalitným bylinkovým olejom...Keď už je veľmi zle, tak niet nad staré dobré banky, s tým súhlasím, to pomáha okamžite, aj keď potom človek vyzerá akokeby ho riadne tĺkli:-) Mne pomáhajú aj teplé obklady a rôzne masážne pomôcky, už keď sa nedá hneď ísť k masérovi ( na stránke pomocky), tak je dobré mať niečo také poruke. Ale kto už má poškodenú krčnú chrbticu, nech nechodí k hocijakému masérovi, ale naozaj to musí byť odborník (to by som radšej nechala na fyzioterapeutov), lebo mu môže ešte viac uškodiť!
liduska
21.10.07,18:07
Môžu problémy s krčnou chrbticou spôsobovať náhlé zvyšenie krvného tlaku a následne jeho pokles po pár minútach?Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
arizona
08.05.08,08:10
Dobrý den!!
Aj ja mám problémy z krčnou chrbticou a niekedy až taký stav mám že sa mi točí neskutočne hlava ako keby som vypila liter vína!
Nemáte skúsenosti aj vy s točením hlavy????
Mám doma aj ortopedický vankúš aj golier na krk.
Otvorím túto staršiu tému, aby som nezakladala novú.
Nakoľko aj ja mám v poslednej dobe problém s krčnou chrbticou,chcela som si kúpiť anatomický vankúš.Len neviem, či to nie je len ďaľšia "habaďura", alebo to naozaj pomáha.:confused:
Mohli by ste mi prosím napísať niekto, kto má nejaké osobné skúsenosti?:)
naan
08.05.08,19:58
Ja používam anatomický vankúš už dlho, som s ním spokojná, ale netvrdím, že je to zázrak na boľavú krčnú chrbticu. Mám však dva veľmi dobré krémy, ktoré nechcem menovať kvôli reklame, na báze aloe vera a tie mi vždy zaberú keď mám problém s krčnou chrbticou. Tiež som mala sedavé zamestnanie a mám na kr.chrbtici výrastky, ale práve s týmito krémami to zvládam veľmi dobre.
Antea
11.05.08,07:56
Problémy s krčnou chrbticou má už asi každý. Okrem závratov, nedokrvenia mozgu ešte aj bolesť v hrudnej kosti a stavy podobné migréne, to sú moje skúsenosti s týmto neduhom. Úplne náhodou som prišla nato, že mi pomáha kostihojová masť, ktorú si sama urobím /lekárenskú som neskúšala/ a pár cvikov mačací chrbát.Výroba masti: asi 250 g bravčovej masti, nesolenej, kto má možnosť, tak čerstvý kostihojový koreň, kto nie dostať v lekárni sušený,rozpáliť masť, vysypať kostihoj, nechať chvíľku speniť a odstaviť.Na druhý alebo treí deň znovu roztopiť a precediť. Naozaj mi to pomáha, keď si trošku vmsírujem tak za 15 minút mám pokoj.
Laura1
11.05.08,08:15
Tiež mám problémy s krčnou chrbticou, v práci som dostala super ergonomickú stoličku - SpinaliS - ako keby som sedela na fit lopte - dúfam, že mi pomôže.:D
Monika C.
11.05.08,20:55
Ahojte poradáci tie problémy už poznám roky / závraty ale také že ani po štvornožky sa neudržím / robili mi CT nič a polroka som dala znova urobiť len vyhodnocoval to iný lekár a výsledok - prvý nič, a druhý rozpis na pol strany / výrastky, osteoartróza generálna, ložiško ako piesok pri stavci atd. takže aj ked Vám nič nenájdu skúste vybaviť sami aspoň CT aby ste nedopadli tak ako ja chrbticu mám zničenú hlavne krčnú. Som z Košíc a veľmi dobre mi pomáha masáž ale môže ma masírovať len osoba, ktorá to ovláda a vlastne ona vždy ma dostane z tých závratoch, nepomôžu ani lieky alebo len kúsok. Síce stojí to 250,- Sk ale taký čas na peniaze nepozerám zároveň dávam si aj banky ktoré robia veľmi dobre len tiež nemôže dať hned len po niekoľkých masážoch čiže mám masérku , ktorá to ovláda. Nie je z Košíc čiže chodím do Šace ale aj tak sa mi to oplatí. Masírovali ma už viacerí ale už bolo aj tak zle mi po masáži že som prestala počuť na ucho a podobné veci. Tak, že ju mám a inde by som neišla. Momentálne tam chodia všetky moje kamošky aj priateľ.Teraz som dokúpila akupunktúru na baterky , ktoré používam / 2000,- Sk / veľmi pomáha, nakoľko už som nevedela ani ruku dvihnúť. Bolí ma aj teraz už musím ísť masáž. Tieto veci mne pomáhajú. A ešte jedna vec bola som minulý rok v Madarsku a denne aspoň 2x v jakuzzi / neviem ako sa to píše / celý čas som nemala žiadné bolesti. Momentálne hladám v Košiciach jakuzzi nakoľko do bytovky mi nevôjde. Majte sa prajem príjemný večer.
arizona
21.05.08,12:20
Otvorím túto staršiu tému, aby som nezakladala novú.
Nakoľko aj ja mám v poslednej dobe problém s krčnou chrbticou,chcela som si kúpiť anatomický vankúš.Len neviem, či to nie je len ďaľšia "habaďura", alebo to naozaj pomáha.:confused:
Mohli by ste mi prosím napísať niekto, kto má nejaké osobné skúsenosti?:)
Síce sa mi moc ľudí neozvalo,ale riskla som to a ten anat. vankúš som si kúpila. Vyše týždňa ho používam a naozaj pomáha.Už neviem, čo je to ráno sa zobudiť s boľavým krkom.
Vrelo môžem doporučiť!:):)
Modroocko
21.05.08,13:10
No, ja mám ortopedický vankúš už pekných pár rôčkov a určite by som ho neodporúčala ako zázrak na krčnú chrbticu. V noci sa človek v posteli krúti a prehadzuje, že si ani nevie kontrolovať uloženie hlavy.
Ja mám už od útleho detstva migrény, ktoré sa mi v poslednom čase zhoršili, tak som začala navštevovať neurológa, ktorý ma poslal na rentgen hlavy aj krčnej chrbtice. Tam mi z nálezu konštatovali akýsi vývojový blok v mieste, kde sa mi spája hrudná chrbtica s krčnou. Preto asi tie bolesti hlavy. Navyše v dôsledku sedavého zamestnania sa prejavilo aj nadmerné opotrebenie niektorých stavcov krčnej chrbtice a platničiek. Lekár mi predpísal lieky na uvoľnenie svalstva (Coxtral a Scutamil), po ich dobratí ešte gel (Almiral), ktorý si mám natierať na postihnutú oblasť krčnej chrbtice, dostala som odporúčanie na rehabilitáciu, kde mi dávali teplé zábaly, elektroliečbu a masáže, ale zo všetkého najviac mi pomohlo to, že som začala navštevovať 3 x týždenne kalanetiku. Naozaj najviac pomôže cvičiť a cvičiť.
Ešte som sa na rehabilitácii dozvedela, že tam môžem chodiť kedykoľvek, keď budem mať nejaké problémy, stačí zájsť za obvodným alebo odborným lekárom, ktorý mi tam napíše odporúčanie. Takže, ak chcete lacné masáže (nepíšem zadarmo, lebo určite si všetci mesačne platíte odvody do zdravotného poistenia), tak hybaj za lekárom, aby vám napísal odporúčanie. A potom sa prihláste do nejakého kurzu, aby ste sa prinútili pravidelne cvičiť. Prvé týždne sú ťažké, ale keď to prekonáte, výsledky určite budete cítiť na svojom tele. Môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti.
zuhl
21.05.08,13:32
Síce sa mi moc ľudí neozvalo,ale riskla som to a ten anat. vankúš som si kúpila. Vyše týždňa ho používam a naozaj pomáha.Už neviem, čo je to ráno sa zobudiť s boľavým krkom.
Vrelo môžem doporučiť!:):)
Aj ja ho mám už dva dni a testujem ho. Zatiaľ sa cítim lepšie, ale môj manžel ho odhodil po 5 minútach.
arizona
21.05.08,13:35
No, ja mám ortopedický vankúš už pekných pár rôčkov a určite by som ho neodporúčala ako zázrak na krčnú chrbticu. V noci sa človek v posteli krúti a prehadzuje, že si ani nevie kontrolovať uloženie hlavy.
...

No, ja som vôbec nechcela povedať, že je to zázrak ! Tak ako napr. jeden liek niekomu pomôže, inému nie.
Preto som ani nepísala značku, aby to nevypadalo ako reklama. Iba som chcela opísať moju dobrú skúsenosť a pomôcť aj druhým,ktorým by to mohlo pomôcť tak, ako to pomohlo mne.
damati
21.05.08,14:40
Ja používam anatomický vankúš už dlho, som s ním spokojná, ale netvrdím, že je to zázrak na boľavú krčnú chrbticu. Mám však dva veľmi dobré krémy, ktoré nechcem menovať kvôli reklame, na báze aloe vera a tie mi vždy zaberú keď mám problém s krčnou chrbticou. Tiež som mala sedavé zamestnanie a mám na kr.chrbtici výrastky, ale práve s týmito krémami to zvládam veľmi dobre.
Prosim ta, keby si mohla, posli mi nazvy tych kremov cez ss.
Dakujem
klarissa
25.05.08,07:41
Ja mám tak isto problémy s chrbticou, bola som aj na rtg a zistili mi pedikly ostro ohraničené, mám ísť na ortopédiu, ale akosi sa mi do toho nechce, neviete čo to asi znamená? Ď.
danse
18.06.08,06:59
Myslim, ze sa vsetci zhodneme, ze najlepsia uz pri probleme s krcnou chrbticou je dobra masaz. Klasicka s prvkami reflexnej sa mi najviac osvedcila, ale hlavne to musi byt spickovy maser, ktory vie co robi. A v ziadnom pripade si nedajte s krcnou chrbticou manipulovat. Je to velmi hakliva cast chrbtice, z vlastnej skusenosti viem, co hovorim. Ak dlho sedime, tak je potrebne si najst co najlepsi sposob, ako sa chranit - dobra stolicka, dynamicka alebo klinova podlozka na klasicku stolicku, fitlopta, klakacka - je to individualne... A hlavne sa co najviac hybat - chodza, Pilates, plavanie, spinalne cviky z jogy. A mne este lekarka odporucila kvalitny anatomicky vankus (odporucam stranku www.pomocky.sk (http://www.pomocky.sk) ), vraj najviac stuhnuta byva chrbtica po prebudeni, ak sme hlavne mali nespravnu polohu v noci. Ja mam anatomicky vankus Sissel PLUS - vyborne sa na nom lezi na chrbte aj na boku - da sa pouzit vo nizsej aj vo vyvysenej polohe, je to neskutocny rozdiel. Krcna chrbtica je uplne odlahcena. Na tej stranke je ponuka roznych druhov vankusov, mne sa osvedcil tento. Inak som ho kupila aj otcovi na Vianoce, ten mal problem s ramenami, mal bolesti a tiez vravi, ze je to neuveritelne, co dokaze material a tvar....Tento predajca je velmi ustretovy, ak si nie ste isti vyberom, myslim, ze Vam urcite pomoze. Aspon ja mam velmi dobru skusenost.
lindusaaa
18.06.08,07:30
Mne tiez na problemy s krcnou chrbticou pomohla masaz. Bola som na reflexnej masazi u fyzioterapeutky, naucila ma aj cviky, na uvolnenie a aj na prevenciu, ktore by som mala cvicit pravidelne.
Tie rozne vankuse vyzeraju celkom dobre, ale ja najlepsie zaspim s mojim vankusom, ktory nosim takmer vsade so sebou.
pasuliatko
18.06.08,21:35
Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...

Ja s nou mam problemy lebo ju nemam thak vytvarovanu jak by mala ale ju mam skoro rovnu, preto mavam bolesti hlavy. Chodila som na masáže, elektroliečbu a dostala som cviky na chrbticu. Ja mam ine problemy s chrbticou ale inak sa to da vydržať ;)
cowboyka
19.06.08,10:59
ahojte, ja by som sa chcela opýtať, kto mi vie poradiť. Mám tiež problémy s krčnou chrbticou, ale posledný mesiac mávam závrate, príšerná bolesť v zátylku uz v temene hlavy. Na rehabilitácií s tým nechcú robiť nič, vraj sú nato nejaké veľmi jemné cviky, či čo, ale proste povedali dovidenia - ruky preč. Ja už neviem, na čo sa mám obrátiť, keď mám také závrate, že až odpadávam. Vie mi niekto poradiť, či sa to dá nejako vyriešiť aj iným spôsobom?
pasuliatko
19.06.08,21:29
ahojte, ja by som sa chcela opýtať, kto mi vie poradiť. Mám tiež problémy s krčnou chrbticou, ale posledný mesiac mávam závrate, príšerná bolesť v zátylku uz v temene hlavy. Na rehabilitácií s tým nechcú robiť nič, vraj sú nato nejaké veľmi jemné cviky, či čo, ale proste povedali dovidenia - ruky preč. Ja už neviem, na čo sa mám obrátiť, keď mám také závrate, že až odpadávam. Vie mi niekto poradiť, či sa to dá nejako vyriešiť aj iným spôsobom?

navštív neurológa.dá ti nejake lieky a on najlepšie vie ake cviky su dobre. ak si z ba viem ti odporučiť dobru neurologičku. mne dala aj cviky a je to lepšie;)
cowboyka
20.06.08,06:06
na neurológií som bola už 2x a tiež so mnou nič neurobili :-((((

a lieky, ktoré mi dali - tak tie nezabrali - ja mám totižto jeden problém, nemôžem užívať niektoré lieky, pretože mám alergické reakcie po dvoch - troch dňoch.

tak hľadám ďalšie riešenia.
pasuliatko
20.06.08,12:36
na neurológií som bola už 2x a tiež so mnou nič neurobili :-((((

a lieky, ktoré mi dali - tak tie nezabrali - ja mám totižto jeden problém, nemôžem užívať niektoré lieky, pretože mám alergické reakcie po dvoch - troch dňoch.

tak hľadám ďalšie riešenia.


odkial si?ak si z Ba môžem ti dať kontakt na moju doktorku neurologičku ;) ta ti 100% pomôže
cowboyka
23.06.08,05:53
odkial si?ak si z Ba môžem ti dať kontakt na moju doktorku neurologičku ;) ta ti 100% pomôže
Košice, to je moc ďaleko, ale ďakujem - neurológ, ortopéd, rehabilitácia - nič nepomáha a môžu sa snažiť ako len chcú
pasuliatko
23.06.08,20:53
Košice, to je moc ďaleko, ale ďakujem - neurológ, ortopéd, rehabilitácia - nič nepomáha a môžu sa snažiť ako len chcú

no škoda keby si bola z Ba t odporúčim moju.thak zbehni k inemu neurologovy,myslím,že ich máte viac ako jedného :)
cowboyka
24.06.08,06:18
no škoda keby si bola z Ba t odporúčim moju.thak zbehni k inemu neurologovy,myslím,že ich máte viac ako jedného :)
áno máme, ale myslím, že mi s týmto nepomôže - pretože lieky nechcem žiadne - odmietam, radšej budem trpieť, ako mať alergickú reakciu pokaždých. Budem musieť veľa športovať a uvidíme, možno je to len stuhnuté svalstvo - ale sakramentsky stuhnuté
pasuliatko
24.06.08,19:18
áno máme, ale myslím, že mi s týmto nepomôže - pretože lieky nechcem žiadne - odmietam, radšej budem trpieť, ako mať alergickú reakciu pokaždých. Budem musieť veľa športovať a uvidíme, možno je to len stuhnuté svalstvo - ale sakramentsky stuhnuté

ak chceš oskenujem ti tie cviky čo mi dala doktorka a môžem ti to poslať nejakym spôsobom. vie:)m,že pomáhaju
jess
24.06.08,20:17
ak chceš oskenujem ti tie cviky čo mi dala doktorka a môžem ti to poslať nejakym spôsobom. vie:)m,že pomáhaju

Skús to oskenovať a pripojiť priamo sem. Verím, že sa to zíde aj nám ostatným. :)
tonkat
24.06.08,20:24
Cviky sú veľmi dobrá vec, ak ich robíš pravidelne. Ak máš možnosť vyskúšaj masážne lôžko CERAGEM, už sa tu o tom písalo. Mne to tiež veľmi pomohlo na chrbticu. Pokaziť s tým nič nemôžeš.
pasuliatko
24.06.08,20:30
Skús to oskenovať a pripojiť priamo sem. Verím, že sa to zíde aj nám ostatným. :)

jasne len neviem jak :-D
Meggi 1
24.06.08,20:44
jasne len neviem jak :-D
Je to veľmi jednoduché:
Zoskenuj si cviky do pc, potom zadaj príspevok tlačítkom Odpovedať ako si zvykol (zvykla :confused: - prepáč, z nicku ani z profilu to nie je možné dedukovať) a potom už len pripoj do svojho prispevku ako prílohu.
cowboyka
25.06.08,05:43
ak chceš oskenujem ti tie cviky čo mi dala doktorka a môžem ti to poslať nejakym spôsobom. vie:)m,že pomáhaju
budem veľmi rada - vyskúšam
BXLmiami
25.06.08,09:43
Pokiaľ tomu rozumiem tak si alergička,atopička,takže lieky veľmi nie a tiež je problém s masážou,pretože taká koža zle reaguje na masážne emulzie.Doporučujem cvičiť veľmi opatrne Pilates,spevnujuce cvičenie na chrbát,začať s jedným dvomi opakovaniami a postupne každý cvik opakovať viac x.Na masáž sa dajú použiť prípravky z Ryoru,neobsahuju takmer nič alergizujuce,prípadne lymf.masáž sa robí nasucho a je jemná.Ale doporučila by som akupunkturistu,tí vedia veľmi dobre stiahnuť chronické bolesti.Manipulovať s krčnou chrbticou,hlavne ked je svalstvo okolo nej stiahnuté následkom bolestivosti by som nedovolila nikomu.
cowboyka
26.06.08,09:50
ano, som atopicky alergik - stale zreagujem na nieco ine. No a tu akupunkturu mi uz spominal aj moj muz, ked to mam az v zatylku v temene, zevraj oni to vedia nejako uvolnit - neviem, uvidim - musim si zmapovat situaciu, kde to robia v Ke a navstivit to
pasuliatko
26.06.08,20:59
Je to veľmi jednoduché:
Zoskenuj si cviky do pc, potom zadaj príspevok tlačítkom Odpovedať ako si zvykol (zvykla :confused: - prepáč, z nicku ani z profilu to nie je možné dedukovať) a potom už len pripoj do svojho prispevku ako prílohu.

nejde mi kliknúť na tu prílohu :-( čo mam robiť?
pasuliatko
26.06.08,21:02
22979
cowboyka
27.06.08,05:34
22979
ďakujem, podobné skúšam a nič - ach jaj - ja nešťastný zemepán :-))))))-:
pasuliatko
27.06.08,14:32
ďakujem, podobné skúšam a nič - ach jaj - ja nešťastný zemepán :-))))))-:

nemboj sa to ti pomôže.alebo skús masáže:---
cowboyka
28.06.08,17:27
nemboj sa to ti pomôže.alebo skús masáže:---
mno jo :-)))
BEANR
28.04.09,16:23
no škoda keby si bola z Ba t odporúčim moju.thak zbehni k inemu neurologovy,myslím,že ich máte viac ako jedného :)
Prosím Ťa ako sa môžem s Tebou skontaktovať ohľadom kontaktu na neurologicku. Som z NR. Veľmi trpím na krčnú chrbticu. Dakujem za skoruňú odpoveď. Bea
Zita5
28.04.09,16:26
Prosím Ťa ako sa môžem s Tebou skontaktovať ohľadom kontaktu na neurologicku. Som z NR. Veľmi trpím na krčnú chrbticu. Dakujem za skoruňú odpoveď. Bea

V Nitre je to také zlé s neurológmi ?
pasuliatko
28.04.09,19:13
my sme domov kúpili Dormeo Memosan vankúš s tou pamäťovou penou super sa na tom spí, tí čo máte problémy s chrbticou skúste nad ním pouvažovať. odporúčam ;)
Lesa
29.04.09,06:14
Mne osobne sa osvedcili produkty Sissel - vsetko pre nase bolave chrbty:-), som ich pravidelny zakaznik... Co sa tyka krcnej chrbtice, tak ja pouzivam Anatomicky vankus Sissel makky - je z uplne makuckej pamatovej peny, je vysoky asi ako klasicky vankus, ale je velmi prijemny.
Ma zvlastny tvar, ktory akoby jemne natahuje krcnu chrbticu, lezi sa na nom bud v polohe na chrbte, to si lahnem hocikedy, aj ked pridem z prace a hned sa mi ulavi (podla mna to robi aj tvar aj ten material urcite) a cez noc potom spim na nom na boku. Zo zaciatku som ho pouzivala iba hodinu - dve, lebo si na to treba zvyknut. Urcite ho odporucam, pokial mate problemy s krcnou chrbticou, ale podla mna je dobry aj ako prevencia. Lekarka mi ho odporucila prave na problemy s krcnou chrbticou - mna najcastejsie "sekavalo" v krcnej chrbtici prave rano, po prebudeni. Vraj je velmi dolezite mat spravnu polohu prave pocas spanku. A mozem potvrdit, ze mne sa osvedcil. A velmi.
kvietka
04.05.09,16:21
viem, co su to dlhorocne problemy s krcnou chrbticou, takmer od detstva, vyskusala som tiez lieky, fyzioterapiu atd. bez dlhsieho ucinku,
jedine, co mi naozaj pomohlo: nasla som si na internete cviky podla mojzisovej, chodila som cvicit s trenerom, ten mi z toho vytvoril cca 20 minutovu zostavu a poctivo som 3x tyzdenne cvicila-pozor treba jemne a pomaly a spravne dychat!, po dvoch tyzdnoch-absolutna zmena, ziadne zavrate, migreny a stuhnute svalstvo, zlepsil sa mi zrak,doplnala som to pravidelnymi masazami, cca 1x tyzdene, treba to cvicit vsak celozivotne, ked som pre chorobu prestala s cvicenim, problemy sa vratili.
Airam25
09.07.09,07:41
viem, co su to dlhorocne problemy s krcnou chrbticou, takmer od detstva, vyskusala som tiez lieky, fyzioterapiu atd. bez dlhsieho ucinku,
jedine, co mi naozaj pomohlo: nasla som si na internete cviky podla mojzisovej, chodila som cvicit s trenerom, ten mi z toho vytvoril cca 20 minutovu zostavu a poctivo som 3x tyzdenne cvicila-pozor treba jemne a pomaly a spravne dychat!, po dvoch tyzdnoch-absolutna zmena, ziadne zavrate, migreny a stuhnute svalstvo, zlepsil sa mi zrak,doplnala som to pravidelnymi masazami, cca 1x tyzdene, treba to cvicit vsak celozivotne, ked som pre chorobu prestala s cvicenim, problemy sa vratili.



Kvietka, chcela by som ťa poprosiť - zverejnila by si tú zostavu čo si cvičila.Aj ja mám problémy s krč.chrbticou a tiež to riešim radšej neustálym cvičením. Rada by som nazrela do tej zostavy, možno by som tú svoju obohatila o niečo nové. ;)
Dana7
09.07.09,07:49
Pridávam sa k spolutrpiacim, tiež mám za sebou rehabilitáciu / masáže, cvičenie a nejakú magnetickú rezonanciu / ak si to správne pamätám, ale pomohlo to tak na 2 - 3 dni, a už znovu su tu bolesti, a dokonca sa mi aj zhoršilo. Tak ak má ozaj niekto dobré cviky, tak nech ich prosím zverejní.

A rada mojej doktorky, ak môžete, tak čo najmenej seďte za počítačom. Ale to by som asi bola nezamestnaná, čo tiež nie je riešenie.

Ďakujem
mirka_k
12.07.09,22:20
Mne pomohlo posilovanie ruk, ramien cinkami, a posilovanie brucha, teda spevnenie brucha. taktiez som si kupila literaturu, kde som zistila suvis tychto problemov s tvrdohlavostou, naucila som sa byt otvorena novym myslienkam, viac nasluchat ludom okolo seba, nebojovat s nimi, netrvat na svojej pravde za kazdu cenu, vediet sa pozriet na svet ocami druhych..
kvietka
13.07.09,20:02
ak sa mi podari najst zostavu cvikov v mojom pc a technicky to pojde-zverejnim, inak ide vlastne o rehab. cviky podla metody rehab.sestry mojzisovej pre podporu plodnosti zien-su na internete,ja som z toho cvicila cviky zamerane na krcnu a hrudnu oblast
bettylou
15.07.09,05:31
pripájam, ukážky cvičení pre tých ktorí pracujú v sede - teda za PC a podpobne
Zitulda
15.07.09,13:10
pripájam, ukážky cvičení pre tých ktorí pracujú v sede - teda za PC a podpobne
Milá bettylou. Veľká škoda, že sa neda prideliť bod. Som rada za cviky, určite si ich vyskúšam. Miesto bodu aspoň veľké Ďakujem
Zitulda
15.07.09,13:19
Mne osobne sa osvedcili produkty Sissel - vsetko pre nase bolave chrbty:-), som ich pravidelny zakaznik... Co sa tyka krcnej chrbtice, tak ja pouzivam Anatomicky vankus Sissel makky - je z uplne makuckej pamatovej peny, je vysoky asi ako klasicky vankus, ale je velmi prijemny.
Ma zvlastny tvar, ktory akoby jemne natahuje krcnu chrbticu, lezi sa na nom bud v polohe na chrbte, to si lahnem hocikedy, aj ked pridem z prace a hned sa mi ulavi (podla mna to robi aj tvar aj ten material urcite) a cez noc potom spim na nom na boku. Zo zaciatku som ho pouzivala iba hodinu - dve, lebo si na to treba zvyknut. Urcite ho odporucam, pokial mate problemy s krcnou chrbticou, ale podla mna je dobry aj ako prevencia. Lekarka mi ho odporucila prave na problemy s krcnou chrbticou - mna najcastejsie "sekavalo" v krcnej chrbtici prave rano, po prebudeni. Vraj je velmi dolezite mat spravnu polohu prave pocas spanku. A mozem potvrdit, ze mne sa osvedcil. A velmi.
Prosím ten vankúš Ti predpísala neurologička? Zaujíma ma a rada by som vedela ňom viac. Mojej polovičke pred piatimi rokmi predpísal leár vankúš na šiju...vydyli mu ho na recept. Je plnený "asi" molitanovýmí guľôčkami. No po čase zisťujeme, že akosi tie guľôčky sa zmenšujú a tým aj vankúš čo do objemu ale už to nie je ono, ako pred tým. Napíš prosím link. Ďakujem
Meggi 1
15.07.09,20:23
Prosím ten vankúš Ti predpísala neurologička? Zaujíma ma a rada by som vedela ňom viac. Mojej polovičke pred piatimi rokmi predpísal leár vankúš na šiju...vydyli mu ho na recept. Je plnený "asi" molitanovýmí guľôčkami. No po čase zisťujeme, že akosi tie guľôčky sa zmenšujú a tým aj vankúš čo do objemu ale už to nie je ono, ako pred tým. Napíš prosím link. Ďakujem
Zitulda, kým Ti Lesa napíše viac, prikladám Ti link na vankúše, mali by to byť tieto. Keď sa Ti tá stránka otvorí, vľavo klikni na: Zdravý spánok.
http://www.pomocky.sk/Default.aspx
Lesa
16.07.09,07:12
Bohuzial, system mi nedovoli napisat link na spominany vankus. Mne ho odporucala aj neurologicka, ale aj na rehabilitacii mi tiez doporucili Sissel vyrobky. Mam od nich viac produktov - aj na sedenie a tiez cvicim Pilates, tak aj k tomu som si nieco od nich dokupila. Zatial mam len kladne skusenosti - je tam kvalita, efekt a aj zivotnost urcite. Myslim ze ta cena je adekvatna.

Co sa tyka toho vankusa, tak moje osobne dojmy:
Material: uplne makkucka pamatova pena, taka az bavlnkova, ten material odlahci krk hned ako sa na vankus polozite (ale je to aj tvarom)
Tvar: na zaciatku to bolo dost neprijemne, kym som si zvykla, ale je tak tvarovany, ze to akoby jemne natahuje krk, treba si na to zvyknut pomaly denne 1-2 hodinky a potom predlzovat cas (zo zaciatku som bola trosku aj nervozna z toho, kym som si zvykla), ale po takom tyzdni, dvoch uz by som to nemenila, spim na tom stale uz celu noc
Obliecka: tak na tu tiez nedam dopustit, neviem, co je to za material, ale je taka prijemna, jemnucka zo zipsom. Je dodavana uz s vankusom, odporucam z praktickych dovodov este jednu nahradnu (pri prani), maju rozne druhy aj farby.
Zivostnost: no pouzivam ho uz druhy rok a nie je na nom badatelna ziadna zmena, ani v materiali, ani v tvare, ze by bol nejako zmeneny a ten vankus je permanentne pouzivany. Podla mna vydrzi roky.

Ako to uz bolo spomenute, stranka je pomocky.sk (samozrejme vpredu www )
Bohuzial mam malo prispevkov.
Zitulda
17.07.09,13:05
Zitulda, kým Ti Lesa napíše viac, prikladám Ti link na vankúše, mali by to byť tieto. Keď sa Ti tá stránka otvorí, vľavo klikni na: Zdravý spánok.
http://www.pomocky.sk/Default.aspx
Meggi srdečná vďaka za link a Lesa Tebe vďaka patrí tiež. Máš ináč pravdu v tom, že cena je adekvátna, aj keď sa niekomu zdá veľa....mne nie ak sa jedná o zdravie. Tsk napríklad nám syn dal vyrobiť nové matrace do postelí jeden vyšiel na 6500.- Sk, ale odvtedy spíme obaja s manželom veľmi dobre a ráno nie sme ubytí.
Lea22
26.03.10,18:57
Ahojte zistili mi výrastky na krčnej chrbtici, nevieme mi niekto poradiť nejaké cviky???
A.B.
31.08.10,14:04
Zamyslite sa vsetci nad tym, ako cely den sedite, na com, kde mate monitor, kde mys, ako vysoko dvihate ruky pri praci, ci mate dobre nastaveny volant, atd.... vsetky pomocky, ci uz stolicky, vankuse, masaze, kremy atd. su fajn, ale nic nenahradi pohyb...
Reklamy nas naucili, ze netreba robit nic, vsetko za nas urobi ... ale je to blbost, ked nezacneme svoje svaly posilnovat sami, kym si spravne nesadneme a nebudeme sa hybat, budu z nas za par rokov invalidi...

Po vlastnej skusenosti odporucam:

www.spinalis-stolicky.sk
Valcake
31.08.10,18:54
Pridám moju skúsenosť: Aj ja mám problémy s krč. chrbticou. Pri používaní myši k PC mi tŕpla ruka. Kúpila som si podložku pod myš s vyvýšeninou pod zápästím. Mne to veľmi pomohlo. Už len stoličku vymeniť;)
A.B.
01.09.10,17:01
Kupu novej podlozky pod mys ti kvitujem ;-)

Spravne a zdravo sedis tak, ze ked ohnes ruku v lakti na 90°, pohodlne polozis ruky na klavesnicu a mys bez toho, aby si musela namahat ruky dvihanim do vzduchu.
lujza.j
01.09.10,17:14
tiež mám problémy s krčnou chrbticou:( mám narušené medzistavcové platničky 5 a 6 stavec. matrac ortopedický je, ortopedický vankúš tiež:) ale opäť mi tŕpnu ruky:( keď ležím, alebo spím, ale viem kde je pes zakopaný prestala som cvičiť cviky na krčnú chrbticu, už mi bolo dobre tak som prestala:( takže vyškriabem "materiály" čo mi dali na rehabilitácii a dúfam, že mi to zase prejde;)
danushka
01.09.10,18:11
Prilož tie cviky Lujzuš, tuším zachrániš viacerých, tiež mám super matrac, anat. vankúše a tŕpnutie rúk už nielen v noci, ale aj počas dňa.
Ach jo...
Rozalka
01.09.10,18:16
Poznám tieto problémy. Začala som navštevovať skvelého maséra (masíruje basketbalistov), každý týždeň 1x polhodinová intenzívna masáž šije a chrbtice. Pomohlo.
lujza.j
01.09.10,18:49
Danushka rada:), ale ja nie lebo som PC gramblavá:D ak sa to podarí "naskenovať" dcéra to sem prilepí, pridám cviky aj na hrudnú chrbtici a aj na hypermobilitu, teda na spevnenie svalového korzetu;)
Valcake
01.09.10,20:09
Skúste zadať sportujeme.sk a nájdete tam mnoho cvikov...
lujza.j
01.09.10,20:46
Danushka rada:), ale ja nie lebo som PC gramblavá:D ak sa to podarí "naskenovať" dcéra to sem prilepí, pridám cviky aj na hrudnú chrbtici a aj na hypermobilitu, teda na spevnenie svalového korzetu;)
dievčatá nepodarilo sa ná to prilepiť:( neviem kde môže byť chyba:confused:
lujza.j
02.09.10,19:43
dievčatá nepodarilo sa ná to prilepiť:( neviem kde môže byť chyba:confused:
ale budem sa snažiť to sem dať:)
mamka Danka
03.09.10,09:45
Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...

Mne rehabilitačná lekárka predpísala vankúš, aby som pri spaní mala chrbticu rovno. Doplácala som pár centov (bez receptu sa dá kúpiť, ale je dosť drahý). Majú ho v zdravotných potrebách ORTOPRO PLUS. V ich sortimente na nete som ho nenašla, asi ho len predávajú ale priamo nevyrábajú. Môže ho predpísať aj ortopéd a neurológ.
Doma sme mali už dlhší čas také tvarom podobné vankúše, ale materiál je na neporovnanie. Všade píšu pamäťová pena, ale asi nie je pena ako pena. Na ten čo som mala doma nie a nie si zvyknúť a na tento som si zvykla v priebehu týždňa a už by som ho nemenila. Hoci ani ten predchádzajúci nebol najlacnejší, ale manželovi vyhovuje.
Okrem toho máte nárok cez poisťovňu na rehabilitáciu (7xcvičenie, 7xmasáž, 7xmagnet, .....) podľa toho čo všetko odporučí rehabilitačný doktor a o tri mesiace sa môže kúra zopakovať.
jess
03.09.10,09:55
Mňa neurologička sprdla, že zle sedím, že zle spím, že zle dýcham, že zle stojím. Som vraj hypermobilná a teda mi nemá čo držať stavce pokope. Nemám vraj svaly na chrbte. Predpísala mi cvičenie, spanie na chrbte alebo boku, nie na bruchu ! A ešte taký golier na krk, čo sa dáva aj po haváriách. Ten mám nosiť len sem-tam, aby si krk moc nezvykol. Žiadne rehabilitácie, kúpele ani nič podobné.
indiga
05.09.10,11:11
Ahojte, bola som u ortopéda, výsledok po rontgene:kompl. zablokovaný C 4,5,6 až paradix, kyfotizácia C chrbtice. Môžu byť z toho také problémy a bolesť? Viete to preložiť a tiež poradiť či je možné že večer idem v pohode, max. trochu unavená spať a ráno som dolámaná, ubolená, mám stuhnuté trapézové svaly a postupne ma rozbolí hlava? A pritom mám ortop. vankúš aj matrac? Chodila som na rehabilitáciu, tuším nepomohlo, snažím sa cvičiť asi mesiac, ale nič. Začínam sa dostávať do začarovaného kruhu- ak si večer pred spaním nedám tabletku od bolesti, ráno a celý ďalši deň mám pokazený bolesťou.
Katy a R
05.09.10,12:01
Zamyslite sa vsetci nad tym, ako cely den sedite, na com, kde mate monitor, kde mys, ako vysoko dvihate ruky pri praci, ci mate dobre nastaveny volant, atd.... vsetky pomocky, ci uz stolicky, vankuse, masaze, kremy atd. su fajn, ale nic nenahradi pohyb...
Reklamy nas naucili, ze netreba robit nic, vsetko za nas urobi ... ale je to blbost, ked nezacneme svoje svaly posilnovat sami, kym si spravne nesadneme a nebudeme sa hybat, budu z nas za par rokov invalidi...

Po vlastnej skusenosti odporucam:

www.spinalis-stolicky.sk (http://www.spinalis-stolicky.sk)

... to, to, to..... svaly treba posilňovať! Všetci to vieme, len sa nám (aspoň poniektorým) akosi nechce ;)
Inak k tomu sedeniu - mne povedal rehab. lekár, že ani fitlopta nepomôže, keď sa na nej nesprávne sedí;):mee:
lujza.j
05.09.10,16:32
Mňa neurologička sprdla, že zle sedím, že zle spím, že zle dýcham, že zle stojím. Som vraj hypermobilná a teda mi nemá čo držať stavce pokope. Nemám vraj svaly na chrbte. Predpísala mi cvičenie, spanie na chrbte alebo boku, nie na bruchu ! A ešte taký golier na krk, čo sa dáva aj po haváriách. Ten mám nosiť len sem-tam, aby si krk moc nezvykol. Žiadne rehabilitácie, kúpele ani nič podobné.
keby to bol neurológ tak by som si myslela, že si bola u toho istého ako ja:D ja som len vstúpila sadla si na stoličku, hneď mi vynadal, že nech si sadnem na stoličku poriadne, že mám chorú chrbticu:eek::eek: ešte ani snímky nevidel, ale mal pravdu:(:( skolioza, 3 stavce tak v kope, že ani platničky mi nie je vidno+mi na nich narástli výrastky-také špice:( krčné stavce z narušenými medzistavcovými platničkami:( a ešte bonus hypermobilita:(
jess
05.09.10,16:41
... moja neurologička snímky ešte nevidela...to má čaká v novembri :((((( ... už sa """teším"""..... tiež mám plochý chrbát, skoliozu od 15 rokov, vraj divný stavec nad lopatkami ..... a uvidím, na čo ďalšie mi ešte príde...keď som tam bola minule, tak som sa hrdo predklonila , ruky až na zem...reku nie som až taká troska.....veď za to sme dostávali 1 z telocviku...a vraj, že to je totálne zle...hypermobilita !!!! ...všetko zle !
lujza.j
05.09.10,16:52
... moja neurologička snímky ešte nevidela...to má čaká v novembri :((((( ... už sa """teším"""..... tiež mám plochý chrbát, skoliozu od 15 rokov, vraj divný stavec nad lopatkami ..... a uvidím, na čo ďalšie mi ešte príde...keď som tam bola minule, tak som sa hrdo predklonila , ruky až na zem...reku nie som až taká troska.....veď za to sme dostávali 1 z telocviku...a vraj, že to je totálne zle...hypermobilita !!!! ...všetko zle !
aj ja som si myslela, že ruky až na zemi v predlone, že to je ok, aj že si viem vyvaliť palec na ruke do boku,aj to, že si viem chytiť ruky za chrbtom a nakoniec že hypermobilita:(:(:( dcéra si to zdedila po mne:(
jess
05.09.10,16:59
Čo mi čítaš zo zdravotnej karty ??? :D :D :D
Katy a R
05.09.10,17:22
... no a mňa strašne prekvapilo, že mi zakázal spať na bruchu ... naivne som si myslela, že je to zdravšie :D.... pol roka som sa odúčala - pomohol mi ten tvarovaný vankúš.
lujza.j
05.09.10,17:30
... no a mňa strašne prekvapilo, že mi zakázal spať na bruchu ... naivne som si myslela, že je to zdravšie :D.... pol roka som sa odúčala - pomohol mi ten tvarovaný vankúš.
na bruchu nespávam, to že si si myslela, že je to zdravšie možno pramení z toho, že miminka sa dávajú spinkať na bruško:) skôr si myslím, že spánok na bruchu je pre chrbticu aj krčnú málo prirodzený;)
starsadv
06.09.10,12:12
Ahoj,
odporúčam pozrieť si novú web stránku o medicínskom masážnom lôžku Ceragem. Masážou napráva chrbticu a stavce. ceragemnitra.sk
Dá sa to zadarmo vyskúšať. :)
indiga
06.09.10,16:38
A bolieva vás z týchto problémov z krčnou chrbticou hlava?
lujza.j
06.09.10,17:28
A bolieva vás z týchto problémov z krčnou chrbticou hlava?
mňa nie, mne "len" tŕpnu ruky:(
Valcake
06.09.10,23:55
indiga: ...mňa áno. To sú bolesti tenzného rázu. http://fit.server.sk/zdravie/detail/10661-tenzne-bolesti-hlavy/ Niekde som čítala, že máš aj migrenózne bolesti. Bola si u neurológa? Brala si lieky na migrénu??
Valcake
07.09.10,00:29
mamka Danka
07.09.10,06:38
Ahoj,
odporúčam pozrieť si novú web stránku o medicínskom masážnom lôžku Ceragem. Masážou napráva chrbticu a stavce. ceragemnitra.sk
Dá sa to zadarmo vyskúšať. :)
Pozor na masážne stroje. Ako relax áno, ale pre rehabilitáciu nie. Keby to bolo také úžasné, tak by rehabilitačné odd. nezamestnávali masérov, ale by používali stroje.
Len skúsený masér vie, kde môže pritlačiť a ktorému miestu sa vyhnúť, prípadne aký typ masáže zvoliť. Dobrá masáž pomôže, tak ako zlá masáž môže ublížiť. Nechcem spochybňovať tento konkrétny prístroj, len chcem upozorniť, na možné riziká. Jedna známa sa lekárke pochválila, aký úžastný prístroj si kúpila, ktorý masíruje, zohrieva a svieti na červeno a lekárka ju hneď zmrazila, že pri jej osteoporóze nesmie používať žiadne vybračné masírovanie. Ja som zas po takom masírovaní masírovacím super vankúšom zostala zablokovaná na krčnej chrbtici.
mlyn16
07.09.10,07:19
Tiež mi našli výrastky na krčnej chrbtici, doktorka zakázala akúkoľvek manipuláciu (naprávanie), lebo by mohlo dôjsť k ulomeniu alebo inému poškodeniu stavcov a bola by som K.O.
Problémy s krčnou chrbticou pociťujem najviac ráno, mám opuchnuté prsty, najviac prostredník na pravej ruke. Už som prestala na ňom nosiť aj prsteň. Keď je zlé obdobie, cítim sa strašne unavená. Bolesti hlavy mávam asi raz za štvrťroka. Zatiaľ sa to dá vydržať, len roky pribúdajú, čo bude ďalej...
Katy a R
07.09.10,07:53
moja skúsenosť .. vlastne kôli neznesiteľným bolestiam hlavy som sa začala liečiť ... aj to tŕpnutie. (aj neurológ..) Následne sa zistilo - že krčné stavce (a ešte všeličo iné..:mee:)
môj rehab. lekár robí aj manipulácie s chrbticou (som myslela, že mi hlavu odtrhne:D) - ale pomohlo to:)
Samozrejme, nie vždy sa to môže ;):confused:
lujza.j
07.09.10,18:35
ale budem sa snažiť to sem dať:)
no tak opäť to tu skúsim prilepiť, je to cvičenie na krčnú chrbticu, hrudnú chrbticu a na spevnenie driekového skeletu pre hypermobilných;)
lujza.j
07.09.10,18:36
potom napíšte či vám to išlo otvoriť, lebo mne to na mojom kráme nejde:(
Meggi 1
07.09.10,20:12
Ide to otvoriť, všetky tri. Ďakujeme. Prvá príloha sama osebe precvičí krčné svalstvo, keď si ju pozerám s vytočenou hlavou ;):D Tak som si dobre ponaťahovala stuhnuté svalstvo :D (Príloha je síce otočená, ale to nevadí, lebo keď prebehne tlačiarňou, je to v pohode)
Tieto cviky cvičil syn pri skolióze (už som ich popisovala niekde v téme o skolióze), mali sme ich z rehabilitácie. Ale neboli takto názorne, len čo som si ja pamätala to, ako cvičil na rehabilitačnom. Takto na obrázkoch názorne je to zrozumiteľnejšie :)
Ešte raz ďakujeme :)
lujza.j
08.09.10,15:29
som rada, že sa podarilo:) že to je otočené, tak mi to dával jeden chlap na kľúč, ja som mu hovorila, že nech to pootáča, on povedal, že sa to dá otočiť keď si to otvoríte, no tak vidím, že ma ošálil:(
Meggi 1
08.09.10,21:44
A vieš, že neošálil :) Keď si napísala, že sa to dá otočiť, otvorila som to ešte raz a našla som, kde ;)
Po otvorení pdf. dokumentu:
Zobrazenie - Natočiť zobrazenie - Doprava / Doľava
Ale ja som si to vytlačila, tak je to ok. Ale kto si chce cviky pozrieť bez vytlačenia, na monitore, dá sa bez vytočenia hlavy a ponaťahovania krčného svalstva :)
anilah
09.09.10,15:36
Airam25
13.09.10,07:18
Mne tiez pomaha pravidelne cvicenie. Ortop.zostavu pripajam pre dalsich.
karasmiro
15.09.10,20:49
tak si pozri moj príspevok.....ten zázrak....
inak ale vážne.Ja vela šoférujem a sedím v zamestnaní.Kúpil som si matrace a zatial to pomohlo.Telo si stačí asi počas spánku oddýchnuť.Sem tam si zabehám.....a zatial to stačí...nič nebolí
ivantt
17.09.10,06:16
Doporučil by som namiesto stoličky za PC fitloptu a monitor uložiť pred seba a nie na ľavú či pravú stranu. Pravidelne si pocvičiť aspoň pár základných cvikov no a navštíviť nejaký masážny salon. Pekne uvolnia stuhnuté svalstvo. Ale nie je dobre masírovať len krčnú chrbticu, najlepšie je celý chrbát. Všetko so všetkým spvisí.
Kwiki
11.10.10,10:43
Cavko..aj ja mam problem ako vy..zacalo to bolenim pri srdci tak na okraji hrudnika, bolest presla do lopatky az ranema, zacali mi trpnut prsty na ruke..doktor mi povedal, ze to je krcna a hrudna chrbtica..tak som isiel neurologovi ktory mi povedal, ze to je C lordoza, blok C3-4-5...blok Th3-4 sinkonv. rotacia Th 5-8 pedikle zachovne, bocna proj, v norme ( dufam, ze budete viediet co je to ) proste ja mam stavce rovne a maju byt zahnute.. CHodim na rehabilitacie, masaze, elektroliecby, svetloliecby, ale stale mam bolesti, boli ma hlava, krk. niekedy sa stalo, ze s ami zahmlelo pred ocamy a skoro som odpadol, az ked som preziel par krokov tak to preslo...ked napnem hrudnik tak ma bolia hrudne kosti (hrudny kos) ..ked sa napr. skrcim, a narovnam..cakam kedy mi puknu kosti na hrudi, alebo ked chodim je to taka bolest spojena so svrbenim koze...je to ta ciara presne na hrudnej kosti, + bolest obcas mierne 2-3 cm pod bradavkou..ale neni to prudka bolest...EKG vysetrenie je v poriadku, tlak 115-120 na 65-70..Tlak srdca mam sice vyssi 95-100) ale uz mam stoho psichicke problemy..ked som uplne v klude tak je to medzi 65-80...Ctale citim tie bolesti, ktore som spomynal + co som zabudol, stale mi nieco puka, preskakuje v miestach medzi lopatkou a trapezamy....Mohol by mi niekto poradit ?? Este by som chcel skusit akupunkturu..ak by niekto vedel poradit tak by som bol vdacny..vidim ze t davate rady o cvikoch, len ja mam problem s tocenim hlavy dolava, doprava, pretoze s ami hned zacne hocit hlava
lujza.j
11.10.10,20:11
cviky sú fajn, treba to robiť pomaly, na rehabilitácii by ti predsa mali ukázať ako cvičiť, ja keď som ukončila dávku cvičenia dali nám to rozmnožené:)
falconpatrol
13.10.10,12:46
ja pre tych vsetkych ktory maju z bolesti uz psychicke problemi by som odporucil navstevu aj psychiatra,ja som podobne natom vsetkom,mam problem aj s krcnou co sa este "nelieci" 5/6 mi tlaci na vak miechy,pretoze ma stiestnuje bolest trojklanneho nervu,viacmenej zubov,trvato snad osem mesiacov a poviem vam keby som nesiel DR tak tu este mam aj zrutenie,takze vrelo odporucam neni to hanba.
rozum
16.10.10,20:27
Nie je to len zo sedavého zamestanania.Ja som už 12 deň maród.Mám za sebou 8 ifuzií ,kolegyňa ťahá 10hod denne, no ešťe stále to nie je lepšie.Idem sa zblázniť,plat v keli, je mi nanič.
ivantt
16.10.10,20:47
ale sa atreba starat o sovje telo.... ako s nim zaobchadzame tak sa nam odvdaci...
Cyfo
24.09.11,07:27
Mam skoliozu a denne presedim pri pc v priemere 10 hodin. Chrbat dostava riadne zabrat. Posledne roky som bol pravidelne na rehabilitaciach ( masaze, elektroliecba, plynove injekcie...) ulava vzdy len na kratku dobu. Lekarka mi vravela ze musim cvicit, zial na to nemam cas. Tak mi poradila nech si kupim ergonomicku stolicku. Nasiel som ich na nete dost. Nakoniec som kupil ergonomis a nelutujem uz 10 mesiacov som nebol u lekara... Chrbat neboli..Lutujem ze som sa o takom niecom nedozvedel skor
A.B.
26.09.11,10:09
Cvicit treba - to je bez debaty, ale zdravo sediet, ked clovek pri praci musi sediet, je na nezaplatenie... az ked ma clovek nejaky problem, uvedomi si, ze v tej praci az taky nenahraditelny nie je a zdravie mame len jedno ;-)

Ja odporucam SpinaliS - dlhe roky skusenosti a zdravy chrbatik hovoria za vsetko ;-)
gerlach 2
03.10.11,18:30
nemam sedave zamestnanie a boli ma rameno krk raz na jednej raz na druhuj strane ale ked si dam diclobene lieky a k tomu doretu do 15 minut klud jak keby utal zaručujem!!!
ivantt
03.10.11,20:28
nemam sedave zamestnanie a boli ma rameno krk raz na jednej raz na druhuj strane ale ked si dam diclobene lieky a k tomu doretu do 15 minut klud jak keby utal zaručujem!!!

?????
A.B.
04.10.11,09:37
nemam sedave zamestnanie a boli ma rameno krk raz na jednej raz na druhuj strane ale ked si dam diclobene lieky a k tomu doretu do 15 minut klud jak keby utal zaručujem!!!



...hm... tvoja pecen ta bude mat rada....

To nie je riesenie problemu, to je len oblbovanie nasledkov...
gerlach 2
04.10.11,12:06
suhlasim že to nie je riešenie lenže v tejto dobe to tak musiš irešit ked nechceš prist o robotu nadopovat sa je to smutne :mee:
ivantt
04.10.11,12:51
suhlasim že to nie je riešenie lenže v tejto dobe to tak musiš irešit ked nechceš prist o robotu nadopovat sa je to smutne :mee:
zo zivota
nadopovat sa, hoci aj liekmi je to najposlednejsie riesenie. vedie k zavislosti a neskôr k nadmernemu uzivaniu liekov a uplne zbytocnemu. a radit niekomu, aby sa nadopoval liekmi sa mi zda uplne nezmyselne, nenormalne a proti ludskemu rozumu. A este k tomu liekmi, na ktore vznika zavislost tak to je super rada. ale pre sebevraha alebo cloveka ktoremu sa uz nechce zit. Takze hrrrrr do toho... toluen, anagetika, alkohol a marisa, to je to spravne .....
sik007
08.10.11,07:06
keby ste tu nepísal také nezmysly, iba si robite reklamu. ako môžete mat ergonomis 10 mesiacov, keď sa predáva od maja 2011, tj. iba 4 mesiace? ked si chcete robit dobre meno, nesmiete ludi klamat!!! ja stolicku ergonomis mam od maja 2011 (kedy sa zacala predavat), zpracovanie je katastrofalne (snad niekde z ciny) a chrbtica ma boli viac ako pred tim. zase som niekomu naletel
falconpatrol
03.01.12,07:33
zo zivota
nadopovat sa, hoci aj liekmi je to najposlednejsie riesenie. vedie k zavislosti a neskôr k nadmernemu uzivaniu liekov a uplne zbytocnemu. a radit niekomu, aby sa nadopoval liekmi sa mi zda uplne nezmyselne, nenormalne a proti ludskemu rozumu. A este k tomu liekmi, na ktore vznika zavislost tak to je super rada. ale pre sebevraha alebo cloveka ktoremu sa uz nechce zit. Takze hrrrrr do toho... toluen, anagetika, alkohol a marisa, to je to spravne .....

neviem ci si toto myslel na posmech niekomu,ale ludia ktory siahnu na analgetika asi vedia preco si to davaju,keby ich lekar vedel vyliecit tak urcite si nikto lieky od radosti davet nebude,niekto ma hranicu bolesti nizsiu niekto vydrzi viac ja okrem krcnej mam aj chronicky zapal trojklanneho nervu a vermi to je maso ked to rozboli....a toulen chlast a marisu si nikto nedava,mozno sa mylim a myslis to v dobrom ale vacsine ludi nic ine neostava....
mizu24
02.05.12,19:46
Oživujem tému. Ja mám problémy s krčnou chrbticou už viac rokov, vždy sa to priebežne vyriešilo rehabilitáciou, nosím golier na krku, spím na ortopedickom vankúši. Občas, keď to preháňam s prácou na PC, tak musím dať tabletku od bolesti. Začala som pravidelne cvičiť, ale asi je už neskoro, lebo nič nezaberá, občas je lepšie. Problém je v tom, že som si dávnejšie našla na ľavej strane krku a tiež na ľavej strane pod temenom, kde sa začína hlava dve hrčky. Obvodná doktorka povedala, že to nič nie je, ale v poslednom čase som si všimla, že sa mi zväčšili. Takže neviem, či to nejako súvisí s krčnou chrbticou, nejaké zrasty... alebo sa mám báť zase pre zmenu niečoho iného. Bojím sa, aby mi to nezačalo tlačiť na nejaké nervy, ako bolo písané v predošlých príspevkoch. A ešte jeden dotaz, ešte stále sú potrebné výmenné lístky k odborným lekárom od obvodného? Ďakujem za postrehy...
emma01
03.05.12,08:27
Výmenné lístky k odbornému lekárovi už nepotrebuješ. A čo sa toho cvičenia týka, vydrž. Neviem ako dlho už cvičíš, ale chrbticu si si "deformovala" dlhé roky, tak musíš byť trpezlivá, kým sa dostaví citeľný účinok cvičenia. Ale je veľmi dôležité, aby si cvičila správne, pretože nesprávnym cvičením si môžeš ešte stav zhoršiť. Najlepšie je začať s cvičením pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta, ktorý Ťa upozorní, na nesprávne vykonávaie cvikov. Vravím (resp. píšem) to z vlastnej skúsenosti. Vždy keď som aj začala cvičiť podľa nejakého návodu, či už videa, alebo podľa knihy, dopadlo to katastrofálne, pretože som tie cviky nerobila správne. Teraz si za cvičenie platím, ale stále je to lacnejšie, ako keď som pozrela na výplatnú pásku po PN.
witch
03.05.12,08:55
úplne súhlasím s emmou, cvičenie je dlhodobá záležitosť, síce trvá, kým zaberie, ale spevnené svalstvo ochraňuje chrbticu dlhodobo. Ja mám výsledky po 2 rokoch pravidelného cvičenia, cvičím ráno skrátenú zostavu, raz týždenne (mala by som aspoň 2x, ale nieje času :() chodím na zdravotný pilates k výbornej cvičiteľke a 2 x do roka chodím na súbor masáží + elektro + rašelina + ultrazvuk. Už 3 roky mám pri PC stoličku spinalis a zdravotný vankúš na spanie, aj to mi veľmi pomohlo. Po tom všetkom badám zlepšenie, som bez tabletiek, len v náročnom období daňových priznaní, sa to prechodne zhorší. Behala som po doktoroch, tŕpli mi ruky, tuhol pravidelne krk, teraz je to fakt lepšie. Ale musíš byť trpezlivá a dodržiavať pravidelný režim a cviky sa naučiť u odborníkov, investovať do toho sa oplatí!

Ozaj, samozrejme je dobré na začiatku si u ortopeda alebo u neurologa stanoviť diagnozu , RTG, CT, rehabilitácia nastupuje až po tom, aby si si neublížila. Ale určite sa nedržať len na liekoch!
kezeso
03.05.12,09:24
maja
03.05.12,09:41
Tak s tým čo napísala witch môžem len súhlasiť. Ja som roky fungovala tak, že po daňových priz. som si šla aspoň na týždeň "ľahnúť" na neurológiu, potom rehabilitačné. Posledné 4 roky sa snažím cvičiť cviky, ktoré ma naučili na rehabilitačnom. Dcéra keď má skúškové máva z krčnej chrbtice migrény a tiež jej cvičenie krásne zaberá. Rok chodím 2-krát do týždňa na Pilates a tabletky beriem už len výnimočne. A ešte mi neurologička poradila, že pokiaľ sa dá mám robiť čo najviac ľavou rukou. Spočiatku to bolo veselé, ale teraz v záhrade som "obojručná":D . Pravú stranu tak potom nepreťažujem a posilním tým lepšie chrbát.
witch
03.05.12,10:44
pravá ruka a rameno to je aj môj veľký problém - počítačová myš je problém!
mizu24
05.05.12,09:20
Ďakujem za rady, predbežne som si stiahla cviky, ktoré tu boli priložené a dúfam, že trochu pomôžu. Ale asi to budem musieť riešiť na rehabko, aspoň že už nie sú potrebné výmenné lístky.
mizu24
05.05.12,09:23
takže najprv neurológ? a ja som myslela, že rovno k rehabilitačnému. Ďakujem...