lubica_02
01.02.07,18:22
može ni niekto z vas prosim poradit,ci mam zaplatit za druhu vlnu kuponovej privatizacie,kde som vtedy volila Allianz a oni vtedy vyplatili kazdemu po 2.000,- Sk. Zhruba pred 3 rokmi žiadali tieto peniaze vrátit navýšené o 1.100,- Sk. Dnes mi prisiel list z jednej spoločnosti,kedže som to vtedy nezaplatila a ziadaju do 8.2.07uhradit asi 4.800.-Sk. Da sa nejako využit premlcacia doba alebo odvolanie na sud???
Vdaka.
mysimis
01.02.07,17:38
Ak to nezaplatíš mám pocit, že to bude vymáhané prostredníctvom exekútora.
endrju
01.02.07,17:43
A čo tak sa pozrieť do zmluvy, ktorú si s firmou svojho času podpísala? Druhá vlna nebola zrušená z Tvojej viny, ale z "vyššej moci". Asi niečo v tej zmluve bolo napísané o postupe v prípade neuskutočnenia druhej vlny.
Tvoje informácie sú veľmi stručné na to, aby sa dalo k nim vyjadriť dostatočne fundovane.
lubica_02
01.02.07,17:54
A čo tak sa pozrieť do zmluvy, ktorú si s firmou svojho času podpísala? Druhá vlna nebola zrušená z Tvojej viny, ale z "vyššej moci". Asi niečo v tej zmluve bolo napísané o postupe v prípade neuskutočnenia druhej vlny.
Tvoje informácie sú veľmi stručné na to, aby sa dalo k nim vyjadriť dostatočne fundovane.
Mas pravdu,lebo za ten cas nie som v obraze a zmluvu nemozem najst,takze je to vsetko v haji a budem musiet asi zaplatit.:mad:
Vdaka.
lubica_02
01.02.07,17:55
Ak to nezaplatíš mám pocit, že to bude vymáhané prostredníctvom exekútora. asi ano,toto nepekné slovo obsahuje aj ten moj list.:mee:
Dakujem
Lion Topoľčany
01.02.07,18:33
Ak môžem odporučiť, radšej to zaplaťte. Mám známeho, ktorému podobnú
čiastku museli strhnúť z výplat exekučným konaním. Tie spoločnosti to majú
dobre premyslené... kvôli takejto sume sa Vám neoplatí ani najímať právnika,
bez istoty, či vyhráte súd. Môže sa stať, že Vás oberie o prachy aj on.
judita1971
01.02.07,18:51
zo svojej skúsenosti Ti radím zaplať to, podobne som obstála ja, ale s tým rozdielom, že som žiadne výzvy na zaplatenie nedostala, ale rovno papier zo súdu - rozhodnutie že musím platiť a dokonca aj penále. Jednoducho som prerobila, presne sa nepamätám, koľko som zaplatila , ale viem,že som sa vtedy bola radiť s právnikom a ten radil radšej zaplatiť. Bolo to asi pred 4 rokmi.:( Tie spoločnosti to majú naozaj prešpekulované.
lubica_02
01.02.07,19:24
Ak môžem odporučiť, radšej to zaplaťte. Mám známeho, ktorému podobnú
čiastku museli strhnúť z výplat exekučným konaním. Tie spoločnosti to majú
dobre premyslené... kvôli takejto sume sa Vám neoplatí ani najímať právnika,
bez istoty, či vyhráte súd. Môže sa stať, že Vás oberie o prachy aj on.
dakujem za radu
lubica_02
01.02.07,19:25
zo svojej skúsenosti Ti radím zaplať to, podobne som obstála ja, ale s tým rozdielom, že som žiadne výzvy na zaplatenie nedostala, ale rovno papier zo súdu - rozhodnutie že musím platiť a dokonca aj penále. Jednoducho som prerobila, presne sa nepamätám, koľko som zaplatila , ale viem,že som sa vtedy bola radiť s právnikom a ten radil radšej zaplatiť. Bolo to asi pred 4 rokmi.:( Tie spoločnosti to majú naozaj prešpekulované.
Dakujem za radu
jojoho
16.02.07,07:41
može ni niekto z vas prosim poradit,ci mam zaplatit za druhu vlnu kuponovej privatizacie,kde som vtedy volila Allianz a oni vtedy vyplatili kazdemu po 2.000,- Sk. Zhruba pred 3 rokmi žiadali tieto peniaze vrátit navýšené o 1.100,- Sk. Dnes mi prisiel list z jednej spoločnosti,kedže som to vtedy nezaplatila a ziadaju do 8.2.07uhradit asi 4.800.-Sk. Da sa nejako využit premlcacia doba alebo odvolanie na sud???
Vdaka.
Ja som obdržal podobný dopis od súkromnej spoločnosti a napisal som im list v ktorom žiadam od nich dôkaz o existencii pohľadávky. Na tento list mi odpísali, že dôkazy musia získať z Allianzu a zatiaľ nebudú voči mne podnikať žiadne právne kroky. Takže čakám čo bude ďalej. Mimochodom známemu prišiel rovnaký list a po zaplatení 4800,-Sk našiel doma potvrdenie o tom že vymáhanú pohľadávku 2000,-Sk už predtým zaplatil (v 1996r.), takže ani oni v tom nemajú celkom jasno.
Chobot
16.02.07,08:41
Najprv uvediem môj názor na vec.

Na začiatku, keď tie firmy dávali tzv. pôžičky na kúpu knižky, ich ľudia radi prijali. Zároveň sa zaviazali, že kupóny venujú firme, ktorá im požičala peniaze. Keďže z privatizácie nič nebolo, žiadne body ani nedali. Teda si myslím, že tie firmy oprávnene požadujú tie požičané peniaze späť.

Ak by som bol v pozícii tej firmy, tiež by som sa domáhal svojich peňazí. Veď to nebol dar alebo sociálna výpomoc.

Pri prijímaní pôžičky boli dlžníci promptní. Teraz, keď pôžičku musia vrátiť, tak sa každý vykrúca ako len vie a nadáva, že aký sú to zdierači. Ale oni len vymáhajú svoje peniaze.

A teraz k lubici_02 - radšej to fakt zaplať, lebo máme kolegu, ktorému prišiel do zamestnania exekučný príkaz na 4800,- SKK. A zamestnávateľ si nemôže dovoliť to neuhradiť. Navyše sa tým vyhneš trapasom na pracovisku, kde by si mohla byť istý čas stredobodom pozornosti klebetníc. Tým nevysvetlíš, z čoho je tá exekúcia.
lubica_02
16.02.07,15:52
Najprv uvediem môj názor na vec.

Na začiatku, keď tie firmy dávali tzv. pôžičky na kúpu knižky, ich ľudia radi prijali. Zároveň sa zaviazali, že kupóny venujú firme, ktorá im požičala peniaze. Keďže z privatizácie nič nebolo, žiadne body ani nedali. Teda si myslím, že tie firmy oprávnene požadujú tie požičané peniaze späť.

Ak by som bol v pozícii tej firmy, tiež by som sa domáhal svojich peňazí. Veď to nebol dar alebo sociálna výpomoc.

Pri prijímaní pôžičky boli dlžníci promptní. Teraz, keď pôžičku musia vrátiť, tak sa každý vykrúca ako len vie a nadáva, že aký sú to zdierači. Ale oni len vymáhajú svoje peniaze.

A teraz k lubici_02 - radšej to fakt zaplať, lebo máme kolegu, ktorému prišiel do zamestnania exekučný príkaz na 4800,- SKK. A zamestnávateľ si nemôže dovoliť to neuhradiť. Navyše sa tým vyhneš trapasom na pracovisku, kde by si mohla byť istý čas stredobodom pozornosti klebetníc. Tým nevysvetlíš, z čoho je tá exekúcia.
Srdečne Vám dakujem za rady, uz som zaplatila 2 x 4.800,- /aj za manžela/,možno som neurobiladobre,ale nemam chut sa dotahovat,lebo si myslím,že raz to budu aj tak pýtať uhradit a suma bude vyššia.
Ešte raz Vám všetkým vdaka.
katalinka
20.02.07,11:45
ahoj lubica_02, chem sa opytat ako si z toho problemu "vykorculovala". mne sa stalo to iste, s tym rozdielom, ze mam zaplatit do 26.2. rovnakej spolocnosti, rovnaku ciastku. az na to,ze mna k vcreajsiemu dnu nikto nikdy neoslovil, ani pisomne ani nijako inak. az vcera. neviem o co ide. akcie som davno predala. v tych mudrych vetach sa nevyznam, nie som pravnik.
Chobot
20.02.07,12:30
ahoj lubica_02, chem sa opytat ako si z toho problemu "vykorculovala". mne sa stalo to iste, s tym rozdielom, ze mam zaplatit do 26.2. rovnakej spolocnosti, rovnaku ciastku. az na to,ze mna k vcreajsiemu dnu nikto nikdy neoslovil, ani pisomne ani nijako inak. az vcera. neviem o co ide. akcie som davno predala. v tych mudrych vetach sa nevyznam, nie som pravnik.

Akcie z druhej vlny privatizácie si predať nemohla, lebo si žiadne nedostala. To čo si predala, boli akcie z prvej vlny kupónovej privatizácie.

V druhej vlne každý dospelý "vyfasoval" dlhopis so spatnosťou 5 rokov v hodnote 10.000 SKK a bol vybavený. Po 5 rokoch Ti vyplatili hodnotu dlhopisu.

Ty si si ale pred začiatkom druhej vlny asi brala pôžičku na knižku od niektorej investičnej spoločnosti a to žiadajú späť. Určite Ťa oslovili už aj predtým, len to bolo tak dávno, že si na to asi nepamätáš.
lubica_02
20.02.07,18:15
ahoj lubica_02, chem sa opytat ako si z toho problemu "vykorculovala". mne sa stalo to iste, s tym rozdielom, ze mam zaplatit do 26.2. rovnakej spolocnosti, rovnaku ciastku. az na to,ze mna k vcreajsiemu dnu nikto nikdy neoslovil, ani pisomne ani nijako inak. az vcera. neviem o co ide. akcie som davno predala. v tych mudrych vetach sa nevyznam, nie som pravnik.
Ahoj Katalinka, je to presne tak ako pise Chobot. Asi pred tromi rokmi ma vyzvali na zaplatenie okolo 3.000,- Sk,to som po konzultacii s pravnikom sodvolanim nezaplatila a teraz som zaplatila 4.800,- Sk,neoplatí sa asi ani dufat,že to prestane,ak sa nezaplatí,len suma bude vzdy vyššia a nechcem sa obávat zasahu exekutora. Takže som pekne vysolila skoro 10.000,- Sk a hned sa mi lepšie dycha s prazdnym vreckom. Myslim ,že by si to mala urobit aj ty.Ale uron ako mysliš. Držím Ti palce.;)
katalinka
22.02.07,11:47
radila som sa s kamaratkou, pravnickou. ta prizvala dalsie hlavicky a vysledok je zatial takyto...chybaju v tej vyzve iste konkretnosti ako napriklad aky sud a kedy rozhodol a teda o aku pohladavku sa presne jedna. okrem ineho mne nebolo dorucene ziadne sudne rozhodnutie, ani platobny rozkaz na ktore sa spol.s.r.o odvolava. navyse list (vymahanie pohladavky cez InkasoPohladavok) mi prisiel na moje uz 7 rokov nepouzivane priezvisko. (ani tolko namahy si nedali overit si aktualne priezvisko???...) neviem, ale zda sa mi, ako keby niekto skusal, kolko z tych oslovenych sa zlakne a zaplati. v kazdom pripade ja sa odvolam a budem ziadat zdokladovat relevantnost pohladavky.
ak sa niekto ocitne v podobnej situacii a bude potrebovat poradit ako naformulovat ziadost, rada pomozem.
nech bude zaver akykolvek, budem vas informovat.
vdaka vsetkym. prajem vam pekny den.:)
Chobot
22.02.07,12:12
radila som sa s kamaratkou, pravnickou. ta prizvala dalsie hlavicky a vysledok je zatial takyto...chybaju v tej vyzve iste konkretnosti ako napriklad aky sud a kedy rozhodol a teda o aku pohladavku sa presne jedna. okrem ineho mne nebolo dorucene ziadne sudne rozhodnutie, ani platobny rozkaz na ktore sa spol.s.r.o odvolava. navyse list (vymahanie pohladavky cez InkasoPohladavok) mi prisiel na moje uz 7 rokov nepouzivane priezvisko. (ani tolko namahy si nedali overit si aktualne priezvisko???...) neviem, ale zda sa mi, ako keby niekto skusal, kolko z tych oslovenych sa zlakne a zaplati. v kazdom pripade ja sa odvolam a budem ziadat zdokladovat relevantnost pohladavky.
ak sa niekto ocitne v podobnej situacii a bude potrebovat poradit ako naformulovat ziadost, rada pomozem.
nech bude zaver akykolvek, budem vas informovat.
vdaka vsetkym. prajem vam pekny den.:)

Držím Ti palce v boji a prajem Ti, aby sa Ti nestalo, že Ti na dvere zaklope pán Exekútor a odnesie Ti novú telku.:rolleyes:
jana stecova
22.02.07,12:22
Nedá mi nato reagovať. Pokiaľ viem,tak aj naši rom.spoluobčania boli do toho zatiahnutí a dosť húfne.Tak by ma veľmi zaujímalo,či aj od nich budú vymáhať tie pôžičky. Určite nie , tak asi fakt to skúšajú na tých u ktorých je predpoklad, že niečo od nich predsa len dostanú.Bolo to už dosť dávno,ale mne sa marí, že v TV to pred niekoľkými rokmi rozoberali a výsledok bol asi taký , že je to druh podnikania a v podnikaní nie každý má zaručený zisk.Takže asi to skúšajú znovu.
katalinka
22.02.07,17:38
obavam sa ze u mna by nenasiel ani ten novy TV prijimac. nevlastnim ziadny majetok a uz sedem rokov sa staram o dve deticky a dve nevladne zeny (babku a mamu). bez naroku na financnu odmenu. neviem co by mi mohol zobrat. ale to uz patri k inej teme.
Slavo 01
27.02.07,10:21
katalinka potreboval by som poradit ako naformulovat ziadost...
:mad:
Slavo 01
27.02.07,15:39
moje icq: 215-304-735
gabriel64
04.03.07,20:10
ahoj Katalinka
Pustil som sa do surfovanaia po nete ohladne kuponovej privatizacie nakolko mi doslo vymahanie pohladavky v hodnote 4598,-. Do dnesneho dna som od nikoho nic neobdrzal, ziadne sudne rozhodnutia ani nic ine.
Preto ak je mozne poporosim o kazdu dobru radu ako sa pisomne na spol. INKASO obratit.
Dakujem.
cabam
04.03.07,20:54
Katalinka, mam taky isty problem ako si mala alebo mas ty :-) a velmi by mi pomohlo, keby si mi pomohla naformulovat ziadost.
Dakujem
dodino1
12.03.07,20:18
radila som sa s kamaratkou, pravnickou. ta prizvala dalsie hlavicky a vysledok je zatial takyto...chybaju v tej vyzve iste konkretnosti ako napriklad aky sud a kedy rozhodol a teda o aku pohladavku sa presne jedna. okrem ineho mne nebolo dorucene ziadne sudne rozhodnutie, ani platobny rozkaz na ktore sa spol.s.r.o odvolava. navyse list (vymahanie pohladavky cez InkasoPohladavok) mi prisiel na moje uz 7 rokov nepouzivane priezvisko. (ani tolko namahy si nedali overit si aktualne priezvisko???...) neviem, ale zda sa mi, ako keby niekto skusal, kolko z tych oslovenych sa zlakne a zaplati. v kazdom pripade ja sa odvolam a budem ziadat zdokladovat relevantnost pohladavky.
ak sa niekto ocitne v podobnej situacii a bude potrebovat poradit ako naformulovat ziadost, rada pomozem.
nech bude zaver akykolvek, budem vas informovat.
vdaka vsetkym. prajem vam pekny den.:)

Mam uplne rovnaky problem. Prosim ta, poslala by si mi text toho odvolania? Velmi by mi to pomohlo. Vopred dakujem.
Katka19
12.03.07,20:54
Katalinka podla toho čo tu všetci píšu asi by si to mala naformulovať tu (myslím tu žiadosť ),lebo iste bude este kopec ludí ,ktorym tym dosť pomožeš... :-))))))
Chobot
13.03.07,11:49
Katalinka podla toho čo tu všetci píšu asi by si to mala naformulovať tu (myslím tu žiadosť ),lebo iste bude este kopec ludí ,ktorym tym dosť pomožeš... :-))))))

:cool: ... a pokiaľ máš podnikateľského ducha, tak tú žiadosť môžeš poskytnúť za 100,- SKK každému, kto to potrebuje. Ako vidím, záujemcov nebude málo.:D :D :D
katalinka
22.03.07,12:08
ahojte, dlhsie som na stranke nebola. ospravedlnujem sa. ti, ktori ozaj potrebuju pomoct s formulaciou, piste mi na kblaskova@rcomputers.sk.
odkaz pre "CHOBOT"...nemam obchodneho ducha a v zivote sa riadim skor tym, ze pomoham a ak neviem pomoct, urcite neublizim. brat peniaze za 1 A4 by bolo pod moju uroven. pekny den
sac
17.05.07,06:01
Nemáte niekto nejaké nové info ako to dopadlo s tými , čo nezaplatili, prip. sa odvolali. Včera to dostala manželka, s tým, že v liste sa odvolávajú na nejaké súdne rozhodnutie, ktoré nikdy nedostala, poslali jej to na starú adresu, na meno za slobodna.
Janinkaaa
01.10.07,12:46
Včera taký pekný pozdrav dostala aj moja mama. Katalínka, ako dopadlo u vás ?
drobeceva
01.10.07,12:51
Včera taký pekný pozdrav dostala aj moja mama. Katalínka, ako dopadlo u vás ?
Minulý týždeň to dostala aj moja mama. "Vyhrážajú", keď do konca týždňa nezaplatí 1000.- Sk, po termíne musí 10 000.- Chuderka, tá sa vyplašila, dnes utekala na poštu zaplatiť. chce mať pokoj.
andrisko
01.10.07,19:05
A čo robiť ak ma o to žiadajú aj ked som to uz vyplatil este v 1998. Urcite si tam dali len databazu z brucha. Ved zaroven mi znemoznili investovať inde tak čo ešte otravujú. Môžem ich zažalovať?
renatan
02.10.07,04:18
Aj ja som včera dostala Výzvu na zaplatenie za II. vlnu Kup. privat. Tiež tam nebolo nič konkrétne uvedené, čo sa týka súdu vo Zvolene, možno mi aj prišli nejaké listy v minulosti, ale nikdy nič doporučene, a to si myslím, že súd musí poslať doporučene. Teraz v tej výzve mám len kópiu Zmluvy o postúpení pohľadávok a vo Výzve rozpis čiastky na zaplatenie. Sú to samé súdne trovy a poplatky, ale čo ma zaráža, istina je 0,-Sk. To môže byť? Ja tomu veľmi nerozumiem. V tejto téme som sa dočítala, že viacero z nás malo takýto problém už skôr. Môžte sa niekto ozvať, ako dopadli tie odvolania? Mňa to dosť súri, do 12.10. chcú zaplatiť. A ešte jedna vec ma zaujíma. Je na tej Výzve okrúhla pečiatka a Výzvu mám od INKASO Pohľadávok, spol. s r.o., Lučenec. Eseročka môže používať okrúhlu pečiatku?
Dík za rady.
andrisko
02.10.07,09:04
Volal som do INKASO Pohľadávok, spol. s r.o., Lučenec a takže onisú teraz majiteľmi nevyplatených pohľadávok od Veľkého fondu. Ja som to zaplatil v 1998 v oktobri 1000sk, co uz bolo po stanovenom čase, čiže teraz si odo mňa žiadajú peniaze za omeškanie ktoré narástlo za tú dobu na 1832sk. Čo stým?
Dá sa voči tomu nejako odvolať veď mali to upomienkovať hneď a nie po tolkych rokoch aby to bola taka suma. Poradte čo dalej, vďaka
Chobot
02.10.07,09:09
Vidím, že teraz začínajú aj fyzické osoby pociťovať na valstnej koži to, čo právnické subjekty už dávno poznajú a bežne to využívajú - úroky z omeškania.

Holt, kto raz neskoro platí, nemôže hovoriť o dodržovaní zmluvných vzťahov. Ak je raz splatnosť niečoho 30.10. a zaplatím to až 5.12. nie je to asi v priadku.
andrisko
02.10.07,09:16
To je pravda chobot. Ale nemyslím si že je to správne keď sa ozvú po toľkých rokoch. Mali ma na to upozorniť nie?

Skúste si pozrieť článok: http://www.geocities.com/s_psips/Psips.html
hefi
02.10.07,09:36
Ja som to dostala tiež, teda môj manžel, hoci sme to už dávno zaplatili. Pozoruhodné na tomto prípade u nás je to, že asi pred 6 rokmi mi prišla výzva na zaplatenie od dákej právničky z Blavy, potom o dva roky neskôr od právničky z Popradu a samozrejme vždy sa tá suma navyšovala. Ja som to zaplatila keď prišlo rozhodnutie zo súdu, samozrejme aj so súdnymi poplatkami. Obidvom tým právničkám som poslala aj kópiu zloženky o zaplatení dĺžnej sumy. Keďže od vtedy prešlo už niekoľko rokov, všetky veci ohľadne Veľkého fondu som zlikvidovala lebo som to brala za vybavené. Bohužiaľ asi pred 3 mesiacmi mi prišla ďalšia výzva na uhradenie z Bratislavy, volala som tam a s dákou paňou som sa dohodla na tom, že moja pohľadávka je už dávno zlikvidovaná, ona mi to potvrdila že ma v databáze už vyškrtli a list poslali omylom. No a minulý týždeň sa to zopakovalo a prišla Výzva na zaplatenie z Inkasa Pohľadávok z Lučenca. Je to strašne všetko veľmi divné, ako keby skúšali na nás či sa im podarí peniaze od nás dostať, alebo nie. Bohužiaľ už nemám ako dokázať že pred 7-8 rokmi som pohľadávku vyrovnala. Takže som na tom tak, ako Vy ostatní. Teraz odo mňa pýtajú 1996,- Sk. Mám to zaplatiť, alebo čo s tým robiť? Poraďte, prosím!
Chobot
02.10.07,09:53
To je pravda chobot. Ale nemyslím si že je to správne keď sa ozvú po toľkých rokoch. Mali ma na to upozorniť nie?

Skúste si pozrieť článok: http://www.geocities.com/s_psips/Psips.html

Ten článok nesúvisí s druhou vlnou privatizácie, lebo popisuje krach jedného findu z prvej vlny, ktorá prebehla tak, ako bola pripravená.

Tieto dlžné sumy pochádzajú z druhej vlny privatizácie.

Áno, máš pravdu, že ťa mali najprv vyzvať. Ale si si istý, že ťaani raz nevyzvali (viď predchádzajúci príspevok).

Naša spoločnosť tiež vymáha pohľadávky od svojich klientov. Prvé oznámenie príde s oznemením o ukončení zmluvy z dôvodu neplatenia, kde sa vyčísli dlžná suma. Následne, asi o mesiac sa pošle upomienka. Niektoré sa vrátia s oznámením, že adresát sa odsťahoval, tam vieme, že treba pátrť inde. Ale tie, ktoré sa nevrátili, boli určite doručené do schránky.

Ak klient nereaguje, po 3 mesiacoch postupujeme pohľadávky externej firme. A zrazu s ozývajú klienti, že čo to po nich chceme, veď oni žiadne upozornenie nedostali...:eek: .
andrisko
02.10.07,10:13
A čo povedať na tento zákon?
Zákonné oslobodenie od súdnych poplatkov

sa týka konaní vo veciach (§4 ods. 1 zákona o súdnych poplatkoch):
opatrovníckych,
starostlivosti o maloleté deti a osvojenia a povolenia uzavrieť manželstvo,
spôsobilosti na právne úkony,
náhrady škody spôsobenej rozhodnutím orgánu štátu alebo jeho nesprávnym úradným postupom,
zdravotného, nemocenského, dôchodkového poistenia,
sociálneho zabezpečenia a poskytovania zdravotnej starostlivosti,
výkonu rozhodnutí na vymáhanie pohľadávok zo súdnych a notárskych poplatkov, z peňažných trestov, pokút a trov konania vymáhaných štátom,
plnenia záväzkov z kolektívnych zmlúv,
opravy chýb v zoznamoch voličov
vyslovenia prípustnosti prevzatia alebo držania v ústave zdravotníckej starostlivosti
renatan
02.10.07,10:16
Ten článok nesúvisí s druhou vlnou privatizácie, lebo popisuje krach jedného findu z prvej vlny, ktorá prebehla tak, ako bola pripravená.

Tieto dlžné sumy pochádzajú z druhej vlny privatizácie.

Áno, máš pravdu, že ťa mali najprv vyzvať. Ale si si istý, že ťaani raz nevyzvali (viď predchádzajúci príspevok).

Naša spoločnosť tiež vymáha pohľadávky od svojich klientov. Prvé oznámenie príde s oznemením o ukončení zmluvy z dôvodu neplatenia, kde sa vyčísli dlžná suma. Následne, asi o mesiac sa pošle upomienka. Niektoré sa vrátia s oznámením, že adresát sa odsťahoval, tam vieme, že treba pátrť inde. Ale tie, ktoré sa nevrátili, boli určite doručené do schránky.

Ak klient nereaguje, po 3 mesiacoch postupujeme pohľadávky externej firme. A zrazu s ozývajú klienti, že čo to po nich chceme, veď oni žiadne upozornenie nedostali...:eek: .

No, ja si myslím, že také dôležité veci, ako je upomienka, rozhodnutie súdu, výzva na zaplatenie apod. sa posiela minimálne doporučene, ak nie rovnou do vlastných rúk. Neviem, možno niekto šetril na poštovnom a posielal dokumenty len tak do schránok. Ja osobne by som si isto nedovolila zahodiť doporučenú poštu, ale taká "obyčajná" sa mi nemusela vôbec dostať do rúk! Alebo nebolo posielané vôbec nič a teraz nejaké vymáhačské firmy ktovie koľké v poradí sa budú nabaľovať na nejakých úrokoch. Prečo nie je v tých výzvach uvedený aspoň nejaký dátum, alebo číslo rozhodnutia súdu, proste niečo konkrétne? Je mi to veľmi podozrivé.
andrisko
02.10.07,14:33
Tu je vyjadrenie právničky z DAS poisťovne právnej ochrany Mgr. Stanislava Štefancová právnik škodového oddelenia: najdi v pdf na str.8
http://www.das.sk/doc/april2007.pdf
chiarca
02.10.07,20:00
manželovi sa to už vyšplhalo na nejakych 28 000.- teraz to splacame po 1000 sk Vedia ako na to. Uistili nás že ked to nezaplatime siahnu na naš byt. Nie je to srašne za 2000 tisic by vzali byt čo ma hodnotu 2 miliony ? hm
renatan
03.10.07,04:22
Dík, andrisko, pomohol si.
klarissa
05.10.07,10:05
Ja mam zasa iný problém, netýka sa to poplatkov, ale stalo sa to už niekomu, že Vám niekto iný predal dlhopis z II. vlny? Mne prišiel iba výpis zo sterediska cenných papierov, že mám nulový stav a na základe falošného splnomocnenia mi to niekto predal. Nastal kolotoč hlásenia na stredisko cenných papierov, 3 x výsluch u polície. Už je to najmenej 4 roky a nič sa nedeje. Má s tým niekto skúsenosti??????
andrisko
11.10.07,12:30
hefi
17.10.07,09:58
Ja som sa nakoniec rozhodla tak, že som pohľadávku zaplatila. Bohužiaľ, všetky doklady spred tých minulých rokov som zlikvidovala, keďže som považovala veci za vybavené, tak si myslím - zaplať moja milá, blok si už riadne zaarchivuj a odlož, lebo nevieš čo Ťa môže čakať keď už budeš o ďalších 10 rokov na dôchodku a znovu bude niekto chcieť riešiť kuponovu privatizáciu.
Neviem či som urobila dobre, ale čo už?
angelikaolexova
24.10.07,12:32
ak vratim len tisic korun do banky tim padom vratim statu aj banke sumu ktoru mi zapozicala zakuponovu knizku z tej knizky nic nemala pretoze som bola uplne mlada akurat som visla zo skoly cize som nemala pojem o tom co sa deje bolo mio to povedane od rodicov aby som si vzala tu knnizku potom sa predala nejakej firme ktora knizky odkupoala pred tescom s tym ucelom ze 1000 sk vratia banke........ Cize ja im zaplatim tisic korun a sme = mozem to podat vyssie ak mi poslu dalsi papier pretoze sa im vratia peniaze ktore zapozicaly..................A posli mi tu spravu co najskor..........
Chobot
24.10.07,12:54
ak vratim len tisic korun do banky tim padom vratim statu aj banke sumu ktoru mi zapozicala zakuponovu knizku z tej knizky nic nemala pretoze som bola uplne mlada akurat som visla zo skoly cize som nemala pojem o tom co sa deje bolo mio to povedane od rodicov aby som si vzala tu knnizku potom sa predala nejakej firme ktora knizky odkupoala pred tescom s tym ucelom ze 1000 sk vratia banke........ Cize ja im zaplatim tisic korun a sme = mozem to podat vyssie ak mi poslu dalsi papier pretoze sa im vratia peniaze ktore zapozicaly..................A posli mi tu spravu co najskor..........

Chcel by som ťa poprosiť, či by si mohla písať príspevky trochu prehľadnejšie, aspoň vo vetách, keď už nepoužívaš odstavce. Z uvedeného neviem či si sa niečo pýtala, alebo len si napísala svoj názor.

A tiež napíš, na koho príspevok reaguješ, lebo nevieme, kto ti má akú správu poslať čo najskôr.:rolleyes:
duves
24.10.07,19:10
....tu knnizku potom sa predala nejakej firme ktora knizky odkupoala pred tescom ....
Kuponova knizka nemala v podstate takmer ziadnu hodnotu (mozno 50 korun). Majitel knizky mal moznost investovat 1000 bodov do podnikov - to bola prva vlna este v ramci CSFR a druha vlna bola modifikovana, nakolko "lenon" pozmenil pravidla a majitelia kniziek v druhej vlne dostali dlhopisy s nominalom 10 tisic Sk.
Co na tom nie je jasne?
adonis71
28.07.09,13:11
Mám ten istý problém s kupónkou ako mnohí ostatní. Rozdiel je vtom, že som po výzve zaplatil požadovanú sumu 1250.- a napriek tomu mi exekútor dal zmraziť účet. Stalo sa to potom, čo mi poslal oznámenie o začatí exekučneho konania. Ja som mu spätne odoslal kopiu ústrižku o zaplatení a po 2 mesiacoch som mal zmrazený účet. Nájde sa niekto, kto mi pomôže, ako mám postupovať v tomto prípade???? Diky
pamprduch
22.09.09,09:18
Dobrý deň,

tiež sem prispieť svojím príspevkom. Mal som podobný problém, ako mnohí tu. Mal som súd, po ňom som sumu 2940,- Sk uhradil, priamo na Slovenskú poisťovňu a vec považoval za vybavenú. až do oného dňa kedy mi prišla výzva z inkasa na sumu cca. 4600 Sk a že to musím ihneď zaplatiť, lebo...
Písal som na Allianz, že ako je to možné, že toto je dávno uhradené. Nevedeli mi nič povedať, akurát, že všetko je u Inkasa. Tam mi samozrejme tiež nič nevedeli o tom povedať,len že moja istina je ponížená o 100,,- Sk. kto akým spôsobom túto ponížil mi nie je dodnes jasné. Teda ak platím, buď platím všetko alebo nič. Nedáva to žiadnu logiku. Samozrejme sa mi stalo to čo mnohým, po 7 rokoch už mali problém tieto ústrižky nájsť. tak som pochodil aj ja a našiel som ich čistou náhodou len minulý týždeň. čierne na bielom, všetko zaplatené máji, júni 2000. Teda sa niekto len tak "zobudil" po 7 rokoch, a tiež mám ten pocit, ako mnohí iní, že si asi len tak vyskúšali, kto to má a kto už nie.Predsa každému súdnemu človeku je jasné, že ak už má v ruke súdne rozhodnutie nechať to tak nebude tým dobrým riešením. ale raz mať zaplatené a potom to ešte raz pýtať, to si myslím, že je nehanebné. Akým spôsoobom to potom spravovala sama poisťovňa? Je žalovateľné takéto konanie poisťovne? osobné údaje etc? Nie je tu vlastne problém so zákonom? Poraď kto vieš?
nika.sum
08.11.09,16:30
Dobry vecer, ja som zatial ziadne oznamenia nedostala. Ale tiez sme s byvalym manzelom kupovali knizku z 2.kup.privatizacie. Bola som vtedy tehotna, penazi sme nemali a kedze nam ponukli za nu 2.000, Sk tak sme to vyuzili. (tusim to bol nejaky fond Slovnaftu). Keby nebolo tej ponuky, ze dostaneme za nu peniaze, tak by sme do toho nesli, nemali sme peniaze a tak by sme sa o to nezaujimali. Uz si nepamatam ako boli zmluvy formulovane, boli sme mladi a hlupi. Ale je trosku nefer, ze ked to vsetko padlo, chcu peniaze spat. Keby to vyslo a super by na tom zarobili, tak by sa urcite nesnazili delit o zisky, ved sme im predsa tie knizky za odstupne dali...ale ked to padlo, tak stratoví mame byt my....
angelina 44
28.10.10,15:42
Kuponova privatizacia

Ahojte vy ste tu pisali v roku 2007 o kuponovej privatizacii ale co ja mne to prislo az teraz a rovno od exekutora vraj aby som zaplatila dakych 360eur a nie je to nahodou premlcana doba?A nezrusil to nahodou pan Meciar?Nevie dakto poradit?Mam to uhradit do 14dni
martuli
29.10.10,15:58
Ja som kupónku "na pôžičku" z druhej vlny, tuším to bolo Kvanto uhradila, keď to žiadali a mám pokoj. Radosť mi robí kupónka z prvej vlny, vždy v auguste mi od nich prídu nejaké drobné :-)
nivarto
13.11.10,16:55
Zdravím. Nechcem zakladať novú tému, tak položím otázku sem. Na aký úrad alebo depozitár sa má človek dostaviť ohľadom kupónovej privatizácie? Som z okolia Žiliny. Vďaka za odpoveď.
KoxXxo
13.11.10,19:07
Pozor na účet v Centrálnom depozitári cenných papierov. Bude spoplatnený. Overte si, či máte účet TU (https://www.cdcp.sk/prevodFNM/).
martuli
13.11.10,20:22
KoxXxo, overila som to, mám ich tam, ale sa mi zdá, že ten účet si platím, alebo platila som ho dakedy. To bude teraz akože nejaká iná platba?
KoxXxo
13.11.10,20:37
Tamila
13.11.10,20:41
martuli
13.11.10,20:54
Ďakujem za info, už som zhruba nakukla na tie stránky, keďže nie som ekonóm, tak veľmi tomu nerozumiem. Nakukla som aj do papierov a zistila som, že ani Pán Boh nevie, kde mám akcie. Bezcenné nie sú, v auguste mi chodia dividendy, posledne niečo okolo 12 e :-). Bude sranda, keď poplatok bude 10e :-D
Rozalka
13.11.10,21:14
Súhlasím s Martuli, a hoci som ekonóm, tej stránke (http://www.bsse.sk/ čiže Burza cenných papierov) nerozumiem.
Manžel má z I. vlny akcie v Matičnom fonde (MF), či tieto CP majú hodnotu, ani myšky netušia. Ponúkol Matici slovenskej (MS) tieto akcie na predaj a odpísali mu veľmi duchaplne: Zistite si, či ste podľa stanov oprávnený predať tieto akcie. A kto to má vedieť, ak nie práve MS ktorá je zakladateľom MF.

Kto sa vyznáte v tejto oblasti, poraďte, kde hľadať hodnotu CP.
Srdečná vďaka.


Dopĺňam:
Takže som sa trochu pohrabala a zistila som, že tieto akcie majú hodnotu cca 3€, tak je jasné, čo robiť ...
Alebo máte iný názor?
V tomto sa totiž vôbec ale vôbec nevyznám: http://www.bsse.sk/Obchodovanie/_CPDetail.aspx?LANG=SK&TypCp=A&IcCp=1875&IcEm=667
Čo to znamená, ak je CP "vyradený"? ten konkrétny, s ktorým sa posledne obchodovalo alebo všetky?
Tamila
13.11.10,21:20
Tiež sa vôbec nevyznám v tejto oblasti. Z Porady mám tento link, kde som si overila, že moje "cenné papiere " sú absolútne bezcenné: http://www.bcpb.sk/Obchodovanie/_CennePapiere.aspx
Rozalka
13.11.10,21:41
Aj ja som to zistila na tej stránke, tie naše majú hodnotu cca 3€. :---
martuli
14.11.10,08:19
Zdravím, vyzerá to tak, ak som sa správne dopátrala, že moje sú v Majtkovom Holdingu. Môže sa mi niekto nato pozrieť, neviem, či som to správne pochopila, ale je to 30e za akciu? Ďakujem.
http://www.bcpb.sk/Obchodovanie/_CPVysledky.aspx?LANG=SK&TypCp=A&IcCp=1937&IcEm=1095
Chobot
15.11.10,09:05
Zdravím. Nechcem zakladať novú tému, tak položím otázku sem. Na aký úrad alebo depozitár sa má človek dostaviť ohľadom kupónovej privatizácie? Som z okolia Žiliny. Vďaka za odpoveď.

Kupónová privatizácia sa už skončila, takže ohľadne KP sa nikam dostavovať nemusíš. Teraz môžeš byť len majiteľom akcií, ktoré máš na majetkovom účte. Musíš napísať, čo konkrétne chceš urobiť. Chceš predať akcie? Chceš zistiť, či máš akcie na účte? Chceš zrušiť účet?
Martin Mocko
15.11.10,09:31
Kupónová privatizácia sa už skončila, takže ohľadne KP sa nikam dostavovať nemusíš. Teraz môžeš byť len majiteľom akcií, ktoré máš na majetkovom účte. Musíš napísať, čo konkrétne chceš urobiť. Chceš predať akcie? Chceš zistiť, či máš akcie na účte? Chceš zrušiť účet?

Práve cez víkend som o tom diskutoval s mojimi rodičmi. Otec má taktiež nejaké "poriadne výnosné" CP ešte z druhej vlny KP. Ževraj sa teraz hovorí o spoplatnení účtu. Pýtal sa ma, ako sa toho zbaviť. Nevieš náhodou Chobot ako? Cez fond národného majetku?
Lenka1979
15.11.10,09:44
Martin, tiež som sa o tom včera s bavila s maminou a pozreli sme na www.cdcp.sk - centrálny depozitár cen.papierov, no nebralo mi tam rodné číslo... neviem, či tam netreba nejakú registráciu, tiež by som bola vďačná za akékoľvek info...
Martin Mocko
15.11.10,09:49
Martin, tiež som sa o tom včera s bavila s maminou a pozreli sme na www.cdcp.sk (http://www.cdcp.sk) - centrálny depozitár cen.papierov, no nebralo mi tam rodné číslo... neviem, či tam netreba nejakú registráciu, tiež by som bola vďačná za akékoľvek info...

Taktiež sme skúšali overiť existenciu CP a nám to fungovalo.
https://www.cdcp.sk/prevodFNM/
Na tomto linku vypíšeš RČ bez lomítka a potom ten text z obrázku. Potom ti to vypíše, či FO má založený účet a vlastní CP alebo nie.
Lenka1979
15.11.10,09:56
Taktiež sme skúšali overiť existenciu CP a nám to fungovalo.
https://www.cdcp.sk/prevodFNM/
Na tomto linku vypíšeš RČ bez lomítka a potom ten text z obrázku. Potom ti to vypíše, či FO má založený účet a vlastní CP alebo nie.

... potvrdil si "Odošli"?
a odpoveď si mal hneď napísanú pod tým? Lebo ja nie... :rolleyes:
Chobot
15.11.10,09:57
Práve cez víkend som o tom diskutoval s mojimi rodičmi. Otec má taktiež nejaké "poriadne výnosné" CP ešte z druhej vlny KP. Ževraj sa teraz hovorí o spoplatnení účtu. Pýtal sa ma, ako sa toho zbaviť. Nevieš náhodou Chobot ako? Cez fond národného majetku?

Čo sú to "poriadne výnosné"? Niektoré CP sú ešte obchodovateľné, mnohé sú však už bezcenné.

V tejto téme sú odkazy, kde sa dajú zistiť informácie o cennom papieri, či bol obchodovaný, či nebol vyradený. Taktiež môžeš pozrieť v obchodnom registri, či náhodou tá firma nie je v konkurze (ak je, tak jej cenné papiere sú bezcenné).

http://www.porada.sk/1554550-post5.html

Od budúceho roka sa mení poplatková politika CDCP - písal som o tom v tomto príspevku:

http://www.porada.sk/1556615-post17.html

takže ak máte bezcenné papiere, je lepšie nechať ich previesť na FNM, tu sú postupy, ako to urobiť:

http://www.cdcp.sk/prevodFNM/bezodplatnyprevodCP.php

http://www.natfund.gov.sk/doc/menu83.html
Chobot
15.11.10,10:00
... potvrdil si "Odošli"?
a odpoveď si mal hneď napísanú pod tým? Lebo ja nie... :rolleyes:

A čo ti tam píše. Buď napíše, že nemáte vedený účet, alebo máte vedený účet. Čo ti tam stránka uvádza. Aké rodné číslo dávaš? 10 miestne alebo 9 miestne (starší ľudia majú za lomítkom len 3 číslice)?

Nejakú informáciu ti stránka musí zobraziť. Ak zadáš zlé rodné číslo, tak by ti malo dať hlášku "Ľutujeme, pri spracovaní požiadavky vznikla chyba. ".

A ako vieš, že ti nebralo rodné číslo? Skús mi ho poslať na súkr. správu a vyskúšam ho.
Martin Mocko
15.11.10,10:02
... potvrdil si "Odošli"?
a odpoveď si mal hneď napísanú pod tým? Lebo ja nie... :rolleyes:

Takto nejako to vyzerá...
Lenka1979
15.11.10,10:08
A čo ti tam píše. Buď napíše, že nemáte vedený účet, alebo máte vedený účet. Čo ti tam stránka uvádza. Aké rodné číslo dávaš? 10 miestne alebo 9 miestne (starší ľudia majú za lomítkom len 3 číslice)?

Nejakú informáciu ti stránka musí zobraziť. Ak zadáš zlé rodné číslo, tak by ti malo dať hlášku "Ľutujeme, pri spracovaní požiadavky vznikla chyba. ".

A ako vieš, že ti nebralo rodné číslo? Skús mi ho poslať na súkr. správu a vyskúšam ho.

Tibor, zadávala som 9-miestne číslo , za lomítkom len tri číslice,samozrejme písala som ho bez toho lomítka... vyskúšam ho ešte raz, ak nepôjde, pošlem Ti ho do SS. vďaka.
Lenka1979
15.11.10,10:09
Takto nejako to vyzerá...


No dobre Martin, vieš,že máš vedený účet , máš CP... a teraz napr. ako zistíš, či sú obchodovateľné alebo nie? A čo s nimi ďalej...
Martin Mocko
15.11.10,10:13
No dobre Martin, vieš,že máš vedený účet , máš CP... a teraz napr. ako zistíš, či sú obchodovateľné alebo nie? A čo s nimi ďalej...

Tak toto je aj moja otázka. Pochybujem, že otec má ohľadom toho nejaké dokumenty. Zatiaľ sme zistili iba to, že účet a CP existujú. Pravdepodobne budeme musieť navštíviť obchodníka s CP - a ten povie, o čo ide a ako ďalej.
Chobot
15.11.10,10:22
Tak toto je aj moja otázka. Pochybujem, že otec má ohľadom toho nejaké dokumenty. Zatiaľ sme zistili iba to, že účet a CP existujú. Pravdepodobne budeme musieť navštíviť obchodníka s CP - a ten povie, o čo ide a ako ďalej.

Musíš napísať do CDCP žiadosť o výpis z účtu CP:

http://www.cdcp.sk/dokumenty/ziadost/F11.xls

, stojí to 3,30 eurá. Z neho zistíš, aké akcie vlastníš a z názvu potom musíš pátrať, či majú nejakú hodnotu, či sa ešte s nimi obchoduje a pod. Ak zistíš, že sú bezcenné, treba ich previesť na FNM.
Lenka1979
15.11.10,10:27
Musíš napísať do CDCP žiadosť o výpis z účtu CP:

http://www.cdcp.sk/dokumenty/ziadost/F11.xls

, stojí to 3,30 eurá. Z neho zistíš, aké akcie vlastníš a z názvu potom musíš pátrať, či majú nejakú hodnotu, či sa ešte s nimi obchoduje a pod. Ak zistíš, že sú bezcenné, treba ich previesť na FNM.


Tibor, veľmi si mi pomohol. vďaka. :);)
Tamila
15.11.10,12:30
Na bezplatnom informačnom čísle mi povedali, že výpis mi vydajú aj na poštách, ktoré prevádzajú CP bez poplatku. Ale nemám vyskúšané.
KoxXxo
15.11.10,18:45
Tak šup-šup na POŠTY (http://www.natfund.gov.sk/doc/menu82.html), lebo sú tam rady jak keď dávali mikrovlnky za kupónové knižky.:) A myslím že to treba stihnúť do 18.12.
Lenka1979
22.11.10,09:07
... aj po novom roku sa dá. Od 7.01.2011 myslím, sa môžu znova previezť neobchodovateľné CP, alebo CP s minimálnou hodnotou do FNM. Tak žiadny spěch...:)
Kazu
22.11.10,12:24
Jedno mi však vŕta v hlave. Načo budú FNM naše bezcenné akcie?
dad111
22.11.10,14:06
Na bezplatnom informačnom čísle mi povedali, že výpis mi vydajú aj na poštách, ktoré prevádzajú CP bez poplatku. Ale nemám vyskúšané.
Samozrejme, že ak im to máte zadarmo dať, tak Vám musia ukázať čo im dávate, len vtedy asi nebude čas zisťovať, či to, čo máte má ešte nejakú hodnotu. Ten výpis je súčasť hrby papierov, čo Vám zostanú na pamiatku.
Dása to darovať j po Novom roku, ale to ešte neznamená, že Vám nebudú účtovať za vedenie účtu, ktorý vtedy ešte budete mať.
KAZU, oni tie akcie sú bezcenné len pre tých, čo ich majú teraz a málo. Až ich budú mať veľa odrazu sa to zmení.
EMILY04
22.11.10,19:40
A prišiel už niekomu výpis zo strediska? Je tam napísané napr. akú hodnotu majú vaše akcie, alebo, je tam len uvedené, že máte akcie?

Ide o to, či z toho výpisu zistím, aká je terajšia reálna hodnota mojich akcií.

Pozerám, že CREDIT-FOND IF už neobchoduje. Čo mi odporúčate?
dad111
22.11.10,19:51
Na výpise je len Menovitá (počiatočná) hodnota. To bolo na začiatku prvej vlny 1000 SKK/akciu. Ich súčasná trhová hodnota je úplne iná. Celá táto akcia je o bezcenných cenných papieroch. Je to pre ľudí čo vedia čo majú a akú to má hodnotu.
Zuzka 335
26.11.10,09:17
Prosím, neviete mi niekto poradiť, či sa bude platiť za vedenie účtu aj pri družstevných podielových listoch, ktoré sú prevedené do Strediska cenných papierov?
Ďakujem vopred.
peterknazeje
26.11.10,09:33
ano
Zuzka 335
26.11.10,11:55
Peter Kňazeje, ďakujem za odpoveď, len teraz neviem, čo s tými podielovými listami, podľa mňa sú bezcenné.
Chobot
26.11.10,11:59
Peter Kňazeje, ďakujem za odpoveď, len teraz neviem, čo s tými podielovými listami, podľa mňa sú bezcenné.

Ak sú bezcenné, tak ich treba previesť na FNM.
Zuzka 335
26.11.10,12:22
Ak sú bezcenné, tak ich treba previesť na FNM.
Aj keď sú to podielové listy poľnohospodárskeho družstva? Tu už len aby som mala istotu, aby som nepochybyla.
peterknazeje
26.11.10,14:21
Aj keď sú to podielové listy poľnohospodárskeho družstva? Tu už len aby som mala istotu, aby som nepochybyla.
Niektore druzstevne podielnicke listy su cenne, niektore nie, zalezi od konkretneho druzstva. S prevodom na FNM by som sa neponahlal, prevod mozete urobit aj buduci rok a poplatok za vedenie uctu Vam bude vrateny. Najskor je dobre zistit, aku by mohli mat hotnotu. Poslem Vam sukromnu spravu.
Chobot
26.11.10,14:35
Aj keď sú to podielové listy poľnohospodárskeho družstva? Tu už len aby som mala istotu, aby som nepochybyla.

Ako píše pereknazeje - treba si zistiť, či sú skutočne bezcenné. Ja som to nekontroloval, predpokladal som, že si si to už zistila...
markoko
22.06.11,13:34
čo takto spojiť sily a nájsť riešenie,predsa nemožeme platiť za chyby vlády,ktorá odporučila občanom aby za 2-hu vlnu kuponovej privatizacie neplatili nič spoločnostiam ktoré odkupili naše akcie,neberiem reči typu:ked dávali tak ste brali-áno brali sme a kto by nebral ked to vláda garantovala-my nie sme obete BMG-investu ale zlého rozhodnutia vlády dík
Chobot
22.06.11,15:00
čo takto spojiť sily a nájsť riešenie,predsa nemožeme platiť za chyby vlády,ktorá odporučila občanom aby za 2-hu vlnu kuponovej privatizacie neplatili nič spoločnostiam ktoré odkupili naše akcie,neberiem reči typu:ked dávali tak ste brali-áno brali sme a kto by nebral ked to vláda garantovala-my nie sme obete BMG-investu ale zlého rozhodnutia vlády dík

Môžeš to upresniť, alebo uviesť dôkaz, že vláda doporučovala občanom neplatiť spoločnostiam, ktoré od nich kúpili kupónové knižky? Ja som nič také počas kup. privatizácie nepostrehol.
timkoprvy
22.06.11,16:27
čo takto spojiť sily a nájsť riešenie,predsa nemožeme platiť za chyby vlády,ktorá odporučila občanom aby za 2-hu vlnu kuponovej privatizacie neplatili nič spoločnostiam ktoré odkupili naše akcie,neberiem reči typu:ked dávali tak ste brali-áno brali sme a kto by nebral ked to vláda garantovala-my nie sme obete BMG-investu ale zlého rozhodnutia vlády dík

Vieš to je ako v účtovníctve ( má dať / dal ) :

požičal si / musí vrátiť.
Chobot
23.06.11,07:21
Vieš to je ako v účtovníctve ( má dať / dal ) :

požičal si / musí vrátiť.

Presne tak. Pokiaľ si dobre pamätám, tak investičné fondy to stále prezentovali tak, že tých 1000 skk je pôžička.
markoko
23.06.11,16:15
je možné že ma budete považovať za blázna,ktorý sa cíti ukrivdený pretože vdaka 2-hej vlne prišiel o cca900eur,je to na nás skusime im vytrieť kocura,alebo sklopíme uši,šák nák bolo.Teraz vážne keby som vedel kde hľadať tak to urobím,myslím že su tu ľudia pre ktorých je PC otvorená kniha a verím že keby sa do toho niekto obul tak nájde z tej doby informácie o 2-hej vlne
markoko
23.06.11,16:16
ináč dakujem za korektný prístup k tejto téme
rudopp
23.06.11,16:35
je možné že ma budete považovať za blázna,ktorý sa cíti ukrivdený pretože vdaka 2-hej vlne prišiel o cca900eur,je to na nás skusime im vytrieť kocura,alebo sklopíme uši,šák nák bolo.Teraz vážne keby som vedel kde hľadať tak to urobím,myslím že su tu ľudia pre ktorých je PC otvorená kniha a verím že keby sa do toho niekto obul tak nájde z tej doby informácie o 2-hej vlne


No ja by som to veru nenazval druhou vlnou
( jemne povedané : uveril si (a pre seba si si výhodne vysvetlil) nie celkom jednoznačné sľuby : teraz áno / a ak / keď / tak potom / niekto za teba a pre teba urobí bomba kšeft - a nakoniec to bolo preňho)
defence
03.10.11,12:32
Dobrý deň.
Mojej mame prišiel minulý týždeň prišiel dopis od exekútora, JUDr. Štefan Šviderský, ktorý urguje vyplatenie dlhu vo výške 252.11 € (z toho trovy konania 95,20 €), kde nemenuje žiadneho optávneného, len, že nejaký je. V dopise je lehota na zaplatenie 7 dní, poštová poukážka a predvolanie do kancelárie vo Vranove nad Topľou, kde má prebehnúť súpis majetku, jeho oceňovanie a vysporiadanie pohľadávky. V liste je okrem toho uvedené, že po nereagovaní na výzvu môže dôjsť k predaju majetku, môže byť udelená poriadková pokuta a môže dôjsť k navýšeniu trov konania a podobne. Ďalej je pripojený výpis z Katastrálneho úradu, kde je vyznačené zriadenie exekučeného záložného práva v prospech spoločnosti EUROINVESTOR, s. r. o., teda až podľa tohto výpisu sa dá nepriamo zistiť to, pre koho je pohľadávka vymáhaná. Očividne to teda súvisí s kupónovou privatizáciou. Zaujímavé je tiež to, že firma aj exekútor majú sídlo na rovnakej adrese - Hrnoského 1811, VnT.

Všetko sa malo začať v prvej polovici 90-tych rokov, keď mama predala kupónovú knižku za niekoľko tisíc vtedajších korún (zmluva sa už zrejme nenájde), predtým ale spoločnosť Euroinvestor na túto knižku vložila 1000 Sk. Prešlo pekných pár rokov a spoločnosť Euroinvestor chce peniaze späť. Čo si myslíte vy - je ich nárok oprávnený? Je vymáhaná výška záväzku primeraná? Peniaze chcú po viac než 15 rokoch, môžu to žiadať?
Chobot
03.10.11,12:53
Dobrý deň.
Mojej mame prišiel minulý týždeň prišiel dopis od exekútora, JUDr. Štefan Šviderský, ktorý urguje vyplatenie dlhu vo výške 252.11 € (z toho trovy konania 95,20 €), kde nemenuje žiadneho optávneného, len, že nejaký je. V dopise je lehota na zaplatenie 7 dní, poštová poukážka a predvolanie do kancelárie vo Vranove nad Topľou, kde má prebehnúť súpis majetku, jeho oceňovanie a vysporiadanie pohľadávky. V liste je okrem toho uvedené, že po nereagovaní na výzvu môže dôjsť k predaju majetku, môže byť udelená poriadková pokuta a môže dôjsť k navýšeniu trov konania a podobne. Ďalej je pripojený výpis z Katastrálneho úradu, kde je vyznačené zriadenie exekučeného záložného práva v prospech spoločnosti EUROINVESTOR, s. r. o., teda až podľa tohto výpisu sa dá nepriamo zistiť to, pre koho je pohľadávka vymáhaná. Očividne to teda súvisí s kupónovou privatizáciou. Zaujímavé je tiež to, že firma aj exekútor majú sídlo na rovnakej adrese - Hrnoského 1811, VnT.

Všetko sa malo začať v prvej polovici 90-tych rokov, keď mama predala kupónovú knižku za niekoľko tisíc vtedajších korún (zmluva sa už zrejme nenájde), predtým ale spoločnosť Euroinvestor na túto knižku vložila 1000 Sk. Prešlo pekných pár rokov a spoločnosť Euroinvestor chce peniaze späť. Čo si myslíte vy - je ich nárok oprávnený? Je vymáhaná výška záväzku primeraná? Peniaze chcú po viac než 15 rokoch, môžu to žiadať?

Po morálnej stránke určite - veď mama zobrala peniaze (1000 SKK), užívala si ich a keď padla privatizácia a z knižiek nič nebolo (teda žiadnu knižku im nepredala, len zobrala pôžičku na kupónovú známku) tak tie peniaze nevrátila. Si zober, že tá firma vyplatila niekoľkým tisícom ľudí po tisícke, aby dostali ich kupónky, čo je pekne veľká suma. A prečo by mala mať firma škodu, keď vláda vtedy zrušila kupónku a vymyslela ten dlhopis?

Neviem, ako je to po právnej stránke - či dlh nie je premlčaný. Ale dosť možné, že firma urobila určité kroky na to, aby sa dlh nepremlčal. Môžete sa zahrať na mŕtveho chrobáka a nič nevyplatiť, alebo sa pustiť do sporu a trvať na tom, že je to po 3 rokoch premlčané (v prípade preukázania, že to premlčané nie je, to bude ale drahšie) alebo to zaplatiť. Suma je primeraná - zober si dlžnú sumu, úroky z omeškania, trovy na plat. rozkaz a súdny poplatok a potom tie trovy exekútora.

Pozri si staršie témy, takýto problém už malo veľa ľudí, len neviem, ako to skončilo. Možno to v niektorej téme bolo uvedené.
nika.sum
03.10.11,13:23
Po morálnej stránke určite - veď mama zobrala peniaze (1000 SKK), užívala si ich a keď padla privatizácia a z knižiek nič nebolo (teda žiadnu knižku im nepredala, len zobrala pôžičku na kupónovú známku) tak tie peniaze nevrátila. Si zober, že tá firma vyplatila niekoľkým tisícom ľudí po tisícke, aby dostali ich kupónky, čo je pekne veľká suma. A prečo by mala mať firma škodu, keď vláda vtedy zrušila kupónku a vymyslela ten dlhopis?

Neviem, ako je to po právnej stránke - či dlh nie je premlčaný. Ale dosť možné, že firma urobila určité kroky na to, aby sa dlh nepremlčal. Môžete sa zahrať na mŕtveho chrobáka a nič nevyplatiť, alebo sa pustiť do sporu a trvať na tom, že je to po 3 rokoch premlčané (v prípade preukázania, že to premlčané nie je, to bude ale drahšie) alebo to zaplatiť. Suma je primeraná - zober si dlžnú sumu, úroky z omeškania, trovy na plat. rozkaz a súdny poplatok a potom tie trovy exekútora.

Pozri si staršie témy, takýto problém už malo veľa ľudí, len neviem, ako to skončilo. Možno to v niektorej téme bolo uvedené.

S tymto velmi nesúhlasim, my sme boli vtedy s manzelom mladi. Pamatam si, ze som cakala prveho syna. Normalne by som kuponovu privatizaciu ignorovala, nemali sme peniaze na to. Ale prisla ponuka, ani neviem od koho, ze im mozeme kuponovu knizku predat za 2000,- Sk. Tak sme to vyuzili. Teraz by ta firma mala chciet od nas peniaze naspat? a kto mne vráti tu 1000 co sme do tej knizky dali? My sme kuponku nezrusili, mali by to vymahat od statu. Nik by sa s nami nedelil, ak by to nezrusili a oni by sa na tom dobre nabalili....Isli do rizika.
Tamila
03.10.11,13:34
S tymto velmi nesúhlasim, my sme boli vtedy s manzelom mladi. Pamatam si, ze som cakala prveho syna. Normalne by som kuponovu privatizaciu ignorovala, nemali sme peniaze na to. Ale prisla ponuka, ani neviem od koho, ze im mozeme kuponovu knizku predat za 2000,- Sk. Tak sme to vyuzili. Teraz by ta firma mala chciet od nas peniaze naspat? a kto mne vráti tu 1000 co sme do tej knizky dali? My sme kuponku nezrusili, mali by to vymahat od statu. Nik by sa s nami nedelil, ak by to nezrusili a oni by sa na tom dobre nabalili....Isli do rizika.
Vy ste si kúpili knižku za 1000 Sk, ale prípad spomínaný vyššie je iný. Tam im 1000 Sk zaplatila, nejaká iná firma a svoju tisícku nedostala späť. Takto dopadlo veľa ľudí a ako mzdárka som sťahovala veľa exekučných príkazov zo mzdy.
Chobot
03.10.11,15:10
S tymto velmi nesúhlasim, my sme boli vtedy s manzelom mladi. Pamatam si, ze som cakala prveho syna. Normalne by som kuponovu privatizaciu ignorovala, nemali sme peniaze na to. Ale prisla ponuka, ani neviem od koho, ze im mozeme kuponovu knizku predat za 2000,- Sk. Tak sme ...

...za vidinou zisku skočili na to a požičali si peniaze. Za požičané peniaze ste sa registrovali pre druhú vlnu kup. privatizácie. Ty si o peniaze neprišla, registráciou si získala dlhopis v hodnote 10.000 SKK a tej spoločnosti, čo ti požičala peniaze, si ukázala dlhý nos. Teraz ti oni ukazujú dlhý nos a žiadajú vrátiť požičané peniaze.




Teraz by ta firma mala chciet od nas peniaze naspat? a kto mne vráti tu 1000 co sme do tej knizky dali? My sme kuponku nezrusili, mali by to vymahat od statu. Nik by sa s nami nedelil, ak by to nezrusili a oni by sa na tom dobre nabalili....Isli do rizika.

Ty už si zabudla, čo si za tých 1000 SKK, teda registráciu dostala? Predsa dlhopis, ktorý pri vyplatení mal hodnotu cez 13.000 SKK!!

Viac si prečítaj tu, je tam aj rozpísané, koľko boli sankčné úroky. Ľudia si ľahko požičajú, len s tým vracaním peňazí majú akosik problémik... ale veď exekútor im pamäť ožíví....

http://www.druhastrategicka.sk/2vlna.htm#3

P (http://www.druhastrategicka.sk/2vlna.htm#3)ozri aj sem, str. 54:

http://www.mesa10.sk/subory/archiv/944953200_privatizacia.pdf

(http://www.mesa10.sk/subory/archiv/944953200_privatizacia.pdf)
nika.sum
04.10.11,11:46
...za vidinou zisku skočili na to a požičali si peniaze. Za požičané peniaze ste sa registrovali pre druhú vlnu kup. privatizácie. Ty si o peniaze neprišla, registráciou si získala dlhopis v hodnote 10.000 SKK a tej spoločnosti, čo ti požičala peniaze, si ukázala dlhý nos. Teraz ti oni ukazujú dlhý nos a žiadajú vrátiť požičané peniaze.


Ty už si zabudla, čo si za tých 1000 SKK, teda registráciu dostala? Predsa dlhopis, ktorý pri vyplatení mal hodnotu cez 13.000 SKK!!

Viac si prečítaj tu, je tam aj rozpísané, koľko boli sankčné úroky. Ľudia si ľahko požičajú, len s tým vracaním peňazí majú akosik problémik... ale veď exekútor im pamäť ožíví....

http://www.druhastrategicka.sk/2vlna.htm#3

P (http://www.druhastrategicka.sk/2vlna.htm#3)ozri aj sem, str. 54:

http://www.mesa10.sk/subory/archiv/944953200_privatizacia.pdf

(http://www.mesa10.sk/subory/archiv/944953200_privatizacia.pdf)

Ja sa priznam, ja som sa viac o druhu vlnu nezaujimala, tym ze sme im dali knizky, brala som to za uzavrete. Urcite som si ziadne peniaze za dlhopis nepytala a ani som nezistovala, ci tam nejaky mam. Vlastne sa mi to pripomenulo len pomocou porady. Keby som za to zaregistrovanie dostala 10.000 Sk, urcite nemam problem vratit to co dali mne. Zatial sa mi nikto neozval a dufam, ze to tak aj zostane. Viem, ze vtedy som to brala tak, ze im vlastne tu knizku predavam. Mozno je moja chyba, ze ma to nezaujimalo, beriem.
V odkaze som sa docitala, ze splatnost dlhopisov bola k 1.1.2001. Takze ak boli pripisane na moj ucet dlhopisy a ja som nic s tym doteraz nerobila, aku mam moznost? Mne sa doteraz nik neozval. Priznam sa ze toto je oblast ktorej absulutne nerozumiem. Viem, ze som postrehla, ze sa rusili ucty v stredisku cennych papier, ale to bolo tusim ohladne 1.kup.privatizacie alebo sa mylim? Prosim poradte.

No aby ste si nemysleli, ze som uplny tupec, tak som si zistovala teraz cez internet, ci mam vedeny ucet majitela CP - takze nemam, hoci je tam poznamka, ze aj ked mam zapornu odpoved, mozem byt majitelom CP pod niekym inym (comu nerozumiem, ale dobre), tak asi mi nic ine nezostava, len tam zbehnut osobne.